Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-03-2013, 20:53   #141
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Ira.s rzadko to pisze ale naprawdę żal mi Ciebie... przeczytaj mój post do którego się odniosłeś tym razem p o w o l i - ewentualnie dłużej niż sekundę zastanów się co tam jest napisane...

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
W przeciwieństwie do tutejszych wielbicieli owczarkowych mixów właśnie na wzorcowym wilczaku bardzo mi zależy - niestety jak widać jestem tu w zdecydowanej mniejszości.
no widzisz nikomu na niczym nie zależy ale teraz to się zmieni bo mamy Ciebie...a Ty kupisz sobie psa/wilka z 101% genów wilka a nie jakiegoś owczara... powodzenia w wychowaniu
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2013, 20:59   #142
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

albo owczarka upranego w ACE, bo tak wlasnie wyglada Isis (ona nie wyglada jak Saarlos)

a moja Ci sie podoba? Ta to wyglada jak prawdziwy wilk szary a nie jakis bury owczarek
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/150985/
__________________

Last edited by jefta; 17-03-2013 at 21:11.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2013, 21:25   #143
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post

a moja Ci sie podoba? Ta to wyglada jak prawdziwy wilk szary a nie jakis bury owczarek
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/150985/
noo jesli juz Sexy nie bedzie sexy to ja nie wiem
__________________

Last edited by wolfin; 17-03-2013 at 22:03.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2013, 01:25   #144
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

tyle ze jest jedyna i niepowtarzalna i pochodzi z mixu liniowo-hodowlanego
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2013, 08:30   #145
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
tyle ze jest jedyna i niepowtarzalna i pochodzi z mixu liniowo-hodowlanego
no taak to juz testu czystosci ira.s nie zdala
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2013, 20:20   #146
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/796

Jeśli chodzi o typ interesującego mnie psa, to już przecież na powyższego ojca Merry Bell z Molu Es niemal na samym początku tutejszej dyskusji zwróciłem Waszą uwagę, tylko że on sam nie wydawał na świat szczeniąt za bardzo podobnych do siebie (gdyż najwyraźniej był po prostu tzw. "szczęśliwym wypadkiem przy pracy"), stąd też prosiłem o przytoczenie linii hodowlanej, dla której ten konkretny genotyp CsV jest charakterystyczny (tzn. nie zdarza się jedynie raz na jakiś czas od święta, lecz jest w pełni zaplanowany w tamtejszych wyrównanych miotach).
Wydaje mi sie, ze jednak NIE ZERKALES do bazy... Amur dal DIABELNIE do siebie podobne szczeniaki... Glowy wrecz kopiowal - co widac nawet po kilku generacja.. Co jest inne - udalo sie "naprawic" jego fatalne katowanie...

Mala podpowiedz - zamiast zerkac na tytulowe fotki w bazie poogladaj jeszcze te z galerii.... Wtedy u takiego Amura wyskakuje Tobie to:

A takich psow jest po nim sporo...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2013, 20:33   #147
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Rzeczywiście ta przypadłość bardzo Cię jak widać męczy, gdyż każdy kto choć w minimalnym zakresie przyswoił sobie wiedzę kynologiczną wie, że kundelki żyją z reguły znacznie dłużej i w lepszym zdrowiu od psów rasowych właśnie przez to, iż nie występuje u nich nie tylko chów wsobny (to właśnie w tych preferowanych przez Ciebie "hurtowych" hodowlach kryje się ze sobą bezmyślnie zbyt blisko spokrewnione pary hodowlane, byle tylko miały one rodowód, dzięki któremu podbije się cenę szczeniąt po nich), ale że w takich krzyżówkach uzyskuje się mieszańce, które biorą po swoich rodzicach na ogół lepszy pod względem zdrowotnym zestaw genów kosztem ich eksterieru (dlatego nie dziwne, że wzorcowy genotyp CsV zupełnie Cię nie interesował, gdyż z punktu widzenia zdrowotnego na jakiego mixa by Twój pies nie wyrósł był dla Ciebie akurat najmniej istotny).
Wybacz, ale albo Twoja wiedza kynologiczna jest na niesamowicie niskim poziomie, albo masz informatora, ktory jest zakreconym trollem.
Inbreed podbija cene? Tylko psy zinbreedowane maja rodowody? Mieszance zdrowsze i lepsze GENETYCZNIE? Kto ci takich glupot nagadal?


Jesli cos czytales to powinienes tez wiedziec, ze choroby nie ida z inbreedu... Tak sie sklada, ze to wlasnie hodowca selekcjonujacy psy tak, aby nie byly ze soba KOMPLETNIE spokrewnione jest idiota (czyt -> linie hodowlane czechoslowackich wilczakow - w Czechach nawet nie moglbys kryc w ten sposob - tam wrecz zmuszaja do krycia na linie).

Tym tokiem myslenia dojdziemy do wniosku, ze aby hodowac dobre wilczaki hodowcy powinni puszczac swoje suki na wioske, aby pokryl je jakis przypadkowy zdrowy kundel... Wtedy to troszczyc sie beda o zdrowie tej rasy....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org