Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-09-2008, 01:40   #1
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Question Rozglądam się za odpowiednią hodowlą....

Witajcie
Wreszcie udało mi się zarejestrować na forum :-)
Od dłuższego czasu czytam forum z zainteresowaniem i z nadzieją, że niedługo wilczak zawita do mojego domu. Narazie rozglądam się za odpowiednią hodowlą.
Pozdrawiam
Asia
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 10:43   #2
aflorian
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Szczecin
Posts: 23
Send Message via Gadu Gadu to aflorian
Default

A właśnie. Dajacie rade apropo hodowli.Wiem że bardzo dobra hodowla to Z Peronówki. Mam racje.? A może dlatego że jedyna o której jak dotąd słyszałam.
I w jakich miesiącach są zazwyczaj szczeniaki? Pewnie trzeba spory czas wczesniej zaklepac sobie psiaka.
Pozdrowienia
aflorian jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 10:47   #3
aflorian
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Szczecin
Posts: 23
Send Message via Gadu Gadu to aflorian
Default

Quote:
Originally Posted by justi View Post
witam was,
dopiero od wczoraj mam znowu internet i czytalam co do wilczaka i dzieci.
ja moge tylko mowic jak u mnie jest. mam syna co ma 3 lata i corke ma rok. eli doszla do rodziny jak miala 5 miesiecy...
i moge powiedziec ze jest wrzystko super, na poczatku jeszcze nie zwracala uwagi na mala i ja przewracala ale to juz jest bardzo zadko, tak ze pierwsze 2 tygodnie bala sie bardzo o karme i warczala. mojego syna to eli bardzo za nim jest. tam gdzie on to ona tez,nawet jak jej niechcacy krzywde zrobil to zachowala sie super.
biore elunie tak ze do przeczkola po malego. na poczatku jak widziala tyle dzieci to byla niepewna a po miesiacu sie przyzwyczaila i sie cieszy jak moze ze mna tam isc bo wie ze chociaz maluchy glosne sa rzucaja jej patyczki....
jestem szczesliwa taka kochana psiunie miec.....
Justi ........ nawet nie wiesz jak sie cieszę czytając ten tekst. Zrobiłam to już chyba ze trzy razy.
......I będę miała wilczaka.....!!!!
aflorian jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 19:14   #4
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

http://www.wolfdog.org/php/modules.php?op=modload&name=WolfdogDB&newlang=pol& file=kennels&country=PL
tu masz link do polskich hodowli sama musisz wybrać każda z nich ma coś fajnego do zaoferowania wystarczy zajrzeć i trochę poszperać a sama znajdziesz odpowiednią matkę swojego szczeniaczka POWODZENIA
ps. napisz na którą się zdecydowałaś tak z ciekawości
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 19:34   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a ja zapytam - dla czego tylko polskie- zawsze warto przywiesc nowa krew
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 02:25   #6
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Default

Przeglądając hodowle wilczaków w Europie zaczęłam zastanawiać się nad jedną sprawą otóż: czemu włoskich hodowli jest tak dużo (ze spisu na str wynika że aż 125, a w Słowacji raptem 3. Co myślicie na temat włoskich hodowli?
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 02:27   #7
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Default

miało być 39 a jakiś pojawił się w poście.
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 12:15   #8
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Jak dla mnie najważniejszy jest dobry kontakt z hodowcą. Możliwość przyjechania, konsultacji kiedy trzeba, pomocy z jego strony i to czy się interesuje co się dzieje w nowym domu z psem.

Ja jestem ze swojego wyboru wiecej niż w 100% zadowolony :-)
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 12:44   #9
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
A właśnie. Dajacie rade apropo hodowli.Wiem że bardzo dobra hodowla to Z Peronówki. Mam racje.? A może dlatego że jedyna o której jak dotąd słyszałam.
Wiesz, wydaje mi się że niektórym jest tu niezręcznie pisać, bo gro osób wypowiadających sie na tym forum ma właśnei hodowle.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 12:49   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Sami musimy wybrać czego oczekujemy od hodowcy. Wtedy musimy wybrać tego, który nam przynajmniej najbardziej pod tym względem pasuje. Kwestia też jakiego chcemy psa bo to też jest różnica i psy oraz hodowle w danych krajach są różne. Nie mozna stanowczo powiedzieć, ze dana hodowla jest najlepsza, bo jest wiele dobrych hodowli o których się głośno nie mówi.
Jest też wiele takich o których się ciągle mówi, a to czy są dobre pozostawia wiele do życzenia. Najpierw sprecyzuj sobie sama czego ty oczekujesz, a następnie patrz co Ci jest w stanie zaoferować dana hodowla. Z hodowcą musisz mieć stały kontakt jeśli ty tego potrzebujesz, ale zastanów się co wtedy jeśli nie będziesz sobie radzić ze szczeniakiem. Nie możesz dopuścić do tego aby wszystko robić sama, ale też nie mozesz być zupełnie od kogoś uzależniona.
Pozdrawiam
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 12:54   #11
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Na pewno dobrą hodowlą jest ta, z której człowiek przerwie rozmowę jeśli pierwsze pytanie będzie w stylu 'a ile kosztuje ten piesek'
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 12:59   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

oi ja mam na takie pytanie odpowiedz "a po co Panu pies?"
i czlowiek zaczyna robic "eee, aaa, mmm, nooo"

i jasna sprawa
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 13:59   #13
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

A wedlug mnie jesli chetny na szczeniaka, oczywiscie po juz dluzszej rozmowei i wypytaniu o wszystko co na lezy, na koniec zapyta o cene szczeniaka i mniej wiecej jak wyglada jego utrzymanie, z jakimi kosztami trzeba sie liczyc, to oznaka rozsadku, coz nie kazdego jest by od tak wylozyl na raz taka spora kwote lub nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie psa, bo przeciez zwierzaki tez choruja i robia sobie krzywdy, a wtedy trzeba czesto nie malo wydac na ich leczenie jak i utrzymanie w dobrej kondycji..

Popieram tez to co zauwazyla Magda i Grzesiek, bo jak bioerzemy szczeniaka to wedlug mnie jakbysmy brali dziecko i kontakt z hodowca, jego rady i pomoc tez sa bardzo potrtzebne i wazne.

Pozdrawiamy
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 14:04   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Shaluka, zgadzam sie - tu chodzi kedy jest zadawane to pytanie- na koncu czy na samym poczatku
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 14:13   #15
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Napisałem:
Quote:
jeśli pierwsze pytanie będzie w stylu
Więc pytanie o koszty jest ok, ale zaczynanie od kasy dla mnie przekreśla chętnego. Może jestem niesprawiedliwy ale pff. To jest żywe stworzenie ze swoimi potrzebami a nie telewizor.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 15:20   #16
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Default

Oj, to ja chyba bym była spalona u hodowcy bo nawet nie wiem jakie pytania miałabym mu zadać
Nie jestem laikiem jeśli chodzi o psy, zdaje sobie sprawę z ich potrzeb, u mnie w domu zawsze były psy (dog, spaniel, owczarek niemiecki, pudel). Obecnie mam pudla średniego. Nie mówię że pozjadałam wszystkie rozumy i jestem znawcą psów.
Czemu wilczak? - nie ukrywam że wygląd, to było pierwsze co skłoniło mnie do zainteresowania się tą rasą, potem zaczełam czytac o jego predyspozycjach i charakterze i stwierdziłam że właśnie takie psa chcę mieć. nie dość że piękny to jeszcze trochę indywidualista, z silnym charakterem i psychiką. I zaczęłam czytać i oglądać zdjęcia. Powiecie że to nie wystarczy aby być właścicielem, no ale od czego trzeba było zacząc. każdy z Was pewnie podobnie zaczynał swoją "przygodę" z wilczakiem.
Mój przyszły wilczak na pewno będzie wystawiany, będzie szkolony pod katem OBi (chcę jeździć z nim na zawody) i z pewnością zaliczy szkolenie z IPO, może spróbujemy też agility albo dogtreking.
I teraz pozostaje mi tylko szukac odpowiednich rodziców mojego maleństwa
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 15:23   #17
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Default

Zapomniałam dodać Ponawiam pytanie: czemu we Włoszech jest tyle hodowli wilczaków? i na jakim poziomie są te hodowle?
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 15:26   #18
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Napisałem:

Więc pytanie o koszty jest ok, ale zaczynanie od kasy dla mnie przekreśla chętnego. Może jestem niesprawiedliwy ale pff. To jest żywe stworzenie ze swoimi potrzebami a nie telewizor.
Właśnie większość ludzi kupując psa uważa , że to nowa zabawka pasująca do wystroju mieszkania. Niestety albo stety musimy zdać sobie z tego sprawę, że nowy zwierzak w domu to tak samo jak nowe dziecko, a jedna różnica to taka, że szybciej rośnie.
Jak ktoś myśli, ze kupuje telewizor to powinien isć po telewizor, a nie zwierzaka. Co do pytania o kasę to fakt, ze od tego nigdy nie zaczyna się rozmowy, bo jeśli ktoś jest zainteresowany tylko tym ile go będzie kosztował pies to powinien zadać sobie to pytanie ( do czego jest mu ten pies potrzebny ? ) Dla mnie taka osoba z pewnoscią nie była by potencjalnym nabywcą szczeniaka.
Zgadzam się w pełni, że o takie żeczy należy pytać ostrożnie i to sam hodowca powinien wyjść z tego typu pytaniami , a nie raczej przyszły właściciel szczeniaka. To hodowcy powinno bardziej zależeć na tym aby przyszły własciciel był w stanie zapewnić szczeniakowi godne warunki i był na to przygotowany finansowo, aby nie było potem roszczarowań i niedomówień, ze pies jest za drogi w utrzymaniu i ktoś chce go oddać.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 15:31   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Pytanie o kase jest Ok, bo chętny też musi wiedzieć czy stać go na zakup szczeniaka. To jedna ze składowych "planowanego budżetu". Nie bądźmy bardziej święci niz papież - pieniądze nie śmierdzą.
Bez znaczenia jest kiedy pytanie o cenę padnie- ważniejsze czy obie strony się dogadają. Tak samo jak my wybieramy hodowlę wg własnych priorytetów, tak samo hodowca ma prawo wybierać nas. I np nie zdecydować się nam sprzedać/powierzyc szczeniaka. To nie sklep, że wchodzę, płacę i wymagam.
Tu musi zaistnieć pole do rozmowy, wzajemnego poznania się, poznania oczekiwań itp.

Ja kiedyś zdecydowałłam sie na Peronówke i dziś tego wyboru bym się trzymała, bo twierdziłam i nadal twierdzę, że szczeniak z tej hodowli trafia do nas wyposażony w wersji "lux", pod kazdym względem
A te wczeesniejsze kontakty z hodowcą to gwarancja tego, że trafi do nas taki charakterek, jaki jest dla nas najlepszy
I potem nie bujamy się pół roku z nauką banałów jak oddawanie kości, soclaj itp... bo te robotę zrobili już za nas hodowcy. Wystarczy tylko nie popsuc i jest cymesik :P

Oczywiście hodowla z taką renomą ma ten komfort, że może sobie wybierać przyszłych "wilczakowców" i robic przesiew.. ale prawdziwa jakośc zawsze nie była powszechnie dostepna

Bez czajenia sie- masz tu moja, prywatną rekomendację
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2008, 15:34   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Redire View Post
Zapomniałam dodać Ponawiam pytanie: czemu we Włoszech jest tyle hodowli wilczaków? i na jakim poziomie są te hodowle?

żeby zobaczyc hodwlę najlepiej:
- pojeździc po wystawach i poogladać psy pochodzące z danej hodowli
- zajrzec na obóz - pzyjrzec sie takim blizej
- poszperac w bazie
- pojechac i zobaczyc na miejscu....

Żadne zapewnienia na pismie nie dadza Ci tego, co sam możesz ocenic
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org