Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2010, 15:01   #81
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Neviem presne v akych podmienkach su psi drzani ani kontakt na majitelku ale podla mna sa jedna o jasne porusenie zakona 488/2002 a to konkretnejsie §21 ods 2 pis c, 3/i (aj ked tam by to mohol vylucovat 4/f) a hlavne ods 6 dalej §43 ods 1 pis j a urcite aj dalsi - napr pochybujem ze velkost koterca zodpoveda normam.
A teraz som sa dozvedel ze je to hlavne Vyhlaska Ministerstva podohospodarstva SR (odporucam precitat si vsetkym co maju psa)
c.123/2008
specialne §3,4 a 8 a tiez prilohu 1
podla toho co bolo zverejnene sa jedna prakticky o porusovanie vacsiny poziadaviek podla tejto vyhlasky.

Bola by tu moznost podat podnet na presetrenie na Regionalnu veterinarnu a potravinovu spravu Bratislava, Polianky 8, 841 01 Bratislava - 42 mesto, [email protected] alebo [email protected] a bude sa tym musiet zaoberat veterinarny inspektor - a mohol by nariadit z dovodu nevhodnych podmienok resp tyrania aj odobratie zvierat a umiestnenie v utulku - potom by sa tymto musela zaoberat aj sloboda zvierat - ma jasny dokaz o tom ze su zvierata tyrane.

Last edited by pato_garzik; 03-02-2010 at 15:44.
pato_garzik jest offline  
Old 03-02-2010, 16:08   #82
Artemis
Junior Member
 
Artemis's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vysočina
Posts: 30
Default

Ahoj lidi,
právě jsem hovořil přímo s majitelkou těch psů. Jednali jsme především o těch ročkách, jelikož ta malá štěňata nejsou momentálně tak vážným problémem. Domluvili jsme se, že mi ty ročky nechá s tím, že zajistím jejich dobrou budoucnost. Pochoplila, že tito psi jsou neprodejní a způsobují jí jen problémy.
To znaméná, že potřebuji do soboty sehnat 4 lidi, kteří si je po jednom vezmou, jednu fenku si vezmu k sobě. Psa nemůžu, protože je u mne už jeden problémový pes, čévéčko Sorbon a nedělalo by to dobrotu. Víc psů také ne, jelikož je mnohem snažší práce s jedním než s dvěma, natož se smečkou psů, kteří se znají a budou tak ignorovat člověka.
Pokud máte zájem pomoci nějakému z těch psů, nebo víte o někom, kdo by si ho vzal, pak mi zavolejte nebo pošlete SMS (kontakt najdete na mém webu). Na telefonu jsem ohledně této kauzy takřka pořád.
Platí, co už jsem napsal na všech ostatních serverech, kde se to probírá, včetně mého serveru: s výchovou a resocializací každému poradím.

Pro ty, kteří stejně jako já brojí proti množení psů bez PP, chci dodat jednu věc. Aby se zabránilo dalšímu množení těchto bezpapíráků, je lepší je odtamtud dostat dřív, než se rozhárají ty fenky, kterým bude tak cca 15 měsíců. Jestliže jsou tam tříměsíční štěňata, pak předchozí vrh bude přesně o rok starší. Alespoň tak mi vychází vzorec jednoduché matematiky u plemene, kde fenka hárá jednou ročně. Až se tahle smečka "rozpráší", může si dospěláky paní oddělit, aby nedošlo k dalšímu nežádoucímu množení, jako je to u Kolomazníka, kde to dosáhlo katastrofických rozměrů. Všiml jsem si, že paní má dva kotce, pokusím se jí tedy osobně přesvědčit o škodlivosti množení. Jednala se mnou docela rozumně, snad u toho zůstane. Pokud by s ní na toto téma nebyla řeč, pak je na nás(vás), jak od ní tu papíračku dostat. Zatím na ní však nikdo netlačte, to už tu jednou bylo a couvla od všeho. Všechno má svůj čas.

Děkuji všem za spolupráci, hlavně paní ze slovenského klubu čévéček, která se v tom nejvíce angažuje. I Tobě Pavle, že to nesmažeš.
__________________
Rudolf Desenský - Artemis
www.psycholog-psu.com
Artemis jest offline  
Old 04-02-2010, 08:13   #83
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ondrej říkal, že ta paní mění názory během minuty, tak tam snad nepojedete zbytečně.......
Hanka jest offline  
Old 04-02-2010, 09:02   #84
Artemis
Junior Member
 
Artemis's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vysočina
Posts: 30
Default

Ta paní se nechce bavit s každým, sleduje i tyto diskuse, proto se tváří na některé lidi dost nepřijemně. Spolu jsme se bavili hodně narovinu, jelikož nesnáším zbytečná pozlátka a chození kolem horké kaše. Až se s ní sejdu, uvidíme, jak to bude celé vypadat. Jde mi jen o ty psy, ne o to, jít jí po krku. Z tohoto důvodu se přestala bavit s ostatními, jelikož měla právě pocit, že se po ní chtějí vozit, jen jí sebrat psy a utopit jí. Chci jí jen pomoci vyřešit ty ročky a vymluvit další množení. Působila na mě jako chytrá paní, která si umí spočítat rozdíl mezi výdělkem ze štěňat proti starostem o psy, které neudá a pak se jí to vymkne. Už jsem jednal s mnoha lidmi, kteří dopadli jako ona a velká většina z nich si dala říci a má psy už jen pro radost.
__________________
Rudolf Desenský - Artemis
www.psycholog-psu.com
Artemis jest offline  
Old 04-02-2010, 09:52   #85
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Téma tohohle fóra je trochu jiné, než kam se debata posunula. Proto téma na nějaký čas zamykám. Vše už bylo řečeno a nemá smysl tady dále polemizovat. Pokud nastane ve věci nějaký posun, klidně dejte vědět mně nebo Saše (ale pouze Ti, kteří toho budou přímí účastnící, ne "tak jsem slyšel že ...") a fórum zase odemkneme, aby tito mohli eventuálně, pokud budou mít zájem, zde napsat.
Pavel jest offline  
Old 05-02-2010, 21:31   #86
Artemis
Junior Member
 
Artemis's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vysočina
Posts: 30
Default

V tamním objektu už není žádný pes. Netuším, kde jsou, ale tam už prostě ne, čímž celá akce končí.
__________________
Rudolf Desenský - Artemis
www.psycholog-psu.com
Artemis jest offline  
Old 10-02-2010, 02:34   #87
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ach jo, tady si zas někdo nahnal triko, jak udělal dobře. Nejsmutnější na tom je, že celou akci podtrhla myslím dlouholetá uživatelka poradny Rudolfa Desenského Luxo a její parta.Jestli kterýkoliv z těch psů přežije rok 2010, tak bude mít víc štěstí než si kdo dokáže představit. Nebo nám Luxo o nich bude podávat zprávy?
Když se "ztratili", dělala mrtvého brouka, ale nakonec se prosáklo, že je ona a její parta "zachránců" dostala do jakéhosi "útulku" (podle zkušeností spíš koncentráku) v Korňi.
Rozhodil jsem inzeráty mezi českými ČVčkáři, kterým to nebylo lhostejné, v pátek všichni inzeráty stahovali, protože "Psi z objektu zmizeli a nikdo neví, kde jsou" a přesto když jsem v pátek dojel k Rudovi, tak byl zklamaný, protože měl o všechny rok (a půl) staré psy zájemce. Já mohl odvézt v případě potřeby dvě štěňata a i po stažení inzerátů jsem měl během víkendu 5-6 telefonátů od vážných zájemců o ty starší jedince.
O tu fenu s PP šlo až na posledním místě. O tu byl zájem dost velký a kdyby byla volná, vzal by si jí někdo, kdo by na ní pracoval a pokusil se projít bonitaci a v nejlepším případě ji uchovnil. Takhle bude buď sloužit k výrobě bezpapíráků nebo se po ní slehne zem. Měla pravděpodobně poslední šanci.
Pro mě obrovská prohra. Takhle jsem za blbce já a i všichni, kteří se snažili mi pomoct a dávali si to na stránky, případně rozhazovali sítě dál a dál. A o osudu těch psů ani nemluvím. Sám vím, co dokáže člověku takové ČVčko dát a je škoda, že tato nedostala šanci dělat někomu radost.

Zkrátka díky některým naprosto zmršená akce. Stačilo jen odložit vlastní ego a myslet ve prospěch těch psů. Pokud si Ruda nemohl (vím, že v sobotu mohl) vzít hafany všechny, mohli si "zachránci" vzít ten zbytek. Jsem přesvědčen, že alespoň ta první část by měla daleko lepší život než má teď a bude mít do budoucna. Když už nic jiného, tak budiž tento případ odstrašujícím případem pro další podobné situace. Škoda, že zrovna na plemeni, které je mému srdci nejbližší
Undertaker jest offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org