Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-10-2011, 11:25   #1
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default Wycie

Lars nigdy nie wył. Kiedyś próbowaliśmy go tego nauczyć, wyliśmy sami lub puszczaliśmy wycie wilków z you tuba. O ile wycie z głośników go interesowało to na nas patrzył jak na debili Nigdy jednak nie udało nam się spowodować aby Lars zaczął wyć.

Jednak dwa tygodnie temu wszystko się zmieniło. Pies wyje. W naszym życiu miały miejsce dwa ważne wydarzenia:
1) Lars skończył 1 rok
2) Byliśy na WARze gdzie było kilkadziesią innych Wilczaków, które wyć potrafiły.
Pierwszego dnia po powrocie Lars sam z siebie zaczął WYĆ.

Ucieszyliśmy się niesamowicie, wylismy z nim. Ale fajna zabawa wyć razem ze swoim Wilczakiem. Zabawa super ale tylko pierwszego dnia... Lars wyje codziennie i prawie bez przerwy.

Na początku myśleliśmy, że wymusza spacer. Ale po powrocie ze spaceru jest znowu to samo. Oczywiście jak się wyszaleje na dworze to kładzie się spać. Jednak jak tylko wstanie to na nowo zaczyna się wycie.

Moje przypuszczenie jest takie, że wyje za sukami, które się ciekają. Jak wychodzimy to Lars ma nos w trawie, ślini się i delikatnie muska trawę językiem lub w dziwny sposób ją podgryza.

Larsowi włączyła się oststnio silna dominacja każdego innego psa bez względu na płeć. Wchodzi od tyłu wykonując kopulacyjne ruchy. Jest w tym tak uparty, że zrzucany kilkanaście razy włazi ponownie.

Jeszcze jedna rzecz, która się zmieniła to jedzenie. Do tej pory zawsze zjadał całą miskę karmy bez względu na porę dnia. Teraz rano nie chce jeść, lub zostawia połowę.... Zaczęliśmy dawać mu jedzenie tylko wieczorem. Nie wiem czy to ma związek, ale chcę opisać wszystkie "inne" zachowania.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z samcami w okresie dojrzewania?
A może na WARze podmienili mi psa gdy kroiłem tort?
__________________
Larson Dar Wilka

Last edited by Gipson; 07-10-2011 at 11:28.
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 11:43   #2
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Uzupełniając jeszcze poprzedniego posta.

Lars bardzo rzadko zostaje sam. Ola pracuje z domu więc codziennie z kimś jest. Nie wiem jak zachowuje się podczas naszej nieobecności bo nie ma nas wtedy a sąsiedzi raczej nie skarżą się na hałasy.
W kazdym razie wycie nie wynika z nagłego wzrostu tęsknoty za swoimi Pańciami.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 12:31   #3
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ha ha ha, my też bardzo chcieliśmy by Aszczu wyła do momentu jak zaczęła Ale na szczęście trwało to krótko, tyle co dni najbardziej jurne w cieczce. Od tego czasu wycie nawet jej przez myśl nie przechodzi niezależnie od okoliczności.
Co do Larsa, jedyne co mi przychodzi do głowy to komenda "cicho".
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:10   #4
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Mam podobnie, tyle że pies nie wyje bez przerwy, ale po prostu lubi sobie połazić po mieszkaniu i powyć ot tak, "cicho!" zwykle wystarcza i przestaje. Włażenie na psy to już standard, podobnie jak ostrzejsze zaczepianie innych, obcych psów w podobnym wieku (9msc). Póki nie odpowiadają warczeniem to jest ok, ale wystarczy jedno burknięcie i koniec zabawy. Co do jedzenia rano to też odmówił i je tylko wieczorem. Wąchanie trawy i ślinienie się nad nią przybiera postać puszczania ślinianych baniek
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:26   #5
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Ciamkanie, ślinienie się, cmokanie i lizanie trawy- też to mamy. Niestety.
Pies potrafi nas wyciągnąć na dwór tylko po to, żeby wywąchiwać i ciamkać.
W tej chwili schudł jakieś 2-3 kilo w porównaniu do wiosennej wagi (a w tym czasie jeszcze urósł!).
Po prostu jest zakochany
Co do wycia- nie lubię, nie uczę, a jak wyje to się nie cieszę- na szczęście młody wyje tylko na spotkaniach wilczakowych (rzadko i nie zawsze). I oby tak zostało.
P.S. Ktoś kiedyś napisał, że wilczaki nie szczekają. Shey szczeka jak najęty. Tego też nie lubię.
Więc zazdrazczam cichych psów i moja rada- nie psujcie tego
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:42   #6
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Co do wycia- nie lubię, nie uczę, a jak wyje to się nie cieszę- na szczęście młody wyje tylko na spotkaniach wilczakowych (rzadko i nie zawsze). I oby tak zostało.
Na spotkaniach jest spokój.
Mi to jego wycie nawet się podoba i przeogromnie mnie śmieszy Ale ja od 10 do 16 jestem w pracy więc nie słyszę tego non stop. Gorzej z Ola
Problem jest jak chcemy porozmawiać przez telefon lub obejrzeć film.

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Mam podobnie, tyle że pies nie wyje bez przerwy, ale po prostu lubi sobie połazić po mieszkaniu i powyć ot tak, "cicho!" zwykle wystarcza i przestaje.
Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Co do Larsa, jedyne co mi przychodzi do głowy to komenda "cicho".
Niestety "Cicho" nie wystarcza. Ale jeśli to jest tak jak z innymi komendami typu "równaj" czy "siad" przed przejściem przez ulicę to za parę miesięcy zacznie mu wychodzić

Nie wiemy właśnie czy lepiej go uciszać czy może lepiej ignorować?!
Ciężko jest mi stwierdzić czy przyczyną tego zachowania jest zwrócenie naszej uwagi czy żal, ze nie ma go teraz na dworze...?
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:47   #7
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post

Nie wiemy właśnie czy lepiej go uciszać czy może lepiej ignorować?!
Ciężko jest mi stwierdzić czy przyczyną tego zachowania jest zwrócenie naszej uwagi czy żal, ze nie ma go teraz na dworze...?
Moim zdaniem lepiej to przerwać skoro przeszkadza, byle nie zabawą, głaskaniem czy czymś takim bo sobie skojarzy wycie z nagrodą
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:48   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z samcami w okresie dojrzewania?
A może na WARze podmienili mi psa gdy kroiłem tort?
No to witaj towarzyszu niedoli, teraz tylko patrzeć jak wcielisz w życie pewne zdjęcie
Zakochał się i tyle, do psów to nie tyle dominacja ile testosteron, biedny chłopak...
U nas nie ma wycia jak jesteśmy w domu, a z innymi samcami radzimy sobie inaczej niż przez dosiad
A ciamkanie, slinienie sie to nic innego tylko sprawdzanie czy suka, której ślad jest tak intensywnie badany, jest płodna. Zwierzaki mają w pysku tzw. narząd jacobsona, zawierający receptory feromonów - dlatego tak to wygląda, absolutnie naturalne zachowanie. Dla nas mało estetyczne....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:52   #9
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Moim zdaniem lepiej to przerwać skoro przeszkadza, byle nie zabawą, głaskaniem czy czymś takim bo sobie skojarzy wycie z nagrodą
Wczoraj wyjęliśmy koc i położyliśmy obok kanapy (w zasadzie w naszym mieszkaniu gdzie byśmy go nie położyli to będzie "obok kanapy" ). Powiedzieliśmy żeby się położył a jak chciał gdzieś odejść to cofaliśmy go z powrotem. Wyraźnie mu się to nie podobało, ale w końcu znudzony usnął i... o dziwo nie wył .
Nie za bardzo chcę uspokajać go w ten sposób, w zasadzie to oststeczność, ale musimy coś z tym zrobić...
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 13:57   #10
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
No to witaj towarzyszu niedoli, teraz tylko patrzeć jak wcielisz w życie pewne zdjęcie
Zakochał się i tyle, do psów to nie tyle dominacja ile testosteron, biedny chłopak...
U nas nie ma wycia jak jesteśmy w domu, a z innymi samcami radzimy sobie inaczej niż przez dosiad
A ciamkanie, slinienie sie to nic innego tylko sprawdzanie czy suka, której ślad jest tak intensywnie badany, jest płodna. Zwierzaki mają w pysku tzw. narząd jacobsona, zawierający receptory feromonów - dlatego tak to wygląda, absolutnie naturalne zachowanie. Dla nas mało estetyczne....
Wiesz Gaga mało estetyczne to jest zjadanie świństw z ziemi czy fekaliów.
To że Lars liże trawę czy puszcza bombelki mi nie przeszkadza - wygląda wtedy trochę jak debilek, ale co zrobić.
Najgorsze to wycie którego nie możemy opanować, a najgorsze właśnie dlatego że nie możemy opanować...

Może jak zaczniemy wychodzić z domu na 8 godzin dziennie to po naszym powrocie nie będzie tak wył?
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 14:14   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
Wiesz Gaga mało estetyczne to jest zjadanie świństw z ziemi czy fekaliów.
To że Lars liże trawę czy puszcza bombelki mi nie przeszkadza - wygląda wtedy trochę jak debilek, ale co zrobić.
jest jeszcze inny "ukryty" problem oprócz mało inteligentnego wyglądu- te kilka chwil gdy po sprawdzeniu mózg(?) przetwarza dane, pies jest średnio przytomny, co może być problemem gdy oczekujesz od niego jakiejś przyzwoitej w czasie reakcji.
Ja do wycia mam podejście takie jak Rybka, z obserwacji mi wynika, że nie ma w tym nic radosnego. Gdy chciałam uciszyć wycie (na ulicy, za karetką na sygnale) to go zwyczajnie uspokajałam, bardzo spokojnie i delikatnie, na zasadzie "cicho mały, nic się nie dzieje".
Wielu hodowców posiadających u siebie i suki i psy (wszystkie czynne hodowlanie) w czasie rui jednej z suk podaje samcom specjalne tabletki, powodujące wzrost serotoniny, w skrócie dla laików "pies czuje się szczęśliwszy", ale nie otępiających. Tu prośba o rozwiniecie tematu do Rybki (nazwy i działanie). To w ramach ciekawostki. No i jeszcze istnieje kastracja chemiczna- też Rybka (jeśli zechce) to ładnie wyjaśni.
Nie namawiam, nie sugeruję- to w ramach ciekawostek, bo kłopoty z zakochanymi samcami ma wiele osób kastracje chemiczna uwielbiają zwłaszcza właściciele goldenów
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 16:34   #12
jacekjg
Junior Member
 
jacekjg's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Jelenia Gora
Posts: 281
Default

Witaj w klubie
U nas jest to wycie zakochanego wilczaka,dopiero co przestał po ostatniej wystawie trwało to ok dwóch tygodni.Podobne objawy ,przestał jeść i wył
a właściwie płakał.
Niestety u nas nic nie pomogło,dwa tygodnie przerywanego spania i samo przeszło.Pewnie do nastepnego razu kiedy znowu spotka jakąś pannę
jacekjg jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 16:38   #13
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by jacekjg View Post
Witaj w klubie
U nas jest to wycie zakochanego wilczaka,dopiero co przestał po ostatniej wystawie trwało to ok dwóch tygodni.Podobne objawy ,przestał jeść i wył
a właściwie płakał.
Niestety u nas nic nie pomogło,dwa tygodnie przerywanego spania i samo przeszło.Pewnie do nastepnego razu kiedy znowu spotka jakąś pannę
Czyli młodzieńcza miłość....
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 17:26   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Tylko, że młodość potrafi trwać...ładnych kilka lat
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 19:58   #15
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
A ciamkanie, slinienie sie to nic innego tylko sprawdzanie czy suka, której ślad jest tak intensywnie badany, jest płodna. Zwierzaki mają w pysku tzw. narząd jacobsona, zawierający receptory feromonów - dlatego tak to wygląda, absolutnie naturalne zachowanie. Dla nas mało estetyczne....
Czasem sie obawiam, ze ludzie stwierdzą, iż mam psa chorego na wściekliznę - taka piana Biesowi leci z pyska. Ale nie tylko z powodu suczek - zapach szczeniaczka też tak na niego działa. Pedofil, jak nic
anula jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 16:27   #16
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Pedofil, jak nic
Noooo, Preścik doświadczył na własnej skórze
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 17:24   #17
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Noooo, Preścik doświadczył na własnej skórze
Niestety nie tylko Preścik
anula jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 17:51   #18
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Anula nie smutaj Preścik już zapomniał i zapewne przy kolejnym spotkaniu Biesiak nie nadąży za nią wzrokiem
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 12:14   #19
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Jak to dobrze czasem porozmawiać z mądrymi ludźmi....
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, podtrzymaliście mnie trochę na duchu.

Zastosowaliśmy metodę, którą doradziła nam Magda (za co rónież bardzo dziękuję) a mianowicie karę za wycie. Jak Lars zawył to go prądem - działa!!! tylko sierść ma teraz trochę poskręcaną, już wiem od czego niektóre CSV tak mają <lol>
Oczywiście żartuję. Kara polegałą na tym, że jak Lars zaczynał wyć to zakładałem mu kaganiec (któego i tak nie lubi), gdy przestawał to zdejmowałem. Po kilku powtórzeniach młody doskonale zrozumiał że w domu nie należy wyć. Popiskiwał więc trochę, ale nie było to już tak bardzo ingerujące w życie reszty stada i stad dookoła. Na dokładkę wyjechaliśmy poza miasto gdzie nie ma suk. Chyba mózg trochę odpoczął i na razie jest dobrze.
Jak znowu się zacznie to wyjedziemy w głębszą dzicz i na dłużej
__________________
Larson Dar Wilka

Last edited by Gipson; 10-10-2011 at 12:21.
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 12:16   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
Jak znowu się czacznie to wyjedziemy w głębszą dzicz i na dłużej
A jak to nie pomoże, to pojedziecie w Bieszczady i ....dacie mu wolność
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org