Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-09-2011, 16:05   #1
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default Warsztaty Tropieniowe w Krakowie/poziom podstawowy 30.10-02.11.2011

Przekazuję zaproszenie na warsztaty węchowe, które odbędą się niebawem w Krakowie. Chodzi o tropienie użytkowe, konkretnie docelowo - szukanie ludzi.
W miniony weekend brałam z Lorką udział w warsztatach węchowych prowadzonych przez Piotra na poziomie zaawansowanym - były rewelacyjne. Przynajmniej dla takich jak my, którzy szkolą psa dla jego i własnej przyjemności, a nie dla egzaminów, papierów certyfikatów itp. Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem, proszę skontaktować się z Piotrem. Z tego co wiem, są jeszcze dwa miejsca.
Ja służę bliższymi "nieorganizacyjnymi" informacjami na priva

PS Naturalnie oferta jest otwarta nie tylko dla wilczaków..

Quote:
Witam Tropicieli

Zapraszam serdecznie do udziału w warsztatach tropieniowych organizowanych przez Akademię Psa Pracującego, które odbędą się w dniach: 30 września - 2 października br. w Krakowie.
Zajęcia zaczynamy w piątek o godzinie 19.00 (bardzo proszę o punktualność ) od ustaleń organizacyjnych i krótkiego wstępu teoretycznego, byśmy wiedzieli, co nas czeka w sobotę rano i dalej na poszczególnych etapach pracy. Miejsce spotkania to siedziba Związku Kynologicznego przy ul. Żywieckiej 36 w Krakowie.
Planuję zakończyć piątkowe spotkanie przed 22.00. W sobotę zbiórka punktualnie o 6.00 (dokładny punkt ustalimy w piątek).
Po zajęciach w terenie odwozimy psiaki i od 11.00 zajmujemy się teorią na 3 godzinnych warsztatach (siedziba ZK). Po tym wyczerpującym poranku i przedpołudniu obiad i w terenie spotykamy się o 18.00.
W niedzielę powtarzamy harmonogram z soboty.
Szczegóły programu przesyłam w załączniku.
Cena kursu to 330 zł. Chęć uczestnictwa w warsztatach potwierdzamy wpłatą na konto organizatora do dnia 23 września, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym. Wpłaty proszę kierować na konto:

Piotr Smurawa 83 1020 4027 0000 1202 0493 6235 z dopiskiem: Kraków.
Wyposażenie psa i przewodnika:

WYPOSAŻENIE PSA:
- szelki (koniecznie),
- obroża,
- długa linka,
- super ulubiona zabawka,
- pies musi być "sterowalny" absolutne minimum to siad i zostań
- smaczki na nagrody

WYPOSAŻENIE PRZEWODNIKA:
- rękawiczki (żeby linka rączek nie paliła)
- ubranie nieprzemakalne (będziemy leżakować na ziemi) - przydaje się karimata,
- 5-6 przedmiotów (najlepsze są ZUŻYTE, czyli "pachnące" skarpety, podkoszulki) - w tym jeden w szczelnym foliowym woreczku,
- klatka lub samochód do przechowywania psa (pies musi mieć zrobioną klatkę, jeśli ma w niej zostawać)
- plecak na sprzęt w terenie
- micha + dużooo wody

W przypadku, jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę dzwonić lub pisać:
Piotr Smurawa
512 100 313
[email protected]
__________________


Last edited by Rona; 19-09-2011 at 17:00. Reason: PS
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 16:57   #2
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dzieki Rona


Jak widac i uzytkowe moze kosztowac kupe kasy . Ale coz zrobic... za wiedze warto zaplacic
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 17:04   #3
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Jak widac i uzytkowe moze kosztowac kupe kasy . Ale coz zrobic... za wiedze warto zaplacic
Kupę, albo i nie kupę.... zależy jak na to patrzeć - równie dobrze można powiedzieć że to dwie wystawy, a może nawet jedna... Kwestia osobistych priorytetów
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 17:52   #4
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Cena z gornej polki ale skoro jakosc tez to napewno warto
Fajne porownanie do wystaw. 3 dni przekazywania fachowej wiedzy i fizycznej fatygi za rownowartosc 2-3 wpisowych na wystawy gdzie dostajesz kilka zdan o zroznicowanej fachowosci i tandetny medalik
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 19:00   #5
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Fajne porownanie do wystaw. 3 dni przekazywania fachowej wiedzy i fizycznej fatygi ...
...oraz analizowanie filmów video niemal klatka po klatce.. Na wykładach m.in. "przerabialiśmy" zarejestrowane przez Piotra na śladach zachowania psów i nasze. W czasie tropienia, po drugiej strony linki nie widać za dobrze jak pies główkuje, kombinuje, analizuje sytuacje, naprawia błędy swoje i ludzkie, podejmuje decyzje, itd. Za to na filmach widać wyraźnie!

Tropienie to w dużej mierze także czekanie na własny ślad. Jeśli zbierze się fajna grupa entuzjastów, można w tym czasie zrobić psom dodatkowe ćwiczenia z posłuszeństwa i socjalizacji, a przy okazji bardzo dużo dowiedzieć się o własnym burym!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 20:26   #6
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

200-300km na tego typu szkolenie to jest rzut beretem, bo przy czekaniu na to ze bedzie gdzies blizej, taniej, lepiej to was reumatyzm dogoni Jak sie juz wie jak zaczac to dalej mozna duzo robic samemu.

Ja wiem to z wlasnego doswiadczenia, bo stracilam z Sexy kupe cennego czasu na czekanie az mi ktos da dokladnie to co chce, pod domem, na tacy...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org