Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2009, 19:48   #1
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default Lista Uczciwych (jak też nie uczciwych) HODOWCÓW

Skoro tak ładnie rozwinięty mamy temat to jeszcze proponował bym Bazę danych Uczciwych jak też nie uczciwych HODOWCÓW. Aby tak sobie każdy mógł zapoznać się gdzie i od kogo zakupić upragnionego Wilczaka
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 20:35   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Skoro tak ładnie rozwinięty mamy temat to jeszcze proponował bym Bazę danych Uczciwych jak też nie uczciwych HODOWCÓW. Aby tak sobie każdy mógł zapoznać się gdzie i od kogo zakupić upragnionego Wilczaka

? na jakiej zasadzie?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:41   #3
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Widzisz piszę o czymś takim bo zostałem oszukany i taki był mój pierwszy kontakt z HODOWCĄ . Wpłaciłem pieniądze i nie mam ani kasy ani psa . Może właśnie taka baza wiele by dała bo tracą na tym wszyscy Hodowcy Vilcaków w Polsce . Może nie byłem pierwszy . ? ?. Złość została a ja obiecałem sobie że tego nie zostawię i tyle dlatego się wypowiadam. Obiektywnie oceniam i mam na takie coś dokumenty a nie wpadłem na forum i mięsem targam tu i tam . To sugestia tylko a wiem że wiele osób tu zagląda szukając psa tego upragnionego i jak kończy się tak przygoda ? to rozpowszechnianie wilczaka w Polsce właśnie zakończy się na takich właśnie PSEUDO HODOWCACH
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:55   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited
Widzisz piszę o czymś takim bo zostałem oszukany i taki był mój pierwszy kontakt z HODOWCĄ . Wpłaciłem pieniądze i nie mam ani kasy ani psa . Może właśnie taka baza wiele by dała bo tracą na tym wszyscy Hodowcy Vilcaków w Polsce . Może nie byłem pierwszy . ? ?. Złość została a ja obiecałem sobie że tego nie zostawię i tyle dlatego się wypowiadam. Obiektywnie oceniam i mam na takie coś dokumenty a nie wpadłem na forum i mięsem targam tu i tam . To sugestia tylko a wiem że wiele osób tu zagląda szukając psa tego upragnionego i jak kończy się tak przygoda ? to rozpowszechnianie wilczaka w Polsce właśnie zakończy się na takich właśnie PSEUDO HODOWCACH

Hmm. powiem tak: jeśli jesteś pewny swoich racji i twierdzeń i jeśli we wspomnianej sprawie nie masz sobie nic do zarzucenia... to po prostu powiedz o tym publicznie i już. Pamiętaj jednak, że jakiekolwiek nietrafione oskarżenia mogą być przyczyną kłopotów dla Ciebie albo skrzywdzić kogoś niewinnego.
Z tzw "drugiego obiegu" znamy juz sprawy wypinania się na właścicieli w przypadku chorób szczzniaków.... ale to zawsze jest decyzja zainteresowanych stron, czy chcą to upublicznić na forum czy gdzie indziej.


EDIT: przy ZkwP istnieją sądy koleżeńskie, które zajmują sie takimi sprawami może warto skorzystać z tej opcji? Przy zakończeniu sprawy "wyrok" nie byłby juz żadnym pomówieniem...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 09-02-2009 at 22:03.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:04   #5
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Widzisz piszę o czymś takim bo zostałem oszukany i taki był mój pierwszy kontakt z HODOWCĄ . Wpłaciłem pieniądze i nie mam ani kasy ani psa . Może właśnie taka baza wiele by dała bo tracą na tym wszyscy Hodowcy Vilcaków w Polsce . Może nie byłem pierwszy . ? ?. Złość została a ja obiecałem sobie że tego nie zostawię i tyle dlatego się wypowiadam. Obiektywnie oceniam i mam na takie coś dokumenty a nie wpadłem na forum i mięsem targam tu i tam . To sugestia tylko a wiem że wiele osób tu zagląda szukając psa tego upragnionego i jak kończy się tak przygoda ? to rozpowszechnianie wilczaka w Polsce właśnie zakończy się na takich właśnie PSEUDO HODOWCACH
Prawda jest taka, ze powinienes opisac swoja historie na forum z podaniem danych tej osoby. Mozna zalozyc osobny watek na ten temat, ktory bylby uzupelniany przez innych ludzi w podobnej sytuacji - oby niewielu. Wtedy "nowe" osoby mialyby mozliwosc unikniecia podobnej sytuacji.

Baza raczej nie wypali, bo nie bylaby obiektywna i zawsze ktos mialby pretensje do kogos.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:15   #6
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Jak to możliwe?
Sam nad tym się zastanawiam jak to możliwe ale tak się stało. Nie będę smarował tu nikogo . Narazie wyjaśni się ( może ) i czekam . Baza wcale nie musi się pojawić ale uważam że takich Hodowców wogóle powinno się skreślać raz na zawsze
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:36   #7
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

GAGA właśnie tak zrobiłem i czekam na werdykt. Załączyłem dowód wpłaty napisałałem jak to wygłądało i zobaczymy . Mam nadzieję ze udupią Hodowcę oczywiście pseudo . Mam już pięknego Wilczaka tego wyśnionego i kupiłem go od hodowcy który jest zawsze i wszędzie kiedy nie wiem co robić tak powinno się robić . Rozwinę ten temat napewno tylko dostanę odpowiedz ze Związku . Może hodowca myślał ze jestem z Wawy mięc można jakiś wałek zrobić.Pozdro
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 10:49   #8
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Prawda jest taka, ze powinienes opisac swoja historie na forum z podaniem danych tej osoby. Mozna zalozyc osobny watek na ten temat, ktory bylby uzupelniany przez innych ludzi w podobnej sytuacji - oby niewielu. Wtedy "nowe" osoby mialyby mozliwosc unikniecia podobnej sytuacji.

Baza raczej nie wypali, bo nie bylaby obiektywna i zawsze ktos mialby pretensje do kogos.
Przy takiej sprawie obrzucanie się na forum nie jest dobre. Wprowadza to tylko zamęt i zamieszanie , a osoby nie znające dokładnie sprawy mogą piętnować osobę poszkodowaną. Sprawy tego typu powinno się kierować do sądów . Wyniki są i tak podawane do wiadomości publicznej.
Forum jest takie , a nie inne , istnieje wiele takich miejsc dyskusyjnych i zawsze można się wykręcić z takich pomówień , zmienić forum, albo nasz post admin usunie. Z zawieszenia przez ZKwP już nie da się wykręcić . Taki pseudo hodowca nagle znika z np. wystaw...
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 11:39   #9
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Faktycznie masz racje. Zaraz bylaby wojna na forum - jak zwykle.
Ale przydaloby sie jednak podac do wiadomosci co to byla za osoba - bo nie wiedzac o kogo chodzi, ludzie nie moga sie przed nim obronic. Mam nadzieje, ze to nie zostanie przemilczane. Sama mocno sie zastanawiam, kto mogl zrobic cos takiego
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 12:37   #10
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Z tego co zostało napisane, zrobiła osoba która najpierw wzięła kasę a potem nie 'dała' szczeniaka.

Nie wiem, zawsze mi się wydawało (i z mojej jednorazowej praktyki) że formalności - umowa, płacenie - są na końcu.

Dla mnie śmieszne to jest trochę. W Polsce jest raptem 5 hodowli nie 'przydomkowych' i w sumie jak nie piszesz o jaką chodzi to rzucasz kupą we wszystkie (po za tą z której masz psa). Więc nie rozumiem po co takie 'wiem, ale nie powiem' z którego wynika że wszystkie po za jedną mogą być 'złodziejami'.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 11-02-2009 at 12:46.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 13:29   #11
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Z tego co zostało napisane, zrobiła osoba która najpierw wzięła kasę a potem nie 'dała' szczeniaka.

Nie wiem, zawsze mi się wydawało (i z mojej jednorazowej praktyki) że formalności - umowa, płacenie - są na końcu.

Dla mnie śmieszne to jest trochę. W Polsce jest raptem 5 hodowli nie 'przydomkowych' i w sumie jak nie piszesz o jaką chodzi to rzucasz kupą we wszystkie (po za tą z której masz psa). Więc nie rozumiem po co takie 'wiem, ale nie powiem' z którego wynika że wszystkie po za jedną mogą być 'złodziejami'.
Czasami sa zaliczki - ja zawsze sie o nie pytalam, ale wiekszosc hodowcow chce pieniadze przy odbiorze psa i podpisaniu umowy. To odnosi sie zarowno do Polski jak i zagranicy.

Jesli ktos naprawde zostal oszukany i ma na to dowody, to ja nie widze sensu ukrywania takiego hodowcy - ma mu ujsc na sucho?
Takich rzeczy nie powinno sie trzymac w tajemnicy. W tej chwili mozna sie tylko domyslac, ktory to hodowca. A jesli trafi sie blednie, to skrzywdzi sie kogos niewinnego. Sama dawno temu padlam ofiara oszustwa i ostrzegalam pozniej dlugo ludzi przed dana osoba. Wiecej nikogo nie oszukala.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 15:20   #12
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Ja płaciłem zaliczke za szczeniaka ale nie dlatego, ze chciał tego hodowca tylko ja chciałem mieć pewnosć, ze nikt go mi nie podkupi. To była moja decyzja i ja wpłaciłem całosć jak również spisałem umowe już w momencie wyboru szczeniaka. Odebrałem go 2 tygodnie później. Jesli ktoś zachowuje się w ten spsób to nie podchodzi poważnie do przyszłego właściciela jak i do spraw hodowlanych. Z drugiej strony taki numer mogła zrobić tylko hodowla, która nie ma szczeniaka , a była pewna, ze takie będą mieli i niestety mogło nie wyjsć. Mogła to też być pseudo hodowla. Nie zrobiła tego żadna z szanujących się i majacych już szczeniaki hodowli. Ja tego jestem pewien.
Jednak jak coś takiego sie stało to powinny zostać przedstawione dowody aby reszta się nie domyślała o kogo chodzi. Jest to głupie i dziecinne bo albo miało to miejsce i nalezy o tym głosno i szczerze powiedzieć albo się nie odzywać i nie wprowadzać niepotrzebnego zamętu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 15:50   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

No zamet juz jest i dopoki nie wyjasni sie tak naprawde o kogo konkretnie chodzi - pozostanie. Tak jak pisalam - w tej chwili mozna sie tylko domyslac, wiec niewinni tez obrywaja...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 20:15   #14
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Sprawa zaczęła robić się niesmaczna z uwagi na to co idzie drogą nieoficjalną , czyli poza forum. Dziwie się że tyle hodowli nagle czuje się obrażonych - czyżby nieczyste sumienie . Daje to do myślenia.
Ku woli wyjaśnienia sprawa ta toczy się już jakiś czas, rozpoczęła się ona dużo dużo wcześniej, bo aż pół roku przed tym jak kupił odemnie OneUnited suczkę.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 20:46   #15
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Dziwie się że tyle hodowli nagle czuje się obrażonych - czyżby nieczyste sumienie . Daje to do myślenia.
Chyba w tym momencie kpisz i to mocno.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 21:01   #16
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Rozumiem, ze sprawa dosc mocna i zapewne bolesna dla OneUnited.
Ale nie lepiej juz powiedziec nazwisko czy hodowle z ktora jest problem?
Skonczy sie myslenie, glupie gadki, szeptanie itd.
A dla przyszlych wlascicieli, nowych calkiem ludzi tutaj, bedzie przynajmniej informacja, jakiej hodowli unikac.

Teraz, gdybym byla calkiem nowa i szukala szczeniaczka, to bym sie bala, ze hodowla, ktora sobie wypatrzylam, to wlasnie ta nieuczciwa.
A tak sprawa bedzie jasna.

No ale, zycze zeby sprawa sie rozwiazala pomyslnie dla osob zainteresowanych.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 21:15   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

bez względu na olbrzymią chęć poznania wszystkich niewiadomych ja bym się radziła wstrzymać. Skoro sprawa została wrzucona w oficjalne tryby to należy poczekać, aż tam się zakończy (w ten czy inny sposób).
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 21:15   #18
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Szanowni mili wydaje mi się, że należy się parę wyjaśnień. Temat wylazł może nie powinienem o tym pisać, ale napisałem tylko po to albowiem włączyłem się w temat Margo odnośnie usuwania hodowli, które nie mają badanych psów.Z czystej woli istnienia sugerowałem, aby oczywiście była to tylko propozycja dodać na przykład nie rzetelne lub jak to ująłem nie uczciwe hodowle. Oszukany zostałem przez pewną hodowlę i mam prawo o tym pisać. Wpłaciłem zaliczkę i jej nie odzyskałem. Wiele osób zaglądało dziś na mój profil można było napisać na priva czy też email z chęcią odpiszę. Ale wpadli wszyscy na pomysł napisania do hodowcy, od którego kupiłem psa? Dlaczego pytam? Sprawa z tamtym hodowcą miała miejsce w 2008 we wrześniu a psa od Daniela kupiłem w styczniu tego roku. Pisanie czegoś w temacie, że on ma z tym coś wspólnego jest bardzo czymś nieprzemyślanym oraz bezzasadnym albowiem mogłem kupić psa gdzie indziej i czy ta osoba miałaby coś z tym wspólnego. Nikt tu nikogo nie chciał zaatakować wręcz przeciwnie albowiem pisząc skargę do Związku Kynologicznego napisałem wyraźnie cytuję: Oszukać można raz, ale popsuć opinię sobie jak też innym Hodowcom, którzy pracują latami na swoją markę na terenie ……….. Jak też w całym kraju jest bardzo łatwo? Proszę zainteresować się wyżej wymienianą sprawą i oczywiście czekam na odpowiedz. To był fragment dość obszernego pisma w zaistniałej sprawie, które przesłałem do Związku i czekam na odpowiedz. Jak widać stanąłem po stronie tych uczciwych i niechciałem, aby kto ktokolwiek i kiedykolwiek powiedział, że Hodowca Wilczaka jest oszustem, bo tacy ludzie, którzy nie potrafią zachować się jak należy powinni być usuwani na boczny tor!.Może wyjściem było pojawić się na wystawie posłać komuś parę krótkich czy też zasadzić kopa, ale postanowiłem załatwić to tak a nie inaczej, aby takich jak ja już nie było, czyli bez psa i bez kasy. Chcecie wiedzieć, kto to był uważam, że nie powinienem tego tu pisać do momentu, chociaż by do załatwienia sprawy przez Związek Kynologiczny.
Szacunek dla Gagi jak też Anny z Wilczy Omen, bo potrafiły napisać konkretnie na temat i tyle.
Jeszcze dodam może przy okazji, bo dostałem email od hodowcy, o którym mowa i powiem tak Drogi Pseudo Hodowco: Nie pisz bzdur w emailach po pierwsze po drugie, jeśli nie potrafi załatwić się sprawy po ludzku to, choć pozory trzeba umieć stwarzać już po trzecie, jeżeli Hodowca uważa, że natarczywość jak też namolność potencjalnego nabywcy psa, o którym się marzy i spędzi się jakąś część życia jest wadą to sugeruję zmianę zainteresowań rybki na przykład lub świnki morskie.
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 22:39   #19
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
jeżeli Hodowca uważa, że natarczywość jak też namolność potencjalnego nabywcy psa, o którym się marzy i spędzi się jakąś część życia jest wadą to sugeruję zmianę zainteresowań rybki na przykład lub świnki morskie.
Ja się zgadzam bo co to bedzie za przyszły własciciel dla psa jak sie nie interesuje , nie pyta nie meczy hodowcy i innych do znudzenia pytaniami.
No chyba, ze ktoś ma zamiar otworzyć fabryke zabawek i sprzedawać je we wszystkich kioskach to powinien mieć to w nosie i ma prawo być wkurzony takimi pytaniami. Wtedy wstawia do kiosku z metką - dozwolone do lat 6 Uwaga - nie gryźć, nie kopać, nie prać i trzymać z dala od dorosłych bo zadają głupie pytania. Jak zabawka urośnie to do lasu.

Poczta pantoflowa, domysły, skojarzenia i konsternacja, a i tak większosć domyśla się o jakiego hodowce biega.

No tak jest, ze na wizerunek pracuje się latami i potem traci się go w pare minut.

Last edited by wilczakrew; 11-02-2009 at 22:41.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2009, 23:20   #20
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Poczta pantoflowa, domysły, skojarzenia i konsternacja, a i tak większosć domyśla się o jakiego hodowce biega.
Grzegorz, jak w pysk strzelił, możliwości manewru za dużego nie ma - przynajmniej opierając się na ogólnodostępnych materiałach i spisach.

Chyba że to chodzi o miot który miał być a nie wyszło - też jest taka opcja.

Dziwne, dziwne, dziwne. I za mało informacji.

No ale dobra - dowiemy się wszystkiego jak będzie oficjalnie wiadomo.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org