Go Back   Wolfdog.org forum > Nederlands > Gezondheid en voeding

Gezondheid en voeding Het voeren van een wolfhond, informatie over hondenvoer, vaccineren, etc

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-04-2009, 22:05   #7
jmvdwiel
Senior Member
 
jmvdwiel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,061
Default

De test is volgens mij nog alleen in utrecht beschikbaar aan de universiteit. Iedereen is vrij om bloed van zijn of haar hond in te sturen , als je wil weten of je hond drager is.

Het is inderdaad zo dat als er 1 % dwergen geboren wordt dat dit betekend dat er 18 % van de populatie drager is! (dit is gewoon statistiek) tsja.. en hoeveel dwergen er zijn dit weet niemand precies.. helaas zijn fokkers daar nog niet heel erg open over.. maar misschien komt daar wel verandering in... je weet het maar nooit

Het is in ieder geval zo dat er bij de Saarlozen fokkers waren die echt 100% zeker wisten dat er geen dwergen in hun lijnen voorkwamen, deze fokkers hebben echter wel mee gedaan aan het onderzoek , en dus ook in deze lijnen kwam het dwerggen voor!!

De NVTW gaat binnenkort bij het fokkersoverleg bekijken hoe ze dit probleem aan willen gaan pakken. Maar het staat iedereen vrij om bloed in te sturen van zijn of haar hond. Zeker van fokdieren is het misschien verstandig.

En dan is de moeilijkheid natuurlijk nog...... hoe gaan de andere rasverenigingen dit oppakken.. ook nog ff de kop diep in het zand, of gaan ze met z'n allen dit probleem aanpakken ?

Als er buitenlandse fokkers zijn die interesse hebben kunnen ze altijd even kontakt met Mijke/faculteit utrecht of de NVTW opnemen over het hoe of wat.

Voor zover ik weet is de ontwikkeling van de test een hele dure.... dus ik denk dat de test voorlopig alleen op de universiteit gedaan zal worden


IK hoop in ieder geval dat er een goede inventarisatie gedaan kan worden, zodat je ook wat meer kan zeggen over de verspreiding van dit gen in het ras.
jmvdwiel jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org