Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-09-2011, 01:34   #21
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Dzięki wszystkim w imieniu młodego
Opis : '' 9,5-miesięczny samiec o typowych proporcjach ciała, prawidłowa barwa oczu, zgryz cęgowy, uzębienie pełne, kątowanie kończyn przednich i tylnych prawidłowe, wydajny ruch ''
Na karcie oceny jest podpis sędziny Gisterek. Tylko wydrukowane jest nazwisko Pulikowskiej-Klimondy. Do zmiany doszło dzień wcześniej i pewnie nie mieli czasu drukować nowych kart ocen.
Ja jestem zadowolona z sędziny, zwłaszcza że z tego co szukałam o tej pani w internecie, dostała uprawnienia na sędziego 2 miesiące temu i była to jej pierwsza wystawa, na której sędziowała. Najbardziej spodobało mi się, że gdy zobaczyła u Baldura zgryz cęgowy, od razu zaznaczyła, że w tej rasie jest on jak najbardziej dopuszczalny, czyli znała wzorzec
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 16:35   #22
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Na karcie oceny jest podpis sędziny Gisterek. Tylko wydrukowane jest nazwisko Pulikowskiej-Klimondy
U mnie wygląda, to tak https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 03:34   #23
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default Chorzow

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
W Zabrzu też będzie sędzie "oszczędny" - ale lubię jego ocenianie

Ja już dawno przestałam wierzyć w profesjonalizm, stąd zaczynam rozumieć ludzi, którzy "miarkują" wystawy. Na pociechę powiem Ci, że na ostatniej wystawie, gdzie byłam z Chanti, sędzina wytknęła wady psu, a potem przyznała mu BOBA, bo :" suka ma za jasne oko" ( i tylko tyle) - więc wszędzie bywa wesoło
Może się mylę Graba ale wydaje mi się, że pijesz w tym poście do Baldura. Sędzina nie wytknęła Baldurowi wad. Po pierwsze chodziło dokładnie o jedną rzecz, a nie kilka ''wad''. Po drugie sędzina powiedziała mi, że Baldur mógłby mieć jej zdaniem trochę dłuższą kufę, ale nie wpisała tego do karty, nie uznając tego za wadę tylko za osobistą preferencję z jej strony.Po zejściu z ringu sama podzieliłam się tym co powiedziała mi sędzina, a teraz jest to wyolbrzymiane w wielką wadę. Nie wiedziałam, że zdobycie przez Baldura BOB-a jest takie śmieszne. Przykre to wszystko bo wynikałby, że Twoim zdaniem Baldur nie zasłużył ani na BOB ani na późniejsze IV BOG. Wiem, że Chanti często wygrywa na wystawach rasę, to wspaniała suka i sama nie wierzyłam że Baldi z nią wygra, dlatego smutno się czyta takie rzeczy . Z tego co pamiętam sędzinie podobała się zarówno Chanti jak i Baldur. O wygranej Baldura zdecydowały słowa sędziny ''najlepszy w ruchu''.
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 26-09-2011 at 03:44.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 06:23   #24
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Może się mylę Graba ale wydaje mi się, że pijesz w tym poście do Baldura. Sędzina nie wytknęła Baldurowi wad. Po pierwsze chodziło dokładnie o jedną rzecz, a nie kilka ''wad''. Po drugie sędzina powiedziała mi, że Baldur mógłby mieć jej zdaniem trochę dłuższą kufę, ale nie wpisała tego do karty, nie uznając tego za wadę tylko za osobistą preferencję z jej strony.Po zejściu z ringu sama podzieliłam się tym co powiedziała mi sędzina, a teraz jest to wyolbrzymiane w wielką wadę. Nie wiedziałam, że zdobycie przez Baldura BOB-a jest takie śmieszne. Przykre to wszystko bo wynikałby, że Twoim zdaniem Baldur nie zasłużył ani na BOB ani na późniejsze IV BOG. Wiem, że Chanti często wygrywa na wystawach rasę, to wspaniała suka i sama nie wierzyłam że Baldi z nią wygra, dlatego smutno się czyta takie rzeczy . Z tego co pamiętam sędzinie podobała się zarówno Chanti jak i Baldur. O wygranej Baldura zdecydowały słowa sędziny ''najlepszy w ruchu''.
Zawsze się znajdzie "coś" czym można pocieszyć inną osobę jako podanie np. na tacy "absurdu" w tym momencie chodziło o oko - którego jak widziałaś na karcie oceny też nie mamy jako wady)))
https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
Swoją drogą ważną masz tą kartę czy nie? Wg mojej oceny na tamtej wystawie nie Baldur zasłużył na BOBa, a zupełnie inna suczka (sama wiesz jaką wadę podst. ma Twój pies, a to już obniża notę). O ruchu nie wspomnę, bo nie chcę Ci robić przykrości - najlepsza w ruchu była rywalka Baldura w juniorach - jako jedyna miała ogon i głowę tak jak ma być
- warto czasem nauczyć się wzorca

P.S. Proszę admina o przeniesienie dwóch ostatnich postów do wystawy chorzowskiej 2011
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 26-09-2011 at 06:59.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 14:06   #25
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Zawsze się znajdzie "coś" czym można pocieszyć inną osobę jako podanie np. na tacy "absurdu" w tym momencie chodziło o oko - którego jak widziałaś na karcie oceny też nie mamy jako wady)))
https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
Swoją drogą ważną masz tą kartę czy nie? Wg mojej oceny na tamtej wystawie nie Baldur zasłużył na BOBa, a zupełnie inna suczka (sama wiesz jaką wadę podst. ma Twój pies, a to już obniża notę). O ruchu nie wspomnę, bo nie chcę Ci robić przykrości - najlepsza w ruchu była rywalka Baldura w juniorach - jako jedyna miała ogon i głowę tak jak ma być
- warto czasem nauczyć się wzorca

P.S. Proszę admina o przeniesienie dwóch ostatnich postów do wystawy chorzowskiej 2011
Nie rozumiem czemu obrażasz Baldura. Ani jednego złego słowa nie użyłam w odniesieniu do Twojej suczki. Nie rozumiem czemu nie mogłaś powiedzieć mi co myślisz na wystawie w Chorzowie, tylko z uśmiechem i udawaną szczerością gratulowałaś mi, by teraz mnie obsmarować. Dziwne, że to już któryś sędzia z rzędu, który za plus poczytuje ruch Baldura, tylko Tobie się on nie podoba. Chyba zbyt mocno przyzwyczaiłaś się, że Twoja suka ostatnio dużo wygrywała i teraz nie umiesz znieść tego, że wygrał ktoś inny. Czemu na wystawie nie powiedziałaś szczerze co myślisz, tylko w zupełnie innym temacie, przy zupełnie innej wystawie, wyciągasz co Ci leży na sercu ? To trochę nie fair moim zdaniem. Tyle.
ps.: Karty ocen zarówno Twoja jak i moja są ważne.
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 15:24   #26
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ania, nie przesadzaj, nikt Ci Baldura nie obraża. A wystawa Chorzowska jeśli chodzi o opinie sędziny rzeczywiście była śmieszna. A to w żaden sposób nie umniejsza tytułowi Twojemu psu.
U mnie np. sędzina powiedziała, że Aszczu jest za lekka w ruchu na co ja się cała ucieszyłam bo to mega komplement a ona kompletnie nie wiedziała czemu się cieszę. Później stwierdziła, że Asta jest zbyt drobno-koścista i znów się zdziwiła, że się cieszę (moim zdaniem Aszczu mogłaby być ciutkę lżejsza, bardziej "słowacka") i próbowała mi wytłumaczyć, że ona to widzi tak, że suka powinna mieć więcej mięśni a nie tylko kości. Więc jej odpowiedziałam, że Asta biega agility, bierze udział w dogtrekingach więc mięśnie ma. I tu biedna sędzina została zbita z pantałyku więc powiedziała "yhmmmm... czyli to taki typ użytkowy jest...."
A żadna z tych rzeczy nie została wpisana w kartę

Aczkolwiek muszę się zgodzić z Grabą, że najładniejszym psem w mojej opinie była Czakram Jest cudna! Pewno z zazdości Aszczu cały czas do wieczora chciała ją zglebić i upokorzyć :P
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 16:45   #27
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

zadam wlascicielce Baldura proste pytanie - czy wedlug jej pies ma jakies wady czy nie i jakie one sa?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 17:18   #28
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Zaraz tam „obrażasz” (nie zachowuj się jak małolata, której tata nie kupił pieska). Rozumiem, wiek wiekiem…, ale najpierw trzeba czytać ze zrozumieniem, żeby zaczynać akcje tego typu
Już nie raz, to pisałam i zawsze będę pisała, że gratulacje zwycięzcy zawsze się należą i tu nie ważne czy pies się podoba czy nie – to jest właśnie okazanie szacunku współzawodnikowi – a to czy przegrany potrafi tak się zachować świadczy o tym jak człowiek potrafi się dostosować do danej sytuacji…..
Magda już napisała, co usłyszała…. – to są właśnie takie absurdy jak owe oczko, czy rosnąca w szerz głowa))) Z tego należy się śmiać i fajnie sobie jest, to wstawiać w tekstach na zasadzie „bo zupa była za słona”.
Co do tego jak, to odebrałaś i w jak nieładny sposób opisałaś to na forum…. to uważam, że jest brzydkie zachowanie rozwydrzonej małolaty i tyle!!!
Sorrki, ale Ania sama schodząc niejednokrotnie z ringu użalasz się nad tym co to usłyszałaś, że pies ma złe… (zatem sama pracujesz słowem na negatywne patrzenie na swojego futrzaka) - nigdy nie usłyszałaś słów „piękny, świetny”, ale na pewno miałaś we mnie pocieszycielkę, która mówiła: „nie martw się, to się jeszcze z wiekiem zmieni” – czyż nie?
Ale teraz Twoja wypowiedź sugeruje, że robię Ci krzywdę, bo zamiast pokazywać Ci dorosły świat, to zakładam Ci różowe okulary… - jesteś zbyt bardzo nastawiona na znane wszystkim „mój jest naj”. Unka i Chantka, nie raz przegrały – zawsze kolcem będzie jednak, gdy wtedy usłyszy się coś czego nie ma, a to co wzorcowe jest złe.



Tym samym już wiem, że od nastolatków też można się czegoś nauczyć, a tu właśnie lekcja: „okazuj szacunek tylko tym, którzy na to zasługują w TWOICH oczach” - więc faktycznie teraz będzie moja ringowa zmiana
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 17:27   #29
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
zadam wlascicielce Baldura proste pytanie - czy wedlug jej pies ma jakies wady czy nie i jakie one sa?
Chciałam połączyć posty razem, ale coś.....


Umiejętność szukania wad jest chyba moim hobby ostatnio....

No ale myślę, że dla tych co "NIE widzą" fajną obrazkową fotką porównania swojego psa będzie, t a fotka

Dla mnie obecnie ze znanych wilczaków tj. widzianych w realu tylko raptem kilka psów może się nie wstydzić głowy w porównaniu do Repa.
I tu nie chodzi tylko o kształt, ale też o nasadzenie ucha względem końcówki oka, dł. ucha, kształt oka i jego kolor.
Zresztą do galerii dodano dużo fotek, których ja wcześniej nie widziałam
http://www.wolfdog.org/site/pl/dbase/d/923#
warto się przyjrzeć, to nie gryzie
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 20:46   #30
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Jak zwykle w świetle wyników wystaw tyle interpretacji ile wystawców, a nawet się okazuje, że wiele więcej.. Wiele hałasu (chaosu) o nic, bo przecież Graba personalnie nikogo nie obsmarowała, a wyraziła tylko swoje zdanie (od tego w końcu jest forum), z drugiej jednak strony emocjonalna odpowiedź Mistrali jest też poniekąd zrozumiała, bo przecież każdy jest zakochany w swoim psiaku (mam przynajmniej taką nadzieje), a tak ostra odpowiedź jest w tym przypadku zupełnie niepotrzebna.

Przy następnej wystawie polecam Wam (Grabie i Mistrali) wspólna wizytę pod piwnym parasolem i rozmowę na żywo, na luzie, bez żalów i pretensji, bo później robi się z tego wielka afera. A o tym jakie szerokie kręgi zatacza widać po poście gościa z zagranicy. I tak:

w całym burzliwym wątku najbardziej zastanowiło mnie pytanie Wolfin:

Quote:
wolfin zadam wlascicielce Baldura proste pytanie - czy wedlug jej pies ma jakies wady czy nie i jakie one sa?
i tak na dobrą sprawę wciąż nie rozumiem czemu miała by służyć odpowiedź? Czyżby Anka nie zdawała sobie sprawy z wad swojego psa i ktoś chcę ją uświadomić? I co ważniejsze upublicznić to? Skąd to nagłe zainteresowanie? Bo skoro tak bardzo Wolfin interesuje opinia Anki o własnym psie, to może należało by o to zapytać na privie? A jeżeli już musi to być publiczne, to czemu nie założyć nowego wątku w którym każdy wpisuje wady i zalety własnych psów począwszy od pomysłodawczyni - czyli Daivy ????
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 20:54   #31
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Ja pytam nie Pani Aga B. a Mistrala to jej odpowiedzi i czekam - choc i na priwa, jesli juz tak nie chce sie na forum pisac i podsyla sie adwokatow. tylko ze odpowiedz chyba juz znam z ... foruma.
p.s. taki temat chyba juz gdzies jest

oraz ja niestety wady swoich psow zbyt dobrze znam pytanie czy to widzi inne.
__________________

Last edited by wolfin; 26-09-2011 at 20:58.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 21:07   #32
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
(Grabie i Mistrali) wspólna wizytę pod piwnym parasolem i rozmowę na żywo

Czyżby Anka nie zdawała sobie sprawy z wad swojego psa i ktoś chcę ją uświadomić? I co ważniejsze upublicznić to?
Aga już raz się śmiali, że "rozpijam małolaty" - dwa razy nie dam się oszukać, jak będę miała z kimś zasiąść do biesiadowania, to poproszę o dowód

co do drugiej części..... skoro ktoś czepia się innej osoby upubliczniając to, to chyba powinien się wytłumaczyć, choćby realizując oczekiwania czytających
No cóż potraktujmy, to jako kolejną lekcję ku dorosłości pt. "odpowiedzialność za własne słowa" i tu obrony nie trzeba, dajmy jej się wypowiedzieć. Przecież nikt jej nie zje
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 21:16   #33
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Prawa nie studiowałam i nie jestem niczyim adwokatem. Piszę to co widzę, a widzę wyraźnie, że komuś nie wystarcza swoje własne małe podwórko i próbuje zrobić "brzydką śmierdzącą kupkę" na cudzym.

Dociera do mnie że pytanie było zadane do Mistrali, tylko wciąż niejasny jest dla mnie jego cel i to że wypłynęło na forum publicznym skoro sprawa nie dotyczy osoby pytającej o wady i domagającej się wyjaśnienia na forum.
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 21:22   #34
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
Prawa nie studiowałam i nie jestem niczyim adwokatem. Piszę to co widzę, a widzę wyraźnie, że komuś nie wystarcza swoje własne małe podwórko i próbuje zrobić "brzydką śmierdzącą kupkę" na cudzym.

Dociera do mnie że pytanie było zadane do Mistrali, tylko wciąż niejasny jest dla mnie jego cel i to że wypłynęło na forum publicznym skoro sprawa nie dotyczy osoby pytającej o wady i domagającej się wyjaśnienia na forum.
dziwna reakcja na proste pytanie, ktore jak Pani mowi" tez WYPLYNELA" z czytanie tego tematu poprostu. i nie wazne JAKI TO PIES- poprostu tu pomiesal sie Baldur i jego wlascicielka z postami, a mogl byc i ktos inny - bo czuje ze szukami tu skandalu i teorii spiskowej czego poprostu niema. Poprostu sam Mistral zadal z swoimi tekstami takie to pytanie, ktore i wyplynelo z czytania tekstu.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 21:52   #35
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

To czy Anka odpisze to tylko i wyłącznie jej sprawa i ja się do tego nie mieszam.
Natomiast ja zadałam 2 "proste" pytania - otrzymałam 0 odpowiedzi.
Mamy w Polsce takie powiedzenie, które w bardzo dobitny sposób przedstawia naszą dysputę : *Ja o zupie, ty o *upie" więc zaniecham dalszego zgłębiania się w tym bagnie.
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 21:56   #36
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
To czy Anka odpisze to tylko i wyłącznie jej sprawa i ja się do tego nie mieszam.
Natomiast ja zadałam 2 "proste" pytania - otrzymałam 0 odpowiedzi.
Mamy w Polsce takie powiedzenie, które w bardzo dobitny sposób przedstawia naszą dysputę : *Ja o zupie, ty o *upie" więc zaniecham dalszego zgłębiania się w tym bagnie.
sory ale ja nie mam o co z Pania gadac- totalne nie interesuje mnie ani zupa ani PANI d..upa
poprostu tu widac zachowanie i etyketa wlascicielki psa i tyle. moze cie pisac jak chce cie i co - mi totalne to WISI bo to ja gadam o zupe a z Pani ust leczy slowa o .. d... upe" pieknego wieczoru i jesli pod nosem smierdzi trzeba samemu poprzatat cie w swoim podworku.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 22:07   #37
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
zadam wlascicielce Baldura proste pytanie - czy wedlug jej pies ma jakies wady czy nie i jakie one sa?
Są miejsca i czas gdzie można by się popisać znajomością wad rasy i je wypunktować... można by... a w zasadzie powinno się!
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 22:09   #38
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Ups popełniłam merytoryczny błąd i nie powinnam używać tylu aluzji i metafor...
Podsumowując zgadzamy się tylko w jednym, że nie mamy ze sobą o czym rozmawiać.
Również życzę miłej nocy labanaktis.
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 22:11   #39
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Aga B. View Post
Ups popełniłam merytoryczny błąd i nie powinnam używać tylu aluzji i metafor...
Podsumowując zgadzamy się tylko w jednym, że nie mamy ze sobą o czym rozmawiać.
Również życzę miłej nocy labanaktis.
piekne dziekuje.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 22:13   #40
Aga B.
Junior Member
 
Aga B.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Łódź
Posts: 103
Default

Quote:
Są miejsca i czas gdzie można by się popisać znajomością wad rasy i je wypunktować... można by... a w zasadzie powinno się
- dobry pomysł lepiej Późno niż wcale
Aga B. jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org