Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-2010, 12:23   #1
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default Konkurencje hodowlane

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
To dla formalności:
Najlepsza hodowla:
WILK Z POLSKIEGO DWORU
Najlepszy reproduktor:
MAX Z LITAVSKE KOTLINY
Najlepsza suka hodowlana:
IRRIS KOLLAROV DVOR

eeee ... jakos na PL mozna isc na konkurs BEZ psa ktory ma byc? tz tu nie bylo ani Maxa ani Irris. albo czy w PL sa inne regulaminy niz w FCI? (ale jak zerkam to tak i jest )
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 12:48   #2
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
eeee ... jakos na PL mozna isc na konkurs BEZ psa ktory ma byc? tz tu nie bylo ani Maxa ani Irris. albo czy w PL sa inne regulaminy niz w FCI? (ale jak zerkam to tak i jest )
Chyba były, o ile się nie mylę jakieś takie dodatkowe konkurencje, gdzie na tytuł rodzica "pracowały" dzieci.
W ten sposób Margo chciała "skrzyknąć" N-ki, żeby startowały w konkurencji najlepszy reproduktor - Balrog, ale się nie udało.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 12:55   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Chyba były, o ile się nie mylę jakieś takie dodatkowe konkurencje, gdzie na tytuł rodzica "pracowały" dzieci.
W ten sposób Margo chciała "skrzyknąć" N-ki, żeby startowały w konkurencji najlepszy reproduktor - Balrog, ale się nie udało.
chyba nie .. bo w kataloge i na wystawe to ich nie bylo ... a pies z "ulicy" na konkursy nie moze isc. choc ja nie wiem, moze jak mowilam w Polscie sa inne polepszone warunki na to wszystko. U nas takie cos nie przeslo by.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 12:57   #4
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

u nas są to konkurencje tylko na klubówkach i kluby to regulują. nie trzeba było mieć na wystawie reproduktora czy suki. wystarczyło potomstwo. Ambera też nie było.

Edit
czy ktoś ma zdjęcia Sexy? najlepiej z ringu.
__________________

Last edited by jefta; 20-09-2010 at 13:00.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 13:00   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
u nas są to konkurencje tylko na klubówkach i kluby to regulują. nie trzeba było mieć na wystawie reproduktora czy suki. wystarczyło potomstwo. Ambera też nie było.
to troche dziwne i ... smieszne no ale niech bedzie.
u nas takie konkursy sa na kazdej wystawe i teras specialne zerknelam co pisza: " pies albo suka i minimum 3 potomkowie ktore sa minimum z 2 roznych miotow".
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 13:11   #6
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

z katalogu:
reproduktor
"oceniane są grupy uformowane z minimum 3 zgłoszonych do katalogu potomków danego reproduktora z minimum dwóch skojarzeń i po conajmniej 2 sukach, niezależnie od płci, umaszczenia i klasy w której mają występować"

u suk nie ma wymogu, że po dwóch różnych reproduktorach.

Quote:
albo czy w PL sa inne regulaminy niz w FCI?
możesz zacytować regulamin FCI w tej sprawie?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 13:16   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
z katalogu:
reproduktor
"oceniane są grupy uformowane z minimum 3 zgłoszonych do katalogu potomków danego reproduktora z minimum dwóch skojarzeń i po conajmniej 2 sukach, niezależnie od płci, umaszczenia i klasy w której mają występować"

u suk nie ma wymogu, że po dwóch różnych reproduktorach.


możesz zacytować regulamin FCI w tej sprawie?
reproduktor TO albo suka ALBO pies bo obie robia produkcje tj daja potomstwo.
nie czytalam - wiem tylko ze nasze LKD regulaminy sa bardzo bliske do FCI, ale mozna zerknac.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 13:19   #8
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

c. Optional Collective Classes/Competitions
To compete in these classes/competitions, the dogs must be registered individually in one of
the compulsory classes.
- Brace/Couple Class/Competition : a dog and a bitch of the same breed and variety and
belonging to the same owner.
- Breeders Class/Competition : consisting of minimum three and maximum five exhibits of
the same breed and variety, without distinction of sex, bred by the same person (same
kennel name), even if they are not his property.
- Progeny Class/Competition : a sire or dam with minimum three and maximum five of his
progeny (first generation, sons/daughters).
These optional classes/competitions should preferably be judged in the breed-judging rings.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 21:47   #9
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
to troche dziwne i ... smieszne no ale niech bedzie.
u nas takie konkursy sa na kazdej wystawe i teras specialne zerknelam co pisza: " pies albo suka i minimum 3 potomkowie ktore sa minimum z 2 roznych miotow".
Możesz wyjaśnić co w tym jest śmiesznego i dziwnego? Bo dla mnie dziwne i (nie)śmieszne jest przeprowadzanie konkurencji o najlepszą hodowlę i sukę hodowlaną w sytuacji gdzie nie ma żadnego innego psa (hodowli) do porównania i "walczy" się z samym sobą o tytuł (???):

III. Cekoslovaku vilksuniu klubine paroda - Vilnius
(Klubowa wystawa psów - Litwa)


Sędzia: Anna Kochan (PL) Termin wystawy: 5/9/2009

Wyniki wystaw:

Autor: wolfin
Lokata:Nazwa psa:Ocena:Tytuły:Psy:Baby:1.Kaukas Girios dvasia wybitnie obiecująca2.Kenro Girios dvasia wybitnie obiecującaSzczeniaki:1.Staugűnas Sidabrinis vilkas wybitnie obiecująca2.Milo Radov dvor obiecującaKlasa pośrednia:1.Larikin Girios dvasia doskonałaCACKlasa otwarta:1.I'Hakoru Girios dvasia doskonałaCAC, Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Rasy (BOB), Najlepszy Pies w Rasie2.Waidila Girios dvasia doskonała3.Ivju Inari Girios dvasia doskonałaKlasa championów:1.Gert z Vlčí chaloupky doskonałaCAC

Suki:Baby:1.Kerri Girios dvasia wybitnie obiecującaNajlepsze BabySzczeniaki:1.Sula Sidabrinis vilkas wybitnie obiecującaNajlepsze Szczenię2.Sedula Sidabrinis vilkas wybitnie obiecującaKlasa pośrednia:1.Laudaj Girios dvasia doskonałaCAC, Zwycięzca Klubu, Najlepsza Suka w RasieKlasa otwarta:1.Iarila Girios dvasia doskonałaCAC2.Alpestre Galicyjski Wilk doskonałaKlasa użytkowa:1.Walkiria Girios dvasia doskonałaCACKlasa championów:1.Harmonia Eden severu doskonałaCAC

Najlepsza hodowla:1.Girios dvasia (Rimaityte, Daiva)

Najlepsza suka hodowlana:1.Harmonia Eden severu

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
chyba nie .. bo w kataloge i na wystawe to ich nie bylo ... a pies z "ulicy" na konkursy nie moze isc. choc ja nie wiem, moze jak mowilam w Polscie sa inne polepszone warunki na to wszystko. U nas takie cos nie przeslo by.
a u nas z kolei nie przeszła by konkurencja hodowlana bez rywalizacji, tzn. muszą być zgłoszone co najmniej dwie hodowle, dwie suki hodowlane i dwa reproduktory.
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 21:51   #10
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

to ze na Litwie nie ma narazie wieciej wyhodowanych psow nie znaczy ze sedzia moze dac ten tytul tak sobie a u nas na klubowej sa eksperty a nie allraundery.
smieszne to ze bez psa reproduktora jest konkurs, jak mozna zerknac na to co ten pies daje, jesli jego samego nie ma
p.s. zawsze zapraszami do nas na wystawy, ale jakos chetnych nie ma to moze za rok zawita cie u nas?
__________________

Last edited by wolfin; 22-09-2010 at 22:00.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:16   #11
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

może oceniać chociażby po podobieństwie (bądź braku podobieństwa) potomstwa. natomiast na temat organizacji, przeprowadzania i regulaminu przeprowadzanych konkurencji porozmawiamy jak na Litewskich wystawach klubowych sędzia będzie miał jakiś wybór, bo u nas też nie musi dać tytułu, ale musi mieć możliwość wyboru.
''a u nas na klubowej sa eksperty a nie allraundery.''
poza tym ,To radziłabym dokładniej prześledzić listę sędziów na łódzkich wystawach... a poza tym , Livija Vaitkeviciene (LT), Anna Kochan nie są światowymi ekspertami od wilczaków.
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:22   #12
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Quote:
p.s. zawsze zapraszami do nas na wystawy, ale jakos chetnych nie ma to moze za rok zawita cie u nas?
jak czas pozwoli to pewnie przyjedziemy
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:24   #13
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no, no.... czy Panienka wie gdzie te :allraundery" mieli asistowanie u wilczakow i jak sedziuja anatomie? chyba nie.

p.s. jak mowilam za rok zapraszami do nas, moze nareszcze zrobi cie konkurencie - bo wiem ze jej nie bylo, kedy cytujes ta wystawe za duzo, ale co maja liudzie robic - nie isc na wystawe bo psow za malo? na dodatek to jest klubowa wilczakow - tylko wilczakow a nie psow pasterskich.

no ale chyba juz wyjasnilismi roznicy miedzy regulaminami, w jednym kraju sa latwej w innym troche wieciej problemu oraz mnie litewskie bardziej podobaja sie bo sa o wieciej stroge.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:25   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
jak czas pozwoli to pewnie przyjedziemy
super na dodatek mozna bedzie i bonitacje zrobic i SVP zdac i na 3 wystawy pojsc
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:39   #15
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

A czy Panienka wie gdzie asystowali i uczyli się anatomii sędziowie wystaw łódzkich?? - nie sądzę!

Quote:
mnie litewskie bardziej podobaja sie bo sa o wieciej stroge.
a według mnie u nas są bardziej srogie bo większa ilość psów z różnych hodowli, zróżnicowane oceny,a nie tylko same doskonałe jak u was (mam na myśli 2 ostatnie klubówki.)
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 22:58   #16
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
a według mnie u nas są bardziej srogie bo większa ilość psów z różnych hodowli, zróżnicowane oceny,a nie tylko same doskonałe jak u was (mam na myśli 2 ostatnie klubówki.)
Nie chce wchodzic w dyskusje, tylko dodam, ze na ostatniej klubowce na Litwie, byly tez bardzo dobre
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 23:04   #17
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
smieszne to ze bez psa reproduktora jest konkurs, jak mozna zerknac na to co ten pies daje, jesli jego samego nie ma
No właśnie można zerknąć "co ten pies daje" patrząc na potomstwo, które dał.
A jakby nie było potomstwa tylko sam pies, to możesz powiedziec patrząc na niego samego "co daje"? Jeśłi tak, to gratuluje wyczucia i kobiecego instynktu i życzę aby przełożyło się to też na ludzkie życie.
Przykre, że faworyzujesz litewskie wystawy i kryteria oceniania, ujmując tym samym polskim wystawom. Nie mam doświadczenia w zagranicznych wystawach (cięzko też mówić o doświadczeniu w polskich-moim zdaniem) ale pogódźmy się z tym, że co kraj to obyczaj. I na innych warunkach wygrywają litewskie psy na Litwie, a na innych polskie w Polsce. Bez podziału co gorsze co lepsze.
KOnkurs był na najlepszego reproduktora (czyli oceniane jest to "co daje) a nie na najpiękniejszego psa (gdzie musiałby być sam pies). Tak więc jak dla mnie wszystko poprawnie i logicznie.
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 23:16   #18
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Quote:
Nie chce wchodzic w dyskusje, tylko dodam, ze na ostatniej klubowce na Litwie, byly tez bardzo dobre
-fakt źle to ujęłam.
Chodziło mi o te 2 ostatnie, wyłączając tą z 5/6/2010 gdzie sędziowała Daiva, a więc precyzując klubówki z 5/9/2009 i 11/10/2008.

Niemniej jednak ja już z mojej strony kończę tę dyskusję bo oczki mi się "klejom" A zatem dobrej nocy wszystkim
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 23:22   #19
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
A czy Panienka wie gdzie asystowali i uczyli się anatomii sędziowie wystaw łódzkich?? - nie sądzę!


a według mnie u nas są bardziej srogie bo większa ilość psów z różnych hodowli, zróżnicowane oceny,a nie tylko same doskonałe jak u was (mam na myśli 2 ostatnie klubówki.)
mysle ze wiem wieciej od Ciebie
no co ja mam z tym zrobic jesli ta konkurencja nie przyjezdza ale za rok wot bedze cie - to bedzie wieciej juz
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 23:25   #20
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no ale najlepszym psem w Lodzi jest ... litewski pies
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org