Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-01-2005, 20:17   #41
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Czekam z niecierpliwoscia
Dobra...dalej, jak pisalam - zaczelo mnie meczyc co tak zachwyca w agility i zaczelam pytac tu i tam i wszedzie dostawalam te sama odpowiedz. Ze super, ze kontakt, ze pies nakrecony...nie przemawia to do mnie
Zeby nie bylo - nie mam nic przeciwko agility i pewnie to fajna zabawa jest ale :
1. nadal nie rozumiem
2 odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje

i tyle
CHyba jestem zwolenniczka innej formy aktywnosci z psem po porstu....mnie bardziej wloczy po terenie niz kreci latanie po zabudowanym placu zabaw....trudno..umre bez poznania radosci z agility
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 20:23   #42
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
CHyba jestem zwolenniczka innej formy aktywnosci z psem po porstu....mnie bardziej wloczy po terenie niz kreci latanie po zabudowanym placu zabaw....trudno..umre bez poznania radosci z agility
Nie bede sie klocic
Wolna wola
A widzilas kiedy kolwiek psy biegajace? Chociaz raz...
Dla mnie to jest super
Wiesz zabudowany plac ale jak duzo daje ten plac To juz mowilam i nie bede sie powtarzac
Ja rowniez uwielbiam wedrowki i jazde na rowerze zwlaszcza z psem ale jednak agility jest czyms wiecej
1)A czemu nie rozumiesz? Co w tym trudnego?
2)A jaka odpowiedz by cie satysfakcjonowala?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:01   #43
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
A widzilas kiedy kolwiek psy biegajace? Chociaz raz...
Dla mnie to jest super
Ano....specjalnie chodzilam ogladac.
I nawet widzialam te bardzo dobre...

Quote:
Originally Posted by Narvana
Wiesz zabudowany plac ale jak duzo daje ten plac To juz mowilam i nie bede sie powtarzac
Powtarzac nie - ale powiedz mi cos nowego
Wyobraz sobie, ze poza tym, ze wiem jak wyglada tor to nic nie wiem i chce sie dowiedziec...zachec mnie ...ja naprawde nie neguje tylko nie umiem zlapac tego czegos


Quote:
Originally Posted by Narvana
1)A czemu nie rozumiesz? Co w tym trudnego?
2)A jaka odpowiedz by cie satysfakcjonowala?
To nie chodzi o trudnosc tylko chyba zupelnie inne strefy tego czegos co nas kreci
A satysfakcjonowalaby mnie odpowiedz bardziej hmm.....bardziej rozwinieta??
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:06   #44
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Dobra...dalej, jak pisalam - zaczelo mnie meczyc co tak zachwyca w agility i zaczelam pytac tu i tam i wszedzie dostawalam te sama odpowiedz. Ze super, ze kontakt, ze pies nakrecony...nie przemawia to do mnie
To moze tak:
mamy wilczaka, ktory ma szybko pokonac tor, reagujac na komendy wlasciciela. I jeszcze sie przy tym cieszyc.
Czyli ma miec zrobione doskonale posluszenstwo i byc odpowiednio zmotywowany. Nie ma problemu, aby z toru agility przejsc na plac szkoleniowy. Bo zasada nauczania jest taka sama.
Minus jest taki jak u posluszenstwa: a po co ja mam tak biegac...?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:08   #45
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Ano....specjalnie chodzilam ogladac.
I nawet widzialam te bardzo dobre...
Tzn? Jakie i gdzie? Tak z ciekawosci...


Quote:
Powtarzac nie - ale powiedz mi cos nowego
Wyobraz sobie, ze poza tym, ze wiem jak wyglada tor to nic nie wiem i chce sie dowiedziec...zachec mnie ...ja naprawde nie neguje tylko nie umiem zlapac tego czegos
Tego bakcyla?

Quote:
A satysfakcjonowalaby mnie odpowiedz bardziej hmm.....bardziej rozwinieta??
No i to bedzoe trudne Daj mi czas ok?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:10   #46
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
To moze tak:
mamy wilczaka, ktory ma szybko pokonac tor, reagujac na komendy wlasciciela. I jeszcze sie przy tym cieszyc.
Czyli ma miec zrobione doskonale posluszenstwo i byc odpowiednio zmotywowany. Nie ma problemu, aby z toru agility przejsc na plac szkoleniowy. Bo zasada nauczania jest taka sama.
Minus jest taki jak u posluszenstwa: a po co ja mam tak biegac...?
Ale o co chodzi?
Mi nie chodzi teraz o CzW tylko ogolnie o agility
Wytlumacz mi Margo ten text bo ja glupia jestem i nia kapuje
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:14   #47
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
To moze tak:
mamy wilczaka, ktory ma szybko pokonac tor, reagujac na komendy wlasciciela. I jeszcze sie przy tym cieszyc.
Czyli ma miec zrobione doskonale posluszenstwo i byc odpowiednio zmotywowany. Nie ma problemu, aby z toru agility przejsc na plac szkoleniowy. Bo zasada nauczania jest taka sama.
Minus jest taki jak u posluszenstwa: a po co ja mam tak biegac...?
Dobraaaa nie bede Was meczyc bo i tak z tego nic nie wyjdzie
Dotychczas zasada byla taka ,z e zrobilam cos z psem pod warunkiem , ze robilam to w taki sposob, ze mnie to krecilo, bylam czescia tego czegos....prawdopodobnie agility do moich klimatow nie nalezy i- powtorze- umre z niewiedza jakie to fajne
To tak jak ze sprtem- zarzucilam jazde figurowa na lodzie na rzecz strzelectwa i karate .....choc potrafie z podziwme patrzec na zawodnikow na lodzie
Narvana - nie zwalaniam Cie jednak z prezmyslanej odpowiedzi - z ogromna ciekawoscia na nia czekam
Przekonac-nie przekonasz ale moze nadasz tej dyscyplinie inny wymiar w moich oczach


jesli nie uznamy , ze tak jest lepeij to na ponizsze:
Quote:
Originally Posted by Margo
mamy wilczaka, ktory ma szybko pokonac tor
zapytam : ale po co???
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:16   #48
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Narvana - nie zwalaniam Cie jednak z prezmyslanej odpowiedzi - z ogromna ciekawoscia na nia czekam
Przekonac-nie przekonasz ale moze nadasz tej dyscyplinie inny wymiar w moich oczach
OK Sprobuje
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:19   #49
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Mi nie chodzi teraz o CzW tylko ogolnie o agility
Wytlumacz mi Margo ten text bo ja glupia jestem i nia kapuje
Juz rozwijam temat...
Wilczak jest zastepstwem, bo podobnie reaguje wiele innych ras. Pierwsze jego podejscie do agility stoi pod pytaniem: "Po co mam biegac? Po co mam zaliczyc tunel, przeszkody, kladki, skoki, skoro juz stoje na mecie.... "
Trzeba wiec psa przekonac, ze warto mu taka trase zrobic. I tu potrzebna jest odpowiednia motywacja. Aby pies wykonywal komendy z odpowiednia szybkoscia musi to byc bardzo dobra motywacja. Natomiast poniewaz na trasie nic nie jest ustalone i pies musi sluchac komend wlasciciela, wiec potrzebne jest posluszenstwo. A poniewaz komendy musi robic bez zastanawiania sie, wiec pies musi miec zaufanie do swojego przewodnika i tzn wiez.
To tak w normalnym przypadku.

Teoretycznie to jest tez powodem, dlaczego na agility najlepsze sa bordery i belgi: one nie zastanawiaja sie dlaczego maja biegac, nakrecisz je na skorke od chleba, a zawsze oczekuja czegos od wlasciciela. Taka specyfika rasy....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:23   #50
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Juz kapuje
Margo-zgadzam sie z toba
Jednak mi sie wydaje ze CzW mozna nakrecic
Tzn Irma byla nakrecona Nie wiem jak Baby ale chyba tez skoro ma A2
Ja pracowalam przez krotka chwile z Amberkiem na agility i mial z tego radoche ze to robi
Ech gdyby zaczal trenowac to wierze w niego bo mu sie to podobalo i wykonywal wszystko szybko Z radoscia I na dodatek z obca osoba
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:28   #51
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
zapytam : ale po co???
Jak na to nie odpowiem, bo to kwestia preferencji i zabawy.... Czyli co kto lubi... :
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:30   #52
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by Gaga
zapytam : ale po co???
Jak na to nie odpowiem, bo to kwestia preferencji i zabawy.... Czyli co kto lubi... :
Dokladnie
A tak apropo
Jesli lubisz chodzi z psem (gdzies tam w srodku topicu o tym wspomnialas ): ale po co? :P
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:34   #53
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by Gaga
zapytam : ale po co???
Jak na to nie odpowiem, bo to kwestia preferencji i zabawy.... Czyli co kto lubi... :
Tak jest, ale juz wiem o co mi chodzi ...ja nie rozumiem PO co chce aby ten pies pokonywal te tunele, slalomy itd..czyli nie rozumiem frajdy dla czlowieka
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:37   #54
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja osobiscie mam frajde z tego ze widze jak moj pies zaczyna miec iskry w oczach na widok sznureczka i jak biegamy po torze Jaki patrzy sie na mnie to morda swoja z pytaniem: no to co meczymy sie jeszcze? Czy idziemy polezec na lake?
Fajnie jest widziec jak pies ma do ciebie zaufanie i chce z toba pracowac To jest fajne
A przy okazji masz duuzo ruchu z psem
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:43   #55
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Jesli lubisz chodzi z psem (gdzies tam w srodku topicu o tym wspomnialas ): ale po co? :P
No bo tak: ide...gadam sobie do psa...bawie sie z nim, wpadnei mi cos do glowy to sobie porobimy ( jakies chowanie czegos i szukanie, jakies inne cwiczenia...) czyli robimy to co aktualnie wpadnie mi do glowy lub wyniknie z zachowania suki....dzieki temu umiem pare potrzebnych i zupelnie niepotrzebnych rzeczy ) Obie wracamy brudne, zmeczone a jak doskonale zrelaksowana....i po prostu chyba nie potrafilabym isc z radocha na zajecia z gory zaplanowane)
Margo! Przemek! Nie dawajcie mi wilczaka
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:45   #56
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Ja osobiscie mam frajde z tego ze widze jak moj pies zaczyna miec iskry w oczach na widok sznureczka i jak biegamy po torze Jaki patrzy sie na mnie to morda swoja z pytaniem: no to co meczymy sie jeszcze? Czy idziemy polezec na lake?
Fajnie jest widziec jak pies ma do ciebie zaufanie i chce z toba pracowac To jest fajne
A przy okazji masz duuzo ruchu z psem
NO dobrze ale jesli mam psa, ktory ma takie same iskry niekoniecznie na widok sznureczka? E tam........dobra, niech bedzie....agility nie jest dla mnie i juz)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:47   #57
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
NO dobrze ale jesli mam psa, ktory ma takie same iskry niekoniecznie na widok sznureczka?
To biegach z nim na to na co ma iskry w oczach i juz
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:51   #58
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Quote:
Originally Posted by Gaga
NO dobrze ale jesli mam psa, ktory ma takie same iskry niekoniecznie na widok sznureczka?
To biegach z nim na to na co ma iskry w oczach i juz
No tyle to ja wiem...tyle ze nadal nie wiem co tak kreci w agility
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 21:51   #59
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
No bo tak: ide...gadam sobie do psa...bawie sie z nim, wpadnei mi cos do glowy to sobie porobimy ( jakies chowanie czegos i szukanie, jakies inne cwiczenia...) czyli robimy to co aktualnie wpadnie mi do glowy lub wyniknie z zachowania suki....dzieki temu umiem pare potrzebnych i zupelnie niepotrzebnych rzeczy ) Obie wracamy brudne, zmeczone a jak doskonale zrelaksowana....i po prostu chyba nie potrafilabym isc z radocha na zajecia z gory zaplanowane)
Margo! Przemek! Nie dawajcie mi wilczaka
Na treningu:
-mozesz gadac do psa
-mozesz robic to co ci sie podoba Jesli nie chcesz nie biegasz lub robisz sobie na torze kombinacje ktore ty chcesz
-z treningu czesto sie przychodzi brudnym i to bardzo
-przychodzisz zmeczona Jeszcze bardziej niz twoj pies
-przychodzisz zrelaksowana ale jednoczasnie masz ostry bol w kolanach i w okolicy pewnego miejsca intymnego (jesli masz duzego psa)
-zajecia nie musza byc z gory zaplanowane tzn wiesz ze idziensz na agility ale jaki ci trener/ka tor ustwi?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 22:14   #60
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ok Gaga juz mam jak cie przekonac, podam przyklady i w ogole :
musisz sprobowac i albo zrozumiesz i polkniesz bakcyla, albo nie zrozumiesz Proste Nie bede Ci wykladac teorii bo to nic nie da
Teraz ja probuje Ciebie zrozumiec:
to tak jak z gra w golfa: ja nie rozumiem, co fascynujacego jest w tej grze i zeby mi ktos cala teorie wylozyl to i tak nie zaczne w nia grac
co innego, gdybym sprobowalala... nie mam pojecia, czy by mnie to wciagnęlo, ale moze
Niektorzy nie widza tez co jest fajnego w footballu amerykanskim (tzw rugby)
Ja osobisie lubie ta gre i wiem dlaczego to jest fajne i gdybym miala mozliwosc ech... -iz nie probowalam grac (tzn tylko na w-f jak nauczyciela przycisnelam i przekonalam ze nikomu sie nic nie stanie )
Jednak 3/4 swiata zastawia sie, co w tym jest fajnego
i tylko amerykanie wiedzą -dlaczego? bo tylko oni tego sprobowali A szkoda szkoda ;(
Jeszcze co do agility:
Jak juz mowilam sprobuj z Giga a pozniej z CzW Idz chociaz na jeden trening do ktoregokolwiek z warszawskich klubow Tylko raz (no morze raz to nie bo na 1 treningu uczysz psa przeszkod wiec moze kilka no ale chociaz ten 1 trening...) i sie przekonac Bo samo patrzenie nic nie da
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org