Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-03-2006, 12:08   #1
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Zkuste www.faunas.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2006, 12:14   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

A na větších výstavách bývá dost stánků s klecemi.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2008, 21:38   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Vlčákovzdorná klec

Nemáte čirou náhodou někdo typ na výrobce klecí, které by odolaly vlčákovi? Mám sice vozík na psy za auto a ty skládací klece, co je jich plný internet, ale není to ono. Z těch se vlčák (samozřejmě) dostane kdykoliv chce. Měla jsem představu skládací klece, která by byla tak 1,2 x 1,2 m, pevné pletivo, aby se dala použít i jako porodní místo do bytu i jako klec na psí akce, kdy v ní bude vlčák bezpečně umístěn, aby z ní v noci neprchnul a nerozebral jí, kdykoliv půjde kolem nějaký "třídní nepřítel". Po použití by se měla dát složit na placku nebo rozebrat na jednotlivé stěny. Taky by měla být z odolného materiálu ( ne plast nebo tenké drátky) a nevážit tunu. Psala jsem několika zámečníkům, ale jaksi to pro ně není "finančně zajímavé". Máte typ?
Internet jsem prolezla celý, ale nic pro mě.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2008, 21:43   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já si ji nechala dělat na míru do auta u jednoho čévéčkáře, ale slíbila jsem mu, že ho "nebonznu". Stála 5 tisíc a jsem s ní absolutně spokojená. Jestli chceš, tak mi pošli emajl a já ti napíšu telefon. Ale nesmíš mě prozradit...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2008, 21:46   #5
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Máš fotku?
[email protected]
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2008, 21:47   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Skočim ji do auta vyfotit...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 16:15   #7
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

Zdravím Vás. K té kleci mám jen poznámku. Pokud ji chceš do bytu ale i do auta, tak asi nebude moc veliká. A nechávat vlčáka někde zavřenýho přes noc v takovým malým protoru...? Nezdá se mi to jako dobrej nápad... I v odkládačce na cvičáku jsem mohl Becky nechat jen chvilku nezbytně nutnou, což je doporučeno u všech psů. Hrozně jí to ničilo, bylo to znát.
Pokud je to na převoz do auta, tak to chápu. teda u psů, kterí nemilují cestování. Becky nemá žádnej problém. Spíš si v autě lebedí )
Ondra.
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 17:10   #8
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Majitelka Lary si taky tuším nechala dělat klec na míru, tak zkus kontaktovat ji..http://www.vlcanda.estranky.cz/clank...csv/vycvik-csv
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 19:57   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To Trepifajxl: psala jsem, že ji chci jako porodní klec domů, aby mi moje kotcové holky přes den neničily byt, když budou doma se štěňdama. 1,2x1,2 je jako porodní místo celkem postačující.
Na psí akci v noci v té kleci prostě spát budou, jelikož nevím, kde jinde by psi spali. Když je hezky, spí někde u plotu na řetízku a když bude zima, budou v této kleci v autě. Nechci mít z auta kůlničku na dříví.
Nebo máš jiný nápad???????????????
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:07   #10
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

môj pes si do klietky, ktorú má aj na výstavy, vlezie sám a spí tam. celú noc. dvierka sú otvorené, je tam dobrovoľne a rád. záleží od psa...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:11   #11
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
môj pes si do klietky, ktorú má aj na výstavy, vlezie sám a spí tam. celú noc. dvierka sú otvorené, je tam dobrovoľne a rád. záleží od psa...
věřím,že při otevřených dvířkách mu to nevadí. Když byla arwen v nemocnici a mimo procedury musela být v kleci,dost špatně to snášela.odloučení a ještě tu klec. Den před propuštěním,co jsem se na ni byla podívat ji kousala do dvou do rána,měla odřený čumák skoro do krve.V autě /renault kangoo/ řeším,že přehradím zavazadlový prostor od spolujezdců mříží a v noci pokud nebude jinde,může být tam.samotnou v autě bez dozoru bych ji taky nenechala.Zřejmě bych přišla o volant,řadící páku a spoustu čudlíků,které se tak hezky hryžou,že jo....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:21   #12
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

naši psi v nich taky v autě spí, na akcích jsou taky OK. Ale třeba na výstavě tam některé psy nechám a s ostatními chci jít do kruhu, což se těm zanechavším pochopitelně nelíbí, takže chtějí ven taky. A stačí zabrat za dráty zubama a jsou venku. prostě to jsou jen takové fórové klece. proto sháním něco bytelného.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:33   #13
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

klietku istím karabinami, ktoré umiestním medzi háčiky. nerobila som to a pes sa z nej dostal. nie na prvý krát ale dostal. z takto zabezpečenej ešte nie, ale ešte nebola príležitosť to riadne overiť, takže neviem.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:36   #14
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

jo, přesně tak, karabiny tam cvakám taky.Nicméně tyhle klece nejsou i tak důvěryhodné. Potom sem hodím odkaz, mám je vyfocené i s těmi karabinami. Jen ty fotky musím šoupnout nějkam na web.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 20:50   #15
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak už:
http://wolfdog.wbs.cz/Vystavy.html?fotka=30
Tyhle klece si na vlčáky rozhodně nekupujte
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 13:16   #16
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

Ahoj,

Jak jsem řekl do auta to chápu. Ale normálně? Když Becky se mnou někam jede tak spí se mnou. Prostě u mě. Pokud tam není vítána a nenmůže být se mnou, tak ji nebudu přece zavírat na noc do klece. Zůstane radši doma, kde má svůj kotec s výběhem. A porodní místo... dejme tomu, a daleko levnější a efektivnější je si myslím klasická dřevěná porodnice, kde nehrozí zranění nebo dokonce oběšení štěněte v oku klece...
Obecně. Auto chápu, ale zbytek ne... jsou volní a to se nám líbí, tak je zavírejme jen na dobu nezbytně nutnou...

Ondra.
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 13:44   #17
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No: když jedu k někomu s více (3-5psy) tak je asi nebudu tahat k němu domů, ne? Já bych takové návštěvy taky nechtěla. A na akcích si je do stanu taky bohužel nenacpu.
Porodní bedna je super, když budu mít místnost, kde může být fenka i o samotě (opět zdůrazňuji, že to nejsou psi , kteří žijí v domě) a my v práci. Ale pokud ji mám doma jen na pár dní po porodu, tak prostě chci klec, aby necourala po bytě a neničila. Je to tak těžké pochopit?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 14:26   #18
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

To už je o známých. Ale máš pravdu, že já mámm jen jednu "vlčici". Je to na Tobě...jen jsem napsal svůj názor s předpokladem, že třeba pomůže rozhodnout.
A porodní bedna je jak jsem napsal, hlavně bezpečná (i když nic není 100%), oproti kleci. Byt má místnosti? Měli jsme teď vrh a Becky normálně byla se štěndama právě v místnosti (prádelna) přes den než jsme přijeli z práce a vše v poho. Nic se nestalo. Teda až na roztrhanou krabici a utržený potko bundy kterou jsem tam nechal.
Na ten porod bych to určitě přehodnotil. Horší by bylo, kdyby se obě fenky rozhodly rodit ve stejnou dobu a Ty měla 1+1, to by asi fak nešlo...
Hodně zdaru a žádnej problém.¨
Ondra.
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 15:59   #19
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To je oč tu běží. 27.10. měly obě holky porod ve stejný den. Prádelnu k dispozici nemám. teď jsme kryli dvě sestry opět ve stejný den, není nad synchronizaci.
Ale chci se vrátit k původnímu příspěvku, který byl o kleci. jednu už mám "rozjednanou", děkuji za typy a uvítám i další příspěvky na stejné téma. Všichni řešíme podobné věci, jen v malých obměnách.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 23:11   #20
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ta klec, o které jsem se výše zmiňovala, že jsem si ji nechala dělat, je na míru do auta. Udělali jsme ji na velikost dvousedačky (dvě sedačky složené, jedna funkční), aby v autě zbylo nějaké místo a brali jsme to tak, že to bude na nezbytně dlouhou dobu, tzn. dobu přepravy. Nakonec to dopadlo tak, že se v kleci čuba cítí líp než když je v autě bez ní. Pohodlně se tam otočí, nekrčí se a vůbec tam má spoustu prostoru. Na táboře jsem ji tam jednou dala přespat (do klece do auta) a od té doby sama vyžadovala spát tam a byla tam spokojená. Cítí se v ní pohodlně a bezpečně, asi proto, že v autě má známý pach. Několikrát jsme v té kleci vezli kromě čuby ještě o dost většího psa a srovnali se v ní oba krásně.
Co se týče porodu, tak vážně uvažuju o tom, že jí taky dám klec domů a udělám jí v ní hnízdo. Rozteč mezi dráty klece je cca 4x4 cm, takže se do ní to štěně ani těsně po porodu nevejde, tím pádem se oběšení fakt nebojím.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org