Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2007, 10:06   #21
Dia
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 13
Default

Můj názor a i mých vlčáků je tem,že s námi pojedou rádi v čemkoli hlavně,že jedou a nezůstanou doma.Na kratší cestu se rádi srovnají a pokud se jede dál poslouží vozík na psi.Nemůžeme jet stejně ale nonstop a zastávky na venčení a protažení jsou nutností.Pokud má některý vlk snahu devastovat nezbyde něž vydržet v košíku.
Dia jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2007, 13:08   #22
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Pre mna je urcite najlepsi Ford Mondeo Turnier (kombik) tam sa toho vlezie... Ale nie je dobre nechavat psa v kufri pod deklom z kartonom mrazenych kurciat
A este jednu dobru vlastnost ma - pes sa vpohode vlezie aj dopredu spolujazdcovi k noham, ale potom zvykne frflat vodicovi do riadenia.
A teraz jedno negativum - nie je moj (ani ford ani pes)
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2008, 11:32   #23
AdaMsEliS
Junior Member
 
AdaMsEliS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kolín
Posts: 2
Default

no nejlepší je pořádnej medvěd f kombajnu:-) ale 406 má myslim srovnatelnej kufr
AdaMsEliS jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 12:31   #24
jacklack
Junior Member
 
jacklack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Dvůr králové n/l
Posts: 16
Send a message via ICQ to jacklack Send a message via Skype™ to jacklack
Default

Nevím jak to přesně myslíš s tím živením auta,ale myslím že nějaká Toyota podobného typu by ti do budoucna přinesla určitě méně investic než Logan i když je to samozřejmě hodně i o pčáteční ceně tam bude značný rozdíl ale výhledově na delší dobu je Toyota určitě lepší volbou
jacklack jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 20:40   #25
Aris
Junior Member
 
Aris's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default

My sme raz v škodovke 105 išli 4 ludia+3 psy, teda ak sa môj minipes dá rátať za psa. Inak mám jedného malého psa a toho vozíme s nami vpredu, lebo v kufri mu je zle. Mám pás, takže sa nabojím
Aris jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2009, 07:58   #26
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To je rok staré téma. Ale my už jsme to před časem vyřešili a jsem velmi spokojená. Jen tak trochu zjišťuji, že je trochu problém naložit 6 psů najednou. Už jsem sem jeden odkaz dávala, ale do tématu klece:
http://wolfdog.wbs.cz/Vystavy.html?fotka=31
http://wolfdog.wbs.cz/Mushing38.html?fotka=60
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2009, 13:26   #27
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja dosť uvažujem nad Renault Clio Grandtour. cenovo v základnej výbave super, dobré auto čo sa jazdných vecí týka, veľký kufor, pre moje účely a mňa ako šoféra akurát.
len som tak uvažovala - keď si dám do kufra spravit klietku (pravdepodobne robenú na mieru a na stálo), ako potom vyriešiť vec s rezervnou pneumatiokou? či len dúfať, že ju nebudem potrebovať? ako to máte riešené vy, čo máte klietky na mieru a nastálo?
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2009, 14:33   #28
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
ja dosť uvažujem nad Renault Clio Grandtour. cenovo v základnej výbave super, dobré auto čo sa jazdných vecí týka, veľký kufor, pre moje účely a mňa ako šoféra akurát.
len som tak uvažovala - keď si dám do kufra spravit klietku (pravdepodobne robenú na mieru a na stálo), ako potom vyriešiť vec s rezervnou pneumatiokou? či len dúfať, že ju nebudem potrebovať? ako to máte riešené vy, čo máte klietky na mieru a nastálo?
so Saschiou na Fiate Punto sme to riesili v spodnej casti preglejkovou "bednickou" v tvare kufra, hore este pride mreza spredu a na boky (aby nebolo co ozuzlavat. Rezerva je vyriesena kruhovym deklikom v podlahe. Je to standardne riesenie aj pri seriovych zastavbach. Na to este mozno nejaka rohozka...
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2009, 16:23   #29
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post
so Saschiou na Fiate Punto sme to riesili v spodnej casti preglejkovou "bednickou" v tvare kufra, hore este pride mreza spredu a na boky (aby nebolo co ozuzlavat. Rezerva je vyriesena kruhovym deklikom v podlahe. Je to standardne riesenie aj pri seriovych zastavbach. Na to este mozno nejaka rohozka...
Saschia na najblizsej akcii rada ukaze a pochvali sa ;o)

Treba este podotknut ze sme na tom stravili jedno doobedie, jedno poobedie, roztrhli jeden smirgel na pasovej bruske, a zababrali auto od pilin... Takze odporucam na takych veciach pracovat v lete, so spinavym autom a potom ist hned do umyvarky. Jo a pre zneske - preglejka nie je len take tenke co sa uhyba, ale kludne aj ako sme pouzili my - cize 12 mm hrubka.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2009, 16:59   #30
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

A není pro psa příliš nebezpečné jezdit v kufru osobáku v tenké přepravní klícce? Vždyť kufr je deformační zóna v případě nárazu zezadu. Nemám osobní zkušenost, ale dát psa do kufru např. na D1, z toho bych vůbec neměla dobrý pocit.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2009, 23:02   #31
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja zas mam blby pocit dat psa do pevnej klietky, lebo ked urobis par kotrmelcov, pes sa odtial nedostane a neviem si hasicov dost dobre predstavit ako prenho riskuju zivot...
Ked som sla na krytie do Nemecka 850 km po dialniciach v nasej Yariske bez prepravky, naschval som dala dole zadne sedadla, aby bolo dost miesta pre psa v pripade narazu zozadu. Ale aj tak som si radsej davala fest pozor na natlacacov...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 10:01   #32
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Ja zas mam blby pocit dat psa do pevnej klietky, lebo ked urobis par kotrmelcov, pes sa odtial nedostane a neviem si hasicov dost dobre predstavit ako prenho riskuju zivot...
Ja mu tiež sklápam zadné sedadlá, je na voľno, má tam letisko a kovovú mrežu za prednými sedadlami. Ale zasa ja mám bobky, že pri kolízii môže prasknúť okno, pes sa dostane v lepšom prípade von. Potom záleží na tom, či ujde, alebo bude v strese brániť záchranárom k prístupu do auta.
Čo si vybrať?
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 11:06   #33
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Kamoska mala tazku buracku v Nemecku, teda pre auto tazku, zostal z neho srot, jej sa nic nestalo az na par odrenin vdaka pasom (urobila par kotrmelcov). Jej pes zdrhol, dalsi den ho hladali, nastastie nasli. Ale aspon mal moznost utiect, keby bol v klietke, tak co s nim? Ak by hrozil poziar, kto by pre psa riskoval? Kamoska urcite, lenze ona visela za pasy dolu hlavou a potom bola v dost velkom soku, ak by auto zacalo horiet sotva by bola schopna si uvedomit co sa deje. Mimochodom, jej suka bola na nu neskutocne naviazana, zdrhanie bola vlastne tiez sokova reakcia.
Lenze v Nemecku aj mnohych inych krajinach ak pes nieje zabezpeceny moze byt povazovany za pricinu nehody a poistovne mozu robit problemy s platenim. Takze mreza mne pride ako najrozumnejsie riesenie. A zacipovany pes. A pripadne vylepsit zadnu zonu napriklad nosicom a rezervnym kolesom.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 13:04   #34
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ak máte niekto fotodokumentáciu, ako to máte poriešené tak sem s ňou, neviem si to nejak predstaviť
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 16:43   #35
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

pořídila jsem si renaulta kangoo,vejde se tam dost lidí i psů,ale arwen jezdí na zadních sedačkách v takovém pytli,co se zahákne za opěrky předních sedadel. hodlám,ale pořídit mříž za zadní sedadla,aby mohla jezdit tam.do klece ji dávat nebudu.Budu doufat,že v případě případné nehody tak bude mít větší šanci.mimo téma trochu,ale bavili jsme se,že když vás ošetřuje RZS,tak do sanitky psa vzít nesmí,ale nikoho asi nezajímá ,co se s ním bude dál dít,možná to vyřeší policie a vezme ho do útulku,než se pániček uzdraví...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 19:07   #36
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Ahoj, my vozíme Amee na zadní sedačce, připoutanou autopásem Greedog. Když jsem si projížděla Crashtesty tak největší šanci na přežití má pes v převozovém boxu, který je připoutaný k zadní sedačce. Je ale fakt, že testy byly realizovány na figurýně psa okolo 10kg....
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 20:10   #37
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

LenkaR - lenze tie testy zistovali len co pes prezije pri naraze, ale co sa s nim stane potom, v pripade poziaru alebo potopenia auta?

Ja som tiez uvazovala o tom autopase, to by aspon mal sancu prekusat, keby nieco. Ale fakt je ze som potrebovala vyriesit priestor tak, aby aj pes mohol byt v aute ponechany a pritom ho cele neznicil.Ale tak ma teraz napadlo ze by sa to tym padom dalo riesit pripasanym psom na zadnom sedadle pocas jazdy a v kufri odlozenym pocas statia. Ovsem to znamena bud lahko prenositelnu batozinu alebo cestu bez nej.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 21:07   #38
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Byly to pouze crashtesty, pri velkém nárazu popruh nevydržel a pes letěl dopředu, jednoduchým klikem jde pes oddělat poutacím pásem nebo se dá karabinou odepnout od pásu, stejně jako člověk, mi stačí v pozici řidiče se otočit a jednou rukou ji pustím (rozhodně jde jednodušeji pustit psa než např. vytáhnout dítě ze sedačky). Pro případ požáru vozím v autě cestovní hasičák. V případě tonutí jsme v autě asi v pasti všichni ......
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009, 23:56   #39
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Hasicak ti je nanic ked hrozi explozia, vtedy ta proste vytiahnu a ak sa budes tahat nazad pripisu to soku. Vravim, z hladiska bezpecnosti psa po preziti havarie vidim pas ako relativne dobru moznost, moze sa otvorit jednoducho, moze sa prekusat, moze prehoriet, pripadne aj pretrhnut.

Voci comu mam vyhrady su prave pevne klietky, ktore sice zabezpecia prezitie psa v pripade kolizie ale potom su uz prenho nebezpecne. Niezeby som odsudovala ked ich niekto pouziva, len mam divny pocit ked rozmyslam ci si ju instalovat u seba v aute.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009, 17:32   #40
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Kvůli psovi jsem kdysi koupil Opel Vectra Caravan (kombik), aby mohl byt v kufru. Jednou to do mne zezadu narval chlap s Jeepem Cherokee a kufr přestal existovat. Tehdy jsem jel do práce a děkoval jsem za štěstí, že jsem nevezl Agyra. Jako další auto jsem si koupil sedana Mitsubishi Galant a pes jezdil na zadní sedačce. V případě potřeby nebyl problém, aby se tam vešel s jedním či dvěma lidmi i při cestě v délce cca 2,5 hodiny.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org