Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2009, 16:03   #1
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Smile DUO CACIB Brno 7.-8.2.2009

Zdravím,
ráda bych se zeptala, kdo plánuje účast na výstavě DUO CACIB v Brně ve dnech 7. a 8.2.2009, popř. který den jdete ?

Díky a hezký den.

Jana
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2009, 22:40   #2
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Zdravím,
ráda bych se zeptala, kdo plánuje účast na výstavě DUO CACIB v Brně ve dnech 7. a 8.2.2009, popř. který den jdete ?

Díky a hezký den.

Jana
ahoj, sice jsem přihlášení propásla, ale vyplatí se jet na oba dny a navíc zúčastnit se velké ceny národních plemen, zúčastnit se může každý jedinec plemene přihlášený na výstavu, nezáleží na získaném ocenění....a každému zúčastněnému vrátí polovinu poplatků
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 09:04   #3
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
ahoj, sice jsem přihlášení propásla, ale vyplatí se jet na oba dny a navíc zúčastnit se velké ceny národních plemen, zúčastnit se může každý jedinec plemene přihlášený na výstavu, nezáleží na získaném ocenění....a každému zúčastněnému vrátí polovinu poplatků
O té velké ceně národních plemen jsem nevěděla a jsme přihlášení s Becky jen na jeden den, to se také mohu zúčastnit té velké ceny, nebo jen pokud jsem přihlášená na oba dva dny? Díky moc.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 10:23   #4
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

My jsme s Akeenahem/A.Runar Waawanyanka/přihlášení jen na něděli. Přece jen to je docela dost peněz před vánocema a tak jsem volil podle rozhodčího který čsv opravdu chová.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 10:33   #5
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Přečti si propozice! Tam to vše máš !!
My jedem oba dny, je to na dlouhou dobu jedinná výstava s normálníma rozhodčíma. (normální znamená ten kdo má rád čsv a neplácá v kruhu bludy)
Dívala jsem jsem na tento rok a celkem jsem se zděsila - no aspoň ušetřím!! Nechápu toho "..." kdo letos ty rozhodčí navrhoval ??
Zřejmě někdo kdo jezdí na výstavy

Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 10:45   #6
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Taky si občas při některých soudcovských výrocích říkám jak by asi dopadl Canis lupus originalis kdyby jej někdo přitáhl do kruhu. Přitom by snad teoreticky měl být nedostižným vizuálním předobrazem našich dětiček.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 10:52   #7
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
Nechápu toho "..." kdo letos ty rozhodčí navrhoval ??
Zřejmě někdo kdo jezdí na výstavy

Lucka
Lucko, sama víš dobře (už sis to na vlastní kůži vyzkoušela), že jedna věc je rozhodčí navrhnout, druhá "sehnat" je (mnohým se to třeba vůbec nehodí) a ta třetí - aby to pořadatel dodržel!
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 11:00   #8
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Není pravda, zase takový problém to nebyl!!
A že to nedodrží to se stává ,ale častěji se to bude stávat na ty naše rozhodčí - třeba na Janu Tomeškovou,protože má jen nás a tím pádem se jim nevyplatí.
Ale určitě znám mnoho lepších skupinových rozhodčích než jsou navrhnutý v propozicích výstav.

Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 11:25   #9
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Jo už jsem se dívala, tu větu jsem přehlídla, nevadí...
Taky jsme volili jen jeden den a byl nám doporučen pan Štefík, i když na Tomeškovou jsme už taky slyšeli dost chváli... Tak jsem zvědavá..
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 13:43   #10
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Dráče jede na oba dny. Chcem se taky mrknout na kluky a když už tam pojedu, navštívím i kamarády brňáky. A taky si myslím, že když je někdo prezident slovenské kynologické unie (či jak se ta jejich instituce přesně jmenuje), měl by mít přehled o všech plemenech, přestože sám chová lovecké psy..

Kdo nejste přihlášen (zejména moraváci), přijďte aspoň na "čumendu" ať se taky vidíme.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 13:55   #11
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

S delegací rozhodčích na MVP a NVP je trochu problém. Pořadatelé výstav by měli dodržet rozhodčí navržené klubem, případné požadované změny (plynoucí např. z organizačních důvodů) by měly s kluby konzultovat. To je ovšem jen teorie, kterou málokdo a málokdy dodržuje (rozuměj téměř nikdo a téměř nikdy). To je jedna věc.
Druhá věc je to, že od letoška smí jeden rozhodčí posuzovat jedno plemeno na max. dvou (národní nebo mezinárodní) výstavách. Takže je nutné "použít" za rok více rozhodčích, než dříve. I když třeba předem víš, že ČSV zrovna tak moc "neumí". Ale jestli se toho chceš Lucko letos ujmout, není problém. Pošlu Ti seznam MVP a NVP na rok 2010 hned jak přijde z ČMKU a můžeš se do toho pustit.

Karel

P.S.: Jana Tomešková nemá jen ČSV. A navíc u těchto jak píšeš "našich" rozhodčích jde udělat poznámku, že klub na rozhodčím trvá. Někdy to pomůže. Ale jak jsem napsal, můžeš je delegovat max. dvakrát.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 13:59   #12
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Dráče jede na oba dny. Chcem se taky mrknout na kluky a když už tam pojedu, navštívím i kamarády brňáky. A taky si myslím, že když je někdo prezident slovenské kynologické unie (či jak se ta jejich instituce přesně jmenuje), měl by mít přehled o všech plemenech, přestože sám chová lovecké psy..

Kdo nejste přihlášen (zejména moraváci), přijďte aspoň na "čumendu" ať se taky vidíme.
Jmenuje se to Slovenská kynologická jednota (SKJ) . A pan Štefík zná ČSV velmi dobře a má je rád, je to jeden z lidí, kteří se zásadním způsobem zasloužili o mezinárodní uznání tohoto plemene.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:10   #13
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Děkuju za opravu.

Jinak přesně tohodle významu jsem o něm dostala informace, takže jsi mi to jen potvrdil. Už se na tu výstavu docela těším. Doufám, že se nás tam sejde co nejvíc.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:30   #14
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

Ahoj všem, může mi někdo prosím vysvětlit jak to funguje na té výstavě? Myslela jsem, že se ČSV vystavují jen v sobotu..čsv zatím nemám, tak jen chodím koukat, akorát sem zatím byla vždycky jen v sobotu, tak mě právě zajímá co že se to děje v neděli? Díky Iva
Join jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:42   #15
cheynee
Junior Member
 
cheynee's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default

Ahoj,

podle Výstavního řádu mohou Kluby jednoho rozhodčího na MVP a NVP pro jedno plemeno v jedné výstavní sezóně navrhnout maximálně dvakrát, čímž nutně dojde k prostřídání skoro všech rozhodčích.To má své opodstatnění mj. třeba při udělování titulu JCh., kdy kolikrát nastávaly zbytečné komplikace. Vystavovatel si vyhlídl jiného rozhodčího, než od kterého měl již 2x CAJC, přijel na výstavu a tam ho čekala změna rozhodčího a nic s tím nenadělal. Pořadatelé mění rozhodčí docela často, dokonce ikdyž je Klubu vyloženě přislíben a na dané výstavě se stejně vyskytuje.

Jinak přece není problém se ujmout iniciativy. Když se řešila delegace rozhodčích, tak jsi Lucko mohla dát své náměty. Nebo klidně už teď shánět přislíbení posuzování na rok další.

Jinak na Brno se těším, rozhodně jdu na čumendu!

Iva
cheynee jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:46   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tohle jsou v podstatě dvě výstavy v jedné. Každý den je jedna výstava, na které se vystavují všechna plemena. To znamená i čévéčka. Akorát je pokaždé posuzuje jiný rozhodčí, ale jinak jsou obě výstavy rovnocenné. Můžeš se zúčastnit buď obou a nebo jen jedné lhostejno které. Záleží jen na tobě. Takže v neděli se bude dít to samé co v sobotu, akorát tam možná budou jiní psi. Stejně tak na konci každého dne bude i velká cena národních plemen.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:53   #17
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Jmenuje se to Slovenská kynologická jednota (SKJ) . A pan Štefík zná ČSV velmi dobře a má je rád, je to jeden z lidí, kteří se zásadním způsobem zasloužili o mezinárodní uznání tohoto plemene.

Karel
Ano, nějak tak nám to bylo o panu Štefíkovi sděleno a byl před námi moc pochválen, tak už se na něj těšíme
Karle ty se nepřijdeš podívat či soutěžit?
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 14:54   #18
cheynee
Junior Member
 
cheynee's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Jsem pomalá...

Než jsem to odklikla, tak mě Karel předběh

Iva
cheynee jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 15:35   #19
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Ano, nějak tak nám to bylo o panu Štefíkovi sděleno a byl před námi moc pochválen, tak už se na něj těšíme
Karle ty se nepřijdeš podívat či soutěžit?
Přihlášení nejsme, ale když mi to vyjde, tak bych se chtěl přijít podívat aspoň jeden den - myslím že bych se tam dostal spíš asi v sobotu. Ale ještě nevím, jestli mi do toho něco nevleze.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 16:22   #20
Saar
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Žďár nad Sázavou
Posts: 3
Send a message via ICQ to Saar
Default A co divák?

Zdravím, nikdy jsem ještě před tím nebyl na žádné výstavě. Chtěl bych se na Výstaviště podívat jako divák, ale nedokázal jsem nikde najít informace pro čumily. Jak je to třeba se vstupným?
Saar jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org