Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2012, 21:52   #41
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Ludzie co z wami, pomyślcie racjonalnie, może zamiast atakować zastanowili byście się nad tym co piszecie, atakujecie Anetę z jakiej przyczyny? Dlatego że oddaje psa? Dlatego że nie napisała oficjalnie na forum że szuka suce domu? Może właśnie takiej reakcji z waszej stromy się spodziewała, nagonki którą wszczynacie nie znając powodu. Czy choć jedno z was zapytało, zadzwniło do Anety z pytaniem co się dzieje, czy ktoś z was powiedział że pomoże? NIKT. I to mają być przyjaciele, ludzie którzy mają się wspierać, doradzać, osaczyliście osobę która nawet nie może się bronić. Wstyd mi, naprawde mi wstyd za was. Możecie mieć swoje zdanie, oczywiście, ale Aneta powinna móc się obronic przed ta napaścią z waszej strony. Nie zdziwie się, naprawde się nie zdziwię jeśli ktokolwiek, w podobnej sytuacji odwróci się od któregoś z was.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 22:09   #42
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Miru,nic dodać nic ująć .Mam takie samo zdanie .
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 22:53   #43
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

jeśli chodzi o hodowców i właścicieli pojedynczych psów, to mam podobne zdanie do Witka. nowy właściciel czasem nie wie w co się pakuje albo podchodzi do sprawy zbyt lekceważąco, natomiast od hodowców oczekuje się pewnych wzorców, czyli raczej tego, że przygarnie niedostosowanego psa, bo ma lepsze doświadczenie w obchodzeniu się z rasą, warunki techniczne, pewnie ustabilizowane życie, itp, niż pozbędzie z powodu niedostosowania. w każdej dziedzinie życia od wytwórców oczekuje się wiedzy i wsparcia, a nie wyparcia... hodowcy to osoby, które powodują, że psów jest więcej i niejako ponoszą odpowiedzialność za losy zwierząt, którym pozwolili przyjść na świat. można się spodziewać wszystkiego po masie pojedynczych właścicieli, ale w hodowcy raczej szuka się wzorców zachowań i oczekuje rozwiązań.

"atakujecie Anetę z jakiej przyczyny? Dlatego że oddaje psa?"

nie, my kochamy wszystkich oddających swoje niedostosowane psy, nie zapominając o tych, którzy nie mogli znaleźć nowych domów dla swoich kundelków, i musiały ona trafić do schroniska. to dopiero jest tragedia.

zauważ, że nie oceniamy Anety, ale dyskutujemy o postawach, zachowaniach, itp. np. ja tutaj więcej napisałam o sobie niż o Anecie.

"Dlatego że nie napisała oficjalnie na forum że szuka suce domu? Może właśnie takiej reakcji z waszej stromy się spodziewała, nagonki którą wszczynacie nie znając powodu."

reakcja odwrotna, a efekt ten sam...

"Czy choć jedno z was zapytało, zadzwniło do Anety z pytaniem co się dzieje, czy ktoś z was powiedział że pomoże? NIKT."

skoro decyzja już zapadła, to po co? przecież nie było problemu.

"Nie zdziwie się, naprawde się nie zdziwię jeśli ktokolwiek, w podobnej sytuacji odwróci się od któregoś z was."

trzeba zacząć od tego, że nie zauważyłam tutaj odwracających się, za to widzę nie zwracających się.

nie współczuję, bo nie znam historii, więc nie mam się nad czym rozczulać, trochę Graba naświetliła sprawę, za co trzeba podziękować, bo bez tego to dopiero mielibyśmy spekulacje... osoby nie znam więc też staram się jej nie oceniać. dyskutujemy o wielu sprawach. wątek się rozwinął i odbiegł od tematu pojedynczego psa, obecnie dyskutowaliśmy o etyce hodowlanej, nie o Anecie.

Ciągle chcę posłuchać Puchatka i nie pisać już, ale nawet po zakończeniu przez nią tematu pojawia się nowy wątek i odbywa się to na zasadzie "oceniający przestali już atakować, to teraz jako obrońcy zaatakujmy atakujących". Tylko nie zawsze najlepszą strategią obrony jest atak.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 22:56   #44
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Po pierwsze dziękuję tym co rozumieją za zrozumienie .
Po drugie i tu bym chciała zwrócić się do Witka
Witek wybacz ale mając jednego i jedynego psa tej rasy nie masz pojęcia o niczym i na nic zda ci się doświadczenie z innymi psami.
Zresztą zapomniałeś już kto dawał wam rady jak wybrać wilczaka byście byli zadowoleni jak nie popełnić błędu i na co zwrócić uwagę by wasz wybór był jak najbardziej trafny i idealny ( dziękuje nie ma za co )
Czy wiesz na czym polega założenie i hodowla psów jeśli nie to poczytaj sobie definicję .
A jeśli chcesz wiedzieć to jest to dla mnie bardzo ciężka i bolesna decyzja przypłaciłam ją depresją zaniedbaniem rodziny i własnych dzieci a przecież to tylko pies !!!
Dla dociekliwych z początkiem roku ogłosiłam ten fakt na FB ( może nie dosłownie ale osoby znające temat wiedziały o co chodzi ) był dla mnie zbyt bolesny by cokolwiek komu kol wiek mówić tłumaczyć ( dokładnie wiedziały tylko trzy hodowle )
Mimo że przez hodowle jestem poniekąt osoba publiczną nie muszę się tłumaczyć i spowiadać nikomu a już na pewno właścicielom psów
Oddanie do adopcji według niektórych z was jest złe .
To z tego co widzę i widzą inni ( i może na następny raz z obawy przed krytyką może ktoś inny bo nie ja ) lepiej będzie cichaczem uśmiercić zamiast ratować

Proszę zastanówcie się zanim zaczniecie wypisywać brednie
__________________



Last edited by aneta1; 13-04-2012 at 23:20.
aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 23:01   #45
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

już słyszałem plotki że Jasaya jest płochliwa na wystawach, i że na zbyt miękką sierść, itp. itd. .... sam mam wspaniałego Kurta od Anety .... wolałbym się jednak nie dowiadywać o jej porażkach hodowlanych z plotek i tego forum ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/

Last edited by pawmagdul; 13-04-2012 at 23:09.
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 23:07   #46
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

ja nie oceniam decyzji, bo na pewno jest merytoryczna .... dobrze by było tylko uciąć plotki i dyskusję na tym forum ))
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2012, 00:58   #47
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Aneto nie zapomniałem co dla Nas zrobiłaś i do tej pory jestem Ci za to wdzięczny, aczkolwiek mamy troche inne spojrzenie na zwierzeta. Dla mnie pies to nie tylko pies, każde zwierze które znalazło się pod moim dachem jest czymś więcej niż tylko zwierzakiem, nie potrafie sobie wyobrazić co musiało by się stać żebym musiał któregoś oddać, ale to tak na marginesie. Nie wiem być może mylnie interpretuje hasło hodowla, pomijam kwestie finansową ale wydawało mi się że hoduje się psy z fascynacji do danej rasy, a zaczynając taką zabawę biore na swe barki wszystkie za i przeciw. Tyle w temacie nie będę rozwijać bo mnie jeszcze wszyscy hodowcy znienawidzą Aha i na litość boską nie róbcie z tych biednych wilczaków jakiś potworów (gdzie się jakiś problem pojawi w kółko słysze bo to wilczak)
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND

Last edited by Witek; 14-04-2012 at 01:01.
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2012, 11:47   #48
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

NIE ZNAM SIĘ, TO SIĘ WYPOWIEM.

Zastanawiam się co tworzyliście o mnie i Basi po śmierci Ciri. Bardzo mnie to ciekawi czy też tak samo tworzyliście, czy też były kolejne wyższe poziomy, bo jednak sprawa poważniejsza niż adopcja.

Niektórym to bym na buty nie nasmarkał.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2012, 22:05   #49
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
NIE ZNAM SIĘ, TO SIĘ WYPOWIEM.
Wiele w Tobie jeszcze bólu i złości, mój drogi, mały Skywalker-ze...
Jest w Tobie moc, ale póki nie uporządkujesz siebie, nadal będzie zwyciężać Ciemna Strona i ten, który burzy spokój Twój i nawołuje w podświadomości: "Luke, I'm your Father".... Taaaaaaak, kierunek zły obrałeś.... Konfrontacji szukaj, taaaaak, dobra to rzecz dla duszy Twej, lecz wrogiem Twym bliski sercu Lord Darth V/-i-/ader jest....
Pozwolę sobie zwrócić Ci jeszcze uwagę na informację ważną. Żyć nam przyszło w "Globalnej Wiosce", co do wioskowych, schamiałych zachowań doprowadziło. A na "wsi", jak to na "wsi": "wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi", "ten sąsiad jest dobry, któremu wiedzie się gorzej"; tu nikt nie jest oszczędzony, zawsze znajdzie się szuja, która zbruka to, co dla nas cenne....

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Niektórym to bym na buty nie nasmarkał.
Wielki mi uczyniłeś smutek tym wyznaniem swoim, boć nie jeden z pewnością marzył o Twych glutkach na sandałkach swoich.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2012, 22:00   #50
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
To z tego co widzę i widzą inni ( i może na następny raz z obawy przed krytyką może ktoś inny bo nie ja ) lepiej będzie cichaczem uśmiercić zamiast ratować
Aneta, osoba o ktorej piszesz nie obawia sie krytyki - nie dlatego tak robi. To po prostu dzialanie, aby utrzymac wypromowany wizerunek "malej domowej hodowli kochajacej pieski" (w odroznieniu od innych hodowcow, ktorzy maja stada psow i jak nic sa komercha). Ona ma po prostu taki styl postepowania - i to od dawna. "Pasozyty" znikaja jeden za drugim, a na ich miejsce pojawiaja sie byskawicznie w cudowny sposob zastepcy - zamowieni jeszcze zanim darmozjad mial "wypadek", czy "odbicie"...

I zobacz, ze to dziala. Nie oplaca sie trzymac psow-niehodowlanych, weteranow, psow po przejsciach, bo ta sama pomyslowa paniusia powie ci w oczy, ze "wedlug mnie masz moja droga za duzo psow"....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2012, 14:27   #51
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Fakty - pies jest niehodowlany i z hodowli o której mówi sie rózne rzeczy, po ojcu o którym mówi sie rózne rzeczy. Tylko tyle - reszta jest na forum tu lub angielskim.
Cos jest na rzeczy, bo w Slowacji nie pozwolono zarejestrowac miotu pochodzacego od Galiby. Szczeniaki pokatnie rejestrowano w CW na Wegrzech.

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Każdy kto myśli że hodowca z powodu znacznika pozbywa się psa, niech się puknie w głowę.
Juz sie pozbywali. A wszystko przez brak znacznikow. Przez dlugi czas hodowcy sprzedawali psy "REG" (czyli rejestrowanych na ksiege wstepna) bez informowania o tym hodowcow i wlascicieli. W wielu krajach ludzie tego nie sprawdzali, bo nie tam istnieje mozliwosc wpisywania CsW na ksiege (np. w Polsce). Slowacki Klub powtarzal, ze psow z "pustymi" rodowodami nie uznaje. Niestety niektorzy dowiedzieli sie, ze maja psy REG dopiero, gdy znaczniki weszle do bazy.
Znam niemiecka hodowczynie, ktora kupila suke od niemieckiego pseudohodowcy. Wpisala ja na rejestr. Rozplywala sie w peanach pochwalnych nad charakterem i uroda suczki. Do momentu, gdy Oskar podczas jednej z wizyt powiedzial o REGach. Suka wlyskawicznie zmienila wlasciciela - wyladala u podrzednego hodowcy z Francji...

Z hodowli wycofano tez wszystkich potomkow psow z Crying Wolf, ktore daly te czerwone szczeniaki. Wiem, ze kilku wloskich hodowcow zwrocilo psy hodowczyni, kiedy ta ujawnila problem na sieci...

Nie byly to psy oddawane ze wzgledu na znaczniki na Wolfdogu. Ale oddawano je z powodow z jakich te znaczniki zaczely sie pojawiac...

Ludzie roznie reaguja. Ja nie wyobrazam sobie oddania psa, nawet gdyby sie okazal mieszancem mopsa. Ale gdyby bylo jakiekolwiek podejrzenie to wstrzymalabym sie z jego hodowla do casu wyjasnienia sprawy. I AKTYWNIE w tym wyjasnianiu bym brala udzial...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 27-04-2012 at 14:41.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2012, 15:51   #52
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Myślę, że także taka świadomość, nakłoniła Anetę do nie dawania ogłoszenia na WD, no niestety jak zwykle znaleźli się "życzliwi" ........ Jak już to daliście na WD pod publikę, to może znajdzie się ktoś komu uda się pomóc w tej sytuacji???
Mysle, ze nieslusznie sie obrywa Witkowi. Coz, chcialabym, aby wiecej osob postepowalo jak on. Powiedzmy to otwarcie: od momentu, gdy Aneta wystawila ogloszenie lacza internetowe wprost grzaly sie od kolejnych wersji, dlaczego Jesaja jest do oddania - znaczki byly jedna z nich... On jedyny mial odwage zapytac publicznie, zamiast rozkladac temat za plecami (i biorac pod uwage reakcje trudno sie dziwic, ze nikt inny sie tego nie podjal)
Gdyby kazda plotka byla przerabiana na forum to mniej by bylo trolli i trolowania. Bo trolle zeruja i zyja za plecami zainteresowanych...

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Potrafię zrozumieć prywatnych, różne w życiu sytuacje mogą się zdarzyć zrozumiałbym i hodowce gdyby oddawał wszystkie psy ale jedno z całego stada tego nie rozumiem.
Ja bym nie dzielila tego na ilosc oddawanych psow, czy to, czy dana osoba jest hodowca, czy wlascicielem. Ale na przyczyne oddawania. I "styl" pozyskania psa.
Hodowcy nie raz oddaja jednego psa - powodem sa prywatni wlasciciele - nie raz do "domu" wraca wyhodowany pies. Przyczyny sa rozne. A nie wyobrazam sobie, aby odmowic jego przyjecia. Roznie tez bywa w zyciu - Irana przygarnelam nie majac KOMPLETNIE dla niego miejsca i warunkow (to sie stworzylo dopiero pozniej) - gdybym postapila inaczej to pies w ciagu 3 dni bylby martwy. Sorry, ale sa momenty, gdy sie dziala, a potem czasem miesiacami szuka nowego domu dla takiej bidy.

Co jednak nie podlega dla mnie dyskusji to oddanie psa, ktorego sie swiadomie nabylo. W tym zgadzam sie z Maria:

Quote:
Originally Posted by maria View Post
Każdy ma powód. Trzeba zrozumieć także tych, którzy nie rozumieją pewnych rzeczy, tak jak ja nie rozumiem jak można oddać psa. Dlaczego my mamy rozumieć tych, którzy mają powody, jeśli Wy nas - czyli osób nie rozumiejących - nie rozumiecie. Dobrze wiem, że zawsze mogą zdarzyć się powody do oddania psa wychowanego od małego w naszym domu, ale ja ich nie rozumiem. Po prostu. Żeby zrozumieć te osoby niejednokrotnie stawiałam się w ich sytuacji, w sensie takim, że wymyślałam sobie wszelakie scenariusze, które zmusiłyby mnie do oddania psa do adopcji, i znalazłam tylko jedną. Dowiaduje się, że umieram i wtedy szukam im domu. Wymyślałam najprzeróżniejsze historie, typu wyjazd zagranicę, choroba, dziecko, którego psy nie tolerują, pogryzienie przez mojego psa, agresja moich psów, itp itp no i na wszystko jak na razie znajduję rozwiązanie. Są to często rozwiązania, które często ustawiłyby moje życie do góry nogami. Dodam oczywiście, że sytuacja dotyczy psów wychowanych od małego, bo ze zwierzętami dorosłymi które do naszych domów trafią zawsze może być różnie, bo nie wiemy co w psie drzemie, albo czy nasze stado je zaakceptuje, więc te sytuacje są dla mnie zrozumiałe jak najbardziej. Choć nikogo nie potępiam, bo zakładam, ze zawsze może się komuś trafić scenariusz, którego nie jestem sobie w stanie wyobrazić albo tego scenariusza nie rozpatrywałam w swoich przemyśleniach, a być może to właśnie ten, który i mnie skłoniłby do takiego kroku. Jak na razie należę do osób nierozumiejących, i to nie jest takie złe, pomimo, że ta właśnie postawa też jest tutaj potępiana. Po prostu nie rozumiem i stąd może się też brać dociekliwość, aby kogoś lepiej zrozumieć, a nie po to, by potępić. Intencje dociekliwości nie muszą być złe.
Jesli powodem mialoby byc nie zgadzanie sie psow to wybaczcie, ale powinien byc zakaz brania wiecej niz jednego psa i jednej suki. Bo to jedyna gwarancja sielanki w domu. I koniec.
NIGDY nie ma sie gwarancji, czy dwie suki zgodza sie ze soba w momencie dorastania, czy beda sie kochaly po tym jak ktoras z nich bedzie miala szczeniaki, czy nie "odbije" im w jakims momencie. Wyklucznie ze stada po operacji? Balroga wykluczyli jak na tydzien pojechal z Przemkiem na studia. Kogo powinnam oddac? Balroga, czy Eligo? Wczesniej psom podpadl Botis - pies nie nadajacy sie do adopcji. Proponowane rozwiazanie to humanitarna eutanazja? Belka nie lubi Ali - a ze to weteranka to powinna zostac oddana?
Wybaczcie, ale gdy tluklismy sie w domu z Przemkiem to nigdy nie uslyszalam od rodzicow, ze jedno z nas oddadza do domu dziecka... I psom tez tego nie zrobie... Pies, ktorego nabede DO HODOWLI, ktory bedzie naszym psem pozostanie nim nawet, gdy wyrosnie na psa brzydkiego jak noc, zracego sie z innymi psami, dysplatycznego, schorowanego kaleke. Zostaja tez wszystkie weteranki... Jasne, ze "darmozjady" podwyzszaja koszty i trzeba miec dla nich miejsce. Ale jest czas to zaplanowac PRZED podjeciem decyzji o kupieniu/zatrzymaniu danego psa.



Tutaj jednak warto poruszyc inna sprawe - jak niesprawiedliwa potrafi byc "opinia publiczna". Aneta oddaje psa "bez sciemy" - narazila sie na fale krytyki, bo zrobila to oficjalnie.
A mogla pojsc w slady innych polskich hodowczyn...

Idea nr 1: pies jest niehodowlany i nagle ze slodziaka staje sie potencjalnie agresywny i biedna hodowczyni "obawia sie" o swoje dziecko. Pies nigdy nikogo nie ugryzl, nigdy nie byl agresywny, ale opinia wspolczuje biedaczce. Przeciez zdrowie dzieci jest najwazniejsze (i nikogo nie interesuje, ze wszystko jedzie sciema). Mimo, ze sa osoby, ktore chca go adoptowac pies "wyparowuje" - niby trafia do nowego domu, ale slad po nim ginie. Telefon do nowego wlasciciela okazuje sie nieprawdziwy. Znika pies niehodowlany, sprawy nie ma, oficjalnie postapila slysznie oddajac "agresora". I nikogo nie dziwi, ze w domu szybciutko pojawia sie nowy piesek... Tym azem pelnowartosciowy.
Pomysl na pozbycie sie psa nr1: robimy z psa wariata, ktory bez powodu zaczyna atakowac (najlepiej) dzieci...

Idea nr 2: "na slodko": hodowczyni sprowadza z Czech psa, ktory po ok roku okazuje sie niehodowany. No i pojawia sie bajeczka: w odwiedziny do hodowczyni przyjezdza jakas kobieta, ktora piesek tak POKOCHAL, ze hodowczyni go jej podarowala. A zaraz na jego miejsce przyjezdza z Czech nowy braciszek. Tematu nie ma, nikomu spreawa nie wydaje sie dziwna, a hodowczyni psa sie pozbyla. I nadal moze sciemniac, ze ona wszystko robi z milosci do psow...
Pomysl nr 2: piesek wybiera nowego wlasciciela, a my nie chcemy stawac na drodze do jego szescia...

W jednym i drugim przypadku nie sa to PIERWSZE i czesto nie ostatnie pozbycia sie psow w tych hodowlach. W jednym i drugim przypadku nikt sie nawet nie zajaknal, ze hodowczynie postepuja nieetycznie. Ze to handary bez serca. Nie, obie hodowczynie maja "cenione malenkie domowe hodowle". Nie to co te komerchy z duza ilosci psow trzymajace u siebie darmozjady w formie weteranow i psow niehodowlanych... grunt to przeksztalcic zimne, przedmiotowe traktowanie psow w slodka lukrowana bajeczke.....

Moge sie z Aneta nie zgadzac - i kazdy ma prawo do swojego zdania. Ale weddlug mnie warto docenic, ze postepuje jawnie. Niczego nie ukrywa - nie ma w tym sciemy. Sucz jest niehodowlana. Nie zgadza sie ze stadem. Jest wiec do oddania. Ni mniej, ni wiecej.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2012, 18:57   #53
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

tak sobie myślę, że gdybym chciała zaadoptować psa wykluczonego z hodowli, zapytałabym jeszcze dlaczego jest niehodowlana, ponieważ to zawsze budzi jakieś wątpliwości co do zdrowia.
maria jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org