Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-01-2016, 02:54   #1
Wilczy Deszcz
Junior Member
 
Wilczy Deszcz's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 8
Question Czy można ułożyć 7 msc suczkę wilczaka?

Witam
Od dość długiego czasu mam na oku wilczaka, ale mam obawy czy, aby na pewno podołam tej rasie i tutaj chciałabym się Was zapytać czy jest możliwe żeby wychować już pół rocznego psa? Ja mam determinacje i myślę że odpowiednia wiedze do tego żeby zająć się sunią. Wiem jednak ze to Wilczak a wychowanie najlepiej zacząć jak pies jest mały. Czy w momencie kiedy ona ma 7 miesięcy uda mi się ja socjalizowac? Jakie ma to plusy i minusy? I czy rzeczywiście warto brać podrostka czy lepiej poczekać i wychować szczeniaka po swojemu? Będę wdzięczna za wszystkie porady.
Wilczy Deszcz jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2016, 17:10   #2
Pastela
Junior Member
 
Join Date: Jun 2015
Location: Katowice
Posts: 8
Default

Nie wiem, jak to jest z wilczakami, ale np. u 5-letniego goldena i 8-letniego husky udało się po pół roku stałej pracy skorygować niewielkie błędy, które powstały: ciągnięcie na spacerach, skakanie na gości itp.
Moim zdaniem przede wszystkim liczy się podejście i wytrwałość, ale trzeba też pamiętać, że sprawa jest o tyle trudna, że każdy błąd może zniweczyć poprzednie działania i cała praca na marne. A wilczak jest na tyle mądry, że potrafi każdą rzecz wykorzystać na swoją korzyść i jest chyba jedną z najmądrzejszych ras z jakimi miałam do czynienia.
Pastela jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2016, 17:19   #3
Wilczy Deszcz
Junior Member
 
Wilczy Deszcz's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 8
Default

No i właśnie w tym tkwi problem, że nie wiem jak psiak został wychowany u poprzednich właścicieli, a nie chciałabym brać psa i zrobić mu krzywdę niepotrzebnie jeśli z tęsknoty by np. wył albo coś innego.
Wilczy Deszcz jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2016, 17:32   #4
Pastela
Junior Member
 
Join Date: Jun 2015
Location: Katowice
Posts: 8
Default

Najlepiej poznać psa, rozeznać czy może mieć jakieś problemy, jaki ma charakter i porozmawiać z jego opiekunem, a potem zastanowić się 1000 razy i podjąć decyzję
Pastela jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2016, 17:54   #5
Wilczy Deszcz
Junior Member
 
Wilczy Deszcz's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 8
Default

Z tego co wiem to suczka nie jest agresywna anie się nie boi, jest posłuszna
Wilczy Deszcz jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2016, 02:51   #6
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Jeśli faktycznie jesteś wytrwała, umiesz poprawiać swoje błędy(bo takie zapewne się zdarzą) to jak najbardziej możesz próbować... pies w tym wieku w mojej opinii jest jak najbardziej do ułożenia no ale z Wilczaczkami przede wszystkim nie możesz oczekiwać że one będą ideałami... bo nie będą - mają swoje silne charakterki i to jest piękne!!! co oczywiście NIE OZNACZA, że należy wszystko akceptować "jak leci" tylko dlatego że są trudne

ps. najlepiej brać zwierzę z wiedzą, że może nie udać się tak jak planowaliśmy - wtedy nie ma ciągoty do oddawania itd...

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2016, 22:15   #7
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Jedna z moich suk przybyła do mnie kiedy miała skończone 2-lata.
Byłem jej 3-właścicielem . Została zemną aż do śmierci -12lat.
Dużo pracy, wyrzeczeń i troszeczkę szczęścia ale było warto.
Jeżeli znasz już troszeczkę rasę a mimo to zadajesz pytanie czy dasz sobie radę to nie ma znaczenia w jaki wieku bierzesz psa - robisz krok do tyłu.
Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji anie nie powie czy dasz sobie radę.
Na tym etapie masz wątpliwości, to dla dobra psa i Ciebie odpuść sobie.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 06-02-2016, 00:33   #8
Wilczy Deszcz
Junior Member
 
Wilczy Deszcz's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 8
Default

Nie napisałam, że mam wątpliwości, ale chciałam zapytać i czekałam na jakieś rady.
Wilczy Deszcz jest offline   Reply With Quote
Old 06-02-2016, 17:24   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

7-miesięczy pies to jeszcze gówniarz (gówniara). Ja zaczęłam chodzić z psem na zajęcia w wieku 6 miesięcy. Siano w głowie, do spółki z zabawą. Dopiero to-to odrosło od ziemi i jest bardzo dobrym materiałem na kształtowanie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org