Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2007, 23:29   #1
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default jaké auto je nejlepší pro čsv

Rád bych se zeptal v čem vozíte své miláčky.Zejména mne zajímají majitelé, kteří vozí v kufru dva vlčáky. Jaké auto máte?Pozor. Jde mi jen o kufr, protože zadní sedadla jsou obsazena. Potřebuju, aby se tam vešly do kufru aspoň ještě něco (batohy, tašky, bedna s masem..) Prosím, dodávku kupovat nebudu. Jde mi o osobní auto...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 00:38   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

veselejší téma

Hele já jsem naprosto spokojená s Felicií Kombi.
Jsem asi saďour,ale psi do sedadlového prostoru vůbec nechodí.
A kufr je udělán tak,že deska tam je na pevno(ani dveře kufru jí nezvedají),tím mám prostor na věci (nahoře na desce) a dole v kufru jezdí psi. Vůbec jim to nevadí,nastupují automaticky a jsou spokojeni(maj svoji boudičku) a dokonce těm kterým se dělá špatně,vyhovuje že nevidí.
Na krátkou vzdálenost (cvičák atd) se tam naštosují i 4(rádi dělaj hromadu).
Ale výstavy a větší dálka ,tak to berem max. 2.
Jinak to samozřejmě řeším vozejkem na psy.
Předtím jsem měla Opel Kadet Kombi a tam to byl kufr jako kráva.(4-5 psů bez problémů)
Myslím,že takových kombiků je tucty a nebudeš mít problém něco sehnat.
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 01:40   #3
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Dobrý téma, Jeníku Ne fakt, dva vlčáky nacpeš téměř kamkoli. Já párkrát jela s Karlem Štochlem v jeho malém Peugeotu 206, byli jsme tam dva lidi a tři čévéčka a jsem ráda, že nás nestavěli policajti, asi by se divili
Jinak já jsem obě holky vozila v Peugeotu 306 combi, bez problémů. Vešel se k nim dozadu i jeden pes navíc, ale jedině mini
Teďka jezdíme s Citroenem Berlingem Multispace, holky mají celej kufr pro sebe a naprostá pohoda. Alina si pochvaluje lepší výhled z auta A v létě na táboře jsme tam nacpali tři lidi a tři psy, vešlo by se asi i víc psů u toho Berlinga jsou výhody, že se dají sklápět zadní sedačky po částech, takže je tam plno místa.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 09:13   #4
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Naše Raya jezdí ve Ford Focus kombi. Místa je tam spousta. Problémy byly s přelejzáním na sedačky. Řešili jsme to koupí sítě za zadní sedadla, ale když tam zůstala asi deset minut sama (šli jsme nakoupit) celou síť rozcupovala. Ne jen překousla, aby mohla přelézt, ale úplně odrovnala. Mříž se nám kupovat nechtělo, tak jsme pořídily druhou přepravku na psa. První mám na NO (služební pes, kterého si beru domu). Vejdou se tam krásně dvě vedle sebe a nad nimi je dost místa. Není ani potřeba skládat sedadla, pásnou tam jak ulitý.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 09:31   #5
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default přepravka na psy

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
Naše Raya jezdí ve Ford Focus kombi. Místa je tam spousta. Problémy byly s přelejzáním na sedačky. Řešili jsme to koupí sítě za zadní sedadla, ale když tam zůstala asi deset minut sama (šli jsme nakoupit) celou síť rozcupovala. Ne jen překousla, aby mohla přelézt, ale úplně odrovnala. Mříž se nám kupovat nechtělo, tak jsme pořídily druhou přepravku na psa. První mám na NO (služební pes, kterého si beru domu). Vejdou se tam krásně dvě vedle sebe a nad nimi je dost místa. Není ani potřeba skládat sedadla, pásnou tam jak ulitý.
Jakou přepravku na psy používáte, libi se me docela velka plastova s koleckama, ale mam obavu že ten můj drban ji během okamžiku zničí.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 10:44   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Máme Škodu Octavia - hatchback. Zadní polici když vezu psy vyndávám. Dvě psiska se tam vejdou i s velkou taškou, do které se dají nacpat věci pro 3 lidi na víkend (včetně spacáků). Kromě jídla, to bereme ze zřejmých důvodů do tašky zvlášť dopředu do auta . Uvažuju o pořízení "rakve" na střechu, pak by nebylo co řešit.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 12:32   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

My máme WV Golf II, dozadu se vejdou dva větší čsv nebo tři menší . Jinak delší dobu sháním auto, které by bylo vepředu normálně pro pět osob a prostor pro psy by byl úplně oddělený. Tohle vyráběl před časem Polonéz, jenže doma to nějak "neprošlo" . Já vím, taková auta dělají Toyota apod. jenže já nechci živit jen auto. Prostě něco takhle členěné a přitom v "normální velikosti", aby se to dalo v pohodě uživit. Nějak se nemůžu dohledat. takže teď mám vyhlídnuto tohle. Doma moc nadšení nejsou- kvůli značce, ale zase ta cena . No, počkám, jaké na to budou ohlasy, až se to trošku zajede a pouvažuji. Chtěla bych auto pro celou rodinu + 5čsv +, --.
Takže máte- li jiné typy, ráda si je taky vyslechnu.
Jinak máme na psy taky vozík, do kterého se vejdou všichni. Ale chceme- li vyjet se psy a s karavanem, tak to nejde nějak skloubit
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 12:32   #8
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

jé, zapomněla jsem tam šoupnout ten odkaz...
http://www.autorevue.cz/Default.aspx...1&article=9935
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 19:56   #9
Zahir
Junior Member
 
Zahir's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Suchá nad Parnou 655
Posts: 89
Send a message via ICQ to Zahir Send a message via Skype™ to Zahir
Default

Joooj Hanka, si mi dala chrobaka do hlavy.. Rozmyslali sme ze v aprily zoberieme Partnera, pride totiz novy typ, takze stare zasoby sa budu vyskladnovat a budu ovela lacnejsie, u nas vychadza potom stredna vybava aj daco navyse 1.6 Hdi 75 koni 484 000 Sk, da sa na to ale odpocitat dphcka u Dacii je diesel 1.5 dCi 70 koni, neviem ale kolko bude stat a ci bude mozny odpocet...
Nevyzera ale zle a toho vyrobcu by som nebal..
Premyslal som aj nad roomsterom ale po promo jazde som bol velmi slamany, a cena? Vysiel este drahsie ako peugeot a to je iba taky krpcek..:-)))

Ondrej
Zahir jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 20:02   #10
Zahir
Junior Member
 
Zahir's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Suchá nad Parnou 655
Posts: 89
Send a message via ICQ to Zahir Send a message via Skype™ to Zahir
Default

Ak by som sa mal vyjadrit aj k tomu kolko cvciek sa zmesti do auta..:-))
V lete som viezol 4 psov a styroch ludi v skode favorit, (nie forman.:-))) odviezli sme sa v poriadku, no bolo to len 40 km.
Pre nasich milacikov je najlepsi velky kufor, a dostatok vzduchu..
Potom sa stava cesta prijemnou..

Ondrej
Zahir jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 20:36   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Ondro, ta dacie by mela začínat myslím od 230 000Kč, s nejslabším motorem.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 09:34   #12
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Jaaj Dacia, Dacia. Mali sme staru Daciu, vyborne auticko. Netahalo cez 110 (aspon som nemohla porusovat predpisy), tocilo sa to na desathalierniku a kufor to malo skoro stvorrozmerny... Dva velke psy vzadu boli v uplnej pohode...

Ale ked ide o to napchat do auta co najviac psov, tak raz sme v skode 120 sli styria ludia, styria psi (3 CSV a jeden belgicak/NO) a styri velke ruksaky (cast z nich na streche). Ludia na krizovatkach cubrneli
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 21:14   #13
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Re: přepravka na psy

Quote:
Originally Posted by benny
Jakou přepravku na psy používáte, libi se me docela velka plastova s koleckama, ale mam obavu že ten můj drban ji během okamžiku zničí.
Láďa
Tak to je přesně ona. Plastová a kolečka jdou dokoupit a přišroubovat zespodu. Ty tam ale nemam, bednu nikam netahám, je nastálo v autě a pokud už ji jo potřebuji vyndat, tak ji kliďo unesu. Odhadem má tak 10 kg.
Koupit jde třeba u Almiky. http://www.almika.cz/product_info.php?products_id=271
je to ta druhá největší. Vejdou se tam akorát dvě a pesani mají uvnitř i dost místa. Ale na netu jich najdeš spoustu druhů za různý peníze. Já mám ale konkrétně tuhle.
A že by jí rozkousaly, toho se vážně nebojím. Nemají tam co vzít do huby (k žádný hraně se zevnitř nedostane a mřížky sou dost pevný). Služební pesan (Atila) je ukázněnej a ani to nezkouší, ten je rád, že má klid. Ale Raja, to je ničitelka světů (doma prokousala dveře, vykousala díru do zdi až na cihly a v autě mi sežrala celou rukojeť ruční brzdy) ale bedna je i po měsíci užívání (denního) jako nová.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 21:17   #14
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Co se týče těch aut, tak jsme to teď s přítelkyní vyřešily. Koupili jsme si tranzita. Je to sice krátkej a nízkej, ale psů by se tam vešlo nepočítaně.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 22:29   #15
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Ahoj, my máme WV Passat Combi Variant, bez problémů do zavazadlovýho prostoru naskáče 5 psů a jsou spokojení, jinak na velký dálky to řešíme vozejkem na psy, kam se vejdou 4 psi a zbytek jede v autě...Nic neříkají, nastupují taky spokojeně a jezdí strašně rádi. Kolikrát je musíme od vrat svézt do garáže a jsou spokojení...
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 12:24   #16
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Když jsme u těch přepravek, nebyl by někdo ochoten mi zapůjčit za úplatu na 3 týdny od 28.3 přepravku na 1 až psy? Chystám se do zahraničí, ale jinak ji nepoužiju, neb pes jezdí na sedačce, tak se mi to nechce kupovat.. Optimálně na jednoho většího psa čsv nebo pro dva - čsv + kříženec huskyho...
Budu všem neskonale vděčná a dojedu si pro ni skoro kamkoliv. Kdyžtak piště na [email protected] nebo volejte 604261443
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 13:49   #17
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Ahoj, vozím hafana v kufru u kombíka, obecně si myslím že z hlediska bezpečnosti i jistého komfortu je jakýkoliv kombík s mříží oddělující cestující od pesanů dostačující. Vozit dva nebo dokonce více velkých psů v kufru krátkého pětidveřového auta je celkem úlet.
Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 14:07   #18
Lucul
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Bratislava
Posts: 12
Default

No mi ked sme mali vlciaka vozili sme ho v citroene xara picaso celkom pekne auto aj na pohlad celkom dobre a mam dost velky kufor
Lucul jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 18:06   #19
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Vozit dva nebo dokonce více velkých psů v kufru krátkého pětidveřového auta je celkem úlet.
Ahoj Dan
Tak to souhlasim, taky jsem se podivila, kolik psu nekdo dokaze do normalniho auta nacpat. Jasne, na kratkou vzdalenost se to da, ale jinak? Pokud bych to mela brat takhle, tak bych do naseho auta jiste narvala cele psi sprezeni, akorat sane by se daly na strechu.. Pokud nechci, aby se psi v aute citili jako sardinky v plechovce, tak si myslim, ze dva velci psi v kufru kombika je tak akorat.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 23:15   #20
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Tak to jste mně uklidnili

já uĹž se bál, Ĺže budu muset kupovat Espace nebo něco podobného. Na Oktávku v kombíku nemám, ale uvaĹžuju nad paĹžoutem 406 v kombiku nebo paĹžoutem 306 kombi. Vzhledem k tomu, co tady napsala Lucka, nebo Mirka, tak jsem uklidněný, Ĺže by v naftě i ta 306 mohla na dva psy, 5 lidí a dva spacáky,dva batohy a trocha jídla stačit....
Jenik jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org