Go Back   Wolfdog.org forum > Nederlands > Grootbrengen en karakter

Grootbrengen en karakter Een puppy grootbrengen, hoe te socialiseren, de meest voorkomende problemen met de TsW, hoe ze op te lossen

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-05-2006, 09:20   #23
Hansm
Junior Member
 
Hansm's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rotterdam
Posts: 12
Default

Hoi,

Ondanks de vele reacties toch ook een van mijn kant. Ik heb slechts 1 tsjech van 3 jaar. Mijn ervaring heeft dus betrekking op slechts 1 hond.

Ik geef ongeveer 6 jaar les op een hondenschool en zie dus heel wat honden de revue passeren.

Wat is er zo leuk aan Agor?
-> Het is een verschrikkelijk lieve aanhankelijke hond. Als hij een ding belangrijk voind, dan is dat bij zijn roedel zijn.

Wat is er zo moeilijk aan Agor?
-> Hij leert heel gemakkelijk, maar bepaalt het liefst zelf wat. Het is dus geen hond om mee te trainen, want hij gaat gewoon zijn eigen gang. Motiveren lukt soms, maar voor heel kort.

-> De eerste 2 jaar is het net een wervelwind
-> Wees met een Tsjech super consequent!
-> Hij heeft duidelijke correcties nodig
-> Houd je frustratie en boosheid onder controle anders maak je hem kapot. Dat klinkt als een open deur, maar als je al eens een Tsjech hebt gehad, dan weet je hoe ze het bloed onder je nagels kunnen halen.
-> Vanaf dag 1 werk je aan een duidelijke rangorde

Agor is nu 3 haar. Hij loopt los en luistert redelijk goed. Trainen is er niet bij, want hij heeft gewoon te weinig interesse.

Geloof me, het is echt niet te vergelijken met een doorsnee ras. Als je niet zeker weet waar je voor kiest, kies dan een ander ras.

en toch....ik zou hem niet meer willen missen. Een tweede Tsjech? Misschien als ik ooit met pensioen ga en niets anders om handen heb.

Succes met je keuze!

groetjes,
Hans
Hansm jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org