Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2016, 00:32   #21
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Margo, nikogo nie obrzucam błotem - tak jak pisałem wcześniej nie chcę żadnych awantur i nie chcę nikogo oczerniać.
Nie mam pojęcia o jakichkolwiek teoriach spiskowych o których mówiłaś że były wcześniej. Nie powołuję się na żadne cudze sprawy, nie angażuje się w spory.
Chronologia wydarzeń jest następująca - bez podawania dat bo nie pamiętam.
1. Wpisuję wyniki Zuli - stawy + DW+DM
2. Przez parę miesięcy nie pojawia się nic (i do tej pory genetyki nie ma).
3. Dopisuję zapowiedź miotu i figuruje przez kilka dni.
4. Po kilku dniach pojawiają się Twoje zapowiedzi a mój bez żdnego wyjaśnienia idzie w kosz. Kolejne próby dodania są bez efektu.
5. Przez cały ten czas ŻADNEGO, nawet najmniejszego kontaktu ze strony WD.
6. Piszę posta z zapytaniem do użytkowników o co chodzi - a Ty odpowiadasz mi, że poszło w kosz bo podpisał wet który nie ma uprawnień.

Więc sama oceń z boku jak to wygląda
Tym bardziej, że innych miotów, w których zupełnie nie ma żadnych badań stawów suki nikt nie usuwał - przykłady Ci podałem.

Sorry, ale argumenty, że nie są zaktualizowane do mnie nie przemawiają.
Albo hodowca aktualizuje albo się ich nie publikuje. A jak się publikuje to kompletne i pewne.

I to własnie mi się nie podoba - tych którzy mają wszystko, ale nie zgadza się nazwisko - do kosza, innych o których wynikach nic nie wiadomo się publikuje. A wystarczyło tylko powiedzieć o co chodzi...

Płytka Zuli jest już u Siembiedy, tak jak pisałem z tym problemu nie ma.

Nie, nie mam problemów uderzyć się w pierś i nadrobić oficjalny wpis do rodowodu.I własnie to robię

Wolfin - nie prosiłem Cię o żadne rekomendacje hodowli i prosić nie będę, to jest Twoja sprawa. Ja również Twojej nie polecam ale to tylko dlatego, że nie znam Ciebie ani Twojej hodowli Sporo już widziałem w hodowlach FCI i dlatego tego typu podejście uważam za najstosowniejsze Moje posty nie były pisane pod kątem przypodobania się komukolwiek albo obrażania go. Naświetlam sytuację, której nie akceptuję i widzę, że komunikaty o braku transparentności spływają ze wszech stron. O teoriach spiskowych piszesz Ty, nie ja i jest to interpretacja z Twojej strony.Ja pokazuję jak podobne sytuacje mogą być odbierane patrząc na nie z boku. Wyłacznie na podstawie faktów. Zula badania ma ok, co potwierdzi dr. Siembieda mam nadzieję jak najszybciej - dane poszły o 9 rano. Wszystkie moim zdaniem nieprawidłowości zgłaszam teraz, jak piszesz z pierwszym miotem - bo kiedy mam zgłaszać? Odczekać 2 lata i się odezwać? Czy lepiej olać wszystko zająć się sobą i mieć wszystko w nosie? Bo tylko takie alternatywy pozostają...


Całkowicie leży na wolfdogu komunikacja - sama Margo to przyznajesz i z resztą inni hodowcy również. Nie działa aktualizacja danych, publikowane są mioty o których nic nie wiadomo. Na prawo i lewo wszyscy komunikują żale i nieaktualność serwisu.
Tak to ma wyglądać? No nie sądzę, tym bardziej że sama piszesz że jest to unikatowa baza. Do cholery, nie ma chętnych by się za to wziąć i doprowadzić do jako takiego ładu? Jak nie ma to ja się zgłaszam i jeżeli mogę coś zrobić by ten bałagan posprzątać to jestem jak najbardziej na tak.


Wiem, jaki jest burdel o owczarkarzy, pomimo, że hodowli owczarków nie miałem - miałem rodowodowe psy ale tylko hobbystycznie. Tam jest już bagno, tu jest wszystko do ogarnięcia.

Ale trzeba też przyjąć na klatę krytykę za to jak wygląda serwis i organizacja hodowli rasy. Klubu nie ma- ok, jest mało hodowców i pasjonatów, 100 ciężko uzbierać. Ale można działać sprawnie bez Klubu, można mieć żyjący serwis, aktualne bazy, można się zorganizować.

Wolfdog umierał śmiercią naturalną. Rozpętałem małą wojnę - tak ale to dobrze - ogień rzuca światło a światło rozświetla ciemność


Na nikogo się nie obrażam i sorry ale nie zależy mi na tych co się obrażą.

Może wreszcie znajdzie się jakaś grupa, która uderzy się w pierś i powie czas na nową jakość? Jeżeli tak to mam nadzieję że się w niej znajdę
__________________
...

Last edited by wbal; 07-12-2016 at 02:25.
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2016, 00:58   #22
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

A możliwości jest sporo i też również poza wolfdogiem. Można byłoby, wzorując się na słowackim Klubie CSV zrobić polską stronę a aktualnymi danymi w jednym miejscu wszystkich reproduktorów w kraju, suk hodowlanych, miotów itp. Nie potrzeba do tego klubu, można wyjść poza WD i promować i informować o rasie. Nie byłoby może wtedy zapytań czeskich/słowackich hodowców o polskie psy (na FB ostatnio), zrobilibyśmy polską strukturę bardziej przejrzystą. Wolfdog miałby merytorykę, strona polską bazę w jednym miejscu.Czeski Klub informuje podobnie do słowackiego. Kurcze, wszystko się da, bez klubu również... Trzeba tylko chcieć...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2016, 01:45   #23
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

A tu Ciebie Margo ja rozczaruję Piszesz:

Tu ciebie rozczaruje... Dla mnie masz swietny miot. Polecalam go nawet osobom pytajacych o ciekawe polskie skojarzenia.

Wiem, że miot jest ciekawy bo... u Ciebie podobny świetnie wyszedł

Podobnie z resztą jak i inne - zdziwiłbym bardzo mocno kiedyś jakbym stwierdził że nie trafiłaś

I akurat u Ciebie mogę polecać w ciemno
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2016, 17:00   #24
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

nie am problemu- trzeba pamietac ze kluby rekomenduja dobre mioty - jesli Pan uwaza ze nie trzeba to Ok nie bedzie w liscie dobrych miotow. Na dodatek dobrze ze to wyjasnilo sie bo podstawa miotu jest wszystkie badanie oficialne. Za do dziekujemi adminu ze pokazal na ten blad, znaczy dopoki nie widzisz na papierku co napisane to co pisza na FB czy gdzies malo co warte
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2016, 22:52   #25
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Wolfin - tylko nie Pan, nie Panujmy sobie, bądzmy na Ty przecież Nie o to chodzi że by nie rekomendować, mam tylko porównanie z ONkami a tam za diabła bez face to face rekomendować nie można u Nas jest kilka czynnych hodowli, i myślę że sprawa rekomendacji jest tylko kwestią zapoznania ze sobą (nie mam wątpliwości zresztą)
Margo - jeśli sprawa wyglądała tak jak pisałaś - wybacz, bo moja interpretacja uderzyła głównie w Ciebie
__________________
...

Last edited by wbal; 07-12-2016 at 23:42.
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2016, 12:28   #26
rozusable
Junior Member
 
rozusable's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Location: Kraków
Posts: 25
Default

WDIT: wbal dzięki, teraz zobaczyłam, że wrzuciłeś wcześniej mój post z Facebooka... ostatnia aktualizacja 21/11/2016, danych dalej nie ma... ;<

O, to ja się może podłączę. Pisałam już X wiadomości na Wolfdogu, dwukrotnie też na jego facebookowej stronie, jak narazie - zero odzewu ???? Wysyłam dane mojego psa do zaktualizowania (badania HD, ED, zdobyte tytuły, uprawnienia hodowlane, prośbę o zmianę zdjęcia głównego [notabene wziętego bez mojej zgody z mojego prywatnego konta na Facebooku!] i pare innych rzeczy) od czerwca B.r. Ze strony admina odpowiedzi było ZERO, aktualizacji ZERO, natomiast w międzyczasie zaktualizowano dane innych psów (m.in. Wpisując nowe psy na listę reproduktorów z pominięciem mojego!). Nie dość, że jest to nieprofesjonalne i niemile, to zaczynam się zastanawiać czy nie ma jakiegoś wymiaru personalnego? Wszak nie umieszczenie mojego psa na liście reproduktorów i nieudostępnienie jego danych zdrowotnych znacząco obniża jego szanse na "rynku" tym bardziej, że na każde pytanie z zagranicy o polskie repy poleca się właśnie WD jako jedyną prawdziwą bazę, która pomaga oddzielić "csv" od CSV.
Uprzedzając pytania: wyniki badań i uprawnienia reproduktora wysłałam w formie skanu rodowodu, bardziej oficjalnie się chyba nie da?

Last edited by rozusable; 10-12-2016 at 12:41.
rozusable jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2016, 12:41   #27
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Cieszę się, że temat ożywił WD
Myślę, że tu warto jest rozmawiać a nie zachowywać się jak dzieci w piaskownicy.
Ja też chętnie pomogę w ożywieniu bazy. Nastały takie czasy, że za bardzo nie ma czego moderować
Jeśli chodzi o administrowanie to jest to sprawa bardziej złożona. Z mojej perspektywy pomóc mogłoby to, że każdy kraj ma swojego "wiceAdmina", który aktualizuje, uzupełnia dane, a Admin je tylko zatwierdza. Myślę, że to pomogło by utrzymać wspólne standardy. Z jakichś powodów jednak jest to średnio możliwe, o czym moderatorzy z różnych krajów piszą na wewnętrzym forum, od wielu już lat.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2016, 14:11   #28
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Post rozusable jest podsumowaniem niestety obecnego stanu wolfdoga

Wychodząc temu co pisze Wonderfull Wolf ES zamykamy piaskownicę i bierzemy się do merytorycznego działania

Proponuję zastosowanie jednocześnie dwóch rozwiązań:

1. Zakładamy na WD temat "Polish Updates" i powiadamiamy admina, by pobierał aktualizacyjne dane wymagające jego akceptacji z tego tematu.

2. Równocześnie proponuję osobne stworzenie strony, na której będą na początek: polskie hodowle, polskie repy i suki i polskie mioty.
Koszt całości strony wraz z prostym kreatorem wynosi ok 350zł rocznie (domena+abonament). Admina posiadaliby wszyscy, którzy mają zarejestrowaną hodowlę w PL i powyższymi kosztami dzielilibyśmy się po równo. Posiadacze repów nie mających hodowli wysyłaliby dane do któregoś z adminów, który umieszczałby ich psy na stronie.

Proszę Was o opinię na temat w/w rozwiązań
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2016, 21:26   #29
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Wbal, mi się Twoje pomysły podobają, z tym że nie wywarzałbym otwartych drzwi, tzn. uważam, że w WD był, jest i mam nadzieje będzie potencjał, więc temat dla hodowców i przewodników REPów jest dobrym pomysłem, może to usprawni. Z mojej strony spróbuję się skontaktować z adminem. Dziś już nie dam rady, ale jutro mogę się tym zająć i spytać, czy będzie z tego korzystał/a i jaka jest perspektywa na poszerzenie grona adminów.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2016, 22:40   #30
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Wonderfull Wolf ES dziękuję za inicjatywę kontaktu z adminem Mam nadzieję, że znajdzie zrozumienie tej inicjatywy, tym bardziej, że będzie dla Niego to spore ułatwienie aktualizacji danych

Co do strony to nie jest broń Boże wyważanie drzwi. To jest propozycja stworzenia dodatkowo w pełni aktualnej, transparentnej polskiej bazy współpracującej z wolfdogiem, niezależnej też od jego problemów administracyjnych. Wolfdog oczywiście na skalę jego możliwości powielałby te dane ale byłyby to nasze, polskie i aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące naszych potencjałów.

Jak wiecie takiej bazy nie ma i wyszukując konkretne dane osoba z zewnątrz (obcokrajowiec, potencjalny klient czy miłośnik rasy) natrafia na spore problemy.

Doprecyzowując, proponuję by wyglądało to mniej więcej tak:

Baza REPów w PL :
http://www.csv.sk/node/293

Baza suk hodowlanych w PL:
http://www.csv.sk/zoznam-chovnych-suk

Baza hodowli w PL:
http://www.csv.sk/chov/chov-stanice

Aby to zadziałało musi być na początku maksymalnie proste - w okresie późniejszym mogłaby całość ewoluować

Dziękuję Wonderfull Wolf ES za opinię i proszę też resztę o sporo jeszcze
__________________
...

Last edited by wbal; 11-12-2016 at 00:43.
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2016, 21:29   #31
rozusable
Junior Member
 
rozusable's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Location: Kraków
Posts: 25
Default

Teoretycznie problematyczny może być pomysł przyznania funkcji admina wszystkim hodowcom w Polsce, bo zaraz bo się okazało kto komu costam zmoderował potajemnie itd. A jeżeli nie wszyscy, to kto? Bo kogo by nie wybrać, to spotka się z zarzutami prowadzenia prywatnej, nieobiektywnej strony a nie oficjalnej bazy...
rozusable jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2016, 21:38   #32
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

to w takich wątpliwościach i poczuciu braku zaufania najlepiej osoba postronna, w sensie człowiek żyjący z wilczakiem nie repem
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2016, 23:33   #33
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Bardzo trafne uwagi, dziękuję za nie

Zastrzeżenia zawsze niestety występują, bez względu czy admin jest jeden czy dziesięciu

Jednakże wartość dodana takiego serwisu byłaby moim zdaniem nieporównywalnie większa od kosztów związanych z rozwiązywaniem zastrzeżeń i wątpliwości. Jest też zresztą rozwiązanie, które mogłoby ograniczyć do minimum tego typu zdarzenia - przypięcie do strony darmowego i najlepszego forum - facebooka Wymiana informacji byłaby wtedy bieżąca
Oczywiście koniecznością byłoby wcześniejsze określenie jednolitych zasad dodawania informacji na stronę. Ograniczyłoby to do minimum wszelkiego rodzaju ewentualne nieporozumienia z tym związane...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2016, 23:47   #34
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Wygląda chyba na to, że nikt tu już nie zagląda
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2016, 12:25   #35
rozusable
Junior Member
 
rozusable's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Location: Kraków
Posts: 25
Default

Ja zaglądam, tylko nie za wiele mam do dodania... moja uwaga raczej dotyczyła tego, że jeżeli moderować dane w bazie mógłby każdy hodowca, to byłoby ich baaaardzo dużo. I, choć ( jak wielokrotnie wspominałam) nie jestem fanką teorii spiskowych, to jednak dawałoby to wielki pole do manipulacji danymi. Już x razy czytałam na WD historie o fałszowanych badaniach, przerejestrowywanych miotach itd. Musiałby być jakiś system kontroli (nad admin?) nad zmianami wprowadzanymi przez resztę, żeby w nawale danych nie wkradły się jakieś niezgodne z prawdą zmiany
A tak z innej beczki to kogoś chyba w końcu zdenerwowały moje komentarze: HD i ED oraz uprawnienia hodowlane mojego psa zostały uzupełnione z resztą trzeba będzie jeszcze poczekać, ale jak to się mówi "lepszy wróbel..."
rozusable jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2016, 23:00   #36
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Ja napisałem tak jak mówiłem do Admina, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 01:06   #37
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Ja napisałem tak jak mówiłem do Admina, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi
Trzymam kciuki by była pozytywna, sporo by to zmieniło
Fajnie, że coś drgnęło, może jak będziemy stukać i pukać to coś wreszcie ruszy w dobrym kierunku...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 25-12-2016, 16:59   #38
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Kontynuując wątek, który rozpoczął temat z przyjemnością załączam wpis do rodowodu ZULI od dr. Siembiedy - HD-A. Jednocześnie aktualizuję dane na wolfdogowej karcie ZULI, wprowadzam ponownie miot w zapowiedziach a dodatkowo wysyłam na priv do Margo. Mam nadzieję, że te dane pojawią się jeszcze w tym roku... Wesołych Swiąt
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 25-12-2016, 17:34   #39
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

I załącznik po chwilowych problemach technicznych
Attached Images
File Type: jpg hdaaa.jpg (17.9 KB, 16 views)
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2017, 13:59   #40
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
I załącznik po chwilowych problemach technicznych

ale to się dodaje w aktualizacjach pod swoim psem, bądź przesyła na @
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org