Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-11-2010, 17:22   #1
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default PROSÍM o pomoc - leukemie

Prosím všechny chovatele a majitele ČSV o pomoc.

Mé fence byla zjištěna leukemie - má dvojnásobný počet krvinek.

Před týdnem přestala žrát a od st má i teplotu. Dnes veterinář doporučil utratit. Ale s tím se samozřejmě nechci stotožnit a pokud bude jakákoliv šance na léčbu - zkusím jí. Zítra přilétám z Irska a mám dovolenou na dobu neurčitou, takže jsem ochotna zkusit i nemožné a pojedu s ní kamkoliv, kde mi budou moci pomoc.

Potřebuju informace, protože času je málo. PROSÍM máte někdo nějaké zkušenosti (budu ráda za cokoliv veterinální léčka i jiné alternativy).
Potřebuji taky jí srazit teplotu a musí začít žrát. Jsem úplně na začátku a bezradná, nevím o nemoci ani léčbě nic. Byla nám doporučena chemoterapie, (ale výsledky můžou být jak lepší tak i horší). Fenka jde na ní v po, címž si taky nejsem jista. Máte někdo zkušenosti s chemoterapií?

Moc děkuji předem za všechny rady.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 17:42   #2
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

To je moc smutné. Ale vzdávat se, na to je vždy dost času. Nemusí být nutně vše vyjasněné, ani doktoři si někdy nejsou úplně jistí.

- Jakým vyšetřením krve byla leukemie diagnostikována? Dělal se i odběr kostní dřeně nebo třeba Coombsův test? Nejde místo leukemie o autoimunitní poruchu?
- Kde byla vyšetřena? Mají s leukémií na tom pracovišti zkušenosti?
- Jaké "krvinky" má v dvojnásobném množství?

A jen k tomu případu, že by skutečně šlo o rychlý stav bez možnosti výrazné pomoci - někdy je lepší nechat kamaráda odejít v době, kdy je mu ještě relativně dobře a netrápí se. Chemo život sice prodlouží, ale nakolik to bude kvalitní život? Ale třeba ještě dojdem k tomu, že věc není tak závažná, jak se jeví.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name

Last edited by Dayen; 26-11-2010 at 17:55.
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 18:34   #3
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Zatím moc informací nemám, protože jsem mimo, ale jak jsem řekla přilétám zítra.
Měla udělaný krevní test... výsledek bílých krvinek přes 50 (normalni stav 6-16). Také bylo provedeno sono...výsledky moc zatím nevím. Vyšetřena byla na veterině v Plzni - v Lobzích.
Trochu se divím, že jí nic nedali, žádná antibiotika...nic. žádná další vyšetření...
Chtěla bych jí vzít na vyšetření ještě někam jinam, ale nevím kam...nevíš, kde by měli zkušenosti? Hlavně musím jednat rychle, jak jsem si teď četla nějaké články.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 19:49   #4
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Zatím moc informací nemám, protože jsem mimo, ale jak jsem řekla přilétám zítra.
Měla udělaný krevní test... výsledek bílých krvinek přes 50 (normalni stav 6-16). Také bylo provedeno sono...výsledky moc zatím nevím. Vyšetřena byla na veterině v Plzni - v Lobzích.
Trochu se divím, že jí nic nedali, žádná antibiotika...nic. žádná další vyšetření...
Chtěla bych jí vzít na vyšetření ještě někam jinam, ale nevím kam...nevíš, kde by měli zkušenosti? Hlavně musím jednat rychle, jak jsem si teď četla nějaké články.
Ahoj, to jste byli na te klinice Vedilab? Chodime tam taky a par lidi me ji doporucilo. Jinak ohledne jineho pracoviste tak jsem slysel ze jsou dobri na VetCentru Stodulky http://www.vetcentrum.cz , je to kousek od dalnice a tak je to z plzne relativne dobre dostupne.

Budu moc drzet palce!

Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 19:52   #5
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Když ono se bez více informací těžko radí a taky nejsem veterinář.

Rozhodně bych ale před chemem chtěla víc než jedno vyšetření krve opřené o počet bílých krvinek. (Třeba ale víc máte, jen to teď nevíš.) RTG na nádory se dělalo, kromě toho sona?

Asi bych prvně dojela domů, pobrala lékařské zprávy a volala to zkonzultovat na jakoukoli kliniku, kde mají onkologii. Za Brno můžu napsat Jaggy a VFU, ale určitě by vyžadovali, aby se tam s fenkou jelo. Do Prahy to bude blíž. Víc doktorů víc ví.

Článek o akutní leukemii u psů:
http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=5609
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 20:27   #6
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Informací mám zatím málo...snad zítra večer budu vědět víc. Ale prý na veterině jim žádné výsledky do ruky dát nechtěli.... no už to, že nabídli hned utratit, mě dost šokovalo. RTG ji nedělali.
Teď jsem mluvila s tátou a říkal, že pes večer žral a pil. Mám strach, abych jí tou chemoterapií víc neublížila. Ale průběh nemoci je prý rychlý. Žádnou jinou možnost šance léčby jsem na internetu zatím ani nenašla.

Zkusím sehnat ty lékařské zprávy. Děkuji za nabídku Brno - možná na ni dojde. Moc děkuju za rady. Děkuju
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 21:29   #7
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Default

Zdravím,

je mi to moc líto bohužel,ale já mám zkušenosti s touto neblahou a zákeřnou nemocí,můj 1.báječný pes/kříženec/ jí měl,úspěšně jsem ho rok léčila,byli výkyvy že to vypadalo super a jindy zase hrozný ale prodloužila jsem si sním rok života a stálo to za to!!starali se o něj dva výborní doktoři z Písku kam jsme každý týden z Prahy dojížděli na chemoterapii..pokud budete chtít něco vědět více nebo kontakt na doktory napište mi,alespoň k něčemu má hrozná zkušenost třeba byla..jinak to dopadlo tak že jsem panu Míšovi po roce vysadila léky a zjistila že ho drží na živu jen oni..jeho oči mi řekly nech mne odejítdržím palce a tlapy!
Jarka
www.cskuklik.cz
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:14   #8
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já teda nejsem odborník, ale asi bych chtěla vyšetření nebo aspoň konzultaci hematologa a onkologa. Ve Stodůlkách ani jednoho z těchto odborníků nemají, ale určitě by věděli na koho se obrátit. To by ale asi měli vědět i jinde. Zaráží mě přístup typu "utratit hned teď". Chápu, že nikdo nechce nechat zvíře trápit, ale předem si zavřít dveře..?
Já bych teda dělala to, co ty, jela kamkoliv a hledala řešení. Jestli má umřít brzo, umře stejně, ale jestli máš aspoň trochu času, investuj ho do hledání řešení.
Držíme tlapky i s celou smečkou.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:18   #9
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Moc děkuju za první trošku pozitivnější zprávu. Jsem z toho dost špatná.
Určitě ráda si popovídám. Napíšu Vám na e-mail. Doktoři, kteří mají zkušenosti...a mohli by pomoc mé fence určitě potřebuju. Už jsem se domluvila, že v ne pojedeme do Vetcentra - Stodůlky. Ale klidně zkusím i Písek...víc hlav, víc ví.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:23   #10
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Já teda nejsem odborník, ale asi bych chtěla vyšetření nebo aspoň konzultaci hematologa a onkologa. Ve Stodůlkách ani jednoho z těchto odborníků nemají, ale určitě by věděli na koho se obrátit. To by ale asi měli vědět i jinde. Zaráží mě přístup typu "utratit hned teď". Chápu, že nikdo nechce nechat zvíře trápit, ale předem si zavřít dveře..?
Já bych teda dělala to, co ty, jela kamkoliv a hledala řešení. Jestli má umřít brzo, umře stejně, ale jestli máš aspoň trochu času, investuj ho do hledání řešení.
Držíme tlapky i s celou smečkou.


Taky mám stejný pocit....pokud má umřít , umře...je hodně unavená, má oteklé oči...ale zatím prý není vídět, že by trpěla...zatím. Zkusím maximum. Pokud Vetcentrum ve Studůlkách není ten NEJ, máte nějakou lepší zkušenost - variantu.
Zase jí nechci tahat po všech čertech, aby byla vystresovaná, unavená víc, než je...taky jí to nedělá dobře. Děkuji moc za radu.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:24   #11
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Moc děkuju za první trošku pozitivnější zprávu. Jsem z toho dost špatná.
Určitě ráda si popovídám. Napíšu Vám na e-mail. Doktoři, kteří mají zkušenosti...a mohli by pomoc mé fence určitě potřebuju. Už jsem se domluvila, že v ne pojedeme do Vetcentra - Stodůlky. Ale klidně zkusím i Písek...víc hlav, víc ví.
Hlavne Vam preju at maji pro Vas pozitivni zpravu veterinari.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:38   #12
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Ahoj Ládo,
moc děkuji. Ani nevíš co bych za tu dobrou zprávu dala... na kraj světa bych pro ní šla...
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2010, 22:41   #13
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Ahoj Ládo,
moc děkuji. Ani nevíš co bych za tu dobrou zprávu dala... na kraj světa bych pro ní šla...
No všichni bysme Ti to přáli.
Nemoci ani smrt se nevyhýbají žádné z našich rodin, ať psích nebo lidských.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2010, 03:10   #14
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

nejezdi někam kde nemají onkologa ...
Jaggy Praha i Vetcentrum jsou super ....

Ale ohledně onkologie bych ti doporučila:
MVDr . Josef Zatloukal - veterin.klinika Nymburk

držím palce - at vyhraješ na co nejdéle !!!

my už prohráváme
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2010, 10:42   #15
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Ahoj Ládo,
moc děkuji. Ani nevíš co bych za tu dobrou zprávu dala... na kraj světa bych pro ní šla...
to je mi moc lito,jeste dnes si pamatuju,jak jsem bojovala za fenku po operaci,kdy to vypadalo,ze umre,ale vyhrali jsme.pokud se nebranis alternativni lecbe,zkusila bych ve vetcentru cinskou medicinu,homeopatii,jako podpurnou lecbu,to tam maji.nebo zkus zavolat v pondeli rano Rudovi Desenskemu,dela i do alter.mediciny psu,neni to veterinar,ale muze poradit jake byliny,kapky...ja na tohle dost verim a ublizit ji to nemuze.telefon na nej je 608 623 144.nam po operaci dobre poradil,ja taky sjezdila kdeco,abych ji pomohla.drzim moc palce a hlavne nepropadejte panice,i kdyz to neni jednoduche.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2010, 12:34   #16
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Moc děkuju,
zkusím i pana Desenskeho, hlavně na sražení teploty a těch otoků.
Děkuju za všechny ty rady...moc.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2010, 14:00   #17
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Moc děkuji....jedu na letiště a letím do Čech. Mluvila jsem s tátou a Chery je na tom hůř a hůř. Už abych tam byla.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2010, 22:47   #18
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Je mi to lito a drzim palce. Nejsem veterinar a ani nepritel alternativni mediciny, ale rad bych upozornil na jednu vec .... jakekoliv bylinky obsahuji ucinne latky stejne jako tablety, injekce atd. To znamena, ze i u bylinek mohou nastat nezadouci ucinky a NECHTENE INTERAKCE s jiz podavanymi lecivy. Jakakoliv alternativni podpora lecby je samozrejme dobra, ale je treba ji sladit s beznou lecbou a s tim by mel pomoc veterinar. Co se tyka hlavni lecby - byt to muj pes, nechal bych cokoliv nekonvencniho az na dobu, kdy by konvencni lecba neprinasela nadeji.

Mimochodem, doufam ze po prijezdu a konzultacich na jinych pracovistich zjistis, ze situace neni tak strasna. Rozhodne bych si nechal od doktoru vysvetlit, PROC je to zrovna leukemie. Samozrejme nejsme doktori, ale doktor ma povinnost a mel by byt schopen pacientovi situaci vysvetlit tak aby to jako laik pochopil. ..... Zvysene mnozstvi bilych krvinek muze byt i zanet.

A jeste jeden postreh na zaver ... Mnoho veterinaru ma bohuzel tendenci se chytit, pokud jim člověk předhodí diagnozu od jineho doktora. Osobně bych preferoval předložit jim výsledky laboratoře a dosud proběhlých vyšetření, ať k tomu řeknou svůj názor.

Držim moc a moc palce!
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2010, 03:25   #19
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Dorazila jsem domů. Obvolala jsem půlku republiky, protože stav mé fenky se zhoršil docela markantně. Kontaktovali snad všechny Desenského, Volala jsem do Brna, Prahy na veterinární komoru. Prozatím doporučili homeopatika...scháněla jsem je po všech čertech - Plzeň i Praha. Nakonec sehnala...snad jí to udží do Po, kdy má první chemoterapii. Jen mám trochu strach....nepřijde mi, že by měla dostatek vyšetření. Do Prahy jí ale teď vzít nemůžu - asi by to nezvládla. Oči už vůbec neotvírá...má je hodně natehlé, jen leží...nevíte čím jí srazit teplotu, zmírnit otoky na očích....klidně nějaké babské rady....buď jí to pomůže, nebo jí to nepomůže, ale můsím zkusit všechno.

Moc dík za rady....
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2010, 07:31   #20
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Na sražení horečky (bylo mi tak 10, teploty čtyřicítky, pokud dobře pamatuji) mi pomohlo krátké osprchování chladnou vodou, jen o málo chladnější než já, nebyl to šok.
Nevím jestli je to ale moudré praktikovat na psa Moc vám přeji aby se stav psa zlepšil.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org