Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-09-2011, 15:14   #1
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default DRD4 gene

Witam,

czy ktoś mógłby napisać więcej informacji nt genu DRD4 odpowiedzialnego za zachowania i zdolności koncentracji?

Osoby, które wysyłały próbki DNA na badanie DM do Danieli pewnie również otrzymały/otrzymają pytanie czy wyrażają zgodę na udostępnienie DNA swoich psów do kolejnej pracy dyplomowej pod szyldem Uniwersytetu w Czechach.

Ja nie widze przeciwskazań, ale jestem ciekawa co to jest

Może ktoś bardziej wtajemniczony może cos więcej wyjaśnić?
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 15:25   #2
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Dorotka, możesz mi przesłać tego e-maila na adres [email protected], bo właśnie uwolniłam skrzynkę od spamu w tym niechcący z tym e-mailem
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 15:28   #3
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Już wysłałam
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 17:41   #4
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

http://forum.gazeta.pl/forum/w,29,11..._gen_DRD4.html

wilczaki-lewaki??? czy to moze gen odpowiedzialny za ADHD rowniez u psów?
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 18:03   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Koniec świata, ADHD u psów wymyślili
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 18:36   #6
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
No jakżeż by inaczej; w końcu jakiej formacji politycznej zawdzięczamy naszą rasę?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 18:52   #7
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Koniec świata, ADHD u psów wymyślili
Jejku, ja z tym żyję pod jednym dachem od ponad 3 lat
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 19:49   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A czytałaś tę ankietę? Bo mi szczęka opadła..ale dzielnie wypełniłam, prawie same "0" (chyba nie będziemy użyteczni dla badania)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 19:55   #9
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Za to my będziemy bardzo użyteczni My praktycznie same trójeczki
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 19:57   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Dla porządku, jeśli ktoś się zastanawia na legalnością tego maila, to ja go już potwierdziłam Spytałam Danielę i dostałam potwierdzenie, że to ich studentka, czyli pełny legal, żadna ściema.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2011, 20:04   #11
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

czy ja moge dostac tego maila? [email protected]
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 12:02   #12
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Gaga, nam też wyszło prawie same 0, kilka razy wypełniłam 1 bo pytania bardzo niekonkretne i żeby nie wyszło, że mam psa idealnego
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 12:47   #13
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja mam prawie same 0 i jedynki i to nie ma nic wspolnego z idałem bo wolalabym trojkowego...

mnie zastanawia do czego mamy sie odniesc... Tylko do innych wilczakow czy ustawiac swojego psa gdzies miedzy mopsem a malinois? Ja porownywalam do wszystkich psow roznych ras.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 13:02   #14
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Dziewczyny, jezeli jest tak, że jedna ma same 0 a druga same 3 i okaze się, że ma to przełożenie na geny to dzięki wam uda sie potwierdzić założenie robocze

Ja ankiety w ogóle nie wypełniałam, bo Basztini jeszcze młoda, ale patrzyłam na pytania i też ciężko byłoby mi udzielić na nie odpowiedzi. Powinny być, w mojej ocenie, bardziej konkretne. Coś w stylu: każ psu usiąść, pokaz mu smakołyk i napisz ile czasu wytrzyma w skupieniu. W obecnej wersji niestety sa bardzo nieobiektywne i przez to ogromny wpływ na odpowiedzi mają oczekiwania właścicieli. Takie samo zachowanie dla jednej osoby bedzie już niecierpliwością a dla kogoś innego, bardziej cierpliwego będzie cały czas do przyjęcia.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 14:05   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
mnie zastanawia do czego mamy sie odniesc... Tylko do innych wilczakow czy ustawiac swojego psa gdzies miedzy mopsem a malinois? Ja porownywalam do wszystkich psow roznych ras.
Ja się odniosłam do własnych doswiadczeń: ćwiczak, etap nauki, etap szlifowania, zmiany okoliczności w ćwiczeniach, egzaminy, zawody, inne psy obok, życie codzienne w warunkach niskiej oraz wysokiej intensywności bodźców etc. Przy czym trudniej ocenić psa już dłużej szkolonego

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Gaga, nam też wyszło prawie same 0, kilka razy wypełniłam 1 bo pytania bardzo niekonkretne i żeby nie wyszło, że mam psa idealnego
nam tez jakieś jedynki wpadły, ja nie traktuje tego jako skali ocen, bo potencjał psa rezultatowi szkolenia nierówny Ale z pewnością Cheitan do grupy ADHDowców się nie zalicza, gdyby tak było - nie dostałby na szkoleniu ksywki "Księciunio"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 06-09-2011 at 14:14.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 15:31   #16
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Dziewczyny, jezeli jest tak, że jedna ma same 0 a druga same 3 i okaze się, że ma to przełożenie na geny to dzięki wam uda sie potwierdzić założenie robocze

Ja ankiety w ogóle nie wypełniałam, bo Basztini jeszcze młoda, ale patrzyłam na pytania i też ciężko byłoby mi udzielić na nie odpowiedzi. Powinny być, w mojej ocenie, bardziej konkretne. Coś w stylu: każ psu usiąść, pokaz mu smakołyk i napisz ile czasu wytrzyma w skupieniu. W obecnej wersji niestety sa bardzo nieobiektywne i przez to ogromny wpływ na odpowiedzi mają oczekiwania właścicieli. Takie samo zachowanie dla jednej osoby bedzie już niecierpliwością a dla kogoś innego, bardziej cierpliwego będzie cały czas do przyjęcia.
dokladnie! Pozatym co to jest 0? Jamnik starszej pani, ktoremu nie chce sie grysc karmy i podnosic nogi do sikania czy spokojny wilczak?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 15:49   #17
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dowiedzialam sie ze badanie obejmuje tylko czw.

Szukam w pamieci czy widzialam kiedys wilczaka z ADHD i nie moge znalesc. Ankiete wypelnilam jak umialam najlepiej i ciekawa jestem wynikow.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011, 16:22   #18
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

a czy ktoś mógłby mi też podesłać tą ankietę chętnie pomogę w badaniach, jestem ciekawa tych pytań [email protected]
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:11   #19
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja się odniosłam do własnych doswiadczeń: ćwiczak, etap nauki, etap szlifowania, zmiany okoliczności w ćwiczeniach, egzaminy, zawody, inne psy obok, życie codzienne w warunkach niskiej oraz wysokiej intensywności bodźców etc. Przy czym trudniej ocenić psa już dłużej szkolonego


nam tez jakieś jedynki wpadły, ja nie traktuje tego jako skali ocen, bo potencjał psa rezultatowi szkolenia nierówny Ale z pewnością Cheitan do grupy ADHDowców się nie zalicza, gdyby tak było - nie dostałby na szkoleniu ksywki "Księciunio"
My również wypełniając ankietę odnosiliśmy się do całego "etapu szkoleniowego" życia psa. Wiem, że Kali należy do tych spokojniejszych wilczaków i też nazywa się ją królewną czy princeską Ciekawi mnie jednak, czy na podstawie tego badania będzie można powiedzieć coś więcej o predyspozycjach szkoleniowych psa.
Trunksia twierdzi, że Aszczur ma ADHD, nie wiem na ile to poważne stwierdzenie, a na ile żarty, ale jestem w stanie się przychylić do tej opinii znając Astarte osobiście. Mimo tego, iż suka praktycznie jest dorosła, nadal nie jest statecznym, spokojnym wilczakiem jak Kalinka
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:51   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ano właśnie, dotknęłaś tematu, który być może ukryty jest na końcu ankiety, gdzie wpisuje się szkolenia. Akurat Kalinka i Chey to psy, które w długim okresie czasu poddawane są pracy, a to jednak kształtuje pewne cechy. Bo w trakcie szkolenia pracujemy nad skupieniem, wyspokojeniem, podkręceniem i to nie zostaje bez echa
Ale ciekawa jestem wyników badania.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org