Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-01-2010, 12:20   #1
Marcin L.
Junior Member
 
Marcin L.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Wlkp.
Posts: 168
Default Głogów 2010 r.

jest już katalog Głogowa - my prawdopodobnie nie zjawimy się bo w sobotę do późna mamy imprezę na Pomorzu, więc jeśli nie uda nam się dotrzeć to życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego.

Pozdrawiamy
Marcin L. jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 18:20   #2
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Kamil brawo dla Was!!!! Szczególnie za BOG2
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 18:23   #3
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

I po wystawie...Wszystkim pomimo mrozu udało się dojechać więc w ringu komplet zgłoszonych psów.Wyniki zapisywali właściciele Dacre i mam nadzieję, że podadzą wszystkie tutaj.Ja pamiętam tylko wynik Ardala, tyle się działo...1 lokata, ocena doskonała, zwycięzca młodzieży, najlepszy junior, zwycięzca rasy BOB, 2 lokata w grupie BOG 2.Pamiętam że jeszcze Jolly zgarnęla 4 lokatę w finałach!!!Ogólnie wszyscy zadowoleni, miła luźna atmosfera, profesjonalne i miłe podejście do psów ze strony sędziny, p. Niciewicz przekładające się na eleganckie oceny powodują, że głogowską wystawę zapisujemy na duży plus.I nawet mróz nie straszny...Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich, z którymi spotkaliśmy się wczoraj w Głogowie!!!p.s. spacer po torze wolfcrossowym super!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 18:28   #4
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Kamil brawo dla Was!!!! Szczególnie za BOG2
DZIĘKUJEMY!!! Ola i Ardal to zgrany duet. Ja pracuje z nim w domu, Ola na wystawach i jakos wychodzi. Że tak powiem mają tą lekkość, której mi brakuje hehe.O widzę że wyniki się już pojawiły. Dzięki Gosiu!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.

Last edited by Kamoszka; 25-01-2010 at 18:33.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 19:21   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No to pojechaliście ! Gratulacje
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 20:41   #6
Marcin L.
Junior Member
 
Marcin L.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Wlkp.
Posts: 168
Default

chciałbym wszystkim serdecznie pogratulować zwycięstwa, szczególnie Oli i Kamilowi za triumf Ardala - super.

Ewie - za zakończony championat K-lee

Monice za rozpoczęcie championatu z Draculi ( Dacre )

oraz całej reszcie

Dziękujemy za przemiły spacer !!!

ja niestety nie mam miłego wspomnienia z wystawy
"profesjonalne i miłe podejście do psów ze strony sędziny, p. Niciewicz" jak napisał Kamil, troszkę się myli z tym co nas spotkało.
Pani Niciewicz opisała Barinę jako bardzo ładną itp. za wyjątkiem tego, że dostała warunkowo bdb, ponieważ chciała jej przyznać "nie do oceny" ze względu na to, że suka nie spełnia norm hodowlanych i jak uznała Pani Niciewicz ze względu na dyskwalifikujący ją cęgowy zgryz.
Barina nie ma jedynki straciła ją w starciu z końskim kopytem, ale nie to stanowiło problem w jej ocenie tylko, cęgowy zgryz.
Dostała jednak warunkowo bdb - a nie została zdyskwalifikowana tylko dla tego, jeśli podejmę się jak zaleciła Pani Niciewicz wciskania jej na siłę żuchwy tak długo aż skoryguję jej ten "dyskwalifikujący zgryz".
Załamałem się - co ja mam jej zrobić, wciskać szczenke? A skąd moja wielka łapa będzie wiedziała, kiedy przestać i jak nie zrobić jej krzywdy...

Dopiero po sugestiach pewnych osób zaczołem sprawdzać temat dalej
Wzorze rasy mówi:
Čelisti/zuby: Čelisti silné a souměmé. Zuby dobře vyvinuté, zvláště špičáky. Nůžkový nebo klešťový skus, 42 zuby odpovídající zubnímu vzorci. Pravidelná linie skusu.
.
Szczęki / uzębienie: Szczęki mocne i symetryczne. Dobrze rozwinięte zęby, szczególnie kły. Nożycowy lub cęgowy z 42 zębami zgodnie ze standardem stomatologicznym. Zęby są regularnie rozmieszczone.

Czyli nasuwa się pytanie - czy według zaleceń Pani Niciewicz miałem pchać i deformować Barinie szczękę, mimo, że jak pokazuje wzorzec ma dobry zgryz ?
Coś mi tu nie gra ponieważ
Pani sędzina, Przewodnicząca KLUBU RASY Psów Pasterskich Niepolskich, czyli naszego Klubu - czyżby miała problemy ze znajomością wzorca rasy ?

Na poprzedniej wystawie kiedy ta sama sędzina oceniała naszą suczkę zgryz miała taki sam - owszem miała wówczas wszystkie zęby, ale ocena była doskonała i w opisie nie ma najmniejszej wzmianki o złym układzie zębów dlatego teraz totalnie nic z tego nie rozumiem.
Marcin L. jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 21:04   #7
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Gratulujemy! Ardalowi, K-lee i całej reszcie.
Cóż, tak to już jest na wystawach, że jedni wracają z nich zadowoleni, inni mniej.
Zgryz wilczaków zdaje się nie po raz pierwszy był (nomen omen) zgryzem dla sędzięgo, o ile się nie mylę?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 22:04   #8
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Bardzo dziękujemy za gratulacje
Specjalnie zostaliśmy na BIS-ach, aby kibicować Ardalowi i Mamuśce, mam nadzieję, że było nas słychać

Założony cel spełniony, ale nadprogramowo mróz dał mi się we znaki i się rozchorowałam, więc spacerki z championką ograniczone, bo Przemek ma masę pracy
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 22:20   #9
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Bardzo dziękujemy za gratulacje
Specjalnie zostaliśmy na BIS-ach, aby kibicować Ardalowi i Mamuśce, mam nadzieję, że było nas słychać

Założony cel spełniony, ale nadprogramowo mróz dał mi się we znaki i się rozchorowałam, więc spacerki z championką ograniczone, bo Przemek ma masę pracy
BYŁO SŁYCHAĆ!!! Wielkie dzięki!!!My też zawsze zostajemy do końca, bo fajnie jak któryś z naszych sie pokazuje. To powrotu do zdrowia życzymy i do zobaczenia nastepnym razem!!!Ardal sie pyta kiedy znowu bedzie mogl pozaczepiac Kalinke
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 22:46   #10
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Szkoda, że Barina straciła ząb, bo z pewnością będzie to miało wpływ - niestety, negatywny - na jej oceny wystawowe. Postarajcie się przynajmniej o zaświadczenie od weta, że ubytek spowodowany został urazem mechanicznym, ale nawet taki dokument nie wszyscy sędziowie zechcą uwzględnić. Przypominam sobie warszawską międzynarodówkę w 2008 roku, gdy za brak zęba, mimo "dokumentacji medycznej", sędzia obniżył doskonałej suczce ocenę do dostatecznej. Wystawa to jednak konkurs piękności.
Nie ma przeszkód, aby "bezzębna" po wypadku suczka zdobyła uprawnienia hodowlane, ale z tytułami, czy dobrymi lokatami może być różnie... i wystawiając Barinę musicie być na to przygotowani.

Nic nie pisałeś o wypadku Bariny.... całe szczęście, że końskie kopyto trafiło w szczękę, a nie w głowę !

A co do Głogowa...
Marcin, zeskanuj obie karty ocen od p. Niciewicz i wrzuć na forum.
Poczytamy, podumamy.... może i pani sędzia zechce rzucić okiem i skłoni ją to do jakiejś refleksji? Trzeba myśleć pozytywnie...!
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 09:06   #11
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Ogromne gratulacje dla zwyciezców a dla Barinki na pocieszenie od Tajguli i Jotunka

Last edited by DORA; 26-01-2010 at 09:38.
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 09:44   #12
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Wcale nie musi mieć to wpływu na ocenę. Jedź do dobrego weta - specjalisty od psich zębów, niech najpierw poogląda może zdjęcie zrobi a potem poproś o zaświadczenie że to w wyniku urazu mechanicznego - psi stomatolog to zobaczy że faktycznie ząb się stracił a nie 'nie wyrósł' - i tyle. Sędzia nie powinien mieć podstaw do zakwestionowania opinii lekarza specjalisty.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 17:32   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
O widzę że wyniki się już pojawiły. Dzięki Gosiu!!!
Nie ma sprawy... Jeszcze raz gratulacje!!!

Ola z Ardalem rzeczywiscie doskonale sie prezentuja... A trzeba powiedziec, ze nie bylo latwo, bo na finalach sedziowie BARDZO DOKLADNIE sprawdzali psy - dotykali, glaskali, nie bylo szansy przejsc dalej z takim, ktory ma 'wyskoki' lub nie prezentuje sie profesjonalnie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 19:13   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Sędzia nie powinien mieć podstaw do zakwestionowania opinii lekarza specjalisty.
ale nie muszi to dobra wola sedziego czy bedzie to przyjmowac czy nie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 01:24   #15
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Nie ma sprawy... Jeszcze raz gratulacje!!!

Ola z Ardalem rzeczywiscie doskonale sie prezentuja... A trzeba powiedziec, ze nie bylo latwo, bo na finalach sedziowie BARDZO DOKLADNIE sprawdzali psy - dotykali, glaskali, nie bylo szansy przejsc dalej z takim, ktory ma 'wyskoki' lub nie prezentuje sie profesjonalnie...
Dziękujemy za słowa uznania Twierdzę tak samo, że Ola i Ardal to dobrana wystawowa para. Cieszę się, że nie tylko mnie się podoba hehe Mam nadzieję, że żadna ze stron nigdy nie zaprotestuje, bo co ja 2 metrowy, 130 kilowy olbrzym pocznę na ringu-tym psim oczywiście
Dzięki za dodanie zdjęć!!!
No to do następnego, oby równie udanego
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 22:42   #16
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Dziękujemy za słowa uznania Twierdzę tak samo, że Ola i Ardal to dobrana wystawowa para. Cieszę się, że nie tylko mnie się podoba hehe Mam nadzieję, że żadna ze stron nigdy nie zaprotestuje, bo co ja 2 metrowy, 130 kilowy olbrzym pocznę na ringu-tym psim oczywiście
Nie wiem, bo Was jeszcze razem nie widzialam... Ale mezczyzna w ringu wystawowym potrafi rownie mocno cieszyc oko co handlerka....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2010, 10:09   #17
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Nie wiem, bo Was jeszcze razem nie widzialam...
No jak nie, Margo? To coś wtedy robiła?
http://www.wolfdog.org/drupal/gallery/pic/110519/
(Z drugiej strony, Ty zawsze jesteś z gromadką, a gromadki zawsze są bardziej absorbujące, niż jeden osobnik/osobniczka, więc może tu tkwi przyczyna. )
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2010, 14:32   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
No jak nie, Margo? To coś wtedy robiła?
http://www.wolfdog.org/drupal/gallery/pic/110519/
No wlasnie siedzialam w kacie... Z 5 CzW i kangalem za nic bysmy sie kolo ringu nie zmiescili, bo tlok byl niesamowity.. Wiec i wystepu nie widzialam.... Ale nadrobie, nadrobie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2010, 14:39   #19
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Wiec i wystepu nie widzialam.... Ale nadrobie, nadrobie...
Druga taka okazja może się nie przydarzyć Zresztą szczerze to nic ciekawego hehe.
No chyba, że tak jak jest konkurs Młody Prezenter to będzie Największy Handler. Wtedy sukces murowany hehe
ale póki co się nie zanosi, więc i my chyba nie będziemy nic zmieniać.
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 12:19   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Druga taka okazja może się nie przydarzyć Zresztą szczerze to nic ciekawego hehe.
Ejjj... daj NAM ocenic....

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
No chyba, że tak jak jest konkurs Młody Prezenter to będzie Największy Handler. Wtedy sukces murowany hehe
Ale sa jeszcze pola do popisu...
Przez lata Warszawa organizowala podczas wystawy konkurs na najlepsze przebranie... Adam planowal zrobic sie na Czerwonego Kapturka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org