Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-02-2011, 11:15   #101
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

No to mnie zrobiliście... Teraz nie wiem czy kupować mebelki czy nie A w końcu nie mogę najprzyjemniejszego wybierania zostawić Witkowi...
A kiedy Waszym córeczkom odpadło?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2011, 12:32   #102
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
A kiedy Waszym córeczkom odpadło?
Ha ha ha, ile to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na wilczakowym forum
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2011, 13:27   #103
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Rozumiem trochę Wasze rozterki ale jako podwójna babcia mówię, że najważniejsze aby zdrowe było, dobrze się chowało (od chowu nie od chowania) i kochało wilczaki
Pozdrawiamy i życzymy szczęśliwych rozwiązań dla wszystkich forumowych przyszłych mam.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2011, 13:49   #104
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Rozumiem trochę Wasze rozterki ale jako podwójna babcia mówię, że najważniejsze aby zdrowe było, dobrze się chowało (od chowu nie od chowania) i kochało wilczaki
Pozdrawiamy i życzymy szczęśliwych rozwiązań dla wszystkich forumowych przyszłych mam.
Dokładnie!!!
My chodząc co miesiąc na USG nie zwracaliśmy uwagi na płeć. Od razu powiedzieliśmy naszej lekarce, że ma nawet nie patrzeć na to co między nogami, tylko zwracać uwagę na pozostałe rzeczy, czy serduszko bije, czy jest cały kręgosłup, żebra, czy pęcherz moczowy działa, czy prawidłowe rozmiary jak na ten okres rozwoju itd...
Te rzeczy były dla nas priorytetem i zawsze to chcieliśmy wiedzieć. kwestia płci była nam całkiem obojętna, bo nie mieliśmy sztywnych preferencji kto ma się urodzić. Chcielismy tylko, żeby dziecko było zdrowe i bez alergii na sierść
Zresztą w momencie narodzin i tak wszystkie preferencje znikają i zapomina się o tym co by się chciało. Jest tu i teraz i to co nam zgotuje los okazuje się czymś najlepsyzm na świecie.
Wracając jeszcze do płci-u nas zmieniało się to i w końcu powiedzieliśmy że nie chcemy wiedzieć i że chcemy mieć niespodziankę w trakcie trwania ciąży. Na ostatniej wizycie dopiero usłyszeliśmy, że na 100% dziewczyna Choć i tak z Olą dawaliśmy sobie margines, bez nastawiania

No i jak mówi "konek" ŻEBY KOCHAŁO WILCZAKI!!! A tego na USG nie widać Gratulacje dla podwójnej, doświadczonej Babci, której trzeba słuchać!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2011, 14:06   #105
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Nie, no jasne, że najważniejsze, żeby było zdrowe, choć tego czego boję się najbardziej (MPD i alergie) to właśnie na USG nie widać... Ale jeśli chodzi o płeć to chciałabym wiedzieć Głupio będzie jeśli ciągle mówimy do niego "Kajtek" a tu nagle będzie "Helenka" Choć w sumie do mnie po urodzeniu mówiono "Kuba" i nie mam z tego powodu jakiś kompleksów

A o miłość do wilczaków chyba nie ma się co bać- to się wyssysa z mlekiem matki
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 13:08   #106
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Odświezam temat.
Wczoraj odwiedzili nas znajomi z małym dzieckiem.
Powiem szczerze -obawialam sie co do naszych burych jak beda sie zachowywaly w stosunku do dziecka,tym bardziej ze male dzieci nasze psiury widza raczej za płotem .
Moje obawy okazały sie zupełnie bezpodstawne.
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 19:02   #107
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
Odświezam temat.
Wczoraj odwiedzili nas znajomi z małym dzieckiem.
Powiem szczerze -obawialam sie co do naszych burych jak beda sie zachowywaly w stosunku do dziecka,tym bardziej ze male dzieci nasze psiury widza raczej za płotem .
Moje obawy okazały sie zupełnie bezpodstawne.
Bies rzadko ma do czynienia z małymi dziecmi, niestety. No i wczoraj uszczypał pewną młodą ludzką panienkę w pupę, pewnie myśląc, że to wilczak i tak się z nią pobawi... musimy uważać i uczyć, wiem, ale zawsze przykrość, jak takie rzeczy się zdarzają...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 22:47   #108
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Chyba za duze fotki wrzucilam dlatego nie chca sie otworzyc
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 22:49   #109
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
Odświezam temat.
Wczoraj odwiedzili nas znajomi z małym dzieckiem.
Powiem szczerze -obawialam sie co do naszych burych jak beda sie zachowywaly w stosunku do dziecka,tym bardziej ze male dzieci nasze psiury widza raczej za płotem .
Moje obawy okazały sie zupełnie bezpodstawne.
Nie doczytalem - edyta
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 23:20   #110
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Bies rzadko ma do czynienia z małymi dziecmi, niestety. No i wczoraj uszczypał pewną młodą ludzką panienkę w pupę, pewnie myśląc, że to wilczak i tak się z nią pobawi... musimy uważać i uczyć, wiem, ale zawsze przykrość, jak takie rzeczy się zdarzają...
Młodzieńcza brawura i siano w głowie, rozbrykał się chłopak i tyle. Panienka dzielna, Biesowi chyba wybaczyła Za kilka lat już nie będzie takich "końskich zalotów"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2011, 14:25   #111
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Młodzieńcza brawura i siano w głowie, rozbrykał się chłopak i tyle. Panienka dzielna, Biesowi chyba wybaczyła Za kilka lat już nie będzie takich "końskich zalotów"
No właśnie..., mój Breko(6 miesięcy) nie toleruje dzieci, nie wiem czy wyczuwa ze to jeszcze małe i słabe ale prawie za każdym razem zaczyna mi się rzucać( a jak mały delikwent jest jeszcze na rowerze to w ogóle masakra).
Już teraz idzie nam coraz lepiej i nie zawsze ma taki negatywny stosunek ale tak czy inaczej nigdy nie spuszczam go ze smyczy jak są dzieci
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2011, 14:36   #112
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Kasprzak View Post
No właśnie..., mój Breko(6 miesięcy) nie toleruje dzieci, nie wiem czy wyczuwa ze to jeszcze małe i słabe ale prawie za każdym razem zaczyna mi się rzucać( a jak mały delikwent jest jeszcze na rowerze to w ogóle masakra).
Już teraz idzie nam coraz lepiej i nie zawsze ma taki negatywny stosunek ale tak czy inaczej nigdy nie spuszczam go ze smyczy jak są dzieci
Ale Bies nie reagował negatywnie, zaledwie przez chwilę się zapomniał i potraktował człowieka jak innego wilczaka - po prostu za mało delikatnie, to wszystko. Zamiary były jak najbardziej pozytywne, wykonanie tylko się rozjechało
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2011, 15:57   #113
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Kasprzak View Post
No właśnie..., mój Breko(6 miesięcy) nie toleruje dzieci, nie wiem czy wyczuwa ze to jeszcze małe i słabe ale prawie za każdym razem zaczyna mi się rzucać( a jak mały delikwent jest jeszcze na rowerze to w ogóle masakra).
Już teraz idzie nam coraz lepiej i nie zawsze ma taki negatywny stosunek ale tak czy inaczej nigdy nie spuszczam go ze smyczy jak są dzieci
Nie spuszczaj, bo może wystraszyć malucha, jeśli nie obznajmiony z psami. Gdy Lorka była malutka była bardzo żywiołowa i chciała się z każdym witać bardzo żywiołowo . Kiedy przechodziliśmy kolo dzieci, ściągałam smycz i kazałam iść przy nodze. Poznawanie maluchów było zawsze pod pełną kontrolną i z czasem do suczy dotarło, że dziecko, to "coś pod ochroną" Teraz zachowuje się wzorowo - czyli przyjaźnie ignoruje a jak trzeba, to nawet pobawi się 'kulturalnie'. Kwestia czasu i konsekwencji.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2011, 10:34   #114
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

No to od razu mi lepiej
Jak narazie powoli zaczynami resocjalizacje i przyzwyczajamy do roweru - o dziwo idzie nam bardzo dobrze, na 2 wypady rowerowe stosunkowo mało razy chciał nas zjeść
Jak już całkowicie będzie ignorował dzieci i staruszki to może spróbujemy z małymi szkrabami
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2011, 10:56   #115
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Z półroczniakiem na rower?
Hazardziści....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2011, 11:14   #116
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Kasprzak View Post
Jak narazie powoli zaczynami resocjalizacje i przyzwyczajamy do roweru - o dziwo idzie nam bardzo dobrze
Pomyśl o dysplazji!! Kilka miesięcy bez psa przy rowerze wytrzymasz, a możesz mu zafundować sporo cierpienia na starość

Zasada powinna być zawsze: wpierw prześwietlenie na HD kiedy pies skończy 15 mies, a potem, jeśli wynik okaże się OK - rower! No i nie daj młodemu czasem zbiegać ze schodów dopóki nie wyrośnie! Znoś na rękach dopóki możesz, a jeśli za ciężki - ćwicz komendę "powoli".
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2011, 08:16   #117
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

Chyba troszkę przesadzacie. Przecież ja z nim kilometrów nie robie tylko pokazuje mu że kulka które się kręcą nie sa do gryzienia i ze nie powinien biegać za każdym rowerem napotkanym na ulicy.
Po za tym trzeba malucha troszkę socjalizować z różnymi dziwnymi rzeczami których nie widział i jeszcze sie ich boi np. rower, kosiarka itd.
Schodów nie posiadam ale dzieki za rade, bede uważać.

Last edited by Kasprzak; 03-06-2011 at 08:20.
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2011, 08:36   #118
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Kasprzak View Post
Chyba troszkę przesadzacie.
Nie Reagujemy na hasło szczeniak+rower nie każdy jest świadomy zagrożeń i naturalnym odruchem jest powiedzenie "uważaj". Ale zawsze w dobrej wierze
Quote:
pokazuje mu że kulka które się kręcą
kulka? Może kulki?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2011, 09:02   #119
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Kasprzak View Post
Chyba troszkę przesadzacie. .
A może nie? Będziesz testował?
Ale serio: z życzliwości piszemy... Bywały już młode wilczaki biegające za samochodem z oponą na szyi dla pogłębienia klatki... W przypadku HD NAPRAWDĘ lepiej dmuchać na zimne i trochę przesadzić z ostrożnością niż w drugą stronę.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2011, 11:16   #120
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
kulka? Może kulki?
hehe... sorry chodziło o kółka

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Ale serio: z życzliwości piszemy... Bywały już młode wilczaki biegające za samochodem z oponą na szyi dla pogłębienia klatki... W przypadku HD NAPRAWDĘ lepiej dmuchać na zimne i trochę przesadzić z ostrożnością niż w drugą stronę.
Jasne wiem ze to wszystko w dobrej wierze i dziekuje wam za to bardzo
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org