Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-01-2012, 19:28   #21
pb_lobo
Junior Member
 
pb_lobo's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Gdynia
Posts: 77
Default

jakby co to ja mam jeszcze 2 pary ,bo moi rodzice jezdza,wiec moge wypozyczyc :P
pb_lobo jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 20:03   #22
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ale to musialabys mnie nauczyc, nigdy na biegowkach nie sunelam
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 20:13   #23
pb_lobo
Junior Member
 
pb_lobo's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Gdynia
Posts: 77
Default

ja tez nie jestem specem, byle do przodu mam nadzieje,ze sie snieg utrzyma to mozemy sie jakos ustawic
pb_lobo jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 21:17   #24
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Jak tylko ogarne sesje, nie ma sprawy Czyli najwczesniej po weekendzie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 21:25   #25
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Widzę, że na Bieg Jaćwingów szykuje się mocna ekipa z Trójmiasta!

My też trenujemy, cobyście miały konkurencję na zawodach

Narvana, jestem ciekawa Twoich wrażeń z biegówek. Koniecznie daj znać, jak było.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 22:45   #26
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Jesli faktycznie mnie Beatka wezmie, to na pewno napisze, byloby wesolo mocno!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2012, 22:47   #27
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Garuda lezy wtulona we mnie i rzuca lapami - moze o biegowkach?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 09:16   #28
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

U nas WRESZCIE napadało, więc może dzisiaj WRESZCIE otworzymy sezon.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 10:33   #29
pb_lobo
Junior Member
 
pb_lobo's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Gdynia
Posts: 77
Default

Narvana - propozycja nadal aktualna. Ja co prawda ostatni egzamin mam 31.01, ale mi to nie przeszkadza :P musimy sie tylko jakos umowic!
Wczoraj wyciagnelismy Białke z Piotrkiem, jak na pierwszy raz to calkiem niezle im szlo Jak podczepilismy psy i z gorki sie rozpedzily to byla neizla jazda,ale mielismy awaryjne ladowania, bo psiaki na nasze komendy stoj lecialy i tak do przoidu
Alicja - co do biegu jacwingow to my niestety nie przyjedziemy,ale liczymy na wspolne treningi w ferie
pb_lobo jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 12:07   #30
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Sluchaj, na 17 musze byc w Gdyni w sobote - haha studia dzienne a w sobote musze byc na chwile lub na 4h :P.
Wiec moglabym do Gdyni gdzies przyjechac wczesniej, a pozniej bym na chwile podskoczyla na Wydzial. Co Ty na to?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 20:04   #31
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Quote:
Originally Posted by pb_lobo View Post
Alicja - co do biegu jacwingow to my niestety nie przyjedziemy,ale liczymy na wspolne treningi w ferie
Nie przyjmuję tego do wiadomości - przyjedziecie na treningi, a potem na Bieg! I bez dyskusji
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2012, 01:49   #32
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Lupusek View Post
Nie przyjmuję tego do wiadomości
To moze znasz jakies czary na zaklinanie sniegu? Ja nadal choruje na biegowki, ale jak tu kupowac cos co mozna uzywac dwa dni w roku.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2012, 20:39   #33
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
To moze znasz jakies czary na zaklinanie sniegu? Ja nadal choruje na biegowki, ale jak tu kupowac cos co mozna uzywac dwa dni w roku.....
Sposób jest tylko jeden: podążanie za śniegiem :-)
Jak się chce jeździć na nartach, to trzeba zaplanować wyjazdy na narty, najlepiej w góry, bo tam zawsze jest śnieg.
W tym roku mamy na to dowód: Jakuszyce i Zieleniec. W pozostałych częściach Polskich gór może być sucho, a w Jakuszycach warunki na biegówki są!
A jak śnieg się pojawi przed naszym domem, to mamy bonus!
Zatem najlepiej wychodzą na tym mieszkańcy południowej Polski, a zaraz za nimi są mieszkańcy Polskiej Syberii :-)

Na Mazurach zazwyczaj mamy solidną zimę; obecny rok jest jakiś dziwny . Jak tu mieszkam ponad 7 lat, takiej ciepłej zimy jeszcze nie było.

Na szczęście biegówki robią się coraz bardziej modne, stąd i tras biegowych przybywa w całej Polsce, także na Mazurach.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2012, 23:21   #34
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Niestety z biegowkami jest tak ze trzeba miec dobre, wygodne, dobrze dopasowane buty, a z tym w wypozyczalni moze byc klopot. warto kupic sobie chociaz buty i nie oszczedzac na tym za bardzo.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 11:47   #35
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Niestety z biegowkami jest tak ze trzeba miec dobre, wygodne, dobrze dopasowane buty, a z tym w wypozyczalni moze byc klopot. warto kupic sobie chociaz buty i nie oszczedzac na tym za bardzo.
O ile się orientuję, to nie jest taka prosta sprawa; bo o ile w przypadku butów do nart zjazdowych jest tak, że pasują one do wszystkich wiązań, bo te są ujednolicone, tak w przypadku biegówek mamy różne rozwiązania.
Kupując sprzęt, kupuje się buty pod kątem konkretnych wiązań.
Zatem kupując tylko i wyłącznie buty ryzykuje się tym, że w wypożyczalni nie dostaniemy nart z odpowiednimi dla nich wiązaniami.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 12:27   #36
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Też mam ogromną ochotę pojeździć na biegówkach z Ulvarkiem, ale w tym roku zdecydowanie odpuszczam. Skoro dla młodego psa szkodliwe może być bieganie przy rowerze, to narty tym bardziej powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością. Wolę chuchać na zimne i powstrzymać się z uprawianiem sportów do czasu zrobienia wyników ED i HD. Lupuski wyrosły na duże koniki, więc myślę, że tym bardziej powinny uważać na stawy.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 12:36   #37
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Skoro dla młodego psa szkodliwe może być bieganie przy rowerze, to narty tym bardziej powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością.
Wszystko zależy jak potraktujesz to jeżdżenie na nartach.
Na normalnych biegówkach w płaskim terenie zwłaszcza na początku (o ile oczywiście nie jest się jakimś sportowcem) osiąga się tempo, że pies może sobie raptem potruchtać. Zaręczam Ci; człowiek jest O WIELE bardziej zmęczony od psa. Chyba że Ulvarek ma jakieś strasznie duże zacięcie do ciągnięcia, wtedy bym się zastanawiała (a trzeba pamiętać, że są psy, które nawet jeśli na obroży na spacerze ciągną jak najęte, w uprzęży jakoś dziwnym trafem nie przejawiają takiego zapału. ).
Jeżeli nie, uważam, że jak najbardziej można próbować choćby w celach szkoleniowych (swoich i psa), bo zanim to wszystko zacznie jako tako wychodzić, trochę to jednak zajmuje czasu; taka nauka na przyszły sezon byłaby jak znalazł.

Last edited by Grin; 20-01-2012 at 12:42.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 12:39   #38
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Też myślę że nie ma co popadać w skrajności trochę ruchu psu nie zaszkodzi co innego gdybyś codziennie po kilka godzin szalała na nartach ale sporadycznie jak najbardziej
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 13:21   #39
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Też myślę że nie ma co popadać w skrajności trochę ruchu psu nie zaszkodzi
Ruchu żadnemu pieskowi nie żałuje Chodziło mi o szkodliwość biegu z obciążeniem, jakim jest przypięty do psa narciarz.
Oczywiście Grin ma rację: narty nie zaszkodzą jeśli pies przy nich troszkę sobie potruchta. Ulvarek jednak zdecydowanie należy do "ciągnących", a mi nie przyszło do głowy, że są psy które nie ciągną
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 15:12   #40
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Ruchu żadnemu pieskowi nie żałuje Chodziło mi o szkodliwość biegu z obciążeniem, jakim jest przypięty do psa narciarz.
Oczywiście Grin ma rację: narty nie zaszkodzą jeśli pies przy nich troszkę sobie potruchta. Ulvarek jednak zdecydowanie należy do "ciągnących", a mi nie przyszło do głowy, że są psy które nie ciągną

Łowca właśnie nie jest z tych ciągnących. Nie twierdzę, że to nasza "zasługa", choć fakt, że od małego bardzo staraliśmy się, aby chodził na luźnej smyczy. Przypuszczam, że on po prostu nie widzi potrzeby ciągnięcia (z pewnymi wyjątkami).
Ma to oczywiście swoje minusy, gdy chce się go wykorzystać jako siła pociągowa, ale przynajmniej osiągnęliśmy tyle, że idzie (biegnie) z przodu przed nami i nie przeszkadza, a czasem może i pociągnie, jak mu się zachce.
Wyjątkiem są tu np. zawody lub wyprawy w większym psim gronie; wtedy faktycznie ciągnie. Widać to... pobudzenie ( ) robi swoje.

Natomiast jeśli idzie o Ulvarka, jego ciągnięcie i Twoje obawy co do obciążenia narciarzem. Naprawdę nie "demonizowałabym" tego.
Narciarz co prawda swoje waży, ale nie jest bezwładnym przedmiotem, jak np. sanki czy opona, ale porusza się przecież sam o własnych siłach (no chyba że przyjmie postawę wygodnicką; "ja będę stał, a Ty piesku mnie ciągnij" ). Tak naprawdę pies tutaj nie napracuje się za dużo - on tylko pomaga. Na pewno napracuje się więcej, gdy mu się każe ciągnąć oponę.
Wydaje mi się (tu odniosę się do Twojego porównania z rowerem), a nawet jestem pewna poprzez próbowanie jednego i drugiego, że przy rowerze właśnie pies się bardziej zmęczy, niż biegnąc razem z narciarzem.

Last edited by Grin; 20-01-2012 at 15:15.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org