Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-03-2013, 09:38   #181
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Poziom ...dostosowany do "opozycji"... jesteście normalni
No cóż Szanowni.... oto klasyczny powalający "strzał w kolano".....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 11:20   #182
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
No cóż Szanowni.... oto klasyczny powalający "strzał w kolano".....
Nie bardzo rozumiem, czemu połączyłaś w jedno dwa fragmenty zdań mówiące zupełnie o czymś innym
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 12:34   #183
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Nie bardzo rozumiem
W tej "opozycji", do której poziomu musiała naginać się "jedynie słuszna linia partii", są także Ludzie ze środowiska wolfdogowych wilczakowców.....
Jak wspomniałaś, nam /mimo braku obowiązków odgórnych/ zależy na psach..... jesteśmy normalni....
...
Ten "poziom" , to między innymi Rona, ja /chociaż mnie tam nie było, na ich szczęście, to solidaryzuję się z tym "poziomem"/ i wielu innych godnych szacunku oddanych psom Ludzi /nie będę Ich wymieniać z nazwisk i nick-ów, bo nie mam takiego upoważnienia, ale -uwierz- czytają tę "rozmowę" i są zbulwersowani tym co się działo w Krakowie na zebraniu/.
A ty Im "przywaliłaś "poziomem"......
Jak więc Ty ustawiasz się w tej "konfiguracji" >dbałość o rasę -ZKwP< ? /Ret.!/
/prościej się nie da.../
.....
Edit:
Określenie >normalni< użyłam w całokształcie oceny nas /naszego zachowania/, nie wybiórczo.... Chyba, że nie chcesz tego łączyć i wolisz ocenianie "selektywne"......

Last edited by Puchatek; 25-03-2013 at 12:57.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:01   #184
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Ten "poziom" , to między innymi Rona,
Zaraz, zaraz Ja nie byłam po żadnej stronie, poszłam tam z ciekawości, bo ludzie z obu stron do mnie dzwonili i prosili o przyjście i oddanie głosu. Chciałam popatrzeć, posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie. Dla mnie demokracja to są własnie dwie strony (lub więcej) i możliwość wyboru w zależności od tego co każda z nich prezentuje i reprezentuje.

Czasy, gdy na wyborach można było głosować na jedną listę dobrze pamiętam , podobnie jak odpowiedź mojego kolegi na pytanie po co zapisał się do PZPR - "żeby zwalczać opozycję, bo oni nam szkodzą" .

Istnienie opozycji i szanowanie jej jest dla mnie absolutną podstawą jakichkolwiek działań demokratycznych, dlatego po tym co tam zobaczyłam po stronie zarządu - faktycznie do końca roku będę w opozycji. A potem już nigdzie
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:10   #185
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Zaraz, zaraz Ja nie byłam po żadnej stronie,
Zaraz, zaraz........ ale swoim wpisem sama się do danej "strony" wciągnęłaś....
Po żadnej ze stron nie jest się chyba, gdy nie wychodzi się z takiego zebrania i nie robi takiego wpisu /strona wcześniej/. Nie chcę Cię martwić, ale Twoja ocena, w jakiś sposób, jest spowodowana publicznym zachowaniem władz Związku...
W czymś się mylę?
Właśnie takie postawy "betonu" prowokują u zwyczajnych Opiekunów zaprezentowanie postawy niechęci, rozczarowania, rozgoryczenia lub wrogości....
Rona, jeśli Ty -"spokój&opanowanie" - robisz taki komentarz publicznie, to "koniec świata"........
....
Nikt nie jest po której ze stron, póki samego to nie dotknie....

Last edited by Puchatek; 25-03-2013 at 13:15.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:24   #186
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Zaraz, zaraz........ ale swoim wpisem sama się do danej "strony" wciągnęłaś....
Po żadnej ze stron nie jest się chyba, gdy nie wychodzi się z takiego zebrania i nie robi takiego wpisu /strona wcześniej/. Nie chcę Cię martwić, ale Twoja ocena, w jakiś sposób, jest spowodowana publicznym zachowaniem władz Związku...
W czymś się mylę?
.
Tak, myślę, że się mylisz. Moje wcześniejsze doświadczenia z ZK w K-wie nie były najlepsze, ale postanowiłam się nie uprzedzać. Dlatego zdecydowałam się tam pójść, posłuchać, popatrzeć i wyrobić sobie zdanie + zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem. To co tam ujrzałam po stronie władzy mnie zbulwersowało. Dlatego do końca roku będę w opozycji - czyli "bez poziomu" a potem przestanę płacić składkę Nie ja jedna.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 15:56   #187
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
W tej "opozycji", do której poziomu musiała naginać się "jedynie słuszna linia partii", są także Ludzie ze środowiska wolfdogowych wilczakowców.....
Jak wspomniałaś, nam /mimo braku obowiązków odgórnych/ zależy na psach..... jesteśmy normalni....
...
Ten "poziom" , to między innymi Rona, ja /chociaż mnie tam nie było, na ich szczęście, to solidaryzuję się z tym "poziomem"/ i wielu innych godnych szacunku oddanych psom Ludzi /nie będę Ich wymieniać z nazwisk i nick-ów, bo nie mam takiego upoważnienia, ale -uwierz- czytają tę "rozmowę" i są zbulwersowani tym co się działo w Krakowie na zebraniu/.
A ty Im "przywaliłaś "poziomem"......
Jak więc Ty ustawiasz się w tej "konfiguracji" >dbałość o rasę -ZKwP< ? /Ret.!/
/prościej się nie da.../
.....
Edit:
Określenie >normalni< użyłam w całokształcie oceny nas /naszego zachowania/, nie wybiórczo.... Chyba, że nie chcesz tego łączyć i wolisz ocenianie "selektywne"......

Tak jak wspomniała wcześniej Rona, to nie jest miejsce na tego typu dyskusje.
Tak, nie łączę tych dwóch spraw. każdy ma prawo glosować jak mu się podoba i popierać kogo chce. A fakt, że dbacie o rasę, nie ma związku dla mnie z tym jaką władzę popieracie czy też napiętnujecie.
Na to forum "przyszłam", aby dowiedzieć się czegoś o Wilczakach i poznać je z perspektywy właścicieli i hodowców, a nie po to by dyskutować o zebraniu krakowskim Swoją opinię wyraziłam raz, wcześniej na stronie i na tym koniec jak o mnie chodzi
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 25-03-2013 at 16:00.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 18:27   #188
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Dlatego do końca roku będę w opozycji - czyli "bez poziomu"
Innymi "drogami" i w innym czasie doszłyśmy do tego samego punktu "bez poziomu"....
No zobacz, jaki ten los dziwny jest: Ty chciałaś teraz tylko demokracji a ja chciałam teraz tylko "Psa"-przewodnika...... /inne doświadczenia z ZK zdobyłam ze 400lat temu i jak widzę nic się nie zmieniło..../
...
Quote:
Originally Posted by Rona View Post
a potem przestanę płacić składkę Nie ja jedna.
"Bój to jest nasz ostatni...".....Okropna rewolucjonistka.....
...
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Swoją opinię wyraziłam raz, wcześniej na stronie i na tym koniec jak o mnie chodzi
Ależ ja tym razem nie proszę o opiniowanie /już Cię "czytam" /, bo przecież napisałam wcześniej na stronie:
Quote:
Originally Posted by Bura View Post
/Ret.!/
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2013, 10:00   #189
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Tak jak wspomniała wcześniej Rona, to nie jest miejsce na tego typu dyskusje.
Sama wywołałaś ten temat prowokującym wpisem na temat oddziału krakowskiego ZK Jednak jeśli nie chcesz, możemy nie rozmawiać - takie podejście można było w sobotę zaobserwować po stronie władz oddziału krakowskiego, więc dla mnie nic nowego. O ile jednak jest skandaliczne na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, to na forum jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego szanuję i ogłaszam EOT z mojej strony na ten temat

Widzisz, życie z wilczakiem to 24-godzinna czujność i gotowość do konfrontacji na każdym polu. Mądrej konfrontacji opartej na wiedzy, zasadach, konsekwencji, zdrowym rozsądku. Jeśli raz, drugi, trzeci się opiekun wilczaka się wycofa z konfrontacji ze swoim burym, za chwilę ma na głowie MEGA problem lub problemy. Dlatego my tu dość mocno dyskutujemy na różne tematy, konfrontacji się nie boimy (no może z wyjątkiem kilku osób co to "ze wszystkimi chcą żyć dobrze") i te dyskusje przypominają ustawianie się wilczaków - mogą wyglądać ostro i dramatycznie, irytować, złościć, ale tak naprawdę prowadzą to lepszego zrozumienia specyfiki rasy. Gdy jednak dzieje się coś złego, wszyscy stajemy murem, staramy się sobie nawzajem pomagać i wspierać jak potrafimy.

PS te uwagi nie dotyczą trolli którzy od czasu do czasu się tu pojawiają
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2013, 14:09   #190
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
PS te uwagi nie dotyczą trolli którzy od czasu do czasu się tu pojawiają
PS2. Nie dotyczy tez ludzi, ktorzy mineli sie z rasa i powinni raczej nabyc wioskowe podgryzacze... Takie co czolgaja sie, gdy sie na niego patrzy, a kasaja po kostkach, gdy sie czlowiek obroci.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2013, 12:34   #191
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
PS te uwagi nie dotyczą trolli którzy od czasu do czasu się tu pojawiają

PS.3. A wtedy trolla "trollem" lub Adminem /to te "wilki" stojące na straży/.....w watasze porządek jednak czasami być powinien.....
.....choćby dla zachowania pozorów i zmylenia podgryzacza...
/bardzo mi brakuje mojego Ulubionego "trolla".... Bochu! Kajś Ty jest?.... /
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2013, 13:58   #192
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Zastanawiałam się, czy się w ogóle odzywać, ale chyba warto w związku z tym, że wątek o ZKwP ogólnie, chociaż ja raczej milczek niż dysputant. Więc mam tylko takie ogólne spostrzeżenie. Jako jedna z trzech osób ‘wilczakowych’ byłam na krakowskim walnym zebraniu. Byłam po raz pierwszy. Jak było wiedzą Ci, którzy byli i też nie widzę powodu roztrząsania tego na wolfdogu. Tyle z mojej strony o Krakowie. Chodzi mi o co innego i myślę, że krakowskie walne będzie do tego dobrym przykładem. Nie w odniesieniu do wilczakowców, ale generalnie, do psiarzy.

Nie raz słyszy się na wystawach, na spacerach, czyta na różnych psich forach itd., liczne narzekania na to jak ZkwP działa albo jak nie działa i to jest tendencja raczej zbiorowa. A potem jest walne zgromadzenie z głosowaniem, omawianymi ważnymi tematami i z blisko tysiąca osób w oddziale (przepraszam, nie pamiętam, 1000 albo 700…tak czy tak znacznie więcej niż uczestników zebrania) przychodzi niespełna 200, a to podobno w porównaniu z poprzednimi latami i tak licznie*! A to nie jest głosowanie na „gadające głowy w telewizorze” czy "tematy odległe". To są sprawy i osoby z tego „psiego” naszego środowiska. Głosujemy na konkretnych ludzi: to jest hodowca z „naszego podwórka” który dba o maluchy, socjalizuje, pracuje itd. albo taki, który wypuszcza ileś miotów rocznie z kojca, rasy 'która się sprzedaje" i ma w nosie swoje psy, to jest szkoleniowiec, który ma indywidualne podejście do psiaków i ludzi, albo taki który czeka, żeby godzina szkolenia zleciała jak najszybciej i olewa swoją pracę, to jest vet którego solidną lub olewczą pracę znamy z kliniki itd. itd. To nie są anonimowe osoby. Może dobrze przyjść, wziąć kartę, zagłosować na konkretne osoby które nam odpowiadają i wrzucić głos do urny? Jeśli ktoś sobie chwali to jak działa ZKwP, to niech przyjdzie i wesprze działania ludzi którzy robią dobrą robotę. Jeśli ktoś gani to jak działa ZKwP,to niech też przyjdzie i zagłosuje na tych, którzy będą tą robotę robić sto razy lepiej.
Uprawiać malkontenctwo przez net jest najłatwiej. Chyba Gaga i Daniel pisali o tym kilka lat temu, ale może zwyczajnie warto przypomnieć, bo teraz okres walnych zgromadzeń w oddziałach. Jeśli nie chcemy brać w niczym udziału, to potem nie narzekajmy.

* Ja oczywiście rozumiem, że coś wypadnie, są sprawy dużo ważniejsze, rodzinne, zdrowotne i inne. Ale że nagle wszyscy?

PS. Jeśli ktoś się poczuł moimi słowami personalnie dotknięty, to przepraszam. Nie miałam takiego zamiaru. Po prostu moje spostrzeżenie jest ogólne i nie ma na celu żadnych 'osobistych wycieczek' do nikogo i w żadną stronę.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni

Last edited by Bajka; 28-03-2013 at 14:01.
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2013, 14:08   #193
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Zastanawiałam się, czy się w ogóle odzywać, ale chyba warto w związku z tym, że wątek o ZKwP ogólnie, chociaż ja raczej milczek niż dysputant. Więc mam tylko takie ogólne spostrzeżenie. Jako jedna z trzech osób ‘wilczakowych’ byłam na krakowskim walnym zebraniu. Byłam po raz pierwszy. Jak było wiedzą Ci, którzy byli i też nie widzę powodu roztrząsania tego na wolfdogu. Tyle z mojej strony o Krakowie. Chodzi mi o co innego i myślę, że krakowskie walne będzie do tego dobrym przykładem. Nie w odniesieniu do wilczakowców, ale generalnie, do psiarzy.

Nie raz słyszy się na wystawach, na spacerach, czyta na różnych psich forach itd., liczne narzekania na to jak ZkwP działa albo jak nie działa i to jest tendencja raczej zbiorowa. A potem jest walne zgromadzenie z głosowaniem, omawianymi ważnymi tematami i z blisko tysiąca osób w oddziale (przepraszam, nie pamiętam, 1000 albo 700…tak czy tak znacznie więcej niż uczestników zebrania) przychodzi niespełna 200, a to podobno w porównaniu z poprzednimi latami i tak licznie*! A to nie jest głosowanie na „gadające głowy w telewizorze” czy "tematy odległe". To są sprawy i osoby z tego „psiego” naszego środowiska. Głosujemy na konkretnych ludzi: to jest hodowca z „naszego podwórka” który dba o maluchy, socjalizuje, pracuje itd. albo taki, który wypuszcza ileś miotów rocznie z kojca, rasy 'która się sprzedaje" i ma w nosie swoje psy, to jest szkoleniowiec, który ma indywidualne podejście do psiaków i ludzi, albo taki który czeka, żeby godzina szkolenia zleciała jak najszybciej i olewa swoją pracę, to jest vet którego solidną lub olewczą pracę znamy z kliniki itd. itd. To nie są anonimowe osoby. Może dobrze przyjść, wziąć kartę, zagłosować na konkretne osoby które nam odpowiadają i wrzucić głos do urny? Jeśli ktoś sobie chwali to jak działa ZKwP, to niech przyjdzie i wesprze działania ludzi którzy robią dobrą robotę. Jeśli ktoś gani to jak działa ZKwP,to niech też przyjdzie i zagłosuje na tych, którzy będą tą robotę robić sto razy lepiej.
Uprawiać malkontenctwo przez net jest najłatwiej. Chyba Gaga i Daniel pisali o tym kilka lat temu, ale może zwyczajnie warto przypomnieć, bo teraz okres walnych zgromadzeń w oddziałach. Jeśli nie chcemy brać w niczym udziału, to potem nie narzekajmy.

* Ja oczywiście rozumiem, że coś wypadnie, są sprawy dużo ważniejsze, rodzinne, zdrowotne i inne. Ale że nagle wszyscy?

PS. Jeśli ktoś się poczuł moimi słowami personalnie dotknięty, to przepraszam. Nie miałam takiego zamiaru. Po prostu moje spostrzeżenie jest ogólne i nie ma na celu żadnych 'osobistych wycieczek' do nikogo i w żadną stronę.

W Oddziale Krakowskim jest ok. 1200 członków, na zebraniu z prawem głosu było 189 osób.....

Co do reszty:



PS przepraszam, nie mogłam się powstrzymać
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2013, 22:25   #194
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Uprawiać malkontenctwo przez net jest najłatwiej.
Szczególnie tym, którzy nie byli, nie dotknęli różnych problemów i tylko narzekają -zgadzam się. Powiem więc stanowczo: "parówkowym skrytożercom mówimy NIE!"
Co innego, gdy sie problem dotknęło, wręcz poczuło na własnej skórze..... Wtedy chyba net-owy malkontent jest usprawiedliwiony za swoje malkontenctwo......
Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Jeśli nie chcemy brać w niczym udziału, to potem nie narzekajmy.
Zarząd działa nie w swoim imieniu -ma działać w dobrze pojętym interesie psów. A my z powodu tych psów płacimy składki. Płacimy, więc mamy prawo wymagać nawet jeśli nie mamy możliwości bywać. A Ci którzy biorą nasze pieniądze nie mają prawa traktować nas /-zwykłych opiekunów/ przedmiotowo.
Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Jeśli ktoś się poczuł moimi słowami personalnie dotknięty, to przepraszam.
Ja nie, bo ja z tych >"dotkniętych" inaczej<..... bezpośrednim kontaktem z ZKwP....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post

PS przepraszam, nie mogłam się powstrzymać
Dlatego też te zniknięte parówki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi!
/ja też.../
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2013, 10:39   #195
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Zarząd działa nie w swoim imieniu -ma działać w dobrze pojętym interesie psów. A my z powodu tych psów płacimy składki. Płacimy, więc mamy prawo wymagać nawet jeśli nie mamy możliwości bywać. A Ci którzy biorą nasze pieniądze nie mają prawa traktować nas /-zwykłych opiekunów/ przedmiotowo.
Bura, pewnie że tak. Ja się z Tobą Bura w pełni.Tylko, że ten zarząd to konkretni ludzie, których sobie wybieramy. Albo nie wybieramy gdy nas nie ma.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2013, 20:13   #196
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Na zachętę jedno wklejam, reszta na Blogu Szelminki. Tak u nas dziś właśnie jest pięknie, zimowo.

Pozdrawiam wszystkich świątecznie
Attached Images
File Type: jpg P1280276.jpg (88.8 KB, 22 views)
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org