Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-12-2011, 20:07   #81
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Mułcio już po drugiej wizycie u weta. Niestety lekko dalej się "rozchodzi" rana. Na razie nie wiadomo co się może dziać. Trzymamy kciuki żeby antybiotyk zadziałał i rana zaczęła zarastać. Biedny Mułcio musi chodzić w szelkach, a do nich ma doczepione bandaże, które trzymają cały opatrunek. Bez tej uprzęży co chwile go gubiła, a musi się na razie trzymać. Apetyt ma już w normie, czyli gotowa jest zjeść wszystko i w każdej ilości. Oczywiście ciągle chce na dwór, ale to jest niemożliwe aktualnie. U weterynarzy jak zwykle zgrywała najsłodszego psa na świecie i bawiła się w mrówkojada, czyli próbowała swoim wielkim jęzorem dosięgnąć czyjejś twarzy .
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 20:43   #82
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Rana nie chce zacząć się zrastać? Może sunia ma jakiś problem z krzepliwością krwi, sprawdzaliście od tej strony?
Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki, żeby Frajerka jak najszybciej z tego wyszła
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 21:11   #83
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Za przerwaną skórą jest spora dziura więc najpierw ona musi powoli zacząć się wypełniać. Zresztą teraz nie może zarosnąć, bo dzięki dziurom cały czas się płyn z krwią sączy i naturalnie oczyszcza. Najbardziej przerażająca jest możliwość martwicy skóry. Ona w tym miejscu jest bardzo cienka więc wszystko jest możliwe. Na razie jednak wolę się nie zamartwiać. Trzeba pozytywnie myśleć. Frajerka czuje się dobrze i tego się trzymamy. Musi być dobrze, nie ma innej możliwości.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 09:24   #84
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

I tak trzymać!!! Będzie tylko lepiej!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2012, 18:24   #85
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Minęło już kilka dni i na razie jest coraz lepiej, a na pewno nie gorzej. Okazało się, że w ranie jest gronkowiec, ale działają na niego wszystkie antybiotyki łącznie z tymi, które już dostaje. Szwy się rozeszły więc spróbowaliśmy jeden dzień bez, ale nie zdało to egzaminu. Więc znowu było szycie. Skóra jest różowa, bez oznak martwicy. Mniej już cieknie z rany. Sylwester spędziła spokojnie, uznając, że nie musi się niczym stresować i tak ktoś o nią zadba. Reszta była niestety mniej spokojna. Specjalnie dla Frajerki pani weterynarz zamówiła różowy bandaż w serduszka więc była wystrojona wczoraj .
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2012, 18:48   #86
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Uuu... Wystroiła się jak dama... :P I zdrówka w nowym roku dla niej! Baaaardzo dużo zdrówka
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 13:13   #87
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Niestety nasiliły się objawy bólowe u Mułcia. W tej chwili kuleje już na przednią łapę podejrzewam też problemy z kręgosłupem. Frajerkę coraz bardziej boli. Wydaje mi się, że z tej walki możemy nie wyjść zwycięsko. Proszę o kciuki, bo ja już w tej chwili jestem w rozsypce. Nie jestem w stanie siedzieć i słuchać jak ona piszczy. Postaramy się o silniejsze przeciwbólowe. Nie tak miało być.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 14:47   #88
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

My z Urciem mocno trzymamy kciuki zeby bylo lepiej, wiem ze jest ciezko i latwiej mowic niz zrobic ale trzeba byc dobrej mysli. Duze buziaki i lizusy od Urcia dla Frajerki
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 15:38   #89
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Trzymamy kciuki!!!!!!!! Będzie dobrze!!!!!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 17:35   #90
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Trzymamy kciuki!!!!!!!! Będzie dobrze!!!!!!!!
Musi być dobrze, przecież jest Nowy Rok!!!!
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 18:31   #91
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Jesteśmy po wizycie. Wiemy co jej nie jest. Nadal nie znamy przyczyny. Wykluczono nowotwór, zmiany w stawie. Albo coś z mięśniami albo ze ścięgnami. Może coś innego. Boli ją, ale na RTG (u innego weta, nasi nie mają) mimo, że idiota wyginał jej łapę aż wyła nie ugryzła, nie zaatakowała mimo że mogła. Sunia jest dzielna wszystko zniosła spokojnie. Postanowiliśmy zawalczyć ten ostatni raz. Ona jest tego warta. Mamy plan działania. Dla mnie najważniejsze jest, by jej nie bolało. Jeśli mimo wszystkich tych zabiegów nadal będzie odczuwać ból jak teraz to nie pozwolę ciągnąć leczenia. W tej chwili zostało jedno, jedyne wyjście i oby zadziałało. Nikomu tego nie życzę co teraz przechodzimy. Wiem, że każdy czuje to samo w stosunku do swojego psa, ale ona jest członkiem rodziny. Jest niezwykłym zwierzęciem i nie może jej zabraknąć.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 19:06   #92
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Macia, jak kiedyś usłyszałam "wyrok" na swoja sunię i wpadłam w doła, to odbiłam się od dna po słowach "liczy się jakość, a nie długość życia". Wiem, że walczysz, rozumiem, co przeżywasz. Życzę dziewczynce jak najlepiej i wiem, że robicie dla niej wszystko....Niech ta "jakość" będzie z nią jak moc!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 19:06   #93
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Macia, trzymajcie sie! Wyjdziecie z tego!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 01:19   #94
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Macia, znowu zaciskamy kciuki i wiążemy 7 ogonków na supełki, 1 supełek malutki ale o dużym sercu, 5 supełków małych diabełków i 1 duuuży supeł!!!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 08:28   #95
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

I jak po nocy????
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 10:56   #96
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Jakoś przeżyliśmy. Mułcio upiera się i cały czas kładzie się na bolącej łapce, bo woli leżeć na tym boku. Potem unosi się kołami do góry i tak leży. Do momentu aż zaśnie i uderza w podłogę co ją boli. Ciężko ją utrzymać w miejscu, a w tej chwili ona powinna jak najmniej chodzić. Nie może przeciążyć zdrowej łapy, bo nic to nie da. Najgorsze, że nadal nie wiemy co jej jest. Ma ogromny apetyt i rano usilnie pokazywała mamie kubeczek, którym dajemy jej karmę. Trochę lepiej mi znosić to wszystko jak już wiem co ją boli i jak tego unikać. Wczorajszy dzień był koszmarny, jechałam do weterynarzy z myślą, że już nic nie da się zrobić. Oglądanie jak ona chce iść, ale ją boli więc próbuje zrobić krok i wyje z bólu to było coś strasznego. W tej chwili kuleje, ale nie piszczy. No i nie pozwalamy jej chodzić. Oby tylko okazało się to uleczalne. Dziękuję za kciuki i supełki. Teraz każda pomoc się przyda.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 11:04   #97
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Uff - jest troszke lepiej!!! TO DOBRZE!!!! Cały czas trzymamy kciuki!!!
Moze o nadwyrężenie ze zwyrodnieniami???
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 11:10   #98
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Ja byłam pewna, że to jakieś zwyrodnienia, ale na zdjęciu nic nie wyszło. Przed chwilą trochę mnie zaniepokoiła, bo wydawało mi się, że druga łapka też ją boli. Mam nadzieję, że się pomyliłam. O 15 jadę do weterynarzy to się zobaczy.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 11:18   #99
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Odezwijcie sie po powrocie!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 17:45   #100
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Już jesteśmy po wizycie. Bierzemy pod uwagę, że jest to zapalenie mięśni. Wszystko na to wskazuje, a raczej to jest najbardziej prawdopodobne. W tej chwili nic już nie wiem. Czy te wcześniejsze piski to była ta łapa czy zwyrodnienie tylnej, a może ten kikut? Nic nie wiadomo. Na szczęście kikut goi się bardzo dobrze. Sam weterynarz stwierdził, że prawdę mówiąc to się nie spodziewał tak szybkiego gojenia i poprawy. Dzisiaj znowu dostała bandaż w czterolistne koniczynki tak na szczęście. Jutro wchodzimy z nowymi lekami. W tej chwili Mułcio kuleje, ale nie piszczy przy tym. Ja za to mam ochotę ją przywiązać, bo co chwile wstaje zamiast leżeć jak grzeczny pies.
Macia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org