Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Videos & photo stories

Videos & photo stories Foto i video blogi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2012, 21:09   #41
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

A ja się tak zastanawiam,do ilu stopni na minusie wilczaki mają ochotę mieszkać na zewnątrz ? Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pytanie kieruję do właścicieli CsV ogrodowych
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:14   #42
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Spider View Post
A ja się tak zastanawiam,do ilu stopni na minusie wilczaki mają ochotę mieszkać na zewnątrz ? Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pytanie kieruję do właścicieli CsV ogrodowych
Nie wiem, ale zapowiadali -28 (w nocy) .....
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:28   #43
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

O Matko!!!! -28 zabieram sucz do domu ,tylko ciekawe ile w nim wytrzymie
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:32   #44
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Spider View Post
A ja się tak zastanawiam,do ilu stopni na minusie wilczaki mają ochotę mieszkać na zewnątrz ? Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pytanie kieruję do właścicieli CsV ogrodowych
Bies, chociaz łysy, to chyba mu wszystko jedno. Dla niego kryterium podstawowym jest, czy ktos z domowników przebywa w chałupie, czy nie, czy jest jakaś awanturka na dworzu (czyli psy okoliczne sie rozszczekały), czy nie. Jak jest awanturka, to nieważne, deszcz czy mróz, trzeba sprawdzić, co się dzieje. Ja moge go ewentualnie wspomagać zwiększeniem kaloryczności posiłków (w zimie dwa zamiast jednego). Tak robilam przy poprzednim psie, i to sie sprawdzało. jak nastawały mrozy pomiedzy -20 a -30 stopni, otwieraliśmy psu garaż, ale jak się "ocieplało" do (zaledwie ) -15, pies zlewał garażową temperaturę i wracał do budy. Felek był kompletnie podwórkowy, do domu nawet nie chciał wchodzić.
Bies na dworzu raczej nie siedzi w budzie - ma swoją miejscówkę pod jodełką, w dołku wykopanym w ziemi, blisko siatki, wiec ma jednocześnie swietny punkt widokowy na ścieżkę dojazdową do posesji i okolicę. Myślę, że nie marznie zbytnio.
gdybym byla twardsza, nie wpuszczałabym psa do domu, i może miałby lepsze, gęściejsze futro, ale on naprawde potrzebuje naszego towarzystwa, wiec nie mam sumienia mu tego odbierać...
A tak wyglądał ś.p. Felutek w lecie:

Last edited by anula; 15-11-2013 at 20:41.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:39   #45
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Felek słodziak Nasza dziewucha zewnętrzna jest tzn sama taką decyzję podjeła ( w domu za ciepło).Tylko mi rtochę żal serce ściska jak pomyślę o -28.
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:46   #46
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Spider View Post
Felek słodziak Nasza dziewucha zewnętrzna jest tzn sama taką decyzję podjeła ( w domu za ciepło).Tylko mi rtochę żal serce ściska jak pomyślę o -28.
Zeszlej zimy podjelismy probe przekonania naszego psa do budy. nie wiem, czy to fakt, ze nalezala kiedys do innego psa, czy to, ze z budy nie da sie obserwowac swobodnie okolicy - skonczylo sie porażką. jakikolwiek dywanik był stamtąd wyciągany i rozszarpywany, słoma rozwłóczana po całym ogrodzie, a psa po powrocie dodom i tak znajowaliśmy pod jodełką
Bies Dzikusiński... woli grajdołek w ziemi niż wlasne M1
anula jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:53   #47
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Anula wydaje mi się ,że jakby Biesiakowi męski nabiał w grajdołku mocno zmarzł to do budy sam by trafił hahaha.
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 21:57   #48
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Spider View Post
Anula wydaje mi się ,że jakby Biesiakowi męski nabiał w grajdołku mocno zmarzł to do budy sam by trafił hahaha.
No raz tylko sie tak zdarzyło - byla wtedy festna ulewa z b. silnym wiatrem. Wtedy się przeprosił z budą, ale tylko wtedy... Zimno znieczula, więc chyba mu jajca nie cierpią za bardzo
anula jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 22:10   #49
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

No tak mróz może być ale desz feeee!!! hahaha .Pozdrawiam Was
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 22:14   #50
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ania, jakimś rozwiązaniem mógłby być "domek na drzewie", tzn. na tej jodełce
A Feluś piękny był....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2012, 22:15   #51
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

teoretycznie jakiś czas temu do domu brałam przy -15, ale z czasem ...-18..a teraz to już sama nie wiem
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2012, 14:44   #52
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
teoretycznie jakiś czas temu do domu brałam przy -15, ale z czasem ...-18..a teraz to już sama nie wiem
U nas wczoraj było - 20 (chyba to wczoraj było) - wypuściłam Cha na dwór i nie minęło 5 minut, jak suczku chciała do domu.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2012, 18:58   #53
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Przy tych temperaturach Chey poleguje sobie na balkonie Ale niestety na spacerach łapki marzną I bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem:
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2012, 20:57   #54
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
U nas wczoraj było - 20 (chyba to wczoraj było) - wypuściłam Cha na dwór i nie minęło 5 minut, jak suczku chciała do domu.
Bo to Księżniczka przecież jest, więc co się dziwisz? Płakała, że jej zimno w nóżki

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Przy tych temperaturach Chey poleguje sobie na balkonie Ale niestety na spacerach łapki marzną I bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem:
Ja bym nałożyła psu ciepłe ludzkie skarpety i włożyła lapy w ortalionową onuckę (ew. woreczek foliowy zaklejony plastrem na czas spaceru)- zaleta taka, że nie przeszkadza toto psu chodzić, tak jak sztywna podeszwa, no i nie wydajesz 3 stówek na buty, które pies zaraz zje
anula jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2012, 21:00   #55
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

kur... dublują mi się posty

Last edited by anula; 01-02-2012 at 21:14.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2012, 21:05   #56
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Ja bym nałożyła psu ciepłe ludzkie skarpety i włożyła lapy w ortalionową onuckę (ew. woreczek foliowy zaklejony plastrem na czas spaceru)- zaleta taka, że nie przeszkadza toto psu chodzić, tak jak sztywna podeszwa, no i nie wydajesz 3 stówek na buty, które pies zaraz zje
Poza tym nie masz pewnosci, ze Chey nie zachowa sie tak, jak wtedy, kiedy przymierzalas mu szelki
Księciunio butów nie jada (FOCH!)
Z ta folijką to nie wiem, ale skarpety z abs-em, takie dla dzieci....w sumie sucho jest. Ale z lansu wtedy nici....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2012, 22:37   #57
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A tymczasem w Biesach: (wszystkie Fot. Maciej Grzegorzek © 2012)




__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-02-2012, 09:08   #58
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Księciunio butów nie jada (FOCH!)
A da się przekonać, że pomimo czegoś takiego na łapach, da się ich w ogóle używać (łap znaczy)?
PS
Ale piękne fotki! Mina miśka wymiata (a czy jemu się coś nie pomyliło? Nie powinien spać o tej porze roku? )
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 02-02-2012, 18:59   #59
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
A da się przekonać, że pomimo czegoś takiego na łapach, da się ich w ogóle używać (łap znaczy)?
PS
Ale piękne fotki! Mina miśka wymiata (a czy jemu się coś nie pomyliło? Nie powinien spać o tej porze roku? )
Misiowi sie pomyliło, ewidentnie
A skarpety przetestowane - w domu, przed wyjściem cyrk, wszystkie łapy latają dookoła i żyją własnym życiem, ale na dworzu super Znalazłam buty za stówkę - kupujemy! Skarpety niestety mają tę wadę, że przenoszą wilgoć i są mało trwałe. Jak się ma kanapowca w domu, to trzeba mu przy - 18 jakoś pomagać

niestety tylko czerwone, yorki na osiedlu się będą śmiały, ale co tam!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-02-2012, 19:48   #60
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Co tam kolor, ważne że łapy nie beda krwawić na i po spacerze, też chyba takie zafunduje.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org