Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-08-2011, 10:11   #1
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default Sikanie na...swoje posłanie

Ha! mam pierwszy "problem", który za bardzo nie wiem jak przeskoczyć. A mianowicie.. Aroon jak to szczeniak siusia wszędzie - powoli to już zanika, bo po każdej zabawie, śnie, jedzeniu od razu wyprowadzam na spacer. W sumie w ciągu dnia też sporo godzin spędzamy na spacerach tak po prostu. Czytałam do tej pory, że wilczaki nie siusiają na swoje posłania.. A tu.. Kupiłam nowe posłanie..nasikała..pomyślałam, że musi "zaznaczyć" swoje miejsce, ale to się powtarza. Kupiłam inne posłanie (ma 2 w różnych częsciach domu) też siusia na nie.. To, że nam się wpycha do spania do łóżka to jest jeszcze do zrozumienia, chce być blisko nas...Ale też potrafi się zsikać nam na łóżko. I na serio nie wiem skąd to się u niej bierze. Gdyby chodziło o chęć zaznaczania swojej obecności to by to tak często robiła?
Proszę o podpowiedzi
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 10:22   #2
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Zapytaj hodowcy czy nie byly uczone sikania na maty. Moze malej sie kojarzy...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 10:33   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Fajnie się sika gdy nic nie moczy łapek, jest stabilnie i miękko. Dywany masz?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 11:05   #4
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Fajnie się sika gdy nic nie moczy łapek, jest stabilnie i miękko. Dywany masz?
O, totototo Nie sika na parkiet, a sika na łózko To ta sama zależność jak z sikaniem na polu - jeśli naturalnie ma wybór, będzie sikać na trawie a nie na chodniku

tak swoją droga, "normalne" wyczyszczenie posłania tak, że "ty nie czujesz" niewiele da - jaki pies ma węch to wiadomo i tak wyczuje, że "o tam się sikało".
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 11:23   #5
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default

Nie mam dywanów - ale jej to nie przeszkadza potrafi normalnie spompować się na deski Łóżko octem potem polałam - podobno zapach zaciera...

A co z faktem, że nie sika się tam, gdzie się śpi? Bo ona nasika, a pół godizny później w to samo miejsce się kładzie i śpi??
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 11:32   #6
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Z tym łóżkiem to wg mnie faktycznie trochę dziwne, zwłaszcza że jak rozumiem - pozwalacie małej na nie wchodzić, więc raczej "zaznaczanie terenu" odpada.
Łowca był straszną sikawką - sikał w domu bardzo długo, ale na łóżko nie zlał nam się NIGDY, nawet jak miał 8 tygodni, a praktycznie od początku (a może właśnie dlatego) pozwalaliśmy mu na nie włazić bez problemu.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 11:36   #7
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kali zdarzyło się sikać na łóżko i na posłanie, ale nie traktowaliśmy tego jako coś dziwnego. Po prostu sikała tam gdzie stała Początkowo zawsze stawialiśmy ją na matę, a kiedy zaczęliśmy wychodzić na dwór to na dworze... Dłuuuuugo jej zajęło nauczenie się nie sikania w domu - dopiero jak skończyła 9 miesięcy to przestała w domu - pomijam drobne wypadki, kiedy za długo została sama...
Ale na posłana i łóżko przestała sikać sama z siebie.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 12:04   #8
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
A co z faktem, że nie sika się tam, gdzie się śpi? Bo ona nasika, a pół godizny później w to samo miejsce się kładzie i śpi??
Pocieszę Cię - Jaskier też sikał na posłanie. Jak miał 3,5 miesiąca, kupiłem mu nowego, błyszczącego Bibaya. Nasikał na niego już pierwszego dnia Ostatnim razem zrobił tam siku, jak miał jakieś 5 miesięcy. Piesek chyba musi się nauczyć tego "niesikania, gdzie się śpi". U nas około 6 miesiąca pies zaczął wytrzymywać dłużej z sikaniem. Wcześniej był obowiązkowy spacer co 2 godziny - z zegarkiem w ręku Chyba trzeba przetrwać - problem sam powinien zniknąć.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to sikanie nie ma nic wspólnego z zaznaczaniem terenu. Po prostu na posłaniu jest wygodnie
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 12:10   #9
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
Nie mam dywanów - ale jej to nie przeszkadza potrafi normalnie spompować się na deski Łóżko octem potem polałam - podobno zapach zaciera...
U nas na bure suki jak były małe zmywanie z rozcieńczonym octem dzialało jeśli nasikały tam gdzie nie powinny. Jeśli nie zmyłam octem,to był sik w to samo miejsce. (jak już były na etapie kontrolowania tego, że "się zastanawia" gdzie nasikać, bo wcześniej to było "gdzie bądź" - jak sobie dopilnowałam,żeby zanieść na matę to było ok, a jak nie to miałam zmywanie).

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
Bo ona nasika, a pół godizny później w to samo miejsce się kładzie i śpi??

Znam taką jedną aparatkę, która też 'sikała tam gdzie spała', tylko potem wyszło, że piesek mały, posłanie duże i sikało się w jednym miejscu, ew. spało w drugim, a najczęściej to i tak się spało z opiekunami w łóżku albo na kanapie,więc na swoim posłanku to się leżało "jak pan kazał" albo był zakaz spania gdzie indziej,wiec z braku lepszych opcji szła na posłanko - czyli posłanko było "swoje" tak bardziej z przymusu, bo jako "swoje do spania" psiak miał w główce zakodowaną kanapę i pana łóżko. Tylko opiekunom się wydawało,że posłanko jest po to, żeby w nim spać Pies miał zdanie zupełnie inne

A z tym sikaniem na łóżko to podobnie mieliśmy z Żabą - zdarzyło się jej i spać i sikać na łóżku, ale to tak samo, jak powyżej: spało się na poduszce, nasikało się w nogach. łóżko w stosunku do dziesięciokilowej Żaby było takie duże, że pies tego kompletnie nie traktował jak "jeden mebel".

Edit:
Najlepiej pilnować tego, żeby się nie zagapić i takiego malucha "wysikać" na czas U nas się sprawdziło pilnowanie sikania zawsze: po jedzeniu, po piciu, po obudzeniu, po zabawie Wtedy było największe prawdopodobieństwo

Ale wiadomo, każdy pies inny - u nas akurat to pomogło
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni

Last edited by Bajka; 16-08-2011 at 12:21. Reason: bo się przypomniało:)
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 14:32   #10
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

ja bym sie nie martwila za bardzo, nasz Uro zaszczywal wszystko jak leci, i swoje poslania, i poslania reszty psow i nasze lozka. Minelo troche czasu i mu przeszlo, teraz to juz od okolo miesiaca mamy spokoj ze wszystkim.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org