Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-07-2010, 18:59   #81
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Gratulacje dla weteranki! Rano miałam nawet ambitny plan jechać kibicować, ale ten upał...
dzieki - my mieslismi zero wiatru i 32 upalu na sloncu - ale okazuje ze se to pikus dla weterana oraz jej dzieci
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:05   #82
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No to weterani szaleją, i są jak wino
pokazują młodym co to znaczy wilczakowa forma !
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:26   #83
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Po prostu tamci sędziowie różnili się od tego. Np. pierwszy raz musiałam pokazać zgryz, nie wiedziałam nawet o co mu chodzi A Radośka była tak zaspana, że ciężko mi było zamknąć jej kufę Dlatego trochę mi się jej szkoda zrobiło Na poprzednich wystawach wystarczyło same otworzenie paszczy i dwa kółka i jeden bieg prosto. Dlatego też takie sędziowanie jak dzisiaj (i jeszcze podczas takiego upału) mnie zaskoczyło Sucza po tej wystawie padła Również przyłączam się do gratulacji ^^ Aha, co do wyrywności to Radocha była bardzo wyrywna na pierwszej wystawie ale już jej to minęło
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:30   #84
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wiesz, mnie zaskoczyło "oglądanie migdałków" przez słowackiego sędziego i prezentacja w ruchu na sprawdzenie inochodu. Wraz z ilością wystaw coraz mniej człowieka dziwi

p.s. a że młoda padła po wystawie, potwierdza tylko to, co było pisane niedawno: wysiłek fizyczny w połączeniu w dużą ilością wrażeń doskonale męczy wilczaka, a zmęczony wilczak to piękny widok
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:30   #85
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Byly dzisiaj naprawde trudne warunki - juz o 10 upal lal sie z nieba... Ja z Biesem nie wytrzymalismy dlugo - i tak bylismy tylko sie pogapic
Chcialam wszystkim obecnym na WAT-cie wilczakowcom podziekowac za cierpliwosc do mojego namolnego smarka, chociaz pewnie dal sie niejednemu psiurowi/suczce we znaki swoim podlizywaniem. On jest szalenie towarzyski, a mnie cieszy, ze ma okazje posocjalizowac sie z innymi wilczakami, bo to zupelnie inna jakosc kontaktow jest...
Szkoda, że z Radośką nie zdążył się wimiziać Mam nadzieję, że kiedyś nadarzy się jeszcze okazja
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:32   #86
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Karina View Post
Po prostu tamci sędziowie różnili się od tego. Np. pierwszy raz musiałam pokazać zgryz, nie wiedziałam nawet o co mu chodzi A Radośka była tak zaspana, że ciężko mi było zamknąć jej kufę Dlatego trochę mi się jej szkoda zrobiło Na poprzednich wystawach wystarczyło same otworzenie paszczy i dwa kółka i jeden bieg prosto. Dlatego też takie sędziowanie jak dzisiaj (i jeszcze podczas takiego upału) mnie zaskoczyło Sucza po tej wystawie padła Również przyłączam się do gratulacji ^^ Aha, co do wyrywności to Radocha była bardzo wyrywna na pierwszej wystawie ale już jej to minęło
ale wilczaki musza biegac i nie ma roznicy upal ci pada dezd - ja mialam teras wystawa sama z 3 psami i biegali i nic bo sa DOBRYMI wilczakami

p.s. dziekuje babcia tez dziekuje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 19:39   #87
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ale wilczaki musza biegac i nie ma roznicy upal ci pada dezd - ja mialam teras wystawa sama z 3 psami i biegali i nic bo sa DOBRYMI wilczakami

p.s. dziekuje babcia tez dziekuje
No to oczywiste, że muszą biegać Ale nasza sucz dość szybko się męczy Zwłaszcza w upale. Mam nadzieję, że kiedyś nabierze więcej sił Aha, mam pytanko - co sędzia miał na myśli "pisząc" w uzasadnieniu oceny "sierść nie do końca ukształtowana"?
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 20:12   #88
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Karina View Post
No to oczywiste, że muszą biegać Ale nasza sucz dość szybko się męczy Zwłaszcza w upale. Mam nadzieję, że kiedyś nabierze więcej sił Aha, mam pytanko - co sędzia miał na myśli "pisząc" w uzasadnieniu oceny "sierść nie do końca ukształtowana"?
hmm tego pytac sedziego albo.. tlumacza
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 22:08   #89
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Wielkie gratki dla wszystkich . Przedewszystkim dla MAXA za powrót na ring w wielkim stylu . Max na BOB nie poprzestał i na BIS-Weteran zajął 3-lokate . Brawo dla Tatusia od Kudłacza .
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 22:51   #90
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

No, dajcie wreszcie wszystkie wyniki?
Żeby było wiadomo komu i za co gratulować!

...
Daiva! Tobie i naszej ulubionej Pani H. -gratulacje i uściski!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 23:02   #91
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

ENFYS jako nieodrodna córeczka tatusia zdobyła NDSWR i CACIB, ciocia Brenda res.CACIB, mamy filmiki, ale ze względu na wyjątkowy długi czas oceniania zamieścimy je w późniejszym czasie.
Pomimo potwornego żaru z nieba, cieszymy się, że dotarliśmy na wystawę i mogliśmy spotkać się z tyloma fajnymi ludźmi i miło spędzić czas.
Gratulujemy zwycięzcom , a szczególnie Bożence nie tylko za udany powrót na ringowe salony , zasłużonego BOBa, i sukcesy w Bisach, ale przede wszystkim za to, że wytrwała na nie tyle godzin w słońcu...

Quote:
Kamoszka Cytat:
Napisał Gaga
Znaczy BOB i III-BIS weteranów?
O ! I teraz wiemy czego GRATULUJEMY


Nie inaczej

Ardal, goń Tatę, goń!!!
Będziemy trzymać kciuki
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 23:13   #92
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

To ja też gratuluję wszystkim. Już pogubiłam się kto co dostał, ale tak czy siak wygląda, że Maxio rules
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 15:07   #93
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Max - BOB





Czambor - Cacib





Eury .... bez pudła





cdn.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 20:30   #94
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Wandal Cwany Wilk




Declan Wilk z Polskiego Dworu - młodzież





Mantus z Peronówki - pośrednia





Cvako od Starkej - championy





Czambor z Vlciho Dubu




Eury z Peronówki







W czasie oceny mały-biały-kudłaty - waleczny (ten po prawej stronie) wpadł do ringu i narobił trochę zamieszania. Eury atak odparł i ... honor wilczaków został ocalony



cdn.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 00:40   #95
Faolan
Junior Member
 
Faolan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Warszawa
Posts: 81
Default

A które psiaki tak na siebie poszczekiwały na ringu, jeśli można spytać?
Bo ja przyjechałam na wystawę m. in. po to, aby po raz pierwszy w życiu wilczaki zobaczyć "na żywo", z głową napchaną informacjami typu "psy tej rasy bardzo niechętnie szczekają" - a tu proszę, od razu rzeczywistość rozeszła się z oczekiwaniami
Faolan jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 14:36   #96
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Bo stabilne i opanowane psy nie szczekają, w każdym razie bez powodu...samce mogą na siebie mruczeć, bo są stłoczone na dość niedużym terenie, czasem ustawiane niemal nos w nos. Ale wygibasy na ringówce i ujadanie, to nie jest cecha wilczaków
Więc zwyczajnie miałaś pecha

p.s. moja znajoma jest na każdej wystawie, i na każdej z nich obserwuje wilczaki. Kiedyś była oburzona bałaganem na ringu samców, po jakimś czasie jednak zauważyła pewną prawidłowość: jeden rozdziamgany pies wprowadzał "atmosferę" wśród pozostałych. Wystawca nie był w stanie nijak opanować tego ujadania a nerwówka dookoła stawała się faktem:/ Oglądając pojedynczą wystawę, czasem nie sposób prawidłowo ocenić sytuacji.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 13-07-2010 at 14:41. Reason: ps
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 14:51   #97
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Nie wiem, Astarte nie szczeka, a jak inne psy szczekają to patrzy się na nie jakby z kosmosu spadły
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 15:08   #98
Margossa
Junior Member
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 6
Default

Ja również byłam na wystawie zobaczyć wilczaki "na żywo" i przekonałam się, że nawet najlepsze zdjęcie nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z tymi wspaniałymi psami
Co do szczekania to zauważyłam, że nie wszystkie psy ulegały prowokacji i część szybko stwierdziła, że nie ma się po co wysilać. Może na zachowanie wilczaków miała wpływ pogoda, bo żar lał się z nieba i wszystkim trudno było wytrzymać.
Margossa jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 16:37   #99
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Co do szczekania, to będąc ostatnio na wystawie w Pradze, w Czechach i na Słowacji, były dwa całkiem odmienne psy, całkiem innych linii, a szczekały niczym tresowane w tym kierunku.. Tak więc wszędzie się zdarzają takowe osobniki, nie byłam w Wa-wie i nie wiem kto tam "śpiewał", ale trzeba też pamiętać o jeszcze jednej prawidłowości : o drugim psie innej rasy w domu.
Mam na myśli to, że wilczak to tylko stworzenie Boże, i uczy się wszystkiego od malucha jak inne owe stworzenia, tak więc jeśli miał styczność z osobnikiem lubiącym tą formę "rozrywki" to bardzo prawdopodobne, że mógł uznać to za normalne, standardowe i nabrać takowego nawyku...

To takie małe ad hoc z mojej strony, co by nie wrzucać wszystkich wilczaków do jednego worka i uważam, bo sama takie spotkałam, że jest sporo dobrych wilczaków co też zaszczekają ( łatwo to zaobserwować na obozach) z konkretnego powodu. Co zaś się tyczy mojego doświadczenia z trójka, to one znacznie wolą wycie, czasem bywa wręcz bardziej upierdliwe niż typowe szczekanie Bo ludzie są do niego nieprzyzwyczajeni.


P.S. Gratulacje dla zwycięzców, co do ocen sie nie wypowiadam, bo się nauczyłam, że zawsze znajdzie się krytyka i pochwała, a to tylko pokaz piękności i odrobinę charakteru. Zaś jeden z najlepszych socjali, dla których warto jeździć, a ocenę można po prostu zaakceptować i mieć nauczkę bądź radochę na przyszłość

Pozdrawiamy
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 18:27   #100
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja nie "ad hoc"
To, że pies (dowolnej rasy) lubi szczekać to jedno - jeśli właścicielowi nie przeszkadza taki wiecznie ujadający (choć w otoczeniu, zwykle bywają też inni ludzie), natomiast zupełnie inną kwestia jest cecha rasy i zachowanie na wystawie. To ostatnie pomijam-wielu jest ludzi, którzy a)nie panują nad własnym psem, b) uważają, ze sa sami na wystawie a ich piesek musi sobie pogardłować.
Cechą wilczaków jest mała szczekliwość, z natury. Co nie znaczy, że nie potrafią szczekać. To tak samo jak z aportowaniem: można nauczyć wilczaka aportowania w trudzie i mozole, można szybciej, bo pies ma do tego dryg, ale nigdy wilczak nie zbliży się nawet do grupy naturalnych aporterów.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org