Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2011, 22:07   #1
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default jak to się robi - ZKwP

Witajcie!
mam pytań kilka dotyczących "zaistnienia" w ZKwP a mianowicie:
- czy powinienem przed rejestracją Młodej na własną rękę przetłumaczyć rodowód, czy ZKwP robi to samemu?
- czy wystarczy, że zarejestruje Młodą i wniosę opłatę,a także dodatkowo stanę się członkiem? czy muszą zrobić coś jeszcze?
- czy jest coś za co nie warto płacić (w sensie, że się nie przyda jeśli jestem zwykłym "posiadaczem")?
- czy rejestracja odbywa się w zarządzie głównym, czy w oddziale na lubelskiej?

wiem, że mogę spytać o to u źródeł, ale ja się na tym kompletnie nie znam i chcę najpierw zasięgnąć Waszego doświadczenia, co by nie zostać naciągniętym, albo zrobić coś czego nie będę rozumiał i wyjdzie na niekorzyść Młodej ?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:10   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Witajcie!
mam pytań kilka dotyczących "zaistnienia" w ZKwP a mianowicie:
- czy powinienem przed rejestracją Młodej na własną rękę przetłumaczyć rodowód, czy ZKwP robi to samemu?
- czy wystarczy, że zarejestruje Młodą i wniosę opłatę,a także dodatkowo stanę się członkiem? czy muszą zrobić coś jeszcze?
- czy jest coś za co nie warto płacić (w sensie, że się nie przyda jeśli jestem zwykłym "posiadaczem")?
- czy rejestracja odbywa się w zarządzie głównym, czy w oddziale na lubelskiej?

wiem, że mogę spytać o to u źródeł, ale ja się na tym kompletnie nie znam i chcę najpierw zasięgnąć Waszego doświadczenia, co by nie zostać naciągniętym, albo zrobić coś czego nie będę rozumiał i wyjdzie na niekorzyść Młodej ?
Na nic Cię nie naciągną Opłacisz składkę, pewnie jakieś opłaty w związku z rodowodem (nie wiem jak to jest z tłumaczeniem), dostaniesz legitymację i już I zdecydowanie udaj się na Lubelską
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:15   #3
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Gaga - dzięki
Z tym naciąganiem...strzeżonego Pan Bóg strzeże, a moja niewiedza wiąże się z moją naiwnością w tej kwestii
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:21   #4
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Ja ostatnio robiłam rodowód i nikt mnie nie naciągnął bo chyba nawet nie ma takiej możliwości.
Idż do oddziału w Twoim mieście, zapisz się do ZKwP (wypełnia się formularz) i opłać składkę (chyba 60 zł). Dostaniesz legitymację członkowską i można wtedy zgłosić psa. W tym celu wypełnia się drugi formularz (kto jest właścicielem, dane adresowe itp.), daje się metrykę i płaci się za zgłoszenie i rodowód.
Nie wiem jak jest z tłumaczeniem, ja mam psa z Polski, więc na polskiej metryce.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:29   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie wiem czy przy rejestracji przydomka hodowlanego czegoś się nie płaci, i w Twoim przypadku taka opłata potencjalnie (w przyszłości) może mieć miejsce. ale panie są miłe, wszystko Ci powiedzą, weź Wonderkę ze sobą, jak trafisz na dyżur sekcji I grupy (do sprawdzenia na stronie www kiedy są dyżury) to przy okazji możesz podopytywać o różne sprawy a Wondera będzie gwiazdą dyżuru
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:35   #6
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie wiem czy przy rejestracji przydomka hodowlanego czegoś się nie płaci, i w Twoim przypadku taka opłata potencjalnie (w przyszłości) może mieć miejsce. ale panie są miłe, wszystko Ci powiedzą, weź Wonderkę ze sobą, jak trafisz na dyżur sekcji I grupy (do sprawdzenia na stronie www kiedy są dyżury) to przy okazji możesz podopytywać o różne sprawy a Wondera będzie gwiazdą dyżuru

O, to ważne informację(przydomek)! no i nie wiedziałem, że mogę Młodą zabrać...ekstra! będzie socjal
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:42   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
O, to ważne informację(przydomek)! no i nie wiedziałem, że mogę Młodą zabrać...ekstra! będzie socjal
A pewnie, że możesz, nawet wskazane przedstawic młody narybek związku władzom sekcji
Psów pasterskich (bez owczarków niemieckich)
Andrzej Stępiński
z-ca: Joanna Adamowska
poniedziałek
17.30-18.30
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 23:03   #8
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Za rejestr przydomku sie placi (50-60zl)
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 23:36   #9
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Zagraniczny rodowód nie wymaga tłumaczenia a nostryfikacji. I chyba nie płaci się za to ekstra, tylko, że to troszkę trwa (co może przeszkadzać jeśli ktoś chce wystawiać psa od razu). Jednak jak się dzwoni i dręczy panie w Warszawie to potrafią się uwinąć
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 00:02   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

O i nawet cennik jest : http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy...dzial=warszawa
czyli możesz mieć odliczone co do złotówki
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 01:08   #11
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

W ZKwP wszystkie ceny są ustalane odgórnie, więc nie da się klienta naciągnąć
Idziesz do ZKwP, płacisz najpierw wpisowe (jeśli jeszcze nie jesteś członkiem ZKwP) i składkę na rok bieżący (jeśli rejestrujesz się np w grudniu to i tak składka wynosi tyle samo - to składka roczna). Zostawiasz rodowód i opłacasz jego nostryfikację (psy z polskich hodowli zostawiają metrykę i płacą za wystawienie rodowodu). Dostaniesz legitymację członkowską z pieczątką, że masz opłaconą składkę. Przy opłacie składki za kolejny rok, musisz zabrać ze sobą tą legitymację do podbicia.
Gdybyś kiedyś chciał rejestrować przydomek hodowlany (jeśli zaplanujesz Wonderce rodzicielstwo ) to też trzeba go opłacić i wypełnić druczek z 3 propozycjami nazwy Twojej hodowli. pamiętaj tylko, że ta rejestracja trwa ok. 3 miesięcy. Dlatego trzeba to zrobić dużo szybciej
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 10:24   #12
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Super! Dzięki serdeczne za OGROMNĄ pomoc!!!!!!
Z tym przydomkiem to się wstrzymam, bo nie mam planów na rozpłódJak pójdzie z tą nostryfikacją w miarę szybko to może jeszcze "zaistnieje" Wondera w młodzieży, bo za dwa miesiące to już chyba pośrednia (15 mcy?).
Pełni optymizmu lecimy na spacer
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 10:49   #13
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Gdybyś kiedyś chciał rejestrować przydomek hodowlany (jeśli zaplanujesz Wonderce rodzicielstwo ) to też trzeba go opłacić i wypełnić druczek z 3 propozycjami nazwy Twojej hodowli.
Albo z pięcioma U nas trzeba było mieć pięć nazw, co mnie zaskoczyło na miejscu, a myślałam, że trzy jak wszędzie.

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES
Jak pójdzie z tą nostryfikacją w miarę szybko to może jeszcze "zaistnieje" Wondera w młodzieży, bo za dwa miesiące to już chyba pośrednia (15 mcy?).
Nie musicie mieć nostryfikacji w ręce,żeby się zgłosić na wystawę Wystarczy,że macie numer rejestracji psa w oddziale nadany przez ZKWP (to jest od ręki, gdy załatwiasz papiery w związku o których było powyżej) i spokojnie można wystawiać Odznaczasz tylko w formularzu zgłoszeniowym na wystawę, że rodowód jest w trakcie wyrabiania
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 19:01   #14
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Tak, Bajka dobrze napisała, do końca młodzieży, czyli do 18 miesiąca (od 15 możecie startować w pośredniej, ale do 18 może być też młodzież) możesz w zgłoszeniu na wystawę wpisywać rodowód "w przygotowaniu". Jest dokłądnie takie okienko do zaznaczenia lub wpisania nr rodowodu.

Z przydomkiem bywa różnie. Ja wpisałam tylko 1 nazwę... nie chciałam żadnej innej, a sprawdziłam na stronie FCI, że nie ma takiego przydomka W związku powiedzieli, że powinnam wpisać więcej, bo jeżeli okaże się, że nazwa jest zajęta, to będę musiała płącić za kolejne propozycje (za każdy formularz, w którym możesz wpisać 5 porpozycji maksymalnie, płacisz raz. Jeśli pierwsza nazwa jest zajęta, to biorą pod uwagę kolejnę itd. )
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org