Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-09-2009, 10:46   #21
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

A ja z tobą Kamil się nie zgodzę . Uważam że może nie ranking a informacja na temat takich sędziów którzy nie mają pojęcia wogóle o rasie powinna się pojawić . Ja sam w przeciągu dwóch tygodni usłyszałem wiele przykrych słów na temat psów które były wystawiane i moim zdaniem nie tylko były nie miłe ale też daleko odbiegające od wzorca.
Jeżeli sędzia stwierdza ze pies mu się nie podoba to niech powie to do właściciela a nie przy wszystkich którzy znajdują sie na ringu. Może mi się nie podobać może i nie podoba mi się . I powiem ze akurat nie chodziło o mojego psa tylko o innych i było mi napewno przykro tak samo jak tez tym którzy tego słuchali i wystawiali swoje psy. Sędzia jest od oceniania nie od krytykowania.
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 12:00   #22
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Mnie np. wkurza jak sedzia oceniajac psa wcina wafelki i rurki z kremem i pochyla sie ogladajac zeby
hehe, z takim czyms sie nie spotkalam tez na wystawach, ale... na agility. Za czasow trenowania i jezdzenia na zawody z Trejsi, mialam podobny przypadek. Biegne z suka, biegne, patrze, a sedzia pali cygaro
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 12:09   #23
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
hehe, z takim czyms sie nie spotkalam tez na wystawach, ale... na agility. Za czasow trenowania i jezdzenia na zawody z Trejsi, mialam podobny przypadek. Biegne z suka, biegne, patrze, a sedzia pali cygaro
rurki z kremem, cygaro... moze ten kształt ma cos w sobie
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 12:25   #24
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
A ja z tobą Kamil się nie zgodzę .
Odwieczny konflikt Wawa-Poznań
Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Uważam że może nie ranking a informacja na temat takich sędziów którzy nie mają pojęcia wogóle o rasie powinna się pojawić . Ja sam w przeciągu dwóch tygodni usłyszałem wiele przykrych słów na temat psów które były wystawiane i moim zdaniem nie tylko były nie miłe ale też daleko odbiegające od wzorca.
Jeżeli sędzia stwierdza ze pies mu się nie podoba to niech powie to do właściciela a nie przy wszystkich którzy znajdują sie na ringu. Może mi się nie podobać może i nie podoba mi się . I powiem ze akurat nie chodziło o mojego psa tylko o innych i było mi napewno przykro tak samo jak tez tym którzy tego słuchali i wystawiali swoje psy. Sędzia jest od oceniania nie od krytykowania.
Myślę, że najważniejsze to co sami myślimy i najlepiej samemu się przekonac. Każdy z nas może sobie stworzyc "czarna liste", ranking czy jak tam zechce sobie to nazwac.Z ocenami jest tak, że jak pisałem wcześniej jednemu może sie podobacsposob ocenian a drugiemu nie. Mozemy powymieniac sie informacjami przy okazji spotkan, poopowiadac co sie nam podobalo a co nie. Mysle ze internet nie jest dobrym polem manewru do tego typu działań. Sa sedziowie ktorzy dana rase sedziuja od niedawna i potrafia sie do tego przyznac, a sa tez tacy ktorzy uwazaja ze zjedli wszystkie rozumy i wymyslaja nowy wzorzec i wedlug niego oceniaja.
Ja raz po wystawie dalem upust moim emocjom n.t. profesjonalizmu sedziowania, zostalem zjechany bo innym sie podobalo.I choc zdania n.t. tej sedziny nie zmienilem to nie bede chyba wiecej rzucal nazwiskami na forum. Co innego przy piwku w milym gronie...
A co do sedziow ktorzy sie nie znaja na rasie... Takich chyba nie ma co? Skoro ZKwP daje im uprawnienia...
p.s. jak ryby?
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 13:23   #25
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
O
A co do sedziow ktorzy sie nie znaja na rasie... Takich chyba nie ma co? Skoro ZKwP daje im uprawnienia...
p.s. jak ryby?
Racja!!! Jeśli wystarczy zarejestrować przydomek hodowlany, żeby nazwać się "hodowcą", kupić jednego psa, żeby zostać "znawcą rasy", dwa psy aby awansować na "behawiorystę", itd. itp. to czego wymagać od sędziów, hehe...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 13:59   #26
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

O jakim mówisz konflikcie ??????
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 14:20   #27
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
A ja z tobą Kamil się nie zgodzę . Uważam że może nie ranking a informacja na temat takich sędziów którzy nie mają pojęcia wogóle o rasie powinna się pojawić . Ja sam w przeciągu dwóch tygodni usłyszałem wiele przykrych słów na temat psów które były wystawiane i moim zdaniem nie tylko były nie miłe ale też daleko odbiegające od wzorca.
Jeżeli sędzia stwierdza ze pies mu się nie podoba to niech powie to do właściciela a nie przy wszystkich którzy znajdują sie na ringu. Może mi się nie podobać może i nie podoba mi się . I powiem ze akurat nie chodziło o mojego psa tylko o innych i było mi napewno przykro tak samo jak tez tym którzy tego słuchali i wystawiali swoje psy. Sędzia jest od oceniania nie od krytykowania.
Ja się z Toba zgodzę, bo nie ma niczego nagannego w tym, że ludzie wymieniają sie informacjami na temat sędziowania. To czy ktoś pojedzie do tego sędziego drugi raz jest jego sprawą. Ja osobiście lubię jak dany sędzia sędziuje mojego psa po raz kolejny, bo wiem wtedy jak ewoluuje jego wiedza na temat rasy. Lubię sędziego , który potrafi się do tego przyznać, ze ta czy inna rasa jest mu daleka i zachowuje się neutralnie bez wpisywania czy wymyślania idiotyzmów. ( czyt. Nie chodzi tylko o mojego psa ) Wybiera swój typ i nie wymyśla wad na siłe innym psom czy sukom dając im przy tym oceny doskonałe. Komentowanie tego na głos przy ringu jest już naganne. Nie mam dużego dorobku wystawowego, ale doskonale pamiętam jak jedna szanowana długoletnia hodowczyni na jednej z wystaw tzw dużej rangi dostała ocene dobrą za brak okrywy włosowej. Skomentowała i nie opluwała sędziego wyzwiskami jak to robią inni. Nie o to w tym chodzi, bo zupełnie jest czymś innym poinformowanie nawet w formie żartu , a zupełnie czymś innym dodawanie epitetów do konkretnej osoby. Ja dalej będe jeździł i nie dla tego, ze to lubię czy lubi to mój pies. Odpowiada mi atmosfera i to wszystko, co jest poza tym kwadransem na ringu. Zawsze jest fajnie , sympatycznie i zawsze komuś można szczerze pogratulować zwycięstwa. Bo o złote kalesony nie gramy, a i jakie znaczenie tak naprawdę mają wystawy to Ci, co na nie jadą doskonale wiedzą.
Z kazdej będzie ten zadowolony i ten mniej zadowolony jak i ten zupełnie niezadowolony.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 18:35   #28
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
O jakim mówisz konflikcie ??????
Co z Ciebie za warszawiak jak nie wiesz, ze od dziada pradziada POZNANIACY nie lubia sie z warszawiakami
zreszta na ostatniej wystawie nie odczules?
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 18:38   #29
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

KAMOSZKA słuchaj jeśli masz coś do powiedzenia to powiedz a nie wysyłasz mi jakieś dziwne wiadomości na PRYWATNE WIADOMOŚCI bo sobie tego nie życzę. A od Warszawy to z daleka się trzymaj
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 18:46   #30
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja się z Toba zgodzę, bo nie ma niczego nagannego w tym, że ludzie wymieniają sie informacjami na temat sędziowania. To czy ktoś pojedzie do tego sędziego drugi raz jest jego sprawą. Ja osobiście lubię jak dany sędzia sędziuje mojego psa po raz kolejny, bo wiem wtedy jak ewoluuje jego wiedza na temat rasy.
O wszystkim tym napisałem wyżej. Nie ma nic zlego w wymianie opinii i doświadczeń n.t. sedziego ale po co od razu angażowac w to miliony ludzi wchoch na WD? Wieszks kto jest poczatkujacy nie pojedzie na zadne wystawy bo kazdy zaraz cos napisze nawet o najlepszym sedzim i sprawa utopiona. Mysle ze takie rozmowy powinny sie toczyc na duzo mniejszym polu niz internet. No chyba ze chodzi o to zeby zniechecic reszte i samemu byc na wystawie na ktorej sedziuje ulubiony sedzia A to juz zupelnie inna sprawa... Fajnie jak ktos zyczliwy podpowie ale jak widac w siednim temacie mamy calkiem inne zdanie n.t. p.Dzidt. I jaki z tego wniosek? KAZDY MA SWOJE ZDANIE i nie warto wieszac psow na osobie ktorą jedni chwalą a drudzy ganią. Chyba że powstanie temat "Lista białych sędziowskich gitów" w ktorym będziemy chwaliych dobrych
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 18:51   #31
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
KAMOSZKA słuchaj jeśli masz coś do powiedzenia to powiedz a nie wysyłasz mi jakieś dziwne wiadomości na PRYWATNE WIADOMOŚCI bo sobie tego nie życzę. A od Warszawy to z daleka się trzymaj
Oj przepraszam, ale zaznaczyłem zeby to wszystko wyslac do smietnika (kosza) a wyslalo do Ciebie. No tak-komputer tez kupowalem w Poznaniu wiec sam jakos skojarzył... Spoko spoko nie boj sie inwazji na Wawkę. Podróżuję autostradami a ta na szczęscie kończy się na wysokości Daniela wiec do wawy nie zajezdzam A poza tym wiesz jakoś nie po drodze... Tak jak A i F
P.S. Dostałeś ryby zawinięte w gazetę?
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.

Last edited by Kamoszka; 15-09-2009 at 18:56.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 18:58   #32
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Angry

Nie wytykaj kto ma z jakiego miotu psa . Spotkamy się wcześniej niż myślisz. A jak nie umiesz posługiwać się Poznańską enigmą to maszyne do pisania sobie kup. Wy powstanie mieliście tylko raz jak wpadne na miedzy narodówke to bedzie drugie . Nie daruje Ci tego co napisałeś ziemniaku
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 19:07   #33
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Nie wytykaj kto ma z jakiego miotu psa . Spotkamy się wcześniej niż myślisz. A jak nie umiesz posługiwać się Poznańską enigmą to maszyne do pisania sobie kup. Wy powstanie mieliście tylko raz jak wpadne na miedzy narodówke to bedzie drugie . Nie daruje Ci tego co napisałeś ziemniaku
Zacytuje Rycha Peję: "..Powstanie wiele znaczące, bo jedyne wygrane. Paderewski wysiadł u nas nim odwiedził Warszawę..."

Po pierwsze to nie ziemniaku tylko PYRO!!!
Po drugie:zapraszam - to poznańska gościnnośc i pewnie słyszeliście o niej w wawce więc mniemam że stąd tekst o rychłym spotkaniu. Ja na to na lato!!! (nie mylic z prezesem PZPN)
i nie chce mi się już dłużej prowadzic tej rozmowy ktora absolutnie nie ma zwiazku z tematem.Serio przyjedz, pogadamy. Niech wygra lepszy
Chyba w weekend będzie okazja do konfrontacji
to juz 2 osoby chca ze mna pogadac: najpierw wilczakrew a teraz OneUnited
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.

Last edited by Kamoszka; 15-09-2009 at 19:14.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 19:24   #34
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ty, ty nie zapominaj o powstaniach śląskich!

Ale jedno jest pewne - to nasze strony potrafiły zrobić coś co nie było porażką

Nasze, bo uważam się za hanysa mimo że część mojej rodziny to Pyry

Nie zebym coś miał do Grzesia, bo go lubię (ups wydało się ), ale wiesz, to gorol
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 19:36   #35
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Nie zebym coś miał do Grzesia, bo go lubię (ups wydało się ), ale wiesz, to gorol
spoko spoko, nic sie nie wydalo. Tzn nie teraz. Od dawna ludzie szeptali za plecami że Ty i Grzesiek...
Pyry i hanysy... hmmm... kluski śląskie jak dla mnie może byc
hanysy i gorole to tak jak pyry i warszawka
no to robimy nowy podział wilczakowej Polski hehe
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 19:41   #36
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Eeee... Wy tak na serio z tymi pyrami?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 20:05   #37
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Jak to powiedział swojego czasu Maklakiewicz w super filmie HYDROZAGADKA


A WIĘC WOJNA
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 20:57   #38
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Serio przyjedz, pogadamy. Niech wygra lepszy
Co prawda moje korzenie z Poznania pochodzą ale jednak jestem warszawianką i wkurza mnie jak najwięcej o Warszawie mogą powiedzieć ci, którzy tu wpadają raz na jakiś czas i ...się gubią Po coś ta autostrada nie przebiega przez stolicę
A Poznań.. co to jest Poznań?.a takie miasteczko pod Warszawą
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 21:03   #39
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
A Poznań.. co to jest Poznań?.a takie miasteczko pod Warszawą
Ale za to mają zajebiste eklerki w karmelowej polewie.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009, 21:10   #40
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

GAGA no zatkało mnie . ale dobrze im dowaliłaś
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org