Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-2013, 11:40   #1
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default Inne organizacje kynologiczne

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Ja, póki co, mam tylko dwa owczarki długowłose
takie totalne OT- a wilczaki kedy bedzie cie miec to one w jakiej organizacii beda?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 12:19   #2
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
takie totalne OT- a wilczaki kedy bedzie cie miec to one w jakiej organizacii beda?
W tej co i ja jestem - Związek Kynologiczny - Oddział Kraków
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 19-03-2013 at 12:33.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 13:06   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
W tej co i ja jestem - Związek Kynologiczny - Oddział Kraków
a na linku to jakas nie wiadoma organizacja jest no i nie wiem jak tam z czlonkowstwiem w 2 od razu u nas tak nie mozna. czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 14:33   #4
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a na linku to jakas nie wiadoma organizacja jest no i nie wiem jak tam z czlonkowstwiem w 2 od razu u nas tak nie mozna. czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?
Tłumaczę: na linku to jest nazwa WEEBLY - tam można robić samemu stronkę internetowa za free. Ja i tylko ja należę do Związku Kynologicznego - moje suczki nie należą nigdzie.

Wiem, że u nas nie wolno należeć gdzie indziej

A tak przy okazji - mam na imię Joanna
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 19-03-2013 at 14:39.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 15:51   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Tłumaczę: na linku to jest nazwa WEEBLY - tam można robić samemu stronkę internetowa za free. Ja i tylko ja należę do Związku Kynologicznego - moje suczki nie należą nigdzie.

Wiem, że u nas nie wolno należeć gdzie indziej

A tak przy okazji - mam na imię Joanna
witaj ale co z tego ze to free web site wazna informacja na nim
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 17:45   #6
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
witaj ale co z tego ze to free web site wazna informacja na nim
No i info mówi : należę do Związku Kynologicznego, moje suczki nie! Na czerwono na pierwszej stronie pod counterem
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 18:25   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
No i info mówi : należę do Związku Kynologicznego, moje suczki nie! Na czerwono na pierwszej stronie pod counterem
przepraszam znalazlam cos dla mnie ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

p.s. takie pytanko a dla czego na WW wystawe tylko 3 sedziowe beda? to jaka ilosc psow bywa na WW wystawe?
__________________

Last edited by wolfin; 19-03-2013 at 18:29.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 18:27   #8
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ooo poDakarowa suczka, jak charakter?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 18:39   #9
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
przepraszam znalazlam cos dla mnie ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii
Daiva w przypadku tych innych organizacji to z owczarkami dlugowlosymi jest ciut inaczej, teraz od zeszlego roku sa akceptowane prze zwiazek, ale tylko te ktore sie urodzily od zwiazkowych rodzicow. Ja ze szkolenia znam kilku ludzi z innej organizacji, bardzo dbaja o swoje owczarki, szkola je, badaja, dobieraja krycia. Znam tez takich ktorzy byli w innej organizacji robili co chcieli czyli mnostwo psow mnostwo miotow, psy w kojcach, dzieki nowym zasadom wskoczyli do zkwp i robia dokladnie to samo tylko pod zwiazkiem. Nie ma reguly jak widac
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 19:27   #10
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
przepraszam znalazlam cos dla mnie ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

p.s. takie pytanko a dla czego na WW wystawe tylko 3 sedziowe beda? to jaka ilosc psow bywa na WW wystawe?
Dobrze to potłumaczę trochę

Jest wiele organizacji kynologicznych w Polsce, do jednej z nich należałam sama. Ale po upływie pewnego czasu uznałam, że nie tędy droga i że nie podoba mi się za wiele rzeczy.
Sędziów w takich organizacjach jest nie wielu, w jednych 3, w innych 5. Zależy od aktywności członków i ich chęci zostania sędzią.

Ponieważ organizacje te powstały ( mówię o takich działających od min 10 lat) , aby zrzeszać Owczarki Niemieckie Długowłose - nieuznane wtedy przez FCI, to z reguły są dwa ringi - jeden dla ON'ów i drugi dla reszty ras - jeśli organizacja inne rasy posiada.

To jest średnio 80 psów, na światówce zdarza się nieco ponad 100. Na dwa ringi - dwóch sędziów

Po wejściu w życie ustawy o Ochronie Zwierząt powstało multum pseudoorganizacji, tylko po to, aby wydawać papiery psom, które często są niewiadomego pochodzenia. Ale jest to niestety zgodne z prawem - pies ma "rodowód" i sprzedający, ani kupujący nie popełnia przestępstwa. Nie wiem czy te nowe organizacje mają jakiekolwiek wystawy i wymogi hodowlane, bo nigdy się tym nie interesowałam.



PS Żeby było już całkowicie jasne: Moje DONki są niehodowlane! Mają dysplazję, a młodsza PNN do tego. NIE NALEŻĄ TERAZ NIGDZIE, SA NA KOLANKA! A z mojej rodziny ludzkiej to tylko ja się zajmuję kynologia i od pewnego czasu należę do ZKwP i NIGDZIE indziej. I Wilczak też tylko do ZKwP jak się pojawi.
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 19-03-2013 at 19:52.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 19:32   #11
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
ooo poDakarowa suczka, jak charakter?
Charakter ma wymarzony jak dla mnie. Spokojna, zrównoważona. Zero agresji. kocha wszystkich ludzi i psy. Z sukami gorzej - ale tylko z tymi dużymi. Na małe nie zwraca uwagi.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:03   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

dzieki
a jak teras z imieniem sedziego? jesli juz jestes cie w FCI to chyba sedziowac i byc sedzia w innej organizacii nie mozna? u nas na Litwie to taki regulamin jest ze tylko FCI albo nie FCI podwojnej pracy nie da sie robic.
hmmm to jesli tyle psow to po co bawi sie w world winner show
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:14   #13
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Daiva w przypadku tych innych organizacji to z owczarkami dlugowlosymi jest ciut inaczej.....
no ALE .... to tez takie troche .... klamstwo- z psow z rodowodami " nie hodowlany" robili hodowlanych psow. wiem ze sa w FCI teras, ale to takie obchodzenie regulaminow, to moze na wszystkie psy z ras " nie hodowlany" trzeba robic kluby i ich hodowac. ONek dlugowlosy nadal jest pod znakem zapytania bo duzo problemow maja. i ich przyjeli chyba tylko z tego powodu ze prawe polowa miotow byla z szczeniakami nie do hodowli. a niemcy spritne- z pieknego owczarka kedys zrobili to co widzimi dziszaj, to i pet klas zrobili rasowymi juz, jesli zaczne sie cos nowego tez zrobia kasa jest kasa.
nie wiem jak w PL a u nas to na UCI ida psy ktore nie sa hodowlane w FCI ( maja zle badania czy nie moga dociagnac do doskonalej oceny na wystawach czy inne problemy) to z tego powodu jakos trzymam distans
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:24   #14
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
dzieki
a jak teras z imieniem sedziego? jesli juz jestes cie w FCI to chyba sedziowac i byc sedzia w innej organizacii nie mozna? u nas na Litwie to taki regulamin jest ze tylko FCI albo nie FCI podwojnej pracy nie da sie robic.
hmmm to jesli tyle psow to po co bawi sie w world winner show
No nie można! Dlatego z dniem rezygnacji wszelkie uprawnienia jakie posiadałam straciły swoja moc.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:27   #15
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
no ALE .... to tez takie troche .... klamstwo- z psow z rodowodami " nie hodowlany" robili hodowlanych psow. wiem ze sa w FCI teras, ale to takie obchodzenie regulaminow, to moze na wszystkie psy z ras " nie hodowlany" trzeba robic kluby i ich hodowac. ONek dlugowlosy nadal jest pod znakem zapytania bo duzo problemow maja. i ich przyjeli chyba tylko z tego powodu ze prawe polowa miotow byla z szczeniakami nie do hodowli. a niemcy spritne- z pieknego owczarka kedys zrobili to co widzimi dziszaj, to i pet klas zrobili rasowymi juz, jesli zaczne sie cos nowego tez zrobia kasa jest kasa.
nie wiem jak w PL a u nas to na UCI ida psy ktore nie sa hodowlane w FCI ( maja zle badania czy nie moga dociagnac do doskonalej oceny na wystawach czy inne problemy) to z tego powodu jakos trzymam distans
Myślę, że wszędzie jest podobnie. Są uczciwi hodowcy i tacy, którzy myślą tylko i wyłącznie o zarabianiu na psach. Smutne, ale prawdziwe
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:31   #16
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Daiva ja ich nie bronie, ale wyobraz sobie co robisz jak chcesz owczarka krotkowlosego do wystaw , szkolenia itp, a Ci z niego rosnie owczarek dlugowlosy, za ktorego zaplacilas jak za pelnoprawnego przyszlego repa czyli 1500 zl (12 lat temu), hodowca sie dupa odwraca i ma gdzies, udaje ze to nie jego problem. My tak mielismy, tylko ze wtedy nam to nie robilo, pojawilismy sie na jednej wystawie, wskazalismy hodowce oszusta, ktory wciaz dziala w zwiazku u nas w Gdyni. Jak wzielismy Jazona to sie okazalo ze takich niespodzianek jak nasz Zuziu jest mnostwo i za kazdym razem hodowca mial w nosie, nawet sluchy chodzily ze za miastem ma kojce i tam bierze psy od innych skojarzen i wciska jako dzieci swojego glownego repa. Zuziu owszem mimo swietnego wygladu i charakteru sie nie nadaje do hodowli, niestety stawy to jakas masakra, choc ogolna kondycje ma genialna.
Wiec w jakis sposob rozumiem tych ludzi, Ci co znam robia psom badania, dbaja o nie i szkoda mi ze nie moga byc zwiazkowymi psami bo charakter maja genialny a na placu szkoleniowym to perelki.
Czy sa mniej zdrowe niz krotkowlose? Watpie, nasz ma problemy z dysplazja i kregoslupem, a ta przypadlosc nie rozroznia u owczarkow dlugosci wlosa
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 19-03-2013 at 20:38. Reason: sens zdania
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 21:52   #17
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

avgrun nie wiem jak w PL ale u nas juz na przedazy w rodowodzie wpisane jaka siersc maja szczeniaki i kupic psa dlugowlosowego z rodowodem normalnym nie da sie.
jasne ze wszedzie jest i te i inne, i to zalezy od czlowieka tez.

Joana to wiedza ze jest- mozna w zwiazku zaciac i kto wie moze spotkami sie kedys w ringu pod Twoim sedziostwem

p.s. pytanko nr 2? teras tak czytam ze w Pl duza problema z stawami u Onkow? ja czytam nasze 3 foruma o nich na LT i znam ledwo kilka psow ktore maja problemy z tym. a i linie chyba podobne sa i badanie tez sa robione tak samo. moze ma cie jakas idee dla czego tak jest
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 22:04   #18
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Czasami dlugiego wlosa nie widac na przegladzie i mozna sie naciąć.
A co do uznania dlugiego wlosa. Ta odmiana realnie istniała, byla hodowana i pożądana wiec oficjalne dopuszczenie jej bylo tylko formalnym uznaniem stanu faktycznego. Nawet jesli bodzcem byla uciekajaca z SV i FCI kasa


ja regularnie czytam owczarkarskie forum i problem z dysplazja jest (w tym duzo lokci) oczywiscie nigdy nie u psow hodowcow
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 22:08   #19
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Cześć, Joanno!
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
czy Wy sami ( czy przepraszam bo nie wiem kto tu pod nickem jest) rodzice moze ) zostawia jedna i beda tylko i wylacznie w FCI?
Ja tylko wtrącę, że pytania Daivy nie są zaczepką. Tak dla Twojej wiedzy -Daiva to "stara" Hodowczyni litewska bliska naszym sercom. Swoje życie daje wilczakom i troszczy się o nie. Chyba dobrze by było dla rasy, gdyby rasa została pod skrzydłami ZK /od FCI/, a nie podryfowała w rejony innych organizacji/.
To, że pisze łamaną polszczyzną nie znaczy że nie rozumie i trzeba Jej pisać wielkimi literami.
/Nie ukrywam, że nie tylko Ją interesują Twoje odpowiedzi.... /

Last edited by Puchatek; 19-03-2013 at 22:43.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 22:45   #20
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

12 lat temu hodowca wpuscil nam kilka 6-tygodniowych szczeniakow, wszystkie wygladaly tak samo- kudlate kulki. Hodowca zapewnil ze pies bedzie krotkowlosy i na wystawy, wpuscil pieknego tatusia i Jazon dostal rodowod zwiazku kynologicznego, ktory pozniej mozna bylo sobie wsadzic jak pisalam hodowca dupek, niestety nie do ruszenia, choc moze niedlugo sie to zmieni W kazdym razie nie powstrzymalo nas to przed kochaniem go niezmiernie i szkoleniem go (tak tak Zuziu jest Pan Doktor i ma zdane IPO )
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org