Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-01-2010, 11:50   #1
youdabouda
Junior Member
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3
Default Velikost "kotce"

Dobrý den,

mám psa zavřeného v "kotci" resp. chlévě, jsou tam dvě okna jde tam denní světlo, podlahová plocha 9.98 m2. Pes tam má starý křeslo aby měl na čem chrnět, půl podlahy je beton a půl je na betoně dané prkna, pak tam má dvě misky, apod. Pes rád utíká a ač je tam venkovní výběh nejsou finance na jeho upravení aby oddolal a pes neutíkal, tak je stále zavřený denně se s ním chodí min. na 3 venčení, ale občas jedem s rodinou pryč tak tam je párkrát do roka sám kolem 24 - max. 30 hodin. Jelikož mi prokousal dvěře je jich spodek pobitý plechem. Pes špatně nese když jdeme bez něj do města nebo jedem na nákupy či do práce tak vije a dělá kravál jak se snaží mlátit do dvěří a okna aby se dostal k nám, nechce být sám, ale do hypermarketu nebo do práce si ho vemu težko. Dle mého názoru sice nežije ideálním životem spokojeného psa aby s námi (smečkou) spal v jedné posteli a sdílel domácnost (to by vypadalo kdyby se tam nechal samotnej), ale nemyslím si že by mu bylo nějaké velké zle. Sousedi s kterými máme né zrovna ideální vztahy to vydí jinak, vadí jim kravál když pes mlátí do vrat jakmile někam jedem bez něj a dokonce už sem tu měl Městkou polici sice kvůly silvestrovským rachejtlím, ale soused to vzal při jednom a tak mi MP začali kázat o týrání zvířat a že zavolají hygienu apod. Chtěl jsem se zeptat na váš názor jestli je pes týraný, tak bych ho hodl dal do lepších rukou nebo je to blbost. Když vidím standartní drátěné kotce co má pár lidí z ulice které mají 1/3 velikost oproti chlívu kde mám psa já a taky tam sou zavřený, nebo kotce v útulcích, či některých chovatelských stanicích. Doma psa mít nemůžu a peníze na vybudovaní bytelného venkovního výběhu před chlívem nemám.
youdabouda jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2010, 23:24   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jelikož se k tomu nikdo nemá, tak sem hodím aspoň tento odkaz, něco, co by tě zajímalo tam najdeš:
http://canecorsoklub.cz/chovatelsky_rad-1.htm
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 09:07   #3
youdabouda
Junior Member
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3
Default

Tak podle toho článku by neměl být problém, plochu má větší než uváděné 2 metry, osobně by mi přišlo cokoliv pod min. 6 metrů pro psa malý. Jediný co nesplňuji je teplota, psovi tam fakt netopim ani tam topení nejni tak 18 - 20 stupňů nehrozí, má chlupu a narozdíl od venkovního ustájení na něj neprší a nefouká v létě možná jo, okna se otvíraj. Podle mě mu nic nechybí, ale soused prudí a letos sem tu měl kvůly blbostem MP. Prej si dělali schválnosti před 20 -30 lety s mým dědou tak teď otravuje mě když sem se tam nastěhoval, eště má syna u republikový policie. Kdybych moch tak se odstěhuju na samotu do lesů abych to měl k nejbliřšímu sousedu min. 2 km a měl bych pokoj. Přišel sem sem z města a nečekal sem, že na vsi bude problém když mám psa apod. Doufám, že ho nenapadne mi ho třeba otrávit nebo tak něco, co mi povídal tak si s dědkem polejvali stromy žiravinama a podřezávali slepice, když utekli na sousedovo.
youdabouda jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 10:24   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

No to Vám opravdu nezávidím:-(. To je moje noční můra.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 10:46   #5
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Nemyslim si že by o něj nebylo postaráno co se týká prostoru. Dakouš s náma žije v 45m2 2+kk, okna jsou jen na jednu stranu takže výhled taky nic moc a upřímně, pes je šelma která dokáže prospat 20 hodin z 24. Na druhou stranu 24-30 hodin samoty bez venčení (jestli jsem to pochopil správně), je zu moc. Já mám jednou v životě smutný rekord 22 hodin a do dneška je mi to líto i když Agyr to tehdy bral celkem v pohodě. Bylo to už v době kdy vycítil že budu dýl pryč a tak tolik nepil a nejedl a vydržel. Tehdy mne zdržela práce a už se to nebude opakovat.
Nevím jestli jsem Vás pochopil dobře, ale pes by s vámi rozhodně měl mít možnost sdílet domácnost po dobu kdy jste doma a klidně by s vámi mohl v domě i spát a ve stodole být jen když nejste doma. Na druhou stranu ... já jsem se v paneláku smířil s tim, že něco zničí než se zklidní a taky že jo, ale celkem nic zásadního a hlavně i kdyby jo, byl jsem připravenej se s tim smířit. Teď je celkem vpohodě, nechávám mu tam petky, semtam nějakou papírovou krabici, domácí oblečení a celkem zvládáme.

Zkuste mu do kotce ráno při odchodu dát něco co nosíte doma (a jste schopný se s tim rozloučit když to zničí). Já to tak dělám odmalička. Spí na gauči v obyváku a něco mu nechávám přímo na gauči a další věci jako triko, mikinu, tepláky dám na různá místa aby pro ně snadno dosáhl ale musel se trochu snažit (přinejmenším se zvednout a dojít si pro to). Večer je většina věcí roztahaná po bytě, všechno je chlupatý a mikinu na ven mi zničil protože byly v kapse piškoty :-), ale funguje to. Večer to všechno vyklepu a pokud to neni moc špinavý, vezmu si to zase na sebe abych obnovil pach. Možná sem prase, ale co bych pro něj neudělal :-).
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 11:28   #6
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Spí na gauči v obyváku a něco mu nechávám přímo na gauči a další věci jako triko, mikinu, tepláky dám na různá místa aby pro ně snadno dosáhl ale musel se trochu snažit (přinejmenším se zvednout a dojít si pro to). Večer je většina věcí roztahaná po bytě, všechno je chlupatý a mikinu na ven mi zničil protože byly v kapse piškoty :-), ale funguje to. Večer to všechno vyklepu a pokud to neni moc špinavý, vezmu si to zase na sebe abych obnovil pach. Možná sem prase, ale co bych pro něj neudělal :-).
...Sofa to z 90% rozcupuje Dělat to jako ty, tak už nemám co na sebe. Chlupy a spol. mi taky nevadí..i když si ze mě dělaj srandu v práci a doma. No, ale snad už se jí to v té makovici konečně srovná a bude vše ok.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 07:49   #7
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by youdabouda View Post
Dobrý den,

mám psa zavřeného v "kotci" resp. chlévě, jsou tam dvě okna jde tam denní světlo, podlahová plocha 9.98 m2. Pes tam má starý křeslo aby měl na čem chrnět, půl podlahy je beton a půl je na betoně dané prkna, pak tam má dvě misky, apod. Pes rád utíká a ač je tam venkovní výběh nejsou finance na jeho upravení aby oddolal a pes neutíkal, tak je stále zavřený denně se s ním chodí min. na 3 venčení, ale občas jedem s rodinou pryč tak tam je párkrát do roka sám kolem 24 - max. 30 hodin. Jelikož mi prokousal dvěře je jich spodek pobitý plechem. Pes špatně nese když jdeme bez něj do města nebo jedem na nákupy či do práce tak vije a dělá kravál jak se snaží mlátit do dvěří a okna aby se dostal k nám, nechce být sám, ale do hypermarketu nebo do práce si ho vemu težko. Dle mého názoru sice nežije ideálním životem spokojeného psa aby s námi (smečkou) spal v jedné posteli a sdílel domácnost (to by vypadalo kdyby se tam nechal samotnej), ale nemyslím si že by mu bylo nějaké velké zle. Sousedi s kterými máme né zrovna ideální vztahy to vydí jinak, vadí jim kravál když pes mlátí do vrat jakmile někam jedem bez něj a dokonce už sem tu měl Městkou polici sice kvůly silvestrovským rachejtlím, ale soused to vzal při jednom a tak mi MP začali kázat o týrání zvířat a že zavolají hygienu apod. Chtěl jsem se zeptat na váš názor jestli je pes týraný, tak bych ho hodl dal do lepších rukou nebo je to blbost. Když vidím standartní drátěné kotce co má pár lidí z ulice které mají 1/3 velikost oproti chlívu kde mám psa já a taky tam sou zavřený, nebo kotce v útulcích, či některých chovatelských stanicích. Doma psa mít nemůžu a peníze na vybudovaní bytelného venkovního výběhu před chlívem nemám.
Taky mám psa buď ve venkovním kotci, nebo pokud dělá kravál, zavřu ho do zahradního domku se dvěma okny. Je tam obehnaný zdmi, je zastřešený, nefučí mu tam, má tam vodu, krmivo, nějaké hračky, pařez a koberec na hryzání, celková plocha cca 8m2. Někdy je tam přes noc (když bývala opravdu zima a bylo to ještě štěně), teď je co nejvíc venku ve venkovním kotci cca 10-12 m2, ke kterému je ještě další možnost výběhu cca 15m2 (jen pokud jsme na dvoře - lehce by přeskočil ohradu). Chodíme na vycházky, psa se snažím maximálně vyběhat, utahat, nechat ho všechno očichat atd, pravidelně něco trénujeme, přivolání atd. ALE...i kdyby měl hektar plochy, celý les, stejně bude čučet u ohrazení a chtít jít za páníčkem. Nic jiného jej totiž nezajímá - dlouhodobě. Chce být co nejvíc se svým pánem/rodinou. proto si myslím, že ani tak nezáleží na ploše kotce, ale o délce času, o četnosti, kdy se mu věnujeme. jemu stačí ležet pod stolem na podloižce 1m2, ale u svého páníčka.
Nejlepší je ovšem pokusit se urovnat vztah se sousedem - to pomůže hodně. A pak brát si psa často k sobě - na vycházky, na dvorek, prostě být s ním. Taky mám souseda, nic se mu nelíbí, takoví lidi budou mít výhrady pořád. Ovšem mám na něj lets - vždycky, když jdeme se psem kolem něj, tak řeknu: Podívej, soused...toho si hleď, třeba ti někdy hodí kostičku...a soused změkne jak máslo...
Dušan jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org