Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-09-2011, 13:25   #1
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default Drummer z Blatnických vinic

Vzhledem k rizikovému těhotenství, které mi dost přitížilo a těžkému pracovnímu úrazu mého přítele, díky kterému bude muset podstoupit složitou operaci nohy. S těžkým srdcem hledáme nový domov pro rok a tři měsíce starého Drummíčka. Nevhodný do chovu. Pouze jako parťák. protože má jen jedno varle. Pejsek je velmi kontaktní, nekonfliktní a pohodový. Zvyklý na 100% kontakt s majitelem. Velmi hravý. Miluje aport a koupání. Umí základní povely. Více informací na tel 732467022. Prosím jelikož toto rozhodnutí nesu velmi těžce negativní komentáře, které Vás napadnou sem nepiště. Už tak jsem psychicky na zhroucení. A že jsem svýho psa i sebe zklamala vím i bez upozornění. Děkuji za pochopení.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 16:29   #2
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Myslím, že tohle je zrovna situace, kdy je to pochopitelné. Lidé často vrací štěňata z daleko nepochopitelnějších důvodů. Hlavně, aby byl přítel v pořádku, děcko zdravé a hafan se měl dobře u nových páníků
Undertaker jest offline  
Old 26-09-2011, 16:43   #3
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... Držím palce!
Tyger jest offline  
Old 26-09-2011, 16:52   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
A nedalo by se mu najít třeba něco jako "dočasnou opatěru" s tím, že by jste si ho pak vzali zpátky, když se dítě narodí a přítel se bude mít líp? (tedy nevím v jakém měsíci si a jak dlouho bude trva přítelova rekonvalescence).
Neumím si ani představit, jak těžké rozhodnutí to musí být a doufám, že se před podobnou volbu nikdy nedostanu... Držím palce!
To mne také napadlo, ale asi tam vždy bude riziko, že dočasní majitelé/opatrovníci si na psa zvyknou a pak pro ně bude stejně těžké vrátit jej..
Taktéž držíme palce!
yzengrin jest offline  
Old 26-09-2011, 16:54   #5
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Uvažovala jsem nad "dočasným umístěním" ale kdo si štěka vezme na půl- třičtvrtě roku. Navíc co by to bylo pro Drummíka za zmatky. Věřím, že sotva by si v novém zvykl a už by zase musel měnit. Sama jsem z této situace v koncích. A neskutečně trpím. Je to jako bych měla ze sebe urvat kus. Mám ještě časovou rezervu a chci ji využít abych vybrala co nejlépe, ale stejně se bojím, že to nezvládnu. Život bez něj nebude nikdy dobrý.
Drummer jest offline  
Old 26-09-2011, 17:03   #6
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já bych si třeba šteníka na ten půl rok vzala, i když vím, že by mi hodně přirostl k srdci a bylo by těžké se s ním pak rozloučit. Ale na druhé straně by mě těšilo, že by se pak vrátil k původním páníčkům, který ho milují.
Já bych to na tvém místě alespoň skusila domluvit se s novými majitelmi, jestli by taková možnost nepřipadala v úvahu (samo by jste pak museli řešit, jak se na to tváří Drummík). Za to přece nic nedáš a kdyby se to náhodou povedlo a oni by pak přeci jen chtěli vlčka, mohli by pak dám domov nějakému jinému štěndu, které by bylo jenom jejich A Drummík by byl zase doma...
Tyger jest offline  
Old 26-09-2011, 17:17   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Obě uvažujete výborně, klobouk dolů, ale mám pocit, že nejlepší variantou bude změnit Drummíkovi páníky a domov jen jednou. Sám to teď nebude mít jednoduchý, protože je ve věku, kdy neví co se sebou a potřebuje pevnější vedení. Navíc třeba zjistíte, že i mateřství je dost náročné na čas a nervy a bude lepší si pořídit psa až časem, stejně tak není asi jisté, kdy bude v pohodě přítel. Přijde mi, že je lepší počkat si až to všechno sedne a pořídit si pak Drummíka II.
Undertaker jest offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org