Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-02-2007, 19:01   #61
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

bydlím v okrese Plzeň sever, spíš až u Mariánských Lázní
Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 19:02   #62
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

To by bylo super, kdyby nelovila a kopírovala by koně. To je mým snem!
Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 19:12   #63
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
bydlím v okrese Plzeň sever, spíš až u Mariánských Lázní
Kitty
Je tak to jsme skoro "sousedi" jsem taky z okresu Plzen sever ale spis u Plzne.
Prima aspon bude na plzensku vice vlcaku.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 21:30   #64
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jestli chceš, tak přijeď ke mně do Kadaně, taky jich tu můžeš pár vidět.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2007, 15:50   #65
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

děkuji.
pokud pojedem kolem, ozvu se předem
Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2007, 22:15   #66
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
bydlím v okrese Plzeň sever, spíš až u Mariánských Lázní
Kitty
Ahojda to asi tipuju budes nekde u Trpist nebo tak nejak, jezdivali jsme tam na cundry.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2007, 23:35   #67
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

>tipuju budes nekde u Trpist
na druhou stranu. Přesně obec Vidžín, pošta Bezvěrov. Ty Mariánské Lázně jsou nejbližší známější městečko.
Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2007, 20:28   #68
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Zdravím. Koukám, že u Plzně se to vlčáky jen hemží. Já si Ramona (Leonardo Eden severu) dovezl do Brna právě od majitelky z Plzně.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2007, 16:40   #69
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Jirda
Zdravím. Koukám, že u Plzně se to vlčáky jen hemží. Já si Ramona (Leonardo Eden severu) dovezl do Brna právě od majitelky z Plzně.
No právě že nehemží moc jich tu není, když jsem ho pře rokem scháněl tak široko daleko nic nebylo.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2007, 14:38   #70
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

čsv je opravdu nádherné, neobyčejné plemeno, za důležité před koupí bych ale zdůraznil přesně vědět k čemu si ho vlastně pořizuju protože např. jejich agresivita vůči jiným psům kterou zmínila Hanka může a většinou je nepřekonatelný problém pro většinu běžných aktivit, které chceš se psem provozovat. Myslím že když už, tak by pro tebe byla asi výhodnější fena i když není pravidlem, že bude méně dominantní a tolerantnější ke psímu okolí. A pokud budeš s jejich agresivitou bojovat, věř že je to dlouho trvající a náročná práce bez jistého úspěchu! Tato jejich negativní vlastnost tě postupem času diskvalifikuje z běžného pejskaření. Zkus se zajet podívat na nějakou akci, kde se cvičí s čsv nebo kde jsou k vidění a posuď kolik samců se pohybuje nebo cvičí na volno, zjistíš že jsou to spíše ojedinělé případy, zbytek je odkázán na celoživotní vodítko což je pro tebe a hlavně pro psa utrpení. Jednoho takového mazlíčka, který radostí olíže každou návštěvu, nechá se drbat na břiše a je bezvadný společník i k dětem mám doma, ale jakmile se objeví psí kamarád je s ním ámen a to je potom pěkná polízanice...Pokud ti toto nevadí pak je čsv ideální pes pro tebe.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2007, 22:23   #71
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Zkus se zajet podívat na nějakou akci, kde se cvičí s čsv nebo kde jsou k vidění a posuď kolik samců se pohybuje nebo cvičí na volno, zjistíš že jsou to spíše ojedinělé případy, zbytek je odkázán na celoživotní vodítko což je pro tebe a hlavně pro psa utrpení.
No tady bych trochu polemizoval. Nemůžeš zevšeobecňovat. To, jestli je pes schopen cvičit bez vodítka nebo ne nezáleží na tom, jaké je to plemeno ale jak je pes od malička veden. Je to tedy problém majitele, nikoliv psa. Navíc, mrkni, kolik psů má ZOP nebo ZPU1 popř. ZPU2. Pokud ji má, pak musel cvičit bez vodítka. Navíc zkoušky ZPU jsou bez vodítka celé včetně poslušnosti a odložení ve skupině psů. Dominantní pes má vždy tendenci se prát s ostatními samci a je úplně jedno, jaké je to plemeno.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2007, 22:59   #72
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Předpokládám, že Artuš nemluvil ani tak o odložení ve skupině, ale o běžném pohybu mezi ostatními psy. Třeba můj pes zvládá na cvičáku pohyb bez vodítka, odložení, přivolání uličkou psů atd, protože "cvičí" a prostě ví, že nesmí prudit, ale pustit ho do skupiny několika hrajících si psů bych si netroufla.
A jak jsem si všimla, není to zdaleka jen náš problém. Pokud mohu soudit u plemen, které potkávám nejčastěji, třeba u retrívrů, ohařů, haskounů, ale i ovčáků je taková dominance méně častá, naopak podobně "nesnášenliví" bývají třeba RR. Buď si tedy čévéčka pořizují méně schopní majitelé, kteří nedokáží psovi vysvětlit, jak se má chovat, nebo to budeme považovat do jisté míry za znak plemene. A pak je správné na to upozornit případné zájemce.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 00:01   #73
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

Zamluvené štěňátko se už narodilo, takže jdem do toho, i kdyby to měl být ďáblík

Jinak prý jsou ještě volné další štěňátka (stanice Mijaver)
Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 00:38   #74
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Můžeš to celkem v klidu považovat za "znak plemene". řed časem byla na klubových stránkách anketa, ve které se k problému s agresivitou psů- samců přiznalo 75% majitelů. A to si ještě myslím, že tam psali i majitelé třeba ročního psa, kteří ho už brali jako dospěláka. Tohle se u psů projeví tak po druhém, třetím roce- jak u kterého. Ale dospělého psa- samce na akcích na volno mezi ostatními psy neuvidíš. Fenky ano, ty jsou bez problémů. A ti psi- samci na vodítku nejsou zdaleka jen psi neznalých majitelů...... Prostě tohle musí vědět každý majitel už ve chvíli, kdy si bere štěně. Přeji totiž všem štěňatům, aby nemusela být v dospělosti vracena, prodávána, uklizována,...atd. z důvodu, že se nesnesou s jinými psy- jaké to překvapení.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 01:25   #75
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Vlivem domestikace dochází u psa domácího k ustrnutí různých projevů chování na různém stupni štěněcího chování (tzv. fetalizaci) - u různých plemen různě. Mezi ta s největším projevem fetalizace patří např. pudl - kontaktní, poddajné a velmi hravé plemeno. Mezi plemena s malým projevem fetalizace patří např. dobrman či rotvajler.
NO patří k plemenům se zhruba středním projevem fetalizace (proto je to tak vhodný služební pes, který se snadno cvičí a kterému nečiní velký problém měnit psovoda), ale i v rámci plemene mohou být rozdíly značné. Přikřížením vlka samozřejmě došlo k potlačení tohoto domestikačního vlivu a ČSV je tedy (zjednodušeně řečeno) mnohem "dospělejší", než ostatní plemena psů. Proto tedy i všechny projevy chování příslušející především dospělým jedincům (ochrana teritoria, potřeba hierarchického uspořádání, ochrana mláďat a všech slabších členů smečky, boj o potravu atd.) jsou u nich mnohem výraznější a důslednější, než u těch jiných plemen.
Takže lze prohlásit, že silně dominantní až agresivní chování vůči jiným psům je svým způsobem plemenným znakem. Ale je to rozhodně hodně ovlivnitelné výchovou a důsledným vedením ze strany majitele. Ovšem mnohem snáze tam, kde je jen jeden pes - prostě při správném vedení tento pes uzná, že jisté věci je správné nechat jen na majiteli (alfa vlkovi). Pokud je ale psů více, mají i svou vnitřní hierarchii a pak ten nejvýše postavený má obvykle tendenci chránit ty níže postavené, popřípadě si hlídat a bránit svého (byť jen potenciálního) sexuálního partnera.
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 09:16   #76
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default chování vůči psům

Mám ještě teprve 8 měsíční stěně a tak trochu počítám že to období kdy je se psy v pohodě bez konfliktů časem skončí. Na druhou stranu abychom pořád to plemeno nekritizovali, tak moc obdivuju jak to stěma dospělýma i mnohdy nabručenýma psama umí. Např. tak dlouho je olizuje nebo strká do tich packou leha si před ně až je úplně přeladí a z vrčení přejdou do knucení a vrtění ocasem. To už dělal na cvičáku od mala našel si největšího psa a pod něj si lehal. Mají výborně vyvinuté sociální chování.
Měl jsem nemeckého ovčáka ač byl jinak zlatíčko, tak se psy se nesnesl tak cca od 2 roku. Ale to bylo tím že jsme moc mezi psy nechodili. Jsem zvedavej jak to dopadne tedkon, snažíme se hodně chodit mezi a hlavně ho pouštět at si vyhrajou. Aspon s tema par známýma psama mu to snad vydrží a když ne tak to jako velký problém nevidím.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 09:20   #77
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Zamluvené štěňátko se už narodilo, takže jdem do toho, i kdyby to měl být ďáblík

Jinak prý jsou ještě volné další štěňátka (stanice Mijaver)
Kitty
Mě už jeden zbojník doma stačí, ale na to vaše štěnátko budu moc zvědavej. Budete chodit na cvičák? Zatím jsme na cvičáku čvka 3, čím víc tím líp. A budete mít psa nebo fenu?
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 09:28   #78
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ach jo, to uz vsetci mate staniatko len ja cakam kym sa fenka zacne este len harat...(co by uz malo byt teraz niekedy)
ale nie, samozrejme vam drzim palec aby vsetko klaplo tak ako ma.... ja si este par mesiacov pockam
leila jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 09:48   #79
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Pavle, myslím že mohu zevšeobecňovat pokud se bavíme o dominanci a agresivitě psů-samců čsv. Rozdíl oproti jiným plemenům je patrný, příčiny možná vysvětlila Helena. Zřejmě si dobře nepochopil můj příspěvek, při zkouškách to pes který zkoušky provádí situaci mezi jinými psy ustojí (ne vždy)! Já se ale bavím o běžném pejskaření ke kterému patří i volný pohyb psů bez vodítek a to i třeba na cvičáku kde je kontakt mezi psy důležitý. Jinak téma tohoto fóra je jasné - na vysvětlenou: lepší jeden osvícený zájemce o plemeno než zlomené zvíře v útulku,
Aho Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 10:42   #80
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka
Ale dospělého psa- samce na akcích na volno mezi ostatními psy neuvidíš. Fenky ano, ty jsou bez problémů.
Hanko souhlasim s tebou ve všem, až na ty fenky Já bych si teda Ciru na volno mezi psy vypustit neriskla. To by nedopadlo dobře. Viděla jsem to když jsme jednou navštívili Rudu, sice prvních dvacet minut se chovala slušně, ale jen do té doby, než si zjistila postavení psů ve smečce a pak už šla neomylně po nejslabších čubách.. Ruda jí to tenkrát zatrh, ale "poučení" jí nevydrželo na pár dní, jak si Ruda myslel, už ten den večer vystartovala na nějakého vořecha
Alina bych řekla že je lepší, ale ty "dobíječské" sklony má taky. S normálními psy a fenami vyjde v pohodě, ale jak se objeví pes starý, plachý nebo nemocný, tak by ho šla dorazit.

Helča mě potěšila zprávou, že teda je to normální, samozřejmě výcvikem ovlivnitelné. Nicméně, někdy (opravdu jen někdy) závidím majitelům "normálních" psů tu pohodu při venčení. Ségra venčí svého berňáka a čte si při tom knížku. No kdo z nás tohle může říct? Já když venčím, tak moje hlava připomíná maják a neustále sleduju okolí, ještě jeden pár očí by nebyl na závadu, že.

Tak na to se Kitty taky připrav.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org