Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-09-2009, 19:39   #1
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default Czekoladopodobni....

Przepraszam że wtrące słowo choć się nie znam bo jestem tu od nie dawna ale coś mi tu nie pasuje . Margo piszesz o czekoladowo podobnych itd itd ???? Ok ale patrząc oraz słuchając wypowiedzi sędziny która sędziowała w tą niedzielę we Włocławku określiła ze są wilczaki starego oraz nowego typu . Już nic nie wiem ale hodowca od którego kupiłem psa mówił ze są tylko jedne wilczaki ????? A tu niespodzianka stary typ oraz nowy .... Już nic nie wiem. Czuję się oszukany .

P.S. To już wiem czemu oddział Warszawski ZKwP mieści się na przeciwko E.WEDEL
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 22:40   #2
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default Czekoladobodobni....

Trochę chyba ta dyskusja wymknęła się spod kontroli... Witek dobrze napisał... Ci "zwykli" właściciele czytając te posty zastanawiają się co takie dyskusję zmienią. Nic nie zmienią.

Przecież ja też byłam na bonitacji w Osiecznej. I nie dlatego że znam sędziego i liczyłam na lepszą ocenę Wiem jakie wady ma mój pies i nie ukrywam tego. I czy kod K-lee jest naciągany? Przecież nikt jej wzrostu nie dodał, pewności siebie też nie, a już tymbardziej oka nie rozjaśnił. Wciąż walczę z traumatycznym wspomnieniem nieszczęsnej miarki i gdybym miała takie przeglądy bliżej i częściej to pewnie potraktowałabym je jak socjal na wystawach w szczenięctwie suczy.

Nie chcę się wtrącać w te dyskusje, bo czuję się ponad to. Nikomu nie wadzę, nie robię konkurencji. K-lee ma Młodzieżowy Championat z tych "czekoladopodobnych", bo tak to odebrałam. Nie jechałam do konkretnych sędziów, bo nie znam tego "światka" i chyba nie moja wina, że tylko na jednej z tych wystaw K-lee miała konkurencję. Mogę dyplom oddać, bo jest on tylko niekoniecznie nawet ładną, ale pamiątką. I co z tego, że K-lee raz na przeglądzie młodych była tylko obiecująca, a raz doskonała (zaznaczam, że u sędziego, którego widziałam pierwszy raz w życiu, a że to Czeszka, to szczerze mówiąc liczyłam na gorszy wynik, bo sucza mała i drobna). Ja wiem jakie ona ma wady, a jakie zalety. I jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się na krycie jej, to pewnie i tak nie znajdę jej tak idealnego partnera, aby skorygował wszystkie jej wady. Ale chyba mam w domu wilczaka????
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...

Last edited by Gia; 08-09-2009 at 23:00.
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 14:37   #3
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Nie chcę się wtrącać w te dyskusje, bo czuję się ponad to. Nikomu nie wadzę, nie robię konkurencji. K-lee ma Młodzieżowy Championat z tych "czekoladopodobnych", bo tak to odebrałam. Nie jechałam do konkretnych sędziów, bo nie znam tego "światka" i chyba nie moja wina, że tylko na jednej z tych wystaw K-lee miała konkurencję. Mogę dyplom oddać, bo jest on tylko niekoniecznie nawet ładną, ale pamiątką. I co z tego, że K-lee raz na przeglądzie młodych była tylko obiecująca, a raz doskonała (zaznaczam, że u sędziego, którego widziałam pierwszy raz w życiu, a że to Czeszka, to szczerze mówiąc liczyłam na gorszy wynik, bo sucza mała i drobna). Ja wiem jakie ona ma wady, a jakie zalety. I jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się na krycie jej, to pewnie i tak nie znajdę jej tak idealnego partnera, aby skorygował wszystkie jej wady. Ale chyba mam w domu wilczaka????
No i juz po tym tekscie widac, ze nie masz co liczyc, ze zaliczycie sie do czekoladopobonych.... Musisz wiedziec, ze czekoladopodobni maja IDEALNE psy, ktore nie maja nawet jednej malutkiej WADY, maja DOSKONALE charaktery, sa DOSKONALE przyjacielskie. Kochaja ludzi, dzieci, pieski, kotki, myszki. Nigdy na nikogo nie warcza, nie szczekaja i nie wyja. Nie kradna jedzenia, nie niszcza rzeczy w domu. Komendy robia blyskawicznie, a jesli pojawia sie w ringu to sedziowie nie moga wyjsc z podziwu, ze trafila sie im ocena tak doskonalego cuda....

Bycie czekoladopodobnym nie ma nic wspolnego z wystawami, gdzie jest sie samym w stawce. Z tym, ze lubi sie bardziej sedziow, ktorzy preferuja nasz typ wilczaka....

Nie - czekoladopodobni to takie CUDA, ktore nie podlegaja zadnej dyskusji...
(nawet jesli te "cuda" rzucaja sie na ludzi i inne psy na wystawach, ciezko w nich rozpoznac wilczaka, oddawane sa przez wlascicieli, bo ci maja juz dosyc demolek; na widok czlowieka kula sie ze strachu, a na widok dziecka pokazuja zeby)....

Gia, czekoladopobodnego rozpoznasz latwo.... bo to cudo w realu nijak nie przypomina psa, ktorego opisuja kwieciste poematy jego wlasciciela....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 18:11   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja wiedziałam, że dzieci rosną, rozwijają się .. ale ewolucja "mojego dziecka" czyli określenia "czekoladopodobny" przeszła moje największe oczekiwania
Sama nie wiem czy to dobrze czy źle
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 09-09-2009 at 18:12. Reason: ""
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org