Go Back   Wolfdog.org forum > Nederlands > Grootbrengen en karakter

Grootbrengen en karakter Een puppy grootbrengen, hoe te socialiseren, de meest voorkomende problemen met de TsW, hoe ze op te lossen

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-07-2012, 00:44   #1
Marloes
Junior Member
 
Marloes's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Hendrik Ido Ambacht
Posts: 4
Default

Bedankt voor de tip, maar het probleem is nou juist dat hij helemaal niet naar buiten lijkt te willen, hij plast net zo lief binnen. Als wij het op tijd zien dat hij wil gaan plassen, dan nemen we hem mee naar buiten. Buiten doet hij dan vaak niets en als hij weer terug binnen is, plast hij alsnog.
Marloes jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012, 00:49   #2
Wilko
Junior Member
 
Wilko's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 238
Smile

Dat deed Styx in het begin ook. Het was de eerste weken dus haar de hele tijd in de gaten houden en op een gegeven moment herkennen als ze aanstalten maakte (dan gaat ze even net wat andere pasjes maken) en dan ingrijpen (staart tussen de poten houden als we haar optilden en dan mee naar buiten dragen).

Wat bij ons ook goed werkte was elke keer pie-pie (met dank aan Patrick OMD :-) ) zeggen als ze spontaan plaste, en dan, als ze buiten was en aan het einde van bijvoorbeeld een wandeling of tijdens een parkeerplaatsstop met de auto nog niet had geplast, door pie-pie te zeggen bij haar te triggeren dat ze moest plassen (werkt nog steeds).

Last edited by Wilko; 06-07-2012 at 12:06.
Wilko jest offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012, 10:49   #3
Annemiek
Junior Member
 
Annemiek's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Breda
Posts: 180
Default

Bij kaeley heeft het tot een maand geleden geduurd eer ze zindelijk was. Ook zij heeft het commando plasje en poepie geleerd. (Dank nog patrick OMD daarvoor)In het begin (nadat ze beterend was van de ziekte) wilde ze ook vooral binnen plassen. Ze wilde absoluut niet naar buiten, want dat was eng om daar te plassen en poepen. Dus steeds iedere 1 a 2 uur meegenomen naar buiten. Op het grasveldje naast de deur gezet. Plasje gezegd tot ze plasje deed (dit kende ze al) en poepie gezegd en dan belonen en naar binnen. Dan na een aantal minuten haar meegenomen naar buiten om een stukje te wandelen omdat ze dat ook moest leren. Nu gaat het dus goed. Hoewel ze nog niet helemaal door heeft altijd dat wandelen betekent dat ze haar behoefte moet doen, maarja, daar wordt aan gewerkt door het nu tijdens de wandeling ergens te zeggen plasje en dan wachten tot ze het doet.
__________________
Life is the future, not the past!


Van links naar rechts: Freya, Sky, Poeky, Kaeley.
Annemiek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org