Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-11-2004, 00:59   #41
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

jazzinka: souhlasím, se stanem nebo bez stanu už to není takový rozdíl, tak proč se s ním tahat? tou odvážností jsem taky nemyslel počasí, ale kilometry, je málo světla, takže to bude časově napínavý..

už uvažuju o nějaké uvolněnější výpravě, nemusíme přeci pořád trénovat.. ale to až napadne sníh.. asi rabštejn anebo brdy (vojenský prostor)..

juliette: ..ale když si s sebou někdo napodzim nevezme ani spacák, tak pak je jedna mumie 3 lidem k ničemu a nezahřeje se nikdo.. a taky nevyspí! ..a když navíc ani nesmí počítat padající hvězdy ;oE

p.s. účastníkům: do kaznějova dorazím až tak v 6 odpoledne, tak nechvátejte..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 01:42   #42
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Charlie: já netušila, že pochod s limitem do 17hodin se díky sestupu z Macu Picchu za husté tmy protáhne do 23:30! Tak mi laskavě nevyčítej absenci spacího náčiní A hvězdy jsi počítat mohl, jen nevěřím, že by tě v tu chvíli zajímaly - řekla bych, že tvou jedinou starostí bylo udržet spodní čelist ve stabilizované poloze :P

Jazzinka: škoda, že s námi nemůžeš, ale aspoň ti budu držet palce na ZOPku! Jak tvůj vlk snáší přenos cizí osobou s náhubkem?
Napiš, jak ti zkouška dopadla!

Juliana
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 01:50   #43
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

no ještě nakonec budu litovat, že jsem si do toho spacáku sobecky nevlezl!! :oE
a co ty víš, třeba bych zrovna při počítání padajících hvězd na zimu zapomněl.. ;o)

jazzinko, taky napiš, kolik lidí tam přišlo o zuby..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 15:13   #44
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

tak to bude opravdu bez ubytování :o)

kompletní itinerář je hotový..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 17:11   #45
Zavisse
Junior Member
 
Zavisse's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

Hm tak odkaz na itinerář není funkční, takže doufám že mi nebude chybět mapa. Já přijedu po půl osmé, za půl hoďky vyrážím na vlak. Už se moc těším!!! Tak hurá na jihozápad..... Hojky Záviš a Abu Sara.
Zavisse jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2004, 20:28   #46
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Ahoj chodci, tak jak dopadl výlet? To jste tam všichni bídně zhynuli nebo se jen léčíte, že se ani neozvete? doufám že vám počasí moc nezkazilo náladu, byť bylo fakt pod psa.
Máte nějakou stránku, kde by škodolibý člověk našel vaše fotky a zážitky? Teda jestli někdo vozíte vodotěsný foťák...
My si na ZOPce taky užili, Dandy se tvářil, že podobný povely v životě neslyšel a co jako po něm v tom dešti chci, takže jsme prolezli jentaktak. Aspoň že Dany a Benjamin hájili čest plemene a obstáli oba na výbornou.
Zuby naštěstí všem klapali spíš zimou než pod úderem košíků, kromě jednoho psa zvládli přenášení všichni s přehledem - je vidět. že máme všichni gaučáky, co se vlastně vcelku rádi chovaj (i když moje záda na to maj dnes jiný názor).
Takže přeji o něco hezčí podzim a (nejen) Charliemu připomínám, že tady máme taky galerii fotek
Zdraví Jazzinka
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2004, 12:39   #47
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka
My si na ZOPce taky užili, Dandy se tvářil, že podobný povely v životě neslyšel a co jako po něm v tom dešti chci, takže jsme prolezli jentaktak.
Teda. když se na to člověk díval, tak to vypadalo na propadnutí. Ale nakonec ty body nějak vyšly a 76 získaných bodů až tak "odřené uši" nejsou .
Asi bude stát za úvahu více cvičit a méně brouzdat po kopcích .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2004, 21:53   #48
Zavisse
Junior Member
 
Zavisse's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

Trek byl supr, a už se připravuje další. Tentokrát v Krušných horách. (Jirkov) Jinak nám tu už druhým dnem sněží a na kopcích přibývají centimetry sněhu. Takže je na co se těšit. Fotečky jsou na http://zavisse.wz.cz. Ticho tady je, protože si všicni masírujem nohy a mažem puchýře. Urazili jsme cirka 76 Km a trať byla velmi náročná, nejenom převýšením, ale i počasým, které se nám ve srovnání s tímto týdnem vydařilo celkem dobře. V sobotu pršelo "jen" třikrát a v neděli ty přeháňky nestáli za řeč, přesto jsme byli celkem promáčení a když byl někdo neopatrný a šel moc blízko k elektrickýmu ohradníku, tak si vykoledoval poměrně humornou příhodu. No byla sranda, a prima parta se nám rozrostla o jednoho člena. Který nám ze soboty na neděli samaritánsky zařídil střechu nad hlavou, za což jsme mu všichni vděční. No a to je zatím vše, musím si nechat něco na další příspěvky a taky něco pro ostatní, ať to tu všechno nevyžvaním sám.

Záviš a Abu Sara
Zavisse jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2004, 22:54   #49
Kouřa
Junior Member
 
Kouřa's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Bøevnov
Posts: 7
Default

Ahojte,

Tak vas tu chvili pozoruju, procitam historii bohateho Dogtrekkoveho prispevku a moc se mi to libi - to co delate, jak pekne poctive chodite vencit

Myslim ze by se to libilo i memu neunavnemu "sakalovi". Mrzi me ze jsem nestihl vas prave probehnuvsi vylet. Postupne uvazuji o dubnovem zavodu, ale to je jednak jeste daleko, a druhak me pripada velmi lakava vase idea takovych obycejnych-neobycejnych vyletu :P

Jestli budete chystat nejaky dalsi vylet v dohledne dobe, dejte vedet, moc rad bych se pridal.

Zdravim
Kouřa
Kouřa jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2004, 10:35   #50
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Ahoj Kouřo,

to je fakt škoda, že ses to dozvěděl až teď, měli jsme už dvě větší akce (v říjnu ze Žatce na Křivoklát 73km a teď 76km), tvému šakalovi by se to určitě líbilo a naše smečka by se rozrostla o další zvíře vlčího zjevu

To Zavisse: mám omezené víkendy, kdybych se mohla zúčastnit "Malého Krušnohoráku" - jen víkend 27.-28.11. a 18.-19.12., mezitím mám agility závody... zkus se prosím trefit, ráda bych šla s vámi! Pokud ne, budu trpět mezi stěnami budějovické sportovní haly a překážky agility pro mě budou vzduchem...

To Jazzinka: gratuluju k ZOPce! Protože máš vlka a přiměla jsi ho ke psí poslušnosti, smekám... Já mám s Dizzym sice ZZO a ZM, ale ZOP jakožto úplně nejsnažší zkoušku nemám - nechtělo se mi jezdit na celý den pryč, počkám na jaro, až budou brněnské zkoušky u nás na cvičáku

To Zavisse ještě jednou: dva kámoši z plzeňského cvičáku chějí jet na nejbližší akci - mohli by jet na tvou akci? Že by třeba šel i Láďa a oni pak přespali u něj...mají ovčáka a střední kníračku.

P.S.:ZÁVIŠI, CO TA FOTKA TOHO TVÝHO CHODIDLA NA TVÉM WEBU?!!!! VŽDYŤ JE TO NECHUTNÝ ZALOŽ SI TAM GALERII NATURALISMU!!!!

Markétka od Dity nám dnes odjela do Lublaně...
Juliana
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2004, 10:59   #51
Markéta....
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6
Default

Ještě neodjela - odjíždíme během půl hodiny. Dita si ode mě aspoň pořádně odpočine. Jinak víkend byl super a souhlasím se Závišem - počasí nám celkem vyšlo. Tady v Praze celé úterý pršelo nebo sněžilo.
Mějte se pěkně a za necelý týden zase ahoj (až se vrátím z té daleké ciziny)
Markéta
Markéta.... jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2004, 23:50   #52
Zavisse
Junior Member
 
Zavisse's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

To Juli: Přece nezorganizuju akcičku bez své sestřičky, to si nějak nedokážu představit. Počkáme jak se budou hodit tyhle termíny ostatním. Byl bych pro ten dřívější, sice týden před vánocema by to bylo v Erzgebirgu děsně romantické, ale zas skoro dva měsíce nevydržím.
Jinak kolegy ze cvičáku přivez, ale potřebuju zavčas vědět přesný počet psů. (A velmi nerad bych se dostal nad 10 - což zajisté chápete (mám jen 3+1) )

To Jazzinka a Kouřa: Samozřejmě jste zvaní s vámi by to byla kompletní desítka.

Takže se všichni vyjádřete jak by se vám hodil termín 26-28 listopad. Popřípadě 17-19. prosinec.

P.S. To Juli: Ta fotka toho chodidla je tam schválně, aby Jazzinka a Kouřa věděli do čeho jdou Jinak na té fotce vypadá líp než vypadala ve skutečnosti. (byla víc šedo-fialová)

P.S. to Marketka: Štastnou cestu a ještě štastnější návrat, už se na tebe těšíme.

Záviš a Abu Sara
Zavisse jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2004, 12:08   #53
Kouřa
Junior Member
 
Kouřa's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Bøevnov
Posts: 7
Default

Mno, po pravde receno 27.11. jsem se tesil na velke psi setkani U Rudy Desenskeho, ale bohuzel vcera mi do toho skocila prace. Obcas totiz pracuji o sobotach. A ac jsem se tentokrat hodne snazil najit pro zakazniky jiny termin, neslo to - byznys je byznys.

Takze ja jednoznacne hlasuji pro 17.-19.12. a jsem schopen si to na 99% zarezervovat a i kdyz je to za dyl, ohromne se tesit.

Navic bych chtel navrhnout:
Jsem otevren jakemukoliv jednodennimu ci puldennimu treku ve vsedni den, v blizkem okoli Prahy zapad (Berounsko, Krivoklatsko apod.) s kymkoliv kdo by chtel protahnout kostru psovi i sobe. Delka nerozhoduje ( dejme tomu 10-30km) Kdyz jdu ale se svym sakalem na vylet a neni to pouhe venceni, snazim se jit tempem. Ale i to by se pripadne srovnalo. Kdyz se domluvime cca tyden dopredu mohu si na dany den udelat volno a dorazit kamkoliv.

Zdravim
Koura
Kouřa jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2004, 14:30   #54
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

přiznávám se, ikdyž se za to stydím, že to má nezodpovědnost způsobila ránu od el. ohradníku (o níž píše zavisse) vandě do čumáku a po její zběsilé reakci další ránu tentokrát mě za krk, to když mě vanda protáhla bahnem pod ohradníkem do výběhu mladých býků..

býci se naštěstí po zavytí vandy a následně po mém zařvání rozutekli..

a ještě jedno varování: ne všechny ovečky jsou zvyklé na psy tak jako ty u artemise.. takže byla pěkná hloupost pustit vandu, aby si s nima šla hrát, protože se celý stádo otočilo na patě a rozuteklo po blízkém lese dřív, než k nim vlčice doběhla.. naštěstí každá ovce utíkala jiným směrem, takže vandu ta honička brzy přestala bavit..

jazzinka: také blahopřejeme k zop, do zdejší galerie jsem se podíval a líbí se mi ta fotka jak jdete přes matrace ..jen se mi zdá, že to bylo moc úzké, takže to dandy vzal zleva po zemi.. ;oE

chodci: jsem rád, že se vám výlet líbil, ikdyž ne všechno šlo podle plánu - odpadlo ubytování ve skryjích, pak díky odbočce na zříceninu libštějn jsme to v sobotu do skryjí ani nestihli.. o to více díků lubošovi s choďáčkem rockym, že večer pod zvíkovcem usmlouval a především uhradil přespání v chatkách..

a ještě obdiv za to, že jsme všichni posledních 10 km běželi (!) (3 k točníku a 7 do hořivic), aby závišovi neujel poslední vlak.. tempo to nebylo zrovna cani-crossový (čas 1 h), ale vzhledem ke krosnám, silničnímu povrchu, provozu, tmě a únavě z předchozích 66 km to byl dobrý výkon..

marketka: užij si to a pozdravuj slovinský vlky, měli by tam být kdesi v horách na severovýchodě..

zavisse: bohužel 28.11. mám noční, pokud se mi nepodaří ji zrušit, tak jedině až v prosinci.. a o počet účastníků se neboj, slíbil jsem ti přeci, že budu s vandou spát na balkóně, ne?

no a vanda asi začala hárat, jestli jí to bude trvat zase 6 týdnů, tak když půjdu jako první, můžu vaše psy motivovat.. ;oE
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2004, 23:59   #55
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

[Ahoj vlčí chodci!
Tak se zdá, že ten prosincový termín je pro většinu vhodný, i pro tu háravou Vandici, kterou to hárání snad do té doby přestane bavit

To Zavisse: bráško, až budeš dělat trasu, myslím, že můžem jít klidně třicet za den, čili na ten víkend šedesátku, to do tmy stihnem, nevyčerpáme se, ale projdem sebe i vlky. Už se těšíme!
Bude sto pěkná pálka za cestovné vlakem, ale myslím, že je to rozumná investice

TO KOUŘA: V nejbližší době by se měla konat nějaká třicítka na Berounsku, pro pár lidí s mladými psy (výmarská ohařka, cane corso, čsl.vlčák...), tak mi pošli číslo, dám ti vědět! (můj tel. je 731/472516)

Naše Terry každou chvílí porodí, držte jí palce!
Juliana
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2004, 09:30   #56
Markéta....
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6
Default

Ahoj,
tak už jsem zase zpátky. Ve Slovinsku bylo pěkně, ale žádné vlky ani psi jsem tam neviděla. Bydleli jsme v super moderním hotelu, kde byl i přístup na internet, takže jsem mohla sledovat Vaši diskuzi.
Termín v prosinci se hodí i mě - už se moc těším.
Mějte se hezky a pozdravujte své vlky.
Markéta
Markéta.... jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2004, 22:38   #57
Zavisse
Junior Member
 
Zavisse's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

Takže to vypadá, že jste všichni pro 17-19 prosince. Bude to příjemné, až vypadneme z toho předvánočního shonu. Trasu zatím neprozradím, podle toho jak dopadne shánění noclehu, se možná úplně změní, ale zatím to vypadá nadějně.
Tak se tu mějte a já jdu makat na stránkách. Brzy tam naláduju příspěvky od Julie. Záviš
Zavisse jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2004, 14:38   #58
Zavisse
Junior Member
 
Zavisse's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

Už jsem uploadoval příspěvky od Juliany, a potřeboval bych abyste mi poslali (už závazně) kdo pojede na Krušnohoráčka, nejlépe do pošty ([email protected]) taky tam napište kolik jste ochotní dát za noclech, neříkám, že bude něco stát, ale až ho budu zajišťovat, tak ať vím kolik nás bude a když budou za to něco chtít, tak ať jsem v obraze, kolik budeme mít k dispozici. Čusky Záviš.
Zavisse jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 01:03   #59
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Ahoj trekkaři,
Krušnohoráček bude možná pěkně zasněženej! Kdyby byl sníh, odmítám jakékoliv ubytování! Spím na sněhu, přežije to Ditty, tak proč ne já

Ještě bych chtěla nabídnout akci 27.-28.11., tedy příští víkend: Pár lidí by chtěla jít v sobotu 30km na Berounsku, někdo by šel i ten z Postoloprt do Rakovníka, to je kolem 75km. Napište prosím, co se vám líbí víc, příští týden bych případně sháněla nocleh. Díky,
zdraví Juliana a vlci
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2004, 10:34   #60
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

ZMĚNA, NA PŘÍŠTÍ TÝDEN JSEM NAŠLA KRÁSNOU TRASU KRAJEM RAKOVNICKA A SRDCEM ČESKÉHO KRASU, Z KLADNA DO RADOTÍNA!
V PŮLI CESTY JE NÁŠ RODINNÝ DOMEK, TAKŽE NOCLEH S VELKOU KAPACITOU ZAJIŠTĚN.
MARKÉTKA OD DITY S NÁMI BOHUŽEL NEMŮŽE...
KDO PŮJDE, DEJTE VĚDĚT!!!
J+Dizzy
juliana jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org