Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wilki i wolfdogi

Wilki i wolfdogi Wszystko na temat tych najblizszych braci CzW... A do tego informacje na temat innych wilczych ras: Saarloosów, Lupo Italiano...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-02-2014, 12:13   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Zawyj dla wilków - 23.02.2014

Jednym z największych zagrożeń dla wilków jest brak akceptacji społecznej w rejonach ich występowania. Wyraź swoje poparcie dla wilków i dołącz do akcji „Zawyj dla wilka”.

Pierwsze 25 osób, które pojawią się w obu miejscach otrzyma koszulki WWF z pandą lub smycze. Uczestnicy wydarzenia będą też mogli wziąć udział w premierowym pokazie filmu „Wilcze Góry”, który odbędzie się po akcji wycia dla wilka.

Ilość wejściówek na seans jest ograniczona, pierwszeństwo będzie mieć pierwsze 25 osób, które jako pierwsze przybędą w obydwa miejsca akcji. Obejrzyj zwiastun filmu „Wilcze Góry”:

Miejsce „wycia” nie jest przypadkowe. Małopolska i Podkarpacie są regionami, gdzie najczęściej dochodzi do sytuacji konfliktowych z udziałem wilków. Jednym ze sposobów radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi są odstrzały wilków. Nie jest to jednak właściwy sposób na radzenie sobie z wilkami, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy można skutecznie zabezpieczać stada zwierząt hodowlanych przed niechcianymi odwiedzinami. Jednocześnie wilk zaczął obrastać złą sławą. Odżyły mity dotyczące tego drapieżnika i próbuje się w nim doszukać cech krwiożerczej bestii. Tymczasem wilk jest zwierzęciem, które musi zmagać się z wieloma przeciwnościami, żyje w grupach rodzinnych i pełni niezwykle ważną rolę w regulacji liczebności zwierząt w środowisku przyrodniczym.

Zachęcamy Was do "wycia" w całej Polsce! Jeśli nie możesz 23 lutego przyjechać do Krakowa ani Uherców mineralnych, "zawyj" ze znajomymi we własnym zakresie. Podziel się nagraniem lub zdjęciem z "wycia" na tablicy naszego wydarzenia. DOŁĄCZ do akcji nawet wirtualnie - liczy się dla nas KAŻDY głos poparcia dla wilków.

Akcja organizowana jest we współpracy ze słowackim Stowarzyszeniem „VLK” (Lesoochranárske zoskupenie VLK), Arolla Film, Europejskim Centrum Ziemi (https://www.facebook.com/pages/Europ...564621?fref=ts) i Centrum Ursa Maior (Dom Wielkiej Niedźwiedzicy - Centrum Ursa Maior).

Więcej o akcji: http://goo.gl/Je2s6G

FB: https://www.facebook.com/events/292123694275346
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014, 06:52   #2
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

00:09:26
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wid...-2200/14136585

Nas nie było. Ale i tak przeczuwaliśmy, że wilczaków trochę będzie.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014, 12:14   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Nas nie było. Ale i tak przeczuwaliśmy, że wilczaków trochę będzie.
No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza. Bo wyto dla wilkow, ale oprocz wilczakow dopisaly tez wilczury
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014, 13:37   #4
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza.
Większa niż sądzisz. Z telewizji dowiedziliśmy się nawet, że niektórzy mają zwierzęta, które myślOM
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014, 19:50   #5
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Bardzo fajna impreza. I taka edukacyjna bardziej.
My sobie kameralnie powyliśmy w pieleszach domowych.
...
Quote:
Originally Posted by Rona View Post
niektórzy mają zwierzęta, które myślOM
Zawsze coś... lepiej taki myslONcy w rodzinie niż nikt...
Jak to mówiO: lepszy rydz niż nic...
Gdy się jeszcze myślONcemu zainwestuje w polszczyznę /pisaną i mówioną/, to jestem przekonana, że -w tym konkretnym przypadku- uczeń prześcignie nauczyciela... bo to co teraz mamy prezentowane, to istna wilcza... rzeźnia?!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014, 21:21   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
to istna wilcza... rzeźnia?!
taka ociekajonca krwiom i wogule
duzo krwi, duzo rozbryzguff, jak w prawdziwej rzeżni...
umarnęłam, jak to zobaczyłam (oczyma wyobraźni oszywiście )
anula jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 07:09   #7
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
No widze, ze roznorodnosc byla jeszcze wieksza. Bo wyto dla wilkow, ale oprocz wilczakow dopisaly tez wilczury
Możecie się z Pana G. śmiać, możecie się na niego wk...rwiać, bo do jednego i do drugiego daje mnóstwo powodów. Ale absolutnie nie możecie go lekceważyć. Ma lepszy marketing a i pijarem posługuje się równie sprawnie, zarówno białym jak i czarnym. I o ile się nie mylę (choć nie śledzę tego namiętnie) w temacie klubu jest o dobre kilka długości przed Wami. I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 08:50   #8
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.
A to jakiś konkurs się odbywa???

No dobra, to przyznam się bez bicia - tak fajnie nam sie w gronie wilczakowców przy szarlotce gadało, że na wycie spóźniliśmy się kilka minut ... Wpadliśmy żeby zebrać tych, z którymi wcześniej tam się umówiliśmy i poszliśmy na super psi spacer. O tym co się tam działo, kto i jak się produkował dowiedziałam się z TV i tylko do tego się odniosłam. W konkursach z zasady nie biorę udziału
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 09:22   #9
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Możecie się z Pana G. śmiać, możecie się na niego wk...rwiać, bo do jednego i do drugiego daje mnóstwo powodów. Ale absolutnie nie możecie go lekceważyć. Ma lepszy marketing a i pijarem posługuje się równie sprawnie, zarówno białym jak i czarnym. I o ile się nie mylę (choć nie śledzę tego namiętnie) w temacie klubu jest o dobre kilka długości przed Wami. I można się zżymać na stosowanie metod lisa i lwa (z lwem trochę pojechałem), ale w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.
Netah - niestety masz racje - ale ja rowniez nie zamierzam sie z nim scigac... Ale poprosze nie obrazac lisów. I lwów.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 10:04   #10
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Pan G. został cwelebrytą
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 10:43   #11
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
w dzisiejszym brutalnym świecie niestety liczy się skuteczność, a piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.
Serdeńko, Ty mnie nie uświadamiaj... jak wiesz, są nadal tacy, co to wolą umierać dla honoru w niepamięci. Nie muszą się stroić w ociekającą purpurę...wolą zostać bure.
...
W ramach "patriotyzmu lokalnego"...deklarację już wziął-był?
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 20:50   #12
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
piękne porażki i moralni zwycięzcy szybko odchodzą w niepamięć.
Tak wlasnie mi sie nasunęło, ze to się również odnosi do życia wystawowego - tytuły i splendory, nawet te dane niezbyt zasłużenie, czy wręcz przyznane pokrakom - one ZOSTANĄ na papierze - a ci, co przegrali (chociaż nie powinni byli) - pójda po pewnym czasie w niepamiec.

Na naszych oczach dokonuje sie degeneracja rasy.
W imię zaspokojenia czyichś (chorych?) ambicji...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2014, 20:53   #13
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Nie muszą się stroić w ociekającą purpurę...wolą zostać bure.
Pięknie masz tu moje♥
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2014, 22:59   #14
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

no ale przynajmniej sie komuś chciało ruszyc tyłek znad klawiatury...a na premierze filmu byłem tylko ja i Zack...
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2014, 13:19   #15
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
przynajmniej sie komuś chciało ruszyc tyłek znad klawiatury...
Wypraszam sobie! Zlazłam z piętra na podwórko! Na szczęście nie musiałam dyrdać 150km /w obie strony/ by powiedzieć publicznie, że moje psy myślĄ. (*) Wiem to i bez kamer...
Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
a na premierze filmu byłem tylko ja i Zack...
Ach, Ty "mój" Bohaterze....

....
(*) -kolejny element gry "Znajdź pięć różnic"... oprócz futra, "kątów", klat, moje myślĄ


...
Graba -
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org