Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-10-2008, 18:54   #41
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Tam gdzie są ludzie, tam bywają różne przypadki. Komisja hodowlana, jak i cały związek kynologiczny jest nie po to aby dręczyć i nękać hodowców ale po to aby im pomóc. Ale nie jest to instytucja na żądanie, działa wg ustalonych reguł i oczywiste jest, że wymaga ich stosowania przez pozostałych członków.Przy autentycznej dobrej woli proszącego o pomoc- coś dałoby się zrobić.
Przypomnę jeszcze raz sprawę Cheya: zero "dorosłych" wystaw, ale za to wystawy w młodziezy, w tym na Słowacji u nie byle kogo, bo p. O.Dóra, rtg bioderek, parę wystaw w klasach szczenięcych i co? jest zgoda na warunklowe krycie (a wg regulaminu pies musi mieć uprawnienia repa: po skończeniu 15 miesięcy 3 oceny od 3 różnych sedziów). Finalnie nie zdecydowałam się bo watpliwości mial wet (faza rozwoju u tak dużego osobnika) ale zk? Otwierali drzwi mimo, że nie było żadnych próśb, czyste pytanie.
Wspomniana suczka była w ciąży i tez miała wszystko, z wyjatkiem ostatniej, wymaganej do "hodowlanki" wystawy. I osobiście zdziwiłabym się, gdyby ktos z Zk miał watpliwości czy uznac taki miot za legalny.

Jak widac na tych dwóch przykładach_zk bywa elastyczny, ale nie zapominajmy, że musi stac na strazy pewnych reguł
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 18:54   #42
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Ja natomiast wierzę, że Florena, tak po prostu się ciskał, bo był wkurzony, że psy bez rodowodu są uznawane za nierasowe. Ale cóż - takie jest prawo i musimy go przestrzegać. Taka jest też definicja rasy.
Z pewnością zrobi to co najlepsze dla psiaków - skoro są już na świecie
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 19:00   #43
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Sorki - wyszło tak jakoś bez sensu. Pisałam po wpisie AngelsDream - w odpowiedzi na jej przemyślenia.

Czyli analogiczne sytuacje się zdarzają i można z tego wybrnąć

Strasznie się cieszę, że mam same samce - ile to problemów mniej

pozdrowionka
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 19:25   #44
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wiesz, mnie niezmiennie dziwi jedna sprawa.... marze o psie, o jego konkretnym wygladzie, wielkości, charakterze. Znajduję ideał, jakas rasa... i zaczynam szukać takiego przysłowiowego "blabladora za 300zł" zupełnie nie zastanawiając się na faktem, że gdyby nie setki lat pracy uczciwych, myslacych i odpowiedzialnych hodowców to taka rasa w ogóle by nie istniała.

Czy zadowalasz się tombakiem bo świeci się jak złoto?
Czy kupisz pomalowanego ziemniaka, udającego ananas?

Czy naprawdę będziesz dumnie jeżdzić podróbką maybacha, tylko dlatego, że na pierwszy rzut oka przypomina oryginał ?



"prawie" robi ogromną różnicę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 20:08   #45
Sylka
Junior Member
 
Sylka's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Edinburgh
Posts: 42
Send a message via Skype™ to Sylka
Default

OT Bardzo pouczający post.
Sylka jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2008, 11:45   #46
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Wiesz, mnie niezmiennie dziwi jedna sprawa.... marze o psie, o jego konkretnym wygladzie, wielkości, charakterze. Znajduję ideał, jakas rasa... i zaczynam szukać takiego przysłowiowego "blabladora za 300zł" zupełnie nie zastanawiając się na faktem, że gdyby nie setki lat pracy ...
W zasadzie pierwszą moją myślą było to, że generalnie nie cenimy ludzkiej pracy i myślimy, że prawie wszystko możemy mieć prawie za darmo. Ale może jest inaczej. Kiedyś potrzebne mi były śrubokręty - kupiłam te tańsze, ponieważ stwierdziłam, że mam tylko kilka śrub do odkręcenia i nie będę ich używać profesjonalnie. Oczywiście połamały się przy trzeciej śrubie - ale nie wiedziałam, że tak będzie - bo na pierwszy rzut oka wyglądały tak samo (dla mnie laika).

I myślę, że podobnie jest z psami - myślę sobie: nie chcę wystawiać psa, szkolić go, nie jestem profesjonalistką ....potrzebuję przyjaciela. Dla laika pies bez papierów - wygląda jak rasowy. W tym przekonaniu z pewnością utwierdzi mnie pseudo hodowca i będzie przekonywał, że jego psy są równie dobre.... Problem w tym, że psa nie da się wyrzuć, jak zepsutego narzędzia...

Myślę sobie, że problem leży w niewiedzy osób, które chcą mieć pierwszego w życiu, rasowego psa. Nawet przeczytanie kilku książek o rasie niewiele daje. Z tego powodu istotne jest podkreślanie różnic pomiędzy psem rasowym, a prawie rasowym.

Oczywiście, to co napisałam, nie dotyczy opisanej sytuacji, kiedy zdarzyła się "wpadka" - bo to zupełnie inna sprawa. Tylko sytuacji, kiedy ktoś chce mieć pierwszego psa i trafia na pseudo hodowcę.
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2008, 15:30   #47
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
W zasadzie pierwszą moją myślą było to, że generalnie nie cenimy ludzkiej pracy i myślimy, że prawie wszystko możemy mieć prawie za darmo.
Dokładnie o to chodzi: money makes the world go round




__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2008, 15:38   #48
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by florena View Post
Wyjaśnię jeszcze kilka rzeczy i zamykam temat - pomimo mimo tego ,że od kilku lat mam dwie inne suki , nie były kryte i nie mam doświadczenia z cieczkami , nie zaobserwowałem nic niepokojącego u Medi , aż do dnia kiedy ich "przyłapałem".
Noris i Medi nie są więźniami w domu , mają do dyspozycji ogrodzone podwórko i może dlatego trudno coś zauważyć.
Nie skorzystałem z możliwości usunięcia , nie powiedziałem nic Gosi i Wojtkowi - bo znam ich zdanie a już bzdurą jest posądzanie mnie o chęć ZAROBKU albo robienie REKLAMY/ to już szczyt głupoty/!!!
hmmm widzial krycie - mial 2 miesiacy na zalatwienie papierow ale...

to cos.. za rok czekami na kolejny bez papierowy miot ale.. moment wszystkie szczeniaki zostaja to bedzie rodzestwo mieszanie biedzy soba ... bo "trudno coś zauważyć."
nie mam slow.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2008, 19:39   #49
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by florena View Post
a w Z.K. być nie muszę .
Na tym kończę swoje spotkania na forum i stronie Wolfdog ..

To poco Tobie psy rasowe kup sobie mieszańce iniema problemu czy je dopilnujesz czy nie. Wstępując do ZKwP
podpisuje się deklaracje ale jak widać chyba przed przeczytaniem skończyła ona w klozecie .Jak sie nawarzyło piwa to trzeba je teraz wypić i przyjąć z pokorą wszystkie uwagi.

Last edited by DanielZ; 02-11-2008 at 20:25.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2008, 23:23   #50
florena
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Góra
Posts: 31
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post

To poco Tobie psy rasowe kup sobie mieszańce iniema problemu czy je dopilnujesz czy nie. Wstępując do ZKwP
podpisuje się deklaracje ale jak widać chyba przed przeczytaniem skończyła ona w klozecie .Jak sie nawarzyło piwa to trzeba je teraz wypić i przyjąć z pokorą wszystkie uwagi.
" i nie ma" piszę się oddzielnie , martw się o swoje sprawy i łaskawie się odp.....
florena jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2008, 00:23   #51
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

florena, za gorsz nie masz dystansu do siebie.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2008, 10:38   #52
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
martw się o swoje sprawy i łaskawie się odp.....
Bo co? Dałaś d... to dostajesz po niej (fakt, winna jest jeszcze jedna osoba - odpowiedzialna za psa). Jak dla mnie słusznie, a im bardziej się miotasz, tym bardziej ci się należy.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2008, 10:43   #53
Sylka
Junior Member
 
Sylka's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Edinburgh
Posts: 42
Send a message via Skype™ to Sylka
Default

Quote:
Originally Posted by florena View Post
Na tym kończę swoje spotkania na forum i stronie Wolfdog .
Chyba jednak nie za bardzo
Sylka jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2008, 15:00   #54
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Zastanawia mnie w tym wszystkim jedno - czy naprawdę uważasz, że zostawienie sobie całego miotu, to dobry pomysł?

Co z ich socjalizacją, wychowaniem i ułożeniem? Pytam tu i niezłośliwie, bo widzę, że jednak na forum wchodzisz.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2008, 15:46   #55
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by florena View Post
Bardzo ładny ,myślę że znajdzie nowego właściciela - szkoda że to tak bliskie pokrewieństwo z Medi bo mógł by mieszkać z nami.
Pomożemy szukać nowego domu.
W świetle obecnych wydarzeń Twoja wypowiedz z tematu o Erwinie nabiera innego znaczenia, teraz bardziej zrozumiałego.

A tak z czystej ciekawości te słowa to o kim były napisane? tak o wszystkich czy o kimś konkretnie?

Quote:
Originally Posted by florena View Post
Nie -masz rację , lepiej mieć psa od świra .
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 01:37   #56
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Każdy czasem popełnia błędy, ale nie każdy potrafi się do tego przyznać.
Nie każdy studiuje przepisy związku i nie wie jak w danej sytuacji ma się zachować.
Florena z pewnością liczył na waszą pomoc, a spotkał się z ogromną krytyką.
Czasami człowiek nie wie, co ma zrobić w danej sytuacji. Przestaje wtedy racjonalnie myśleć i ciężko jest mu zrozumieć pewne sprawy.
Czasami ma nadzieję, ze to się jakoś ułoży i będzie dobrze.
Florena pewnie tak myślał.
Rozumiem, dlaczego nie zdecydował się na zabicie szczeniąt, jak i dlaczego jest przeciwny trzymaniu psa w klatce.
Ma ku temu odpowiednie warunki, aby klatki nie mieć. Suka jest też młoda, więc nawet pewnie nie pomyślał o tym, że dostanie cieczkę. Nie zauważył nic wcześniej, bo się tego nie spodziewał.
Teraz mamy okres zimy, więc psy robią zapasy na zimę. Osobiście znam sukę, która jeszcze niedawno zjadała całą lodówkę w nocy i praktycznie wyglądała jak ciężarna. Nawet na wystawie sędzina stwierdziła, że pies jest nie wystawowy ze względu na zaokrąglenia.
Rozumiem, ze uważacie takie szczeniaki za nie rasowe, ale ja mam w tej kwestii zupełnie inny pogląd tak samo jak przynależność do różnego rodzaju związków. Bo nie rozumiem, dlaczego papierek ma decydować o rasowości psa. W pewnych krajach można je dostać bez problemu.
Jest tu kilka naprawdę mądrych osób i nie prościej było by się skupić na tym, aby spróbować pomóc tą sprawę jakoś załatwić. Powiedzieć, co należy zrobić, gdzie się udać.
Oczywiście nie pochwalam, ale też nie potępiam tego, ze nie kontaktował się z hodowcą.
Mogły być tego różne przyczyny, a z pewnością jedną z nich był strach przed reakcją.
Dlatego próbował coś załatwić na własną rękę wcześniej i jak stał się bezsilny to uderzył na forum.
Jednak stał się chciwym i żadnym kasy posiadaczem szczeniaków i zupełnie niesłusznie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 01:41   #57
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a ja by powiedzialam ze WATPIE ze nie wiedzial o co tu chodzi. jesli czytac dokladne, wszystko pokazuje tylko jedna zec. a nie brakujaca wiedze.
i nie trzeba z nego blondyna robic ze biedny niczego nie wiedzial
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 01:47   #58
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

To jest błąd jaki robi tu większosć.
Zakłada najgorsze intencje i zaczyna atakować.
Nikt nie stara się zrozumieć, pomóc i dojsć do sedna sprawy.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 01:47   #59
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

p.s. od tego roku jest przyjety dokument w SK ze psy ktore maja rodowody w ktorych mozna znalesc psy, ktore w dniu przyznania rasy w FCI mieli normalne 4 generacijne rodowody MOGA byc wilczakami.
dla tego wszystki puste rodowody sa nie wazne. i dla takiego miotu wydany pusty rodowod bedzie tylko kartka, taki pies nigdy nie bedzie przyznany za prawdziwego wilczaka na SK oraz w innych krajach FCI.

wiem ze to jescze nie dziala, ale juz pierwsze kroki tego sa, wystarczy zobaczyc na niektore psy, ktore posli na "pety" do domow iz za tej prziczyny, bo nie sa psami do hodowli iz za brakujacych dokumentow.

to kedy mowimi ze mozna wydac rodowody to moze w takim przypadku wystarci i ksiazeczki sziepienia- tam tez mozna rase wpisac i bedzie dokument.

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 01:48   #60
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
To jest błąd jaki robi tu większosć.
Zakłada najgorsze intencje i zaczyna atakować.
Nikt nie stara się zrozumieć, pomóc i dojsć do sedna sprawy.
a to jest blad ktorego robi tez nie ktore liudz- nie czyta dokladne co i jak.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org