Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-10-2008, 08:42   #21
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

My vychádzame s deťmi úplne super. Väčšinou sú celé vyumývané a vytešené (mamičky o niečo menej) hlavne keď im dieťa zdrhne a zavesí sa jej na krk skôr ako stihnú voľačo povedať. A ak sa jej už niečo veľmi nepáči, tak ma buď ťahá preč, alebo na mňa pozerá vyčítavým pohľadom, prečo mi to robíš? Ale neublíži.
__________________
darley jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 10:03   #22
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Larra View Post
... robil mi spoločníka pri nákupoch, vození detí do školy, pri dlhých aj krátkych túrach po lesoch, sprevádzal ma ku koňom, oddane strážil našu ľudskú svorku, večer sa mi túlil pri televízii k nohám...
Toto vsetko mozne je. ALE! Velmi dolezite je zacat ho na to ucit uz od malicka. Cize od malicka chodit ku konom, ku detom, do obchodov. Autom, autobusom, vlakom, peso cez natrieskane namestia a podobne. U CVcka naozaj plati ze co sa v mladosti naucis to v starobe (a aj skor) akoby si nasiel.

Vycvik je skoda nerobit ak to cloveka bavi, ale je potrebne si uvedomit, ze CVcko velmi rychlo zacne nudit robit dokolecka to iste. Ak nemas aspiracie na skladanie skusok ale chces robit so psom pretoze ty mas z toho procesu radost, tak CVcko je pre teba velmi dobre plemeno. Ale urcite sa priprav na to, ze okrem toho ze je inteligentne, samostatne a vynachadzave, je aj tvrdohlave, zvedave, a vsetecne, a navyse velmi samostatne a vynachadzave.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 10:07   #23
Larra
Junior Member
 
Larra's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 8
Default

SVORÍK viem, že toto plemeno je možno trochu iné od ostatných, nechcem ho ani k žiadnemu, ktorého som kedy mala prirovnávať, ale ver tomu, že takéto veci som so psami prežila už naozaj veľmi veľa krát, myslím, že šteniatka budú asi všetky rovnaké /česť veľmi málo výnimkám/...mala som v dome naraz dve šteniatka BOM, každú hodinu a pól som chodila venčiť /aj v noci/, desať rokov som mnou, žil v byte RTW a do dvoch rokov bol z neho totálny devastátor, mala som tiež chrtov, NO, NFP, buldogov, šarpeiov, no skrátka bolo toho dosť...z tohto nemám žiadne obavy /dúfam, že ani nemusím/...myslím, že na bordel, nevyspatosť, doohrýzané nielen vlastné ruky a zničené veci som pripravenejšia ako ktokoľvek iný...

Last edited by Larra; 20-10-2008 at 10:13.
Larra jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 11:08   #24
Svorik
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Donovaly
Posts: 8
Send a message via Skype™ to Svorik
Default

Quote:
Originally Posted by Larra View Post
...myslím, že na bordel, nevyspatosť, doohrýzané nielen vlastné ruky a zničené veci som pripravenejšia ako ktokoľvek iný...
Larra, dokonca viac ako ja. :-) Súhlasím s tým, čo napísala Saša.
Ja som prišiel na cvičisko s asi 4 mesaćnou sučkou, robila v podstate všetko, čo bolo treba. Samozrejme vzhľadom na jej vek. Keď si ju vzala do parády cvičiteľka, sem tam jej chytila ruku do tlamy. Výsledkom bolo upozornenie, že pes nesmie hrýzť. Samozrejme som sa snažil tomu zabraňovať, ale neviem si predstaviť ako by som si to so psom rozhádzal, keby som pri tejto konkrétnej veci bol dôsledný. Jednoducho tieto zveratá to majú v sebe. Je to asi ich spôsob komunikácie s rovesníkmi. U labradora mi stačilo dvakrát vyprášenie goliera a bolo to definiívne preč. Do určitej miery som sa s hryzením jednoducho zmieril.
Vlado.
Svorik jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 11:08   #25
Svorik
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Donovaly
Posts: 8
Send a message via Skype™ to Svorik
Default

Quote:
Originally Posted by Larra View Post
...myslím, že na bordel, nevyspatosť, doohrýzané nielen vlastné ruky a zničené veci som pripravenejšia ako ktokoľvek iný...
Larra, dokonca viac ako ja. :-) Súhlasím s tým, čo napísala Saša.
Ja som prišiel na cvičisko s asi 4 mesaćnou sučkou, robila v podstate všetko, čo bolo treba. Samozrejme vzhľadom na jej vek. Keď si ju vzala do parády cvičiteľka, sem tam jej chytila ruku do tlamy. Výsledkom bolo upozornenie, že pes nesmie hrýzť. Samozrejme som sa snažil tomu zabraňovať, ale neviem si predstaviť ako by som si to so psom rozhádzal, keby som pri tejto konkrétnej veci bol dôsledný. Jednoducho tieto zveratá to majú v sebe. Je to asi ich spôsob komunikácie s rovesníkmi. U labradora mi stačilo dvakrát vyprášenie goliera a bolo to definiívne preč. Do určitej miery som sa s hryzením jednoducho zmieril.
Vlado.
Svorik jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 11:35   #26
Larra
Junior Member
 
Larra's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 8
Default

...ja som sa z "ohrýzaním" ako takým stretla u jedného môjho dospelého "maliňáka", od ktorého som si vyslúžila "štípanec" pri akomkoľvek väčšom nátlaku napr.povel "sadni" a pritlačenie rukou na zadok, alebo chôdza pri nohe a trhnutie vodítka, nikdy sa to neodnaučil, dokonca to bolo určitú dobu neúnosné, ale žiadne fyzické tresty som nepoužívala, vždy som na neho nakričala a on chudák stiahol uši a pozrel na mna tým svojím lišiackým pohľadom, ako keby chcel povedať "ja iba špásujem", tieto jeho výpady nikdy nesprevádzala agresivyta, žiadne vrčanie ani nič podobné, dotiahli sme to spolu až na úspešné zloženie IPO3, tak si viete predstaviť koľko tých štípancov bolo...potom to bol psík "australak", ktorý chcel celú rodinu "zožrať", vždy keď sa náhodou niekto priblížil k jeho obľúbenej hračke, pelechu alebo miske, mal vtedy asi tri mesiace a všetci sme mali členky samú modrinu, chvalabohu si to dal nenáročne vysvetliť a rýchlo pochopil, že jeho výpady sú neopodstatnené, prešlo ho to keď mal asi pol roka a doteraz je miláčikom celej rodiny, ale nejdem sa tu rozpisovať o problematike pováh iných plemien kedže sme na fóre o ČsV...

Last edited by Larra; 20-10-2008 at 11:54.
Larra jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 13:25   #27
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ad chytanie ruky dp tlamy - myslim, ze toto je podobny posunok ako ked pes chyti psa za krk ci za ucho priatelsky pri tom vrtiac chvostom. Proste pre CV je toprejav priazne, gesto zvitania. Odstranit to? Nemyslim. Trebe dat stenatu jasne najavo ze ked silno stlaca tak to boli - to znamena aukat, jajkat, vyskat, kazdopadne prehnane... Psisko nechce ublizit, takze sa nauci chytat jemne...
Stipanie je ine, to tiez robia, mne zatial vzdy z hry. Ale je to u nich sposob na upozornenie.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 18:06   #28
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

takové to štípkání,jako když si vykusuje blešky je u ČV a nejen,velký projev přízně člověku.Jen se to musí naučit dělat trochu jemněji,ta moje holka to jemněji zatím moc neumí,tak taky pištím.doufám,že se to naučí. Jinak,kousání ruky už umí "malinko" a mě je to příjemné,stejně jako olizování obličeje,považuju to za projev lásky a důvěry...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 10:50   #29
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

tak s tymto som nikdy "problem" nemala, este ked bola malinka tak kusala asi ako kazdy pes, ale ja ju mam od 4 mesiacov a nepamatam si, ze by sme mali taketo kusacie hry, aj ked mam maso v ruke tak sa snazi ho opatrne vybrat spomedzi prstov, len aby ma nekusla.. olizovanie je uz ina kapitola
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 11:13   #30
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jestli na tom něco nebude. Mám holku taky skoro od 5 měsíců a nikdy mě nekousala. Za to klučina co je u nás od 7 týdnů to dělat nikdy nepřestal. On je naprosto čitelný, ona pro mě zůstala už napořád trochu záhadou. Zkrátka nám tam kus chybí.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 14:39   #31
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Jestli na tom něco nebude. Mám holku taky skoro od 5 měsíců a nikdy mě nekousala. Za to klučina co je u nás od 7 týdnů to dělat nikdy nepřestal. On je naprosto čitelný, ona pro mě zůstala už napořád trochu záhadou. Zkrátka nám tam kus chybí.
To bude asi pohlavím
Ten náš búrlivák hryzkal, uštipkával od začiatku všetko a všetkých, teraz už len nevynechá príležitosť pri príchode alebo odchode osoby opačného pohlavia "uštipnúť" ju do zadnej časti tela. A to už má skoro štyri roky.
Michal.
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org