Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2007, 20:06   #1
Hexeann
Junior Member
 
Hexeann's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Kampinos
Posts: 97
Default Korabiewice offtopic

Kochani!
Ostatnio będąc u weta z Mentallem natknęłam się na młodą dziewczynę rozklejającą plakaty informujące o pewnym schronisku dla zwierząt. Nie wiem, czy podobny temat poruszany był w przeszłości jako, że jestem na forum nowa, ale chciałabym zwrócić Waszą uwagę na to schronisko ze względu na przebywające tam wilki. W ostatnim czasie zdarzył się tam pożar - spłonął jeden z baraków dla kotów. Obecnie przebywa tam wiele zwierzaków - niedźwiedzie, kozy, świnki, sowy, mnóstwo psów i kotów, konie uratowane z rzeźni i wilczyce. Mówię o schronisku w Korabiewicach. adres internetowy: http://dajmudom.pl/str.php?dz=35
Mnie przejął los tych zwierzaków i organizuję w szkole mojego dziecka zbiórkę szczególnie potrzebnych przed zbliżającą się zimą rzeczy (stare koce, miski, karma dla psów i kotów, dżemy i miód dla miśków, budy, cokolwiek co można sklecić dla zwierząt i ocieplić im pomieszczenia, część je prosto z ziemi). Wiem, że potrzebne im są każde formy pomocy.
Szczegółowe informacje można uzyskać też pisząc na adres mailowy do wolontariuszki: [email protected]
(zamieszkam też fotki suczek z Korabiewic)
pozdrawiamy
Hexeann & Mentall
Attached Images
File Type: jpg Chenoa.jpg (6.5 KB, 9 views)

Last edited by Hexeann; 04-11-2007 at 13:01.
Hexeann jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2007, 20:17   #2
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Był już podobny temat, ale o Danie z Korabiewic.Jednak to nie zmienia faktu, że inny niż twój
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 08:47   #3
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Hexeann ja przez jakiś czas "udzielałam" się w Korabiewicach, przez krótko służyłam jako internetowo-telefoniczny udzielacz rad jak postępować z problemowymi psami. I to właśnie tam mnie tak zakręciło na wilki. Głaskałam przesympatyczną wilczycę, pierwszy raz na żywo słyszałam jak wyje wilk. Przez jakiś czas jeździłam do koni, odrobaczyłam, przywiozłam witaminy i lekarstwa dla COPDowców, potrzebne akcesoria itp. niestety współpraca z opiekunem koni była niemożliwa, nie dość że "największy znawca koni" nie pomógł to wręcz robił na złość ze szkodą dla koni. Więc dla ich dobra dałam sobie spokój.

Hexeann moja dobra rada jest taka - w Korabiewicach potrzebne jest wszystko, ale staraj się przekazywać takie rzeczy z których pożytek mogą mieć tylko zwierzęta - chętnie wyjaśnię Ci to na PW .
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 10:46   #4
Hexeann
Junior Member
 
Hexeann's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Kampinos
Posts: 97
Default

Aneta! Bardzo dziękuję za wskazówki. Zdaję sobie sprawę, że przekazanie pieniędzy jakiemukolwiek schronisku raczej mija się z celem. Mamy zamiar zawieźć im karmę kupioną z pieniędzy ze zbiórki i loterii fantowej dla dzieci, kupimy może też jakąś budę, zawieziemy zebrane garnki, miski i koce. Dzieciaki przejęły się losem wilczyc i miśków oraz innych zwierzaków. Staramy się jednak postępować rozsądnie i nie zaprzepaścić naszych wysiłków.
pozdrawiam
Hexeann & Mentall
Hexeann jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 12:51   #5
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ta zbiórka to nie głupi pomysł,jak znajde chwile,to postaram sie zrobic ogloszenia i rozwiesic po szkolach,a loterie zrobic w moim dawnym gimnazjum,bo z dyrektorem mozna sie dogadac. Hexeann a jak to im chcesz przekazac? Zawiesc? Czy jakas specjalna przesylka?
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 13:07   #6
Hexeann
Junior Member
 
Hexeann's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Kampinos
Posts: 97
Default

Shaluka! Strasznie się cieszę, że chcesz pomóc! Po zbiórce i loterii planuję zawieźć wszystko bezpośrednio do Korabiewic prywatnym samochodem (w razie potrzeby nawet dostawczy się znajdzie). Mamy dostęp do jakiejś karty zniżkowej do hurtowni karmy, więc będziemy się starali kupić jej jak najwięcej! Szukam też materiałów na budy (deski, sklejka, styropian do ocieplenia), które sami postaramy się zrobić - narzędzia są, ręce są, chęci też! Na razie ustalamy datę i będziemy robić z dziećmi plakaty. Szkoła nam kibicuje i pomaga! Znalazły się na loterię fajne fanty - rodzice załatwiają piłki z podpisami polskich piłkarzy, które podpiszą na dzisiejszym meczu Polska-Kazachstan, nowy odtwarzacz DVD, t-shirty, gadżety firmowe; mam więc nadzieję, że uda nam się zebrać trochę pieniędzy i przedmiotów, kupić co najpotrzebniejsze i zawieźć do schroniska!
Oczywiście namawiam wszystkich na udział w naszej akcji!
pozdrawiam!
Hexeann & Mentall
Hexeann jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 14:02   #7
Wojtek
Silver Power
 
Wojtek's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Międzyborów
Posts: 114
Send a message via Skype™ to Wojtek
Default

Witajcie !

My też się przyłączymy
Garnki, miski i zabawki na loterie już naszykowane.
Pokaźny zbiór garnków pozostał mi po ostatniej naszej akcji dla schronisk - nie wszystkie schroniska przyjmują garnki a ,że z niektórymi trudno się współpracuje również się już przekonałam
Pozdrawiam
Małgosia
Wojtek jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 14:12   #8
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Suuuper.

Gdyby potrzebna była pomoc w transporcie do schroniska to chętnie mogę pojechać do Korabiewic - co prawda samochodzik nieduży ale zawsze coś.
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 16:47   #9
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Hexeann,jutro ide do szkol,zapytac dyrektorow,czy mozna 1. rozwiesic plakaty i ogloszenia(dzis je zrobie) 2. czy mozna byloby zorganizowac zbiorke 3. lub loterie(albo dwa w jednym )
Transport do Korabiewic tez juz mam ( pozniej to juz sama bede jedzic,dzis mialam pierwsza jazde samochodem ) wiec jak cos to jak da rade niedlugo sie odwiedzi schronisko z rzeczami dla niego,a raczej zwierzakow.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2007, 17:29   #10
Wojtek
Silver Power
 
Wojtek's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Międzyborów
Posts: 114
Send a message via Skype™ to Wojtek
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Transport do Korabiewic tez juz mam ( pozniej to juz sama bede jedzic,dzis mialam pierwsza jazde samochodem ) wiec jak cos to jak da rade niedlugo sie odwiedzi schronisko z rzeczami dla niego,a raczej zwierzakow.
Witam w klubie
Też dziś miałam pierwszą jazde i też mam nadzieje, że niedługo wreszcie będe samowystarczalna.
Strasznie mi tego brakowało przy tego typu akcjach.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Małgosia
Wojtek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org