Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-06-2010, 11:36   #21
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Różnica na pewno jest w poziomie tego stresu ale nie mów, że inne psy się w ogóle takimi sytuacjami nie stresują bo teraz to Ty jesteś w błędzie.
Jeszcze raz, dla wyjaśnienia.
napisałaś, że "w takim przypadku każdy pies przeżyłby stres"
na co odpowiedziałam, że nie, nie każdy. Tylko tyle, ani słowa w stylu
"że inne psy się w ogóle takimi sytuacjami nie stresują"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-06-2010, 13:59   #22
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Wybacz, emocje = błąd interpretacji
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 19-06-2010, 20:42   #23
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

Bow-Bow (ale to saarloos wiec i inny charakter...ale tez wilczak) zyje na walizach od małego i moze jest to dobry sposob na przyzwyczajenie psa, ze tam gdzie kocyk, zabawki znajomo pachnace, tam dom. Inna sprawa ze moje wyjazdy ograniczaja sie do tych samych miejsc (wiec pies mial szanse wszystkie poznac, oswoic i teraz juz je rozpoznaje). Ale pozostawanie w zupelnie obcych miejscach (domy znajomych etc) tez nie wywoluje wiekszego stresu. Jak na razieMam nadzieje ze sie nie zmieni....


Jednak mimo wszystko to bylo jakies ryzyko, bo mogło byc inaczej i zanim sie kupi psa trzeba sobie odpowiedziec na pytanie "co jesli to wszystko bedzie nie do zniesienia dla psa?" i ile jestesmy w stanie poświęcić, czy gotowi jesteśmy na przeorganizowanie swojego zycia.

Np moj pies nienawidzi jazdy samochodem i pomimo wielu staran nadal sie slini, udalo sie wyeliminowac wymioty etc.ale slini sie nadal....jest mlody i ma szanse z tego "wyjsc" z wiekiem (na co mam nadzieje) i jest jeszcze kilka rozwiazan do wyprobowania (m.in zmiana samochodu 8-]...itd), ale moze sie okazac ze nie dadza skutku i licze sie z faktem ze bede musiala przeorganizowac sobie zycie i tyle.

Maillevin musisz po prostu sie liczyc z konsekwencjami kupna psa tej rasy i tyle

Chodzi o to ze nigdy nie jestes w stanie przwidziec jaki bedzie Twój CzW. Natomiast istnieje duze prawdopodobienstwo, na podstawie doswiadczen z wieloma psami tej rasy ze bedzie problematycznie....przez duze P.

Mysle ze nikomu nie chodzi o to by Cie zniechecac. Lepiej po prostu wiedziec pewne rzeczy od samego poczatku i jesli sie zdecydujesz na CzW, byc na nie gotowym



Pozdrawiam Asia
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 19-06-2010, 21:11   #24
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Ja wiem, że jest ryzyko i że nigdy nie da się przewidzieć jaki ostatecznie ten pies będzie. Jeśli trafiłby mi się pies w żaden sposób nie tolerujący wyjazdów czy zostawania no to wtedy zostałaby reorganizacja albo wybłaganie pozwolenia na zabieranie psa do pracy

Zadałam to pytanie bo chciałam wiedzieć czy w ogóle jest możliwe żeby psa tej rasy tego nauczyć, czy jest jakaś szansa chociaż żeby się przyzwyczaił uczony podróży od szczenięcia

Mój pies też miał problemy z samochodem, z radością wskakiwała sama ale jak tylko samochód ruszał zaczynało się ślinienie, wymioty itp. Psica w końcu się przyzwyczaiła i problem zniknął. Trwało to chyba ze 3 lata, może jakby więcej jeździła i na dłuższych dystansach niż 5km raz w tygodniu to przeszłoby szybciej. Jak jeździsz daleko i często to może spróbuj jakichś środków na chorobę lokomocyjną, które u weterynarza na pewno są. Chyba, że Twój pies w ogóle boi się samochodu i podróżowania, wtedy to już nie będzie zwykła choroba lokomocyjna a lęk lokomocyjny.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org