Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-03-2012, 11:14   #361
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
A myslałam ze wilczaki z czasem spokojniają - a tu....... niespodzianka!!
Wiem że tak na prawdę to nie znam dnia i godziny kiedy Imbus znów coś wykreci.......
A to sie chyba tyczy wszystkich psow, nasza Lala nagle w wieku prawie 9 lat postanowila wlaczyc do swojego jadlospisu kupy tak jak nigdy nie zarla tak stwierdzila chyba ze nalezy w zyciu wszystkiego skosztowac
A co do szkod, to w domu wieksze zrobil nasz drugi jamniol. Jak na swoja wielkosc, to jego dokonania wygladaja imponujaca-obzarte drzwi, zjedzone meble, pozarte listwy, piloty od TV, buty, zabawki i mozna tak wymieniac. Urciowaty mimo swej pomyslowosci to przy nim pikus.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 23:27   #362
Faolan
Junior Member
 
Faolan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Warszawa
Posts: 81
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A to sie chyba tyczy wszystkich psow, nasza Lala nagle w wieku prawie 9 lat postanowila wlaczyc do swojego jadlospisu kupy tak jak nigdy nie zarla tak stwierdzila chyba ze nalezy w zyciu wszystkiego skosztowac
A nie zdarza się to przypadkiem tylko zimą? Miałam taki problem z owczarkiem - jak zaczynał dostawać witaminę D, przechodziło jak ręką odjął.
Faolan jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2012, 00:04   #363
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Faolan View Post
A nie zdarza się to przypadkiem tylko zimą? Miałam taki problem z owczarkiem - jak zaczynał dostawać witaminę D, przechodziło jak ręką odjął.
A z owczarkiem moze sie i tak dzieje, nasz Zuzu kupami sie interesuje od czasu do czasu mimo witaminek i zwaczkow. A Lalunia ma tak pierwszy raz w zyciu, witaminki tez sa ale chec na smrodliwe acz ekologiczne przekaski nie mija
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 19:06   #364
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ehh, i sobie mysle- sie zaczelo, wygladam za okno a tam na trawce wielka, czarna dziura, a obok niej kilka malych. Szlag mnie trafil, ledwo snieg stopnial a ta wilczakowata bestia juz musiala sie rzucic na biedna trawke
W drodze obmyslam kary dla wilczaka, juz go prawie biore za fraki a tu sie okazuje ze wilczak lapki ma czyste a spojrzenie jak aniolek. Zwracam swoj wzrok na kopacza nr.2 a owczarek tez niewinny. Az nie wierze, patrze na lapy naszej suni, ktora nigdy nie kopala, a tu biale lapiska ubabrane czarna ziemia. Wilczak sie wycwanil, znalazl sile robocza do swych niecnych planow , nie wierze w jego niewinnosc.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 15:43   #365
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

Przede mną jeszcze długa droga do posiadania Wilczaka
Mam dobre warunki mieszkaniowe , do miasta wpadam codziennie i jestem gotowy na takie straty o jakich czytałem w temacie ... Lecz ...
1.Nie mam jeszcze wystarczającego doświadczenia w wychowaniu wilczka ... co z tego że mam 2 psy (wyrzła i kundelka ) skoro wilczak różni się od innych psów ...
2.Nie stać mnie na razie na kupno psa z dobrej hodowli ...
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 15:45   #366
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

tak wql jestem nowy czytałem dużo na forum od jakiegoś czasu ... Lecz dopiero teraz założyłem konto

Mam na imię Daniel i pochodzę z Pomorza (okolice Sztumu)
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:07   #367
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Danielu
ja przed wilczakiem mialam jednego psa, wersje bardzo demo. Moj maz mial o jednego psa wiecej. Obydwa psy byly mieszancami. Zadne z nas nie bylo do konca swiadome, czym tak naprawde jest wilczak. Ale mielismy w sobie dosc empatii i elastycznosci, zeby probowac podolac wyzwaniu.
Brak kasy na poczatku nie musi byc przeszkoda - mozesz wziac psa na wspolwlasnosc... najwieksze koszty, jakie poniesiesz, i tak beda na dobrą karme i opieke weterynaryjną
anula jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:25   #368
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

W sumie to psy każdy u nas kocha ... moja mama chciała mieć psa w typie Syberian husky ja to zawsze lubiałem wilki ... ponad rok temu wilczak został "wcielony" do naszej drużyny harcerskiej ...Na razie wilczak to marzenie na dalszą przyszłość lecz nie zamierzam odpuścić ...kocham każdego psa ... każdego przybłędę "adoptujemy" ... ostatni pies jaki się do nas przybłąkał miał medalik z napisem "Cezar" był to duży lecz słaby pies ... Zabraliśmy go do weterynarza ... Miał raka ... Zdechł po około tygodniu ... Dopadła mnie szajba jak pomyślałem że właściciel w ostatnich dniach życia wywalił psa na bruk ...
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:31   #369
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
Przede mną jeszcze długa droga do posiadania Wilczaka
Mam dobre warunki mieszkaniowe , do miasta wpadam codziennie i jestem gotowy na takie straty o jakich czytałem w temacie ... Lecz ...
1.Nie mam jeszcze wystarczającego doświadczenia w wychowaniu wilczka ... co z tego że mam 2 psy (wyrzła i kundelka ) skoro wilczak różni się od innych psów ...
2.Nie stać mnie na razie na kupno psa z dobrej hodowli ...
Wyżeł przez "ż"


A ja nie miałam nigdy wcześniej psa, a teraz mam wilczaka.. i jakoś mnie to nie rusza.. :P Ps. Przez ostatnie 10 dni miałam nawet dwa. Drugi na przechowanie podczas urlopu znajomych. Dwie bure siostrzyczki w okresie dojrzewania. Było zajebista rozpierducha, mega zakwasy w obu rękach i kupa radochy (zaznaczam, że mieszkam w bloku na 3 piętrze )
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:35   #370
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

Jestem dyslektykiem przepraszam za ewentualne błędy .
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:38   #371
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

anija zazdroszczę fajnie masz
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:48   #372
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
Jestem dyslektykiem przepraszam za ewentualne błędy .
Ja też jestem dyslektykiem ale od czego jest słownik w przeglądarce!
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 16:53   #373
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

nie zauważyłem podkreślenia
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 17:04   #374
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

co do bloku to masz niefajnie chyba że to lubisz ja to mieszkam na wsi ale z socjalizacją psa nie było by problemu ... Codziennie wyjeżdżam "na miasto"
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 17:21   #375
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
co do bloku to masz niefajnie chyba że to lubisz ja to mieszkam na wsi ale z socjalizacją psa nie było by problemu ... Codziennie wyjeżdżam "na miasto"
Czy ja wiem czy niefajnie? To chyba nie ma różnicy o ile ma się na stałe jednego psa. Mojej burej wystarczają dwa spacery dziennie i też w związku z tym potrafi wytrzymać bez problemu długo bez sikania (do 12 godzin) co się przydaje w podróżach pociągiem. Siostrzyczka Bystrej mieszka w domu na działce i musiałam z nią częściej przez to wychodzić na spacer. Bystra wyrosła już z niszczenia przedmiotów, rozwala tylko swoje zabawki (gdy wychodzę z domu, ona idzie spać do klatki). Poza tym wydaje mi się ze mniej nanosi brudu do domu niż pies mający do dyspozycji non stop ogród.
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 18:19   #376
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
co do bloku to masz niefajnie chyba że to lubisz ja to mieszkam na wsi ale z socjalizacją psa nie było by problemu ... Codziennie wyjeżdżam "na miasto"
Pies w bloku wcale nie ma (z definicji) gorzej. Blok, a właściwie brak możliwości wypuszczenia psa 'na siku' za drzwi, obliguje ludzi do regularnego wychodzenia, a wybiegany pies w mieszkaniu po prostu śpi, ewentualnie będzie się bawił, co z wiekiem się uspokaja. Poza tym ów 'rajski ogród' dla psa, może - w przypadku braku poświęcenia psu czasu- przeistoczyć się w wykopaliska lub stać miejscem ucieczek. Dlatego nieważne jest miejsce zamieszkania, a nasza chęć poświęcenia psu czasu
Oczywiście znacznie łatwiej socjalizować i wychowywać psa w mieście, bo podczas codziennych spacerów wrzucamy mimowolnie naszego pupila w cały ogrom bodźców i sytuacji, w których on musi się odnaleźć-najlepiej pod naszą opieką.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 20:01   #377
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

hmmm nie patrzałem na to z tej strony ... Dziękuje za ukazanie mi nowej "płaszczyzny" ...Faktycznie a co do mnie to wole akurat wieś ,a w mieście i tak jestem codziennie ... życie bez pola ,lasu byłoby dla mnie gorsze ale dziękuje za uświadomienie mnie w tej kwestii nigdy w bloku nie mieszkałem ...
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 20:53   #378
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
tak wql jestem nowy czytałem dużo na forum od jakiegoś czasu ... Lecz dopiero teraz założyłem konto

Mam na imię Daniel i pochodzę z Pomorza (okolice Sztumu)
Czesc Daniel, witamy na forum.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 21:13   #379
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

Cześć Dh.Marcinie czy jak wolisz Marcinie Pamiętasz jak mi mówiłeś o stronie na obozie ?? Myślałem że jej nie znam bo adresu nie zapamiętałem a miałem ją w zakładkach
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 21:15   #380
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
hmmm nie patrzałem na to z tej strony ... Dziękuje za ukazanie mi nowej "płaszczyzny" ...Faktycznie a co do mnie to wole akurat wieś ,a w mieście i tak jestem codziennie ... życie bez pola ,lasu byłoby dla mnie gorsze ale dziękuje za uświadomienie mnie w tej kwestii nigdy w bloku nie mieszkałem ...
No ja blokers jestem z urodzenia Wieś jest cudna, ale dla mnie chyba tylko wyjazdowo. Mieszczuch ze mnie wygodny i leniwy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org