Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-12-2012, 12:52   #41
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Nie chce byc zolza, ale czy Panstwo nie mogli napisac tego tez na WD,(
Zapewne masz na myśli Właścicieli.... Wydaje mi się, że nie są aktywni na WD, może nawet nie wiedzą, że takie forum istnieje ???
Wypatrzyłam to ogłoszenie dzisiaj, warto tę informację rozpowszechnić i szukać dla psiaka nowego domu - tyle każdy z nas może zrobić!
Hodowca też z pewnością się zaangażuje
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 13:02   #42
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Zapewne masz na myśli Właścicieli.... Wydaje mi się, że nie są aktywni na WD, może nawet nie wiedzą, że takie forum istnieje ???
Wypatrzyłam to ogłoszenie dzisiaj, warto tę informację rozpowszechnić i szukać dla psiaka nowego domu - tyle każdy z nas może zrobić!
Hodowca też z pewnością się zaangażuje
Tak wlascicieli (nie ma to jak moje skroty myslowe ) Warto rozpowszechnic moze hodowcy by wrzucili to na WD do wilczakow szukajacych domu.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 19:18   #43
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Może zjaponizowany zdecyduje się na prawdziwego wilczaka. Nie wiem czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne, ale wstawione niedawno - warto podpytać.
Cena też pewnie będzie do negocjacji!
http://www.psy.elk.pl/ogloszenia/188...hoslowacki.htm
Kurde, przeiez to dziecko Witty - pewnie to ci ludzie, z ktorymi Radek nie mial kontaktu...
Jak znam Radka, na pewno zostali poinformowani o forum.
Ale jest to wolna wola czlowieka - co robi, i gdzie funkcjonuje w sieci.
Takie sytuacje to dla mnie kolejny powod, dla ktorego nie chce sie przyczyniac do popularyzacji rasy - to trudne psy, nie kazdy daje rade sprostac temu wyzwaniu, jakim jest wychowanie wilczaka. Po co wiec mnozyc je bardziej, niz to potrzebne...
Tutaj podaz nie powinna przewyzszac popytu, ze sie tak brzydko wyraze w kategoriach handlowych

Last edited by anula; 08-12-2012 at 19:44. Reason: literuffki i ps-y
anula jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 21:30   #44
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Jeju nie oburzaj sie tak, nie jestes dzieckiem zeby sie tak obrazac
Z tym sie troche nie zgodze - co chwila niby emotki rodem z 'cukierkowych forów' dla pokemonow, niespojne pisanie pewnie pod wplywem emocji, brakuje jeszcze tylko wykrzyknikow PO kropce, bo konczenie zdania na zasadzie 'cos tam cos tam . ' (ostatnie slowo SPACJA KROPKA) juz ma opanowane... :>
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.

Last edited by God Of War; 08-12-2012 at 21:36.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:04   #45
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Takie sytuacje to dla mnie kolejny powod, dla ktorego nie chce sie przyczyniac do popularyzacji rasy - to trudne psy, nie kazdy daje rade sprostac temu wyzwaniu, jakim jest wychowanie wilczaka. Po co wiec mnozyc je bardziej, niz to potrzebne...
Tutaj podaz nie powinna przewyzszac popytu, ze sie tak brzydko wyraze w kategoriach handlowych
Anula, pewnie masz racje, fakt ile w ostatnim czasie pojawilo sie nowych hodowli jest czasem przerazajacy. Ale wydaje mi sie ze tu problemem jest bardziej ze ktos koniecznie chce wilczaka, on chce i koniec, bo to podobne do wilka, wezmie chocby nie wiadomo co, pokiwa glowa jak hodowca bedzie mowil ze to trudne bestie, ze trzeba sie dla nich poswiecac, i jak wymieni wiele wiele innych waznych spraw. Przytaknie, obieca, wezmie psa bo bedzie chcial sie polansowac z wilkiem, wez tez pod uwage ze juz pomijajac problemyz charakterem, czasem ten wymarzony wilk nie wyrosnie na takiego, jakiego ludzie by chcieli i wtedy tez znajda sie wymowki, nie mam czasu, praca, zycie mi sie wali itp.itd.

Z tego co zauwazylam to najgorszy jest wlasnie ludzki zachwyt, nie zapomne, jak w Sopocie jakis pan zatrzymal sie prawie z piskiem opon, nie dosc ze wyklocal sie o nazwe (bo przeciez ja jako wlasciciel nie wiem co mam, a internet ma racje) to jeszcze jak uslyszalam ze synek jest wikingiem i fajnie by razem wygladali i jak piesek nie bedzie niszczyl w domu to on chetnie wezmie, wtedy mi kompletnie szczeka opadla.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:13   #46
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
wez tez pod uwage ze juz pomijajac problemyz charakterem, czasem ten wymarzony wilk nie wyrosnie na takiego, jakiego ludzie by chcieli i wtedy tez znajda sie wymowki, nie mam czasu, praca, zycie mi sie wali itp.itd.

Najlepszy przyklad byl z miesiac temu ze sprawa Ziry.
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:26   #47
Radek
Junior Member
 
Radek's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 116
Default

O głoszeniu oddania Atmana dowiedzieliśmy się przed chwilą od naszych czujnych znajomych, dziękujemy za info. Dzwoniłem do Pani, która zamieściła ogłoszenie i cała sprawa wygląda bardzo skomplikowanie, ale zmierza w dobrym kierunku. Człowiek, któremu sprzedaliśmy psa oddał go na przechowanie ludziom nieznającym tej rasy, niedługo po odebraniu od nas. Zdjęcia, które nam wysyłał i rozmowy z nim (do lipca, bo później kontakt się urwał, mimo starań z naszej strony i tymczasowych właścicieli, pan Michał wyparował) wskazywały na to, że pies mieszka cały czas z Michałem, a pies był już u nowych, tymczasowych właścicieli. Ludzie Ci nie znają się na rasie, ale wychowywali pieska bardzo dobrze, nie jest agresywny, mieszka z dzieckiem i kotem (je z kotem z jednej miski). Pojawił się jednak problem ucieczek. Zwrócili się zatem z prośbą do psiego psychologa, który im doradził trzymać psa na łańcuchu (!!!!). Po długiej, telefonicznej rozmowie ze mną, w której wyjaśniłem Pani po krótce co i jak z tymi ucieczkami zrobić i jak wygląda życie z wilczakiem, zaoferowałem Pani swoją pomoc i wsparcie, oraz to że inni właściciele csw też bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, postanowiliśmy dać sobie jeszcze trochę czasu. Państwo mają w najbliższych dniach podjąć ostateczną decyzję, czy Atmanek u nich zostanie. Wszystkie sprawy związane z umową itp też dopilnujemy, mamy nadzieję że Atman zostanie w tym domu. Dostaliśmy przed chwilą kilka fotek, ma naprawdę ciepłych właścicieli, ale nie bardzo zorientowanych w temacie wilczaka, chociaż wychowali go praktycznie od szczeniaka. Trzymajcie kciuki, damy znać jak już wszystko się wyjaśni do końca.
Attached Images
File Type: jpg 17062012.jpg (55.9 KB, 94 views)
File Type: jpg 26112012.jpg (46.8 KB, 97 views)
File Type: jpg 28082012_2.jpg (31.1 KB, 94 views)
Radek jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:34   #48
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Miał chłopak szczęście, że oddany, trafił na taką fajną rodzinę. Jeśli Atman jest jak Amra czy Argos-to rzeczywiście, wielki słodziak.
(I jak ciężko pracuje! Aż łopata odpadła ze zmęczenia)

Myślę sobie, że jeśli ludzie mieli tyle serca i fajnego podejścia, aby przez blisko rok wychowywać Atmana, to jest szansa, że przy ogarnięciu ucieczek, postanowią aby z nimi został. Trzymamy kciuki!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:39   #49
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
wez tez pod uwage ze juz pomijajac problemyz charakterem, czasem ten wymarzony wilk nie wyrosnie na takiego, jakiego ludzie by chcieli i wtedy tez znajda sie wymowki, nie mam czasu, praca, zycie mi sie wali itp.itd.

A zdarza się tak, że wyrasta na takiego??jak zakładamy, że chcemy konkretny "egzemplarz" to już na starcie nie dajemy szansy zwierzęciu. To żywe stworzenie, które poznaje, uczy się reagować, ma własną wrażliwość. Z moich doświadczeń Wondera jest psem rasy, o której marzyłem, ale jej sobie nie wymarzyłem. Jej się uczę, ona uczy się mnie, co dzień mamy nowe wyzwania. Ona stała się moją najlepszą przyjaciółką, jakiej bym sobie nie wymarzył nigdy. Może to jest ta różnica...??

Za Atmanka kciuki mocno zaciśnięta !!!!
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 22:51   #50
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Radek, mam nadzieję że cała sytuacja Atmana się skończy dobrze i że zostanie ze swoimi dotychczasowymi opiekunami. Nigdy, nie wyobrażałam sobie sytuacji w której można by było wziąć psa, oddać na przechowanie i tak bezczelnie kłamać, a później się ulotnić. Jestem tez dumna z zachowania tych ludzi, przygarnęli psa, który pewnie miał zostać u nich tylko na chwile. Bez żadnej wiedzy o rasie, wychowali od małego, trzymam kciuki żeby podjęli dobrą decyzję, nie tylko dla was, ale tez dla młodego
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2012, 23:03   #51
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Czy Atman nie mial byc w trojmiescie? Pamietam ze mielismy sie ugadac na spacer bo ten pan mial prace blisko wioski w ktorej mieszkamy i nagle dostalam wiadomosc ze spacer niewazny bo wyjezdzaja za granice. Ehh, szkoda gadac. Ciesze sie ze juz jest kontakt i da sie sytuacje rozwiazac

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
A zdarza się tak, że wyrasta na takiego??jak zakładamy, że chcemy konkretny "egzemplarz" to już na starcie nie dajemy szansy zwierzęciu. To żywe stworzenie, które poznaje, uczy się reagować, ma własną wrażliwość. Z moich doświadczeń Wondera jest psem rasy, o której marzyłem, ale jej sobie nie wymarzyłem. Jej się uczę, ona uczy się mnie, co dzień mamy nowe wyzwania. Ona stała się moją najlepszą przyjaciółką, jakiej bym sobie nie wymarzył nigdy. Może to jest ta różnica...??
Ja to wiem, Ty to wiesz, mnostwo wlascicieli wilczakow tez to wie, ale gdyby wszyscy mieli takie same podejscie to nie byloby oddawania psow.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2012, 00:49   #52
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post

Takie sytuacje to dla mnie kolejny powod, dla ktorego nie chce sie przyczyniac do popularyzacji rasy - to trudne psy, nie kazdy daje rade sprostac temu wyzwaniu, jakim jest wychowanie wilczaka. Po co wiec mnozyc je bardziej, niz to potrzebne...
Tutaj podaz nie powinna przewyzszac popytu, ze sie tak brzydko wyraze w kategoriach handlowych
Amen! Dlatego ja też się do popularyzacji boję przyczyniać...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2012, 10:12   #53
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Radku, trzymamy kciuki za Atmana! Miał chłopak szczęście, że oddany trafił do osób które miały dla niego serce. Wierzymy, że się cała sytuacja skończy dobrze dla chłopaka
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2013, 17:45   #54
Radek
Junior Member
 
Radek's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 116
Default

W czwartek jedziemy do Inowrocławia odebrać Atmana. Nowi właściciele nie poradzili sobie z młodym wilczakiem, powodem oddania psa są jego nieustanne ucieczki i związane z tym problemy. Atman został postrzelony, zawiesił się na płocie, sąsiedzi są bardzo uprzedzeni do psa. Od czwartku będzie mieszkał u nas, będziemy szukać dla niego domu. Atman pozostawiony sam w domu bardzo rozrabia, nie może też przebywać sam na podwórku, nic nie wiemy o innych jego problemach, jest bardzo przyjacielski dla domowników, wychowany w domu z dzieckiem i kotem.

Zainteresowanych wilczakiem prosimy o kontakt telefoniczny.
Radek jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2013, 18:03   #55
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kurcze mocno trzymamy kciuki!!! Radek daj znać co i jak, napewno znajdzie odpowiedni domek!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2013, 20:10   #56
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Jak to został postrzelony??? ...
Trzymam kciuki za chłopaka.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2013, 20:20   #57
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Straszne z tym postrzeleniem, ja bym chyba nogi z tylka wyrwala temu kto to zrobil. Atman sporo przezyl, a taki mlody psiak
Dobrze by bylo gdybym zainteresowal sie nim ktos kto ma zrownowazonego psa w domu, takiego ktory ceni sobie bliskosc rodziny, ale nie lamentuje gdy jej nie ma, no i chetnego do zabawy. Wiem ze to glupio brzmi (biorac pod uwage sytuacje mlodzienca) ale sama widze jaki wplyw maja nasze starszaki na mojego diabla, chcac nie chcac on bardzo kopiuje ich zachowania.

Trzymamy kciuki za Atmana
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2013, 13:44   #58
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Szukamy domu tymczasowego dla FREDZI, młodej suczki husky.
Marzeniem byliby RODZICE ADOPCYJNI, na stałe, ale ponieważ sprawa jest bardzo pilna!!!, szukamy rozwiązań doraźnych.
Fredzia jest szczenna.Zostanie poddana sterylizacji aborcyjnej i po zabiegu powinna mieć odpowiednie warunki, aby szybko wrócić do formy.
Jest ładna ( teraz pięknie "ofutrzona"), łagodna, bez oporów wchodzi do domu,wykonuje podstawowe komendy "siad", "do mnie", lubi - jak to husky, dalekie wędrówki.
Sunia zostanie wysterylizowana i zaszczepiona na koszt Fundacji "Przytul Psa" - www.przytulpsa.pl
Roześlijcie, proszę, wici. To wyzwanie na miarę WILCZAKOWCA

Kontakt: p. Anna 602-534-213
Fundacja: p. Elżbieta Lipińska 503 069 502
lub do mnie 502-474-953





__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2013, 14:28   #59
Małgosia
Junior Member
 
Małgosia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Warszawa
Posts: 37
Send Message via Gadu Gadu to Małgosia
Default

piękna bardzo żałuję,że nie mam teraz warunków na posiadanie psa...
Małgosia jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2013, 02:57   #60
behemotka
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Gdynia/Glasgow
Posts: 40
Send a message via Skype™ to behemotka
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
Nie stac cię/nie chcesz psa rasowego, Ja uważam że za pewne pochodzenie, jakąs gwarancje zdrowia i znajomośc danej rasy, takie pieniądze to nie jest wiele.
Konia z rzędem temu, kto z rodowodem daje jakąkolwiek gwarancję zdrowia... Ja bardzo przepraszam, rozumiem ideę rozmnażania psów rasowych (no, do pewnego stopnia), ale nie szerzmy może mitów. Statystyczny pies rasowy NIE JEST niestety zdrowszy niż schroniskowy kundel. Często odwrotnie, bo w znakomitej większości ras hodowla prowadzona od lat prawie wyłącznie na wygląd doprowadziła do powielania kalek. Patrz średnia życia wilczarzy, berneńczyków, wygląd dzisiejszych ON-ów, 'ewolucja' budowy buldoga... By wymienić tylko kilka z tłumu

Do pewnego momentu żyłam w błogim przekonaniu, że chociaż wilczaki (w końcu takie trochę wilki, czyli okazy zdrowia, nie?) są rasą dość zdrową, ale po przeczytaniu tu na forum, że młody wilczak kategorycznie nie powinien wchodzić przednimi łapami do wanny, bo mu stawy siądą, zwątpiłam.


Quote:
Originally Posted by makota View Post
Pokrycie nierasowej suki, nierasowym psem (czyli rodzice bez rodowodów), to zawsze jest PSEUDO.
Dużo ludzi myśli, że pseudo=wielka rozmnażalnia, gdzie psy zdychają z głodu. A tymczasem KAŻDE świadome rozmnożenie nierasowego psa (czyli bez rodowodu, albo bez praw hodowlanych), nawet jeśli jest domowym niuniusiem, to PSEUDOhodowla.
Świat nie jest czarno-biały, że hodowla = cudmiód, pseudohodowla = be... Hodowla papierowa też może być pseudohodowlą (psy produkowane masowo, trzymane w klatkach i sprzedawane byle komu), hodowla poza ZK i FCI też może być prowadzona z głową (vide alaskan husky czy greyster), a domowy rozmnażacz nie podpada pod żadną z tych kategorii, tylko głąb chce uwiecznić domowego niuniusia (po kiego grzyba? ale też nie jest zbrodniarzem gorszym od tego, co chce uwiecznić domowego rasowego niuniusia).
behemotka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org