Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-02-2013, 22:01   #21
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
No, właśnie. W związku z tym znaczkiem nie weźmiesz Zack'a pod uwagę. A nie ma ku temu podstaw aby go tak potraktować.
Gregor, czy "akcja" jest czy nie jest poparta dowodami wiedzą "starzy" Hodowcy obserwujący rasę od początku oraz ci, którzy świadomie NIE CHCĄ swoich psów przebadać. Wydaje mi się, że "reklamacje" powinno się składać nie do Admina /kimkolwiek On by nie był/, ale do hodowcy, który nie chce działać transparentnie i z całą premedytacja powołuje mioty /że tak to ujmę/ dwuznaczne..... I nie są one "dwuznaczne", bo tak się zachciało zawistnej konkurencji, tylko są "dwuznaczne", bo są hodowcy nie liczący się z rasą oraz eksperymentatorzy.....
Jestem święcie przekonana, że Zack jest >najlepszym z najlepszych< w rasie, ale jeśli jacyś hodowcy nie zainteresują się nim w kwestii krycia, to rasa najprawdopodobniej na tym nie straci..... tak samo uważam, jeśli Laila czy Ozzy nie dadzą potomstwa.
Gdybyś dokładnie czytał ten temat wcześniej wiedziałbyś, że to chyba jednak nie "aferki"....
"Pierwszy zaciągnę Zacka do kastracji jeśli cos z nim jest nie tak" -godne to i sprawiedliwe! Ale będziesz w stanie ocenić Zacka tylko z zewnątrz... genów nie zobaczysz........
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 10:57   #22
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Ja bardzo proszę o usunięcie tych dodatkowych znaczków u Zack'a i u Gisa, jakże przecież utytułowanego psa.
No toś akurat dał argument... biorąc pod uwagę, że wystawy potrafiły (potrafią) wygrać nawet mutary...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 12:16   #23
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Ja ze swojej strony (jako właścicielka suki JESZCZE hodowlanej) stanowczo proszę, by wszelkie informacje a temat wątpliwości co do rodowodów psów były publikowane w jasnej i przejrzystej formie.
Dziękuję również, że zakończono szczęśliwie erę wymiany informacji w formie PW i maili i opracowano publiczny system wymiany tych informacji.

Chwała mocy!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 19:56   #24
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Ok, przepytałem znajomych ze Słowacji i z Czech w tym temacie. Wszystko jasne, nie mam więcej pytań w tym temacie.

I nawet nie jestem zdziwiony jak to mam na codzień.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 20:05   #25
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
No toś akurat dał argument... biorąc pod uwagę, że wystawy potrafiły (potrafią) wygrać nawet mutary...
A coś z Gisem też jest nie tak? Oczywiście, że czasem się może zdarzyć każdemu pudło... ;D
Czasem.
Zresztą, ja ze swojej strony jak wspomniałem wcześniej temat dla mnie tutaj uważam za zamknięty.
Dobranoc.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 20:34   #26
jagoda_n
Junior Member
 
jagoda_n's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kłodzko/ Ząbkowice Śl.
Posts: 95
Default

Gregor, a co powiedzieli Ci "Znajomi z Czech i Słowacji"?
też jestem zainteresowana, bo Dark też po Gisie jest :P
nie obrażaj się, coś w tym Crying Wolfie było nie tak, i dobrze byłoby gdyby się to wyjaśniło, nie mo co się denerwować... wilałabym znać najgorszą prawdę, niż żyć w nieświadomości..
__________________
Jagoda, Łukasz i Dark Srdcerváč
jagoda_n jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:05   #27
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Ja się nie obrażam, ale skoro słusznie zwrócono mi uwagę, że to prywatne forum /mimo że publiczne/ nie mam zamiaru polemizować dla samego faktu polemiki, w której nie jestem orłem, bo wolę trzymać się konkretów. A tych tu nie ma. Temat dla mnie przykry, niezrozumiały, ale nie jestem u siebie.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:21   #28
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
"Pierwszy zaciągnę Zacka do kastracji jeśli cos z nim jest nie tak" -godne to i sprawiedliwe! Ale będziesz w stanie ocenić Zacka tylko z zewnątrz... genów nie zobaczysz........
Nie, no skąd... dzinozaura DNA nie jest problem ale durnego wilczaka i owszem może być.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:32   #29
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Nie, no skąd... dzinozaura DNA nie jest problem ale durnego wilczaka i owszem może być.

Gregor, tylko kłopot polega na tym, że zbadać trzeba DNA tam, gdzie się pojawiło "podejrzenie" więc też nie u Gisiaka, tylko wcześniej. A wcześniejsze psy ma hodowczyni, która odmawia tych badań. Przynajmniej tak ja zrozumiałem dyskusje, które kiedyś były prowadzone.
Rozumiem, że się wkurzasz i wcale mnie to nie dziwi, też bym tak zareagował. Najbardziej by mnie w tym drażniła bezsilność.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:37   #30
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
A coś z Gisem też jest nie tak?
Nie chodzi o "jakość" Gisa, tylko o jakość wystaw, a co za tym idzie - o wartość argumentu, którego użyłeś.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:44   #31
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
(...) słusznie zwrócono mi uwagę, że to prywatne forum /mimo że publiczne/ nie mam zamiaru polemizować (...)
Zwrócono Ci uwagę /jak zauważyłeś/ ze względu na aspekt prawny -to Ty wspomniałeś o podpalaniu komuś domu czy innych "paragrafowych" breweriach, więc nie masz co się irytować. Resztę wytłumaczy Ci prawnik......
Ja też nie jestem u siebie i wcale nie mam zamiaru nabierać z tego powodu ogłady(*) "pod publiczkę", ale pewne kwestie przyjmuję i koniec.
"Wonderfull" ma rację -wkurza bezsilność -człowiekowi łatwiej znieść sytuację, gdy zna prawdę, ale za jej brak można winić tylko hodowcę protoplastów.....
Na tekst: "Nie, no skąd... dzinozaura DNA nie jest problem ale durnego wilczaka i owszem może być. " -nawet nie zareaguję, bo nawet taki debil jak ja wie o co w nim "kaman"........ ....."śmierdzi" "grego-syndromen"....
.......
(*) -mnie się /z bólem, bo z bólem, ale/ akceptuje, bo jestem "folk w pigułce" i zwiększam poczytalność /czy jak to się tam zwie/; a przy tym schizo-balansuję, co nie wiadomo pod co "podciągnąć"....

Last edited by Puchatek; 28-02-2013 at 21:47.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:47   #32
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Nie chodzi o "jakość" Gisa, tylko o jakość wystaw, a co za tym idzie - o wartość argumentu, którego użyłeś.
Czyli co...? kilkadziesiąt osób z całego świata oceniających psa i kilkunastu ekspertów z kraju pochodzenia rasy pomyliło się w ocenie psa? No kompletnie tego nie czaję...
To kto jest Bogiem i gdzie jest świątynia ?
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:51   #33
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Nie, to po prostu oznacza, że nawet największa liczba tytułów nie sprawi, iż pies nie może być mixem (a uprzedzając Twoje kolejne nieuchronne pytanie, od razu dopowiadam: nie, broń Boże NIE twierdzę iż Gisu mixem jest).
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2013, 21:58   #34
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Zwrócono Ci uwagę /jak zauważyłeś/ ze względu na aspekt prawny -to Ty wspomniałeś o podpalaniu komuś domu czy innych "paragrafowych" breweriach, więc nie masz co się irytować. Resztę wytłumaczy Ci prawnik......
No więc prawnik wytłumaczył mi, że z takiej historii dałoby się ewentualnie wyciągnąć trochę grosza, tylko byłoby to to długotrwałe i nudne.
Nie zamierzam. Zwracaj większą uwagę na emotioikonki jeśli wiesz o czym mówię.
Nie ma powodu mnie prowokować , nic złego nikomu nie zrobiłem, idę spać. Dobranoc!!!
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2013, 00:24   #35
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
No więc prawnik wytłumaczył mi, że z takiej historii dałoby się ewentualnie wyciągnąć trochę grosza, tylko byłoby to to długotrwałe i nudne.
Nie zamierzam. Zwracaj większą uwagę na emotioikonki jeśli wiesz o czym mówię.
Nie ma powodu mnie prowokować , nic złego nikomu nie zrobiłem, idę spać. Dobranoc!!!
"Wstrząsło" mną szokowo... /aż zapomniałam wkleić jakiegoś emota......./

Last edited by Puchatek; 01-03-2013 at 00:27.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2013, 00:43   #36
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
No więc prawnik wytłumaczył mi, że z takiej historii dałoby się ewentualnie wyciągnąć trochę grosza, tylko byłoby to to długotrwałe i nudne.
Nie zamierzam.
Tego się właśnie ostatnio obawiałem, prawnicy na groupon'nie....
Do pary polecam jeszcze radziecki wykrywacz bursztynu....
__________________
Karma - It's A Funny Thing

Last edited by secki; 01-03-2013 at 00:46. Reason: Bo 2x jest lepiej niz 1x
secki jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2013, 14:52   #37
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Czyli co...? kilkadziesiąt osób z całego świata oceniających psa i kilkunastu ekspertów z kraju pochodzenia rasy pomyliło się w ocenie psa?
Bez problemu mogli sie pomylic - bo jak jest ze znajomoscia wzorca u sedziow to doskonale wiemy :

Tu masz 100% kundelka (krzyzowka AWD) - brakuje mu wielu wynikow, ale stawal tez na pudle w BISach i jest Championem Francji:
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/13035

Tu masz Saarloosa z rodowodem wilczaka, ktory "dosk" dostawal nawet w Czechach:
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/7853

Tu jest 50% Saarloos - doskonale nawet w Slowacji, res CACIB na swiatowce.
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/7678


A w temacie wynikow wystaw swiadczacych o jakosci psa pobij Bola:
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/560
Mimo, ze byl o wiele za ciezki, za dlugi, mial wielkie uszy, krotkie nogi, otwarte kaciki to zgarnial wiele... Wygral nawet klubowke tej rasy....
Bolton nie byl jeszcze taki zly. Widuje sie O WIELE gorsze osobniki zdobywajace BOBy...


Niestety nie od dzis sie mowi, ze gorszy pies (budowa i katowanie idacy w kierunku owczarka) ma O WIELE wieksze szanse zgarniac tytuly niz 100% typowy wilczak...



To co napisalam to nie zaden argument, ze Gisu, czy Zack sa miksami. Bo nie o to chodzi...
Wyniki wystaw nie sa zadnym dowodem nawet na to, ze jakis pies jest typowym przedstawiciem rasy (czy chocby nawet przyzwitym). A juz totalnie nie mowia nic o tym, czy dany pies jest wilczakiem, czy zwyklym kundelkiem...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2013, 15:02   #38
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Wtrace OFFa bo nie moge sie powstrzymac :P

Jesli by brac wygrane wystawy jako glowne wytyczne co do wartosci psa to z duma oswiadczam ze Pan Smrodziach jest najgorszym przedstawicielem rasy :P Tyle w kwestii wartosci wystaw moim kompletnie nie obiektywnym zdaniem
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org