Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-12-2008, 08:39   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Gaga,TAK masz racje zepsy nie musza takzyc, ale jak ja, sssmok i inne mowiliszmi,nie da sie zalatwic wszystkiego.
Ja tam bylam, i moje zarzuty sa tylko za male kojce i brak socializacii.
A brudne naczynia... wies i ja mam kedy Kuti pobiega z garnkem miesto pilki na podworku kedy pada.

co do wybora hodowli dla "chempiona", jesli krew jest warta.... to bede brala.

juz nawet samao to wies- moj ostatni miot po pse z Tam tat i ja mam u siebie 2 psy z tego miotu i tylko dziekuje hodowcom, jak Milan, Oskar, Ondre z ojcemi Margo,ze namowili mnie na tego psa.

ale-moze muszialam tego nierobic, bo ambicii niepozwolaja? w takim wypadku jescze mnej bylo dobrych.

ale to moja opinia.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 09:52   #22
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Gaga,TAK masz racje zepsy nie musza takzyc, ale jak ja, sssmok i inne mowiliszmi,nie da sie zalatwic wszystkiego.
chyba zupełnie nie zrozumiałaś...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 09:58   #23
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no co ja moge w tym pomoc.
Mowilam ze taka jest moja opinia,ktora jak wiemi moze byc inna.
Nie wszystko co jest dla Ciebie czarne tak samo moze byc czarne i dla mne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 10:18   #24
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

bez przesady..ja nie oczekuję pomocy od Ciebie, naprawdę...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 10:39   #25
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
chyba zupełnie nie zrozumiałaś...
Gaga, wydaje mi się, że Daivie chodzi o to, że nie jesteśmy w stanie naprawić całego zła tego świata.

Kiedyś przechodziłam koło małego dziecka, które żebrało na 20st mrozie. Kupiłam dziewczynce hot doga i czekałam aż zje, nie przejmując się złorzeczącą matką, która nagle pojawiła się na horyzoncie. Kiedy wracałam po kilku godzinach tą samą drogą- sine z zimna dziecko nadal żebrało, a "dobrzy ludzie" ochoczo wrzucali pieniądze do puszki.
Teraz takie obrazki widzi się znacznie rzadziej, ale nie dlatego, że ja nie dawałam forsy tym maluchom, tylko dlatego, że zawalił się "system". Po prostu pojawiło się tyle żebrających dzieci, że budżety nawet "najlepszych dobrych ludzi" nie wytrzymywały ich "dobroci"

Hodowle o których piszecie nie przestaną funkcjonować nawet jesli pojedyncze osoby zrezygnuja z kupna szczeniaków czy używania repów, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto kupi jakąś bidę choćby z litości, zeby wyrwać ją z piekła. Potrzebne jest rozwiązanie systemowe - może zamieszczanie drastycznych fotek z hodowli na stronach klubów, albo wolfodga - z podaniem nazwy hodowli i nazwiska właściciela? Może kary pieniężne za nieprzestrzeganie standardów, zakaz hodowania, wreszcie ostracyzm towarzyski, itd.
Nie można kogoś zmusić do kochania własnych psów, ale można go poprzez stosowny system skłonić, żeby przyzwoicie je traktował.

Przykro mi, ale dla mnie argument, że hodowca trzyma swoje psy w skandalicznych warunkach, bo jest zapracowany brzmi jak szyderstwo z samej idei hodowania psów O ile wiem, hodowla nie jest obowiązkowa
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 10:57   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Rona- no zgadza się, ale nie po to to napisałam aby skwitować to wzruszeniem ramion i stwierdzeniem, że co mnie to obchodzi- i tak nic sie nie zmieni. Zaznaczyłam bardzo wyraźnie na początku co było moim zamysłem

Quote:
Przykro mi, ale dla mnie argument, że hodowca trzyma swoje psy w skandalicznych warunkach, bo jest zapracowany brzmi jak szyderstwo z samej idei hodowania psów O ile wiem, hodowla nie jest obowiązkowa
Otóż to...otóż to...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 11:34   #27
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Gaga: bo powinno być tak jak masz w podpisie. Nie inaczej. W końcu powołuje sie do istnienia inne życie, które jest od ludzi zupełnie zależne. A to oznacza odpowiedzialnosc do konca.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 12:12   #28
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Rona- no zgadza się, ale nie po to to napisałam aby skwitować to wzruszeniem ramion i stwierdzeniem, że co mnie to obchodzi- i tak nic sie nie zmieni. Zaznaczyłam bardzo wyraźnie na początku co było moim zamysłem
Wiem. Może niejasno się wyraziłam, ale chodziło mi o to, że można tę sytuację zmienić (albo przynajmniej starać się zmieniać) poprzez systematyczną zmianę systemu, a nie drogą jednostkowych decyzji. Gdyby właściciele takich hodowli poczuli na własnej kieszeni albo przez publicznie upokorzenie z czym wiąże się zaniedbywanie psów - to albo zmieniliby warunki bytowania "pupili", albo zaprzestali hodowli, bo by im się po prostu nie opłacało. Dokładnie tak jak rodzicom żebrzących dzieci przestało opłacać się wystawianie ich na mróz.

Fakt, że tego typu zarzuty trzeba dobrze udokumentować, żeby nie było takich afer jak z francuską hodowlą De Louba Tar gdzie od roku oskarża się właścicielkę o przekręty i nikt już nie wie, czy zarzuty są słuszne czy nie i o co właściwie chodzi.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 13:00   #29
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
bez przesady..ja nie oczekuję pomocy od Ciebie, naprawdę...
Bo ja patrze na swiat realne i wiem czym moge pomoc i komu, i niegram matki Teresy na forume.

p.s. narzuty, tez fajna sprawa, bo dowiedzialam sie co Ty o mnie myslis naprawde. Dzieki.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 13:57   #30
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Rono dla mnie też to nie jest tłumaczenie, dlatego napisalam , ze wedlug mnie powinien zmniejszyc ilośc psów, a teraz dodam, ze nawet zrezygnowac, jesli sobie nie radzi. Ale tez wedlug mnie ie mozna stawiac no rowni ludzi co trzymaja w kojcach i tylko czekaja na szczeniaki,by na nich zarobic, robiac czesto bardzo nietrafne skopjarzenia pod wzgledem charakteru, eksterieru itd., do ludzi, którzy znają na pamięć rodowody psów o których większość nawet nie wie,a na widok wilczaków i ludzi z którymi moze o nich porozmawiac oczy im się swieca. O to mi chodzilo.. no i to by bylo na tyle. Swoją drogą już dawno się mowilo o tym by w jakis sposob ty hodowcow, ktorzy zaniedboj psiaki doprowadzic do odpowiedzialnosci za te czyny, jednak czemu ciagle nic sie naprawde nie robi w tej kwestii? Mam nadzieje, ze w koncu to sie zmieni..
P.S. Prosilabym o nie lapanie za slowka.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 10-12-2008 at 14:01.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 14:49   #31
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Ale tez wedlug mnie ie mozna stawiac no rowni ludzi co trzymaja w kojcach i tylko czekaja na szczeniaki,by na nich zarobic, robiac czesto bardzo nietrafne skopjarzenia pod wzgledem charakteru, eksterieru itd., do ludzi, którzy znają na pamięć rodowody psów o których większość nawet nie wie,a na widok wilczaków i ludzi z którymi moze o nich porozmawiac oczy im się swieca. O to mi chodzilo..
Przykro mi, ale umiejętności hodowlane (dobierania miotów) są w mojej prywatnej hierarchii wartości daleko ZA przyzwoitym traktowaniem psów.

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
P.S. Prosilabym o nie lapanie za slowka.
PS. Słowa są jedynym medium którym się tu posługujemy, bo nikt nikomu w głowie nie siedzi, więc na przyszłość prosiłabym o precyzyjne formułowanie swoich przemyśleń. Odnoszę się do tego co czytam, a nie co ktoś chciał napisać, tylko mu się nie udało.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 15:08   #32
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Zgadzam sie z Toba w 100%, ja go jak najbardziej nie usprawiedliwiam, tylko zracam uwage, ze to nie jest takie czarno-biale jakby sie wydawalo. Poza tym uwazam ze dobrze dobralam slowa, ale jesli ktos wyszukuje sie tyylko najgorszego to to i tak znajdzie, zawsze do czegos mozna sie przyczepic.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 17:39   #33
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Zgadzam sie z Toba w 100%, ja go jak najbardziej nie usprawiedliwiam, tylko zracam uwage, ze to nie jest takie czarno-biale jakby sie wydawalo. Poza tym uwazam ze dobrze dobralam slowa, ale jesli ktos wyszukuje sie tyylko najgorszego to to i tak znajdzie, zawsze do czegos mozna sie przyczepic.
Dla mnie jest czarno-białe. I nie piszę tego w odniesieniu do jednej konkretnej hodowli, tylko o zjawisku jako takim.

Jeśli ktoś ma smykałkę do kojarzenia miotów - zna się na psach, ma wiedzę z dziedziny genetyki, potrafi myśleć strategicznie, a wreszcie ma "nosa" - to niekoniecznie musi sam hodować jeśli nie ma do tego warunków. Może całkiem nieźle zarobić doradzając innym hodowcom. Nebulosa jest takim doradcą w kilku hodowlach, bo ma talent, wiedzę i umiejętności, a zdobywa przy tym ogromne doświadczenie. Właśnie takie osoby jak Paola cenię - które jak mróweczki z pokorą uczą się latami, zanim zaczną decydować o życiu i śmierci żywych istot. Ona będzie kiedyś świetna, bo jest mądrym, dobrym człowiekiem i ma w sobie wiele skromności. Bo hodowanie - to nie zabawa, ani gra w totolotka, ani pisanie autopeanów w sieci. Nie przypadkiem w niektórych krajach trzeba wypuścić konkretną liczbę miotów zanim można zarejestrować hodowlę - uważam, że to ma głęboki sens.

Mnie się po prostu w głowie nie mieści jak można źle traktować psy i nazywać siebie hodowcą. Na jakiej zasadzie taka "hodowla" miałaby działać? Profesjonalnej? wolne żarty. Pasji? Hobby? o ile wiem, hobbyści dbają o swoje "zbiory" i poświęcają im czas i energię. Spełniania swoich ambicji? Fuchy do dorabiania do pensji czy biznesu? Kosztem cierpienia żywych istot jakimi są psy?

Nie mam nic do psów, bo cóż one winne. Ale nigdy nie dałabym zarobić ani grosza "hodowcy", który nie dba o swoje psy. Mało tego, gdybym zobaczyła, że psy żyją w złych warunkach pierwsza zgłosiłabym to w stosownej instytucji. Właśnie dlatego, że akurat dla mnie to jest czarno-białe. Tak jak ocena rodziców, którzy zmuszają swoje dzieci do żebrania na mrozie

Ty to widzisz trochę inaczej, (wnioskuję z Twoich słów w których próbujesz wyjaśniać/tłumaczyć że to nie jest czarno-białe i faktu, że kupiłaś w takiej hodowli psa) i masz do tego pełne prawo, ale daj też prawo innym do odmiennych sądów i oceny Twoich słów i czynów, bo na tym polega uczciwa dyskusja.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 18:00   #34
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Wlasnie napisalam post na pol strony, ale skasowalam go, bo nie mam ochoty cie do niczego przekonywac, bo widze ze jestes tak zaslepiona, ze i tak nie dojrzysz tego co mam na mysli. Tak wedlug mnie, taka hodowla powinna byc zamknieta, a najlepiej by bylo gdyby KAZDA hodowla w każdym kraju miała tak ze trzy niezapowiedziane kontrole, podobne do sanepidowskich i jesli one spelnialyby warunki, to mialby mozliwosc dalszej dzialalnosci jesli nie to ostrzezenie i za niedlugo znow kontrole i woczas albo zamkniecie, wsparcie lub jesli wszystko sie poprawilo, nie ingerowanie.
To byloby na tyle z moje strony, mam lepsze rzeczy do roboty niż tutaj szarpanie się z Tobą, wszystko wiedzaca.
Ja zawsze zaznaczalam, ze to co pisze to jest TYLKO moje spostrzezenie, uwagi, wniosku i niczego nikomu nei narzucam. Ale trzeba by bylo czytac doklandie by to dostrzec.

Dodam tylko, ze znam sporo super hodowli, w ktorych dzieja sie znacznie gorsze rzeczy, ale umiejetnie ukrywane, badz pomijane.

I szczerze? Kiedys milo sie wchodzilo na wolfdoga , mozna bylo na spokojnie wymienic sie opiniami, a teraz az strach cos napisac, by ktos na ciebie nie napadl. Wole ten czas poswiecic synkowi i psiakom, bo to co sie dzieje to jedno, to jaki mamy na to wplyw ( niestey znikomy) to drugie, a trzecie to to, ze wiele ludzi duzo gada, a samo zaniedbuje swoje psiaki i to wedlug mnie jest najgorsze, dlatego ja nie mam zamiaru byc hipokrytom. I nie pisze tego do kogos bezposrednio, jest to stwierdzenie ogoilne, odrazu zaznaczam, by znow sie nie przyczepiono, ze kogos o cos oskarzam.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 10-12-2008 at 18:05.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 18:33   #35
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
p.s. narzuty, tez fajna sprawa, bo dowiedzialam sie co Ty o mnie myslis naprawde. Dzieki.
Daiva.. co to ma znaczenie, co kto o kim myśli?? To nie wątek o Tobie, ja tez o Tobie nic nie pisałam, nie dość jasno sformułowałaś komentarz i nie wiedziałam jak go odczytać... to wszystko.
Nie wiem skąd nagle histeryczne wypowiedzi - to co napisałam to opisanie sytuacji jaka istnieje, bez nawoływania do stawiania kos na sztorc. Rona pisała o zmianie systemu, ja o budowaniu świadomości- obie rzeczy nie stoją do siebie w opozycji, nie wykluczają się. To dwa jakieś wyjścia z sytuacji- ani na już ani za chwilę ani nawet jedyne.. To są procesy długotrwałe.

W najśmielszych marzeniach nie spodziewałabym się dyskusji na temat czy mordownia jest ok czy nie... i wybacz, ale w takowej brać udziału nie będę.
Podkreślam, dla mnie morzenie psów głodem, trzymanie ich w małych, zasyfiałych klatkach jest znęcaniem się nad zwierzętami i nie ma dla mnie znaczenia czy pies z takiego miejsca będzie championem świata i galaktyki...bo w ogóle jego własciciel nie powinien miec prawa do posiadania psów, nie tylko ich wystawiania i zarabiania na nich.

Powtarzam jeszcze raz, co wcześniej napisałam: jeśli powstal temat "jak wybrać hodowlę, szczeniaka" to oprócz listy wad i zalet hodowli na jakim takim poziomie, powinno sie wspomniec, że istnieje mozliwośc trafienia na zwyrodnialca, który bez mrugnięcia okiem weźmie kasę ale nie przeznaczy jej na umierającego w gnoju, za stodołą :"gorszego " psa.. i dla mnie kompletrnie amoralne jest uznawanie kogos takiego za "hodowcę".

Nie muszę pikietowac pod brama takiej mordowni ale jesli mam możliwość uświadomić komuś, że takie miejsca istnieją- to zawsze to zrobię. I jesli choc jedna osoba, zrezygnuje z checi zakupu szczeniaka u takiego potwora- to będę bardzo zadowolona..
Bo w taki sposób działa uświadamianie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 10-12-2008 at 18:41. Reason: literówki
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 20:41   #36
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Shaluka,
Nie jestem zaślepiona i bardzo uważnie czytam posty do których się odnoszę. To Ty masz problem - nie potrafisz dyskutować uczciwie - płynnie zmieniasz zdanie, kręcisz, wycofujesz się raczkiem, przerzucasz odpowiedzialność za własne wypowiedzi na innych, co rusz ktoś Cię źle zrozumiał, miałaś co innego na myśli itp. itd.
Znałam wiele lat temu pewną kobietę w W. Brytanii - kiedy brakowało jej argumentów w rozmowie zawsze rzucała słowa: "I"m a mother...". Coś mi to przypomina...

A teraz merytorycznie:
Quote:
Tak wedlug mnie, taka hodowla powinna byc zamknieta, a najlepiej by bylo gdyby KAZDA hodowla w każdym kraju miała tak ze trzy niezapowiedziane kontrole, podobne do sanepidowskich i jesli one spelnialyby warunki, to mialby mozliwosc dalszej dzialalnosci jesli nie to ostrzezenie i za niedlugo znow kontrole i woczas albo zamkniecie, wsparcie lub jesli wszystko sie poprawilo, nie ingerowanie.
Napisałaś, że coś nie jest dla Ciebie czarno-białe i ja się do tego odniosłam - fakt, że dość emocjonalnie, ale żywo miałam w pamięci Twoje teksty sprzed roku o Wilku i jego tragicznym losie. Czyżbyś zmieniła zdanie i to coś jednak ponownie stało się czarno-białe? Tak przynajmniej wynika z cytatu... Cieszę się, że Cię przekonałam, że wróciłaś do swoich oryginalnych poglądów (?) i naprawdę nie rozumiem dlaczego na mnie przy okazji napadasz zamiast spokojnie przyznać mi rację.

Odnoszę wrażenie, że uważasz swojego rozmówcę za głupszego od siebie - wydaje Ci się, że nie pamięta co pisałaś godzinę, dzień, tydzień, miesiąc czy rok wcześniej... Poważny, uczciwy człowiek szanuje osoby z którymi rozmawia, pamięta, co do niego mówią i co sam powiedział. Potrafi wyciągać wnioski, bronić swojego zdania, a kiedy ktoś go przekona - zmienić je i przyznać rację.
Kiedy jednak ktoś ośmieli się mieć odmienne zdanie niż Ty - robisz z siebie prześladowane biedactwo. Może i są tacy, których to bawi albo rozczula, ale mnie osobiście raczej śmieszy lub (jeśli temat jest poważny) - irytuje.

Fakt, wolfodog staje się ostatnio mało strawny, ale m.in. właśnie dlatego, że nie da się już normalnie dyskutować - można albo się ciuciumkać, albo żreć, bo normalnych, (choćby i ostrych) argumentów ze świecą szukać (Krzysiu Eurysiowy, gdzie jesteś? )

Ale dzieki tej wymianie postów zrozumiałam, dlaczego ostrzegano mnie, że rozmowa z Tobą to strata czasu... Adieu

__________________


Last edited by Rona; 11-12-2008 at 04:24.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 00:39   #37
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Heh, może nie powinnam się wtrącać i nie do mnie należy pouczanie innych, ale obrzydły mi już wymówki w tym stylu, tym bardziej, że słyszę takie typowe teksty na codzień. Shaluka, strasznie nieładnie sie teraz 'zaprezentowałaś'- żeby nie używać mocnych słów. Trochę szacunku do osób przewyższających Cię swoim wiekiem i doświadczeniem, nawet jeśli nie zgadzasz się z czyimś zdaniem! ............i nie dziw się, że atmosfera na forum zrobiła się taka bee, nieładna.

Heh.... "pełzanie nie chroni przed upadkiem".

Last edited by Agnieszka; 11-12-2008 at 00:42.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 17:59   #38
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Szokowały obrazki wyciągania psów z przyczep samochodowych- wąskich klatek, gdzie pies mógł tylko leżeć bez możliwości zmiany pozycji. Zanim psy te poszły na spacer czy ćwiczak- miały rozmasowywane zdretwiałe łapy. Pamiętam ( i mam na zdjęciach) zszokowane miny obozowiczów z innych krajów, na widok osoby siedzącej ze swoim wilczakiem i bawiacej się w "szczeniackie zagryzanie".. gdzie obie strony miały ubaw.. a obserwator włos zjezony na głowie.
Czekaj, te z mikro klatek sa holenderskie. O tym stale sa rozmowy na obozie... Ale fakt, ze 'przebil' to jeden z hodowcow wloskich. Przyjechal super camperem, byla w nim MASA miejsca. Jednak psy zostaly wyciagniete z malych klatek zamontowanych na bokach - klatki byly wedlug mnie za male nawet dla jednego wilczaka... Hodowla oczywiscie "znana i ceniona"...
Co do zmian - kiedys w Lazne co noc slychac bylo wycie wilkow.... Piekne niezapomniane chwile... Teraz w nocy jest cicho... (no poza ujadaniem owczarkow) Wilczaki spia w chatkach (a w tym roku Polakow prawie nie bylo ).

Z drugiej strony, aby byly argumenty wszystkich stron warto wspomniec o jednej rzeczy: milosc do psow to nie nasz wynalazek Jaki byl poczatek obozow? Grupa ludzi postanowila jedyny wolny czas w roku spedzic razem. Zbierali sie w chacie Rosika. Sami gotowali, spedzali czas ze swoimi psami... Potem to sie rozroslo, ale zawsze jest to samo - obozy wilczakowe to czasem jedyny urlop, jaki ma czesc z wlascicieli. Zamiast jechac wypoczywac na slonecznej plazy jada, aby spedzic go z Burymi i innymi psiarzami (oczywiscie, ze sa czarne owce, ktora sa tamjedynie aby sie "lansowac, ale to stale jedynie wyjatki)...
Gdy potem ogladam cos takiego:


to w sumie staje sie obojetne, czy pies spi w kojcu, czy na kanapie... Liczy sie wiez z wlascicielem i to, ze pies ten ma prawdziwe zycie....

Nie chce teraz pisac o samym stanie hodowli - ale chodzi mi o cos innego... O warunki... czasem gdy popada psy wracaja do domu brudne po czubek ogona... Gdyby ktos wpadl w takim czasie w odwiedziny to gwarantuje, ze fotki nadawalyby sie do tematu "Rozmnazalnia..." Czasem kojce robione sa wlasnorecznie - na fotkach wygladaja zalosnie...
Z drugiej strony mamy fotki duzych pieknych hodowli, z czystymi wybiegami, wymalowanymi kojcami, przedszkolem (a raczej pokojem) dla szczeniakow....
Nie chodzi mi teraz o zle hodowle, ale o to, ze krzywy kojec i podworko bez trawki nie zmieni jednej rzeczy. Ze pies z tego krzywego kojca, ktory ma jednak wlasciciela dla siebie, z ktorym spedza mase czasu i dobrze sie bawi to bez porownania szczesliwszy pies niz ten z pieknego kojca, ktory nigdy na zaden spacer nie pojdzie (poza spacerem z parkingu na wystawe).
Czyli prawda bedzie kompletnie inna niz to co widac na zdjeciach...

Co do reszty to nie mam co dodac
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 20:32   #39
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wiesz, ja nie krytykuję ubłoconego psa czy brudnej miski ani nawet ubłoconego kawałka , w którym przebywa pies. Bo mając normalnego, aktywnego psa, miewa się w domu całe tony piachu i błota I bywa, że zanim zdążysz wszystko sprzątnąć (a wcześniej umyć psa) to nagle wpadnie sąsiadka z niezwykle ważną sprawą .. i już opinia gotowa

bardziej chodzi mi o te za ciasne klatki, o ten brak więzi. Oczywiste jest, że nie wszyscy.. pamiętam, obok tych holenderskich klatek- campobus Francuzów, z klimą i psami w środku .. a psy miały uchylana klapę aby mogły obserwować co się dzieje dookoła

jest różnie.. bywa super i koszmarnie źle.. i chodzi o to, aby coraz mniej było tego złego...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 23:05   #40
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Bo mając normalnego, aktywnego psa, miewa się w domu całe tony piachu i błota
I siersci, i siersci

Quote:
pamiętam, obok tych holenderskich klatek- campobus Francuzów, z klimą i psami w środku .. a psy miały uchylana klapę aby mogły obserwować co się dzieje dookoła
I powiedz że tym holendrom nie było jakoś głupio jak widzieli jakie warunki oni zapewniają a jakie inni? :-/
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org