Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2012, 13:19   #1
trunksia
Junior Member
 
trunksia's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Pszczyna
Posts: 163
Default Jessaja Crying Wolf

Kurczę, zerknęłam na gratce na inne wilczaki i znalazłam Jesi.

http://www.gratka.pl/ogloszenie/2083...k_adopcja.html

Myślałam, że to paskudny żart sobie ktoś zrobił, ale na stronie też pisze, że Aneta oddaje. Co się stało?

Tylko nie mówicie, że Jesi jest pierwszą polską ofiarą znaczków w bazie....
trunksia jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 13:52   #2
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Kurczę, zerknęłam na gratce na inne wilczaki i znalazłam Jesi.

http://www.gratka.pl/ogloszenie/2083...k_adopcja.html

Myślałam, że to paskudny żart sobie ktoś zrobił, ale na stronie też pisze, że Aneta oddaje. Co się stało?

Tylko nie mówicie, że Jesi jest pierwszą polską ofiarą znaczków w bazie....
Jessi jest niehodowlana - zatem po co trzymac ja w hodowli ??? Nie ma z niej pozytku. Oby trafiła w dobre ręce!! A sprawa Crying wolf - to drugie dno - popatrz na rodziców Jessi.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 14:16   #3
trunksia
Junior Member
 
trunksia's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Pszczyna
Posts: 163
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Jessi jest niehodowlana - zatem po co trzymac ja w hodowli ??? Nie ma z niej pozytku. Oby trafiła w dobre ręce!! A sprawa Crying wolf - to drugie dno - popatrz na rodziców Jessi.
Ale to posiadanie z hodowli automatycznie sprawia, że nie można mieć suk nie hodowlanych czy też psów, którymi nikt nie chce kryć, albo które nie mogą kryć?

Ja znam rodowód Jesi, dlatego się spytałam czy to pierwsza "ofiara znaczków w bazie". Czy jednak sprawdza się scenariusz, że hodowcy wyzbywają się psów ze znaczkami. I tak w sumie dobrze, że oddają, a nie usypiają, albo w inny sposób pozbywają się problemu?
trunksia jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 14:33   #4
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ale to posiadanie z hodowli automatycznie sprawia, że nie można mieć suk nie hodowlanych czy też psów, którymi nikt nie chce kryć, albo które nie mogą kryć?
Nie chodzi mi o ten przypadek - ale czasmi tak jest !
a co do znaczków - to jesli Jesi jest niehodowlana to jej przydomek nie ma znaczenia. Tak czy inaczej nie będzie po niej potomków!
Problemem moga być psy z tym przydomkiem, które hodowcy będa chcieli rozmnażac.

Last edited by szasztin; 13-04-2012 at 14:39.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 14:54   #5
trunksia
Junior Member
 
trunksia's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Pszczyna
Posts: 163
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Nie chodzi mi o ten przypadek - ale czasmi tak jest !
a co do znaczków - to jesli Jesi jest niehodowlana to jej przydomek nie ma znaczenia. Tak czy inaczej nie będzie po niej potomków!
Problemem moga być psy z tym przydomkiem, które hodowcy będa chcieli rozmnażac.
No właśnie ja też nie sądzę by Aneta była osobą która oddaje psa bo jest nie hodowlany. Dlatego się bardzo zdziwiłam widząc to ogłoszenie.
I również uważam, że bardzo rozsądnie, że nie będzie po niej potomków. Uważam, że to super podejście do sprawy, a nie usilna walka z znaczkami bo mój pies ma znaczek.
trunksia jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 14:59   #6
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post

Tylko nie mówicie, że Jesi jest pierwszą polską ofiarą znaczków w bazie....
bez przesadyzmu... żeby znaczki miały wpływ na to czy pies po 2 latach jest nadal przyjacielem czy nie? mogą mieć wpływ na zbyt na szczeniaki z danej linii czy chęć rozmnażania tych psów...
a jeśli hodowle pozbywają się psów tylko przez znaczki to od razu dowiemy się, dla których hodowli pies jest tylko i wyłącznie biznesem. Jeśli znaczki mają wpływ na pozbywanie się psów z niestosownych linii to znaczy, że robią one selekcję nie tylko zwierząt ale też selekcję osób i hodowli.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:02   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
I również uważam, że bardzo rozsądnie, że nie będzie po niej potomków. Uważam, że to super podejście do sprawy, a nie usilna walka z znaczkami bo mój pies ma znaczek.
Można powyższe zrozumieć, że z powodu afery lepiej wywalić na zbity pysk wszystkie (wtórnie oznakowane) psy?? Toż to jak czystki rasowe, Ukraina dala przykład, oby nikt za tym nie poszedł . Sorry, ale ja z powodu czyichkolwiek NIEUDOWODNIONYCH urojeń nie szłabym w tym kierunku.

Nie widzę żadnego powodu aby dyskryminować psy z oficjalnym rodowodem FCI. Nie bawmy się z Boga...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 13-04-2012 at 15:09.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:04   #8
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Każdy kto myśli że hodowca z powodu znacznika pozbywa się psa, niech się puknie w głowę.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:14   #9
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Ponieważ Aneta nie ma dostępu do internetu, prosiła bym przekazała jej słowa na forum, co też czynię :

"
Bardzo proszę zająć się swoim podwórkiem i nie snuć głupich domysłów i teorii kto ma wiedzieć jaki jest powód mojej decyzji to wie Nie mam obowiązku, spowiadania, tłumaczenia się wszystkim co i dla czego"
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:14   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
A sprawa Crying wolf - to drugie dno - popatrz na rodziców Jessi.
Kasia, wyjaśnisz mi co jest stwierdzone i zafałszowane w rodowodzie Jesaji? Bo patrzę i nie widzę...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:24   #11
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Kasia, wyjaśnisz mi co jest stwierdzone i zafałszowane w rodowodzie Jesaji? Bo patrzę i nie widzę...
Nikt nie pisał o zadnych stwierdzeniach i zafałszowaniach - czytałam na angielskim forum że Galiba tez jest "podejrzany" . Tylko tyle.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:32   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To skąd "drugie dno" ? Kasia, od takich stwierdzeń jest bardzo, bardzo blisko do wyroku: to kundel. Dlatego zapytałam o stwierdzone zafałszowania. Na razie mamy ploty, podejrzenia, teorie spiskowe....kompletne zero faktów. Naprawdę można komuś zrobić tym wielka krzywdę, psom w szczególności
Rodowód, to rodowód - póki nie zostanie oficjalnie anulowany przez FCI-nie ma żadnego drugiego, ani trzeciego dna.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:37   #13
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To skąd "drugie dno" ? Kasia, od takich stwierdzeń jest bardzo, bardzo blisko do wyroku: to kundel. Dlatego zapytałam o stwierdzone zafałszowania. Na razie mamy ploty, podejrzenia, teorie spiskowe....kompletne zero faktów. Naprawdę można komuś zrobić tym wielka krzywdę, psom w szczególności
Rodowód, to rodowód - póki nie zostanie oficjalnie anulowany przez FCI-nie ma żadnego drugiego, ani trzeciego dna.
Moze źle uzyłam słowa drugie dno - chodzi że to druga strona, druga sprawa etc.
Fakty - pies jest niehodowlany i z hodowli o której mówi sie rózne rzeczy, po ojcu o którym mówi sie rózne rzeczy. Tylko tyle - reszta jest na forum tu lub angielskim.

Nie wiem jak blisko jest temu co napisałm do wyroku o którym piszesz - Nigdy nie stwierdziłam że to jest kundel.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:38   #14
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Jejku, ludzie k (pip) jestem w szkoku!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z jakiego niby powodu miałaby się dziewczyna spowiadać, że oddaje suczkę??? Nie sprzedaje, nie chce za nią kasy!!!
Stało się tak, że pięknota musiała być wysterylizowana. Widziałam ją często i wiem jak się ma - zdrowiutka, ale smutna, bo po sterylizacji reszta stadka jej jakoś NIE toleruje, nie wiem może to kwestia zapachu....
Wiecie przecież jakie są wilczaki, jak bardzo potrzebują towarzystwa???? - nie jesteście tego świadomi??????????
Aneta szuka dla niej domu nowego i tak jak ją tam kochają, to wiem jak musiała być ciężka taka decyzja - świadomego rasy człowieka!!!!

ŻAL.PL
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:43   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Moze źle uzyłam słowa drugie dno - chodzi że to druga strona, druga sprawa etc.
Fakty - pies jest niehodowlany i z hodowli o której mówi sie rózne rzeczy, po ojcu o którym mówi sie rózne rzeczy. Tylko tyle - reszta jest na forum tu lub angielskim.

Nie wiem jak blisko jest temu co napisałm do wyroku o którym piszesz - Nigdy nie stwierdziłam że to jest kundel.
Dlatego chciałam uściślić.
A różne rzeczy przez dłuższy czas mówiło się i o miocie I z Peronówki, pamiętasz? Nie było to fajne....Zwłaszcza gdy paru Czechów mówiło o nich wprost, że to bezpapierowce...
Niedobre są takie rzeczy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:44   #16
trunksia
Junior Member
 
trunksia's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Pszczyna
Posts: 163
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Można powyższe zrozumieć, że z powodu afery lepiej wywalić na zbity pysk wszystkie (wtórnie oznakowane) psy?? Toż to jak czystki rasowe, Ukraina dala przykład, oby nikt za tym nie poszedł . Sorry, ale ja z powodu czyichkolwiek NIEUDOWODNIONYCH urojeń nie szłabym w tym kierunku.

Nie widzę żadnego powodu aby dyskryminować psy z oficjalnym rodowodem FCI. Nie bawmy się z Boga...
No ja nie mówię o wyrzucaniu psów ze znaczkiem! Właśnie o to mi chodziło, że nie wierzę żeby Aneta była taką osobą. Stąd też mega się zdziwiłam widząc to ogłoszenie. A pisząc o tym, że dobrze, że nie będzie po niej potomków chodziło mi o to, że uważam, że dobrze wstrzymać się z hodowlą psów z zagrożonych linii.
trunksia jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:45   #17
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dlatego chciałam uściślić.
A różne rzeczy przez dłuższy czas mówiło się i o miocie I z Peronówki, pamiętasz? Nie było to fajne....Zwłaszcza gdy paru Czechów mówiło o nich wprost, że to bezpapierowce...
Niedobre są takie rzeczy
Ostatnio zastanawiam się nad poziomem wredoty na tym forum................
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:55   #18
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dlatego chciałam uściślić.
A różne rzeczy przez dłuższy czas mówiło się i o miocie I z Peronówki, pamiętasz? Nie było to fajne....Zwłaszcza gdy paru Czechów mówiło o nich wprost, że to bezpapierowce...
Niedobre są takie rzeczy
Pamietam - ale ja od poczatku wiedziałam jak było - znałam prawdę.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 15:58   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No ja nie mówię o wyrzucaniu psów ze znaczkiem! Właśnie o to mi chodziło, że nie wierzę żeby Aneta była taką osobą. Stąd też mega się zdziwiłam widząc to ogłoszenie. A pisząc o tym, że dobrze, że nie będzie po niej potomków chodziło mi o to, że uważam, że dobrze wstrzymać się z hodowlą psów z zagrożonych linii.

Nie chce bronić Crying Wolfów, nie znam Edith. Od lat krążą plotki na temat niemal każdej hodowli, nie wykluczam też, że gdzieś, ktoś, kiedyś zrobił przekręt: albo z datą urodzenia, albo z rodzicami....
Ale nie umiem się pogodzić z nagonką na psy, co do których nie ma twardych dowodów, że nie są tymi, które widnieją w rodowodzie.
Moim zdaniem jeśli pies jest przebadany i ma pozytywne wyniki, to nie jest z zagrożonej linii. Nie widzę powodów aby go nie wprowadzić do hodowli (pod warunkiem spełnienia wszystkich standardów oczywiście).
Ile by nie było prawdy w plotkach o CW - to tylko plotki. Gdyby plociuchy miały jakiekolwiek dowody-poszły by z tą sprawą do swoich Zk lub FCI. Widać wolą ploty spod magla niż konfrontację. Jakoś żaden klub (ani czeski, ani słowacki, ani niemiecki, ani żaden inny) nie wykreślił z hodowli potomków CW? Chyba, że się mylę i czegoś nie doczytałam na ich stronach...
Póki co - dla mnie, to takie same wilczaki jak pozostałe.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 16:00   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Pamietam - ale ja od poczatku wiedziałam jak było - znałam prawdę.
Wiem, wiem, ale chodzi mi o to, że jakbyś nie miała wywalone na durne teksty, to mogły być one przykre. Tu jest tak samo
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org