Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-05-2011, 15:27   #21
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jaskier View Post
Rozumiem, że problem polega na tym, że pieski, zwłaszcza latem, lubią kłaść się na zimnej podłodze, zamiast na rozłożonym kocu, czy karimacie. Mój Jaskier ma dokładnie to samo i martwię się, że w przyszłości będą problemy.
To raczej nie musi oznaczać automatycznie problemów; Łowca np. też się kładzie na kafelkach, bo w mieszkaniu gorąco, a nic takiego mu się nie robi.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 15:53   #22
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
To raczej nie musi oznaczać automatycznie problemów; Łowca np. też się kładzie na kafelkach, bo w mieszkaniu gorąco, a nic takiego mu się nie robi.
Jaskier ma ciemną skórę na łokciach. Pani weterynarz, która to oglądała przestrzegała nas przed leżeniem na twardym, bo może to spowodować pojawienie się modzeli. Stąd mój niepokój. Temat był o kaletkach, ale przyczyna obu problemów podobna

I z tego, co czytałem, to tak właśnie jest, że niektóre psy całe życie leżą na twardym i nie mają problemów, a niektóre mają. Cóż, może lepiej dmuchać na zimne...
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 16:10   #23
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jaskier View Post
I z tego, co czytałem, to tak właśnie jest, że niektóre psy całe życie leżą na twardym i nie mają problemów, a niektóre mają. Cóż, może lepiej dmuchać na zimne...
Jasne.
Ja też wolę, jak Łowca się kładzie na czymś; nie zawsze jednak mam na to wpływ (np. jak zostaje sam).
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2011, 12:11   #24
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by jaskier View Post
Rozumiem, że problem polega na tym, że pieski, zwłaszcza latem, lubią kłaść się na zimnej podłodze, zamiast na rozłożonym kocu, czy karimacie. Mój Jaskier ma dokładnie to samo i martwię się, że w przyszłości będą problemy. Być może taka karimata pomoże w przekonaniu czworonoga do leżenia na miękkim?
Samo leżenie na twardym i zimnym podłożu nie spowoduje zapalenia kaletek(może prędzej modzele). Problem polega na tym ze niektóre psy(w tym mój czorci pomiot) po prostu się nie szanują i zamiast delikatnie się kłaść to uwala się całym ciężarem swojego cielska albo wślizguje pod łózko po kaflach, panelach bądź betonie - to wszystko robi z duża siłą, niezdarnością oczywiście obijając sobie przy okazji kaletki
Z początku miałam niezły ubaw kiedy patrzyłam jak mój młody biega po całym domu co rusz się wywracając, no ale w końcu przestało mnie to bawić kiedy zobaczyłam pierwsze obrzęki(stosunkowo małe w porównaniu do dnia dzisiejszego).
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2011, 13:55   #25
Kasprzak
Junior Member
 
Kasprzak's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Wolin
Posts: 49
Default

Zgodnie z obietnica wstawiam zdjęcie prawej i lewej przedniej nogi Breka.

Zapalenie Kaletek (Noga Prawa)



Zapalenie Kaletek (Noga Lewa)



Oczywiście ze względu na to ze nie potrafię wstawiać zdjec inaczej niż przez galerie wolfdoga to i tam możecie je znaleźć(jakby jakimś cudownym sposobem znikły z tego posta)

Last edited by Kasprzak; 02-06-2011 at 10:37.
Kasprzak jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org