Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-01-2012, 22:39   #61
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Myslela jsem to tak, že když mu komise neschválí spojení, které by si představoval, může se rozhodnout žádné spojení tedy nerealizovat. Čili své potenciální kupce přenechá ostatním chovatelům, kterým se s komisí podařilo vybrat spojení, jaké jim vyhovuje.
Samozřejmě, že nemusíte krýt psem, který vám z jakohokoli důvodu nevyhovuje. Ale jestli toto rozhodnutí chápete jako plus pro ty ostatní .. tak asi ano. Přiznám se, že jsem o tom takto nikdy neuvažovala.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 00:30   #62
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Na ty různé akce jsem se právě ptala. Vážně jsem nečekala, že vynalezu kolo, ale představovala jsem si, že výstavám, jakožto akcím kde je více lidí, by čistě teoreticky mohla konkurovat nějaká jiná akce. Daniela tvrdí, že ne.
Výcvik jakéhokoliv druhu (včetně dogdancingu, agility...), psí shromáždění, účast na pochodu Praha-Prčice a pak jakákoliv větší organizovaná či neorganizovaná skupina lidí, kde můžeš být vidět a vzorně vychovaným krásným psem propagovat plemeno i svůj případný budoucí odchov (hospoda, lyžařský zájezd, schůze svazu zahrádkářů kam vezmeš psa...). Pokud ti tyto možností nestačí, tak asi nerozumím dotazu "jiná akce, kde je víc lidí konkurující výstavám).

Last edited by Vlkodlak; 07-01-2012 at 00:36.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 09:43   #63
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Výcvik jakéhokoliv druhu (včetně dogdancingu, agility...), psí shromáždění, účast na pochodu Praha-Prčice a pak jakákoliv větší organizovaná či neorganizovaná skupina lidí, kde můžeš být vidět a vzorně vychovaným krásným psem propagovat plemeno i svůj případný budoucí odchov (hospoda, lyžařský zájezd, schůze svazu zahrádkářů kam vezmeš psa...). Pokud ti tyto možností nestačí, tak asi nerozumím dotazu "jiná akce, kde je víc lidí konkurující výstavám).
Tohle jsem na mysli neměla. Praha-Prčice atd výstavě nekonkuruje, přes půl Evropy kvůli tomu lidi nepojedou. Asi to neumím vysvětlit, tak to necháme bejt:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 10:44   #64
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Tohle jsem na mysli neměla. Praha-Prčice atd výstavě nekonkuruje, přes půl Evropy kvůli tomu lidi nepojedou. Asi to neumím vysvětlit, tak to necháme bejt:]
Ono totiž záleží, jaký zájemce si představuješ. Jestli chceš prodat pokud možno cizincům, tak ti holt nic jinýho než výstavy nezbývá, ale pokud ti jde jen o to aby byl zájem o plemeno i tady u nás, tak je dobrá i účast na jakékoliv akci kde se sejde víc lidí a nemusí být jen pejskařská, podmínka je aby tvůj pes byl řádně vychován a nedělal ostudu...Vždy se najde někdo kdo raději sáhne po šampionech, ale najdou se i takový, kteří si chtějí koupit štěně jen proto že se jim líbí a viděli je někde slušně vychovaný...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 15:24   #65
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=mája;417969]Ono totiž záleží, jaký zájemce si představuješ. Jestli chceš prodat pokud možno cizincům, tak ti holt nic jinýho než výstavy nezbývá

No nebo možná ještě účast na světovém mistrovství v nějaké disciplíně se psem - ale to jsme zase u výcviku (nejen poslušnost, mezinárodní soutěže jsou přece i pro záchranáře, stopaře, agility...) ale vážně jsem asi nepochopila dotaz, tak souhlasím toho nechat, protože mě upřímně nenapadá žádná akce na kterou by někdo jel za psem přes půl Evropy a nebyla to výstava, výcvikové závody, nebo nějaká psí akce typu sraz.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 21:50   #66
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Nejak sa nam to tu zvrhlo

Obavam sa ze vzhladom na navstevovanost vystav a ostatnych organizovanych psickarskych akcii beznou laickou verejnostou a tendenciam ludi venovat sa tomu v com maju sancu uspiet, budu tie vystavy asi vzdy najvacia propagacia plemena. Kym su rozhodcovia aspon ako-tak kompetentni tak to nevidim tragicky, samozrejme by som tiez bola radsej keby nase psy bolo vidno aj inde. Ale to je aj na vas beznych majiteloch, ci svojho psa vezmete kamkolvek vas to taha, alebo sa s nim schovate doma na zahrade alebo v lokalnom parku kde vas uz kazdy pozna.

Kazdopadne, Julii a Shadowsovi blahozelam k vystavnemu uspechu a drzim paste v buducich snahach. A vzhladom na dalsiu temu tejto diskusie zelam tiez vela uspechov v dogtrekoch, mushingu, stopach a obranach!
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 15:52   #67
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default To jsou věci :-)

Téma trochu odbočilo, tak zpět k tématu:

Danielo, nakonec jsem Shadowse před výstavou přecejen osprchovala (bez šamponu, zato jsem ho pořádně vydrbala rukama), a světe div se, on byl o odstín světlejší :-D Dostal svého prvního CAJCe, tak to bylo zadostiučinění za to, jak strašně tam "trpěl" - je zvyklý na práci v zápřahu a sportovní kynologii, takže nechápal, na co tam celý den čekáme (před námi asi 200 bíglů), a proč mu ten chlap v kruhu sahá pod ocas, to ho hodně nakrklo. :-) Na přehlídku národních plemen šel už úplně gumový.

Jsem přesvědčená, že pokud psi nežijí u fanatických vystavovatelů, kteří je tahají po halách v klecích a neznají les a hraní a vítr apod. (myslím opravdu ortodoxní vystavovatele, držící psy pouze a jen na výstavy bez ohledu na jejich potřeby a temperament), je výstava změna, zážitek a pro kynologicky zaměřeného majitele i takový "svátek".
Moc by se mi líbilo, kdyby víc lidí s vlčáky cvičilo, protože na to mají, ale třeba to přijde...
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 17:02   #68
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Jsem přesvědčená, že pokud psi nežijí u fanatických vystavovatelů, kteří je tahají po halách v klecích a neznají les a hraní a vítr apod. (myslím opravdu ortodoxní vystavovatele, držící psy pouze a jen na výstavy bez ohledu na jejich potřeby a temperament), je výstava změna, zážitek a pro kynologicky zaměřeného majitele i takový "svátek".
Moc by se mi líbilo, kdyby víc lidí s vlčáky cvičilo, protože na to mají, ale třeba to přijde...
K tomu mě napadá pouze poznámka, že fanatismus a extremismus je špatný ve všem-tedy nejen ve výstavách, ale i ve výcviku a dalších sportech, které se ze zábavy a zdravé soutěživosti zvrhnou v honění si sebevědomí. Prostě každému hodně úspěchů v tom, co ho baví, ať jsou spokojeni lidé i pesani
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 17:32   #69
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Téma trochu odbočilo, tak zpět k tématu:

Danielo, nakonec jsem Shadowse před výstavou přecejen osprchovala (bez šamponu, zato jsem ho pořádně vydrbala rukama), a světe div se, on byl o odstín světlejší :-D Dostal svého prvního CAJCe, tak to bylo zadostiučinění za to, jak strašně tam "trpěl" - je zvyklý na práci v zápřahu a sportovní kynologii,
Naši psi se mnou také raději běhají po lesích, u kola, nebo za koněm, po horách ... výstavy jsou jen malý zlomek jejich doufám že prestrého života
Gratuluju!
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 14:28   #70
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Některý vystavovalet neřeší ani.....předvedení psa na vrcholu línání ....
To budeme v únoru přesně my, neb se Bazík rozhodnul, že už je mu zimní podsada k ničemu! Měla jsem ho možná přestěhovat do vyšších poloh, ale i tak se na výstavu podívat pojedeme
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 16:35   #71
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
To budeme v únoru přesně my, neb se Bazík rozhodnul, že už je mu zimní podsada k ničemu! Měla jsem ho možná přestěhovat do vyšších poloh, ale i tak se na výstavu podívat pojedeme
Já se jedu podívat za 14 dní s naším opelichaným kojotem do Trenčína
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 19:06   #72
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
To budeme v únoru přesně my, neb se Bazík rozhodnul, že už je mu zimní podsada k ničemu! Měla jsem ho možná přestěhovat do vyšších poloh, ale i tak se na výstavu podívat pojedeme
V pohodě, Dingo si zase myslí, že pořád ještě zima nezačala ( -6°C a 30cm sněhu se prý nepočítá), aby si vůbec dal s nějakým zimním kožichem práci, takže je frajer stále ještě v letním)) Jediné, co se pokusil přesrstit, byl zadek, z toho chvíli padaly kvanta chlupů, ale efekt žádný, a pak se na to vykašlal úplně Takže se taky do Brna pojedeme podívat
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 21:02   #73
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
V pohodě, Dingo si zase myslí, že pořád ještě zima nezačala ( -6°C a 30cm sněhu se prý nepočítá), aby si vůbec dal s nějakým zimním kožichem práci, takže je frajer stále ještě v letním)) Jediné, co se pokusil přesrstit, byl zadek, z toho chvíli padaly kvanta chlupů, ale efekt žádný, a pak se na to vykašlal úplně Takže se taky do Brna pojedeme podívat

He a já myslela, že jen naše kočička je blázen. Taky pořádně nenasrstila, jen trochu zadek, protože to je jasný, kdo by seděl na studeným a trochu krk, ale jinak nic extra. A to je skoro celý den venku.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2012, 15:01   #74
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default Uši a zuby před výstavou

Když jsme u těch výstav a předvýstavní péče o psa - čistíte někdo uši psovi? A zuby? Jaké přípravky/kartáčky používáte a jaké s nimi máte zkušenosti? Necháváte někdo čistit psovi zuby laserem před výstavní sezónou?
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2012, 22:42   #75
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Na výstavě se u čsv míra bělosti zubů neposuzuje, nebo jsem se s tím alespoň nesetkala. Kontroluje se, jestli má pes všechny zuby a jaký má zkus. Pokud zub chybí, je potřeba doklad od veterináře, že o něj pes přišel úrazem nebo zákrokem - že to není vrozená vada.
Psovi zuby čistím, protože máme doma velmi tvrdou vodu a hodně se mu na nich usazuje plak i přes každodenní hlodání kostí, klacků, žvýkání atd. Používám na to svůj starý vyřazený ultra měkký zubní kartáček cura prox a dětskou zubní pastu perličku (neobsahuje fluor a psovi je její chuť příjemná, na čištění se dokonce těší).
ČSV je přírodní plemeno, tam nikdo neočekává, že bude mít oči nalíčené tužkou, vybělené břicho, zastřiženou špičku ocasu, nalakované drápy a vybělené zuby. Propána, vždyť plemeno více přírodní je opravdu těžké najít, kdo by ho chtěl znásilńovat takovými procedůrami?
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012, 14:13   #76
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Psovi zuby čistím, protože máme doma velmi tvrdou vodu a hodně se mu na nich usazuje plak i přes každodenní hlodání kostí, klacků, žvýkání atd. Používám na to svůj starý vyřazený ultra měkký zubní kartáček cura prox a dětskou zubní pastu perličku (neobsahuje fluor a psovi je její chuť příjemná, na čištění se dokonce těší).
Díky, tohle jsem tak nějak chtěla slyšet. Ne, že bych teď potřebovala někomu čistit zuby nebo uši, ale spíš mě zajímalo, kdo s čím (a jestli vůbec) má zkušenosti.
I když máme přírodní plemeno, tak by mi stejně bylo hloupé ukázat např. na mezinárodní výstavě psa s hnědými zuby (stejně tak třeba vodítko špinavé, své oblečení chlupaté...). Obdivuji ty, kteří předvádí v obleku a zvládnou zůstat za celý den čistí.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2012, 22:53   #77
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, zubním kartáčkem už vzniklý plak do běla nevyčistíš. To bys musela na veterině a dávat psa do narkózy kvůli výstavy by mě ani ve snu nenapadlo. Víš jak náročná je narkóza na játra a jak celkově zatěžuje organismus? To bys svému psu kvůli takové malichernosti jako jsou bílé zuby na výstavě, kde bělost zubů není určující faktor, udělala? Stejně by mu za pár týdnů zase zhnědly, jestli k tomu bude mít sklony - záleží také na složení slyn.
No hrůza, co si lidi kvůli výstavě nevymyslí...
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 10:10   #78
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Znám jednu paní chovatelku jorkšírů, která před výstavní sezonou nandá všech deset trhačů do auta a jede s nimi na veterinu čistit zuby pod narkózou...
Nevím, to by nám musel tady odpovědět někdo z rozhodčích posuzujících ČSV, jestli jeho úsudek a posudek ovlivní to, když krasavec v nejlepších letech na něj otevře při kontrole zubů tlamu a vyvalí se zápach a zuby jsou spíš hnědé než bílé...
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 12:06   #79
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Když bude Karkule dostávat pravidelně kosti, bude mít zuby jak z alabastru. To neřeš, na výstavě se posuzují jiné věci než barva zubů
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 12:36   #80
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Znám jednu paní chovatelku jorkšírů, která před výstavní sezonou nandá všech deset trhačů do auta a jede s nimi na veterinu čistit zuby pod narkózou...
Myslím, že zrovna maličká plemena jsou k zanášení zubů hodně "náchylná", ale řešit to zrovna častou narkózou...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org