Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-10-2005, 14:05   #1
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default zima a pes v kotci

Ahoj,

blíží se mrazy a naše štěně bude první zimu venku v kotci. S tím se objevil jeden problém, na který bych velice rád znal názory ostatních.

Odin (náš pes) je přes den sám v kotci a když přijdeme z práce, bereme si psa domů, aby byl s námi. Je spokojený a do nějakých 10-11 hodin večer nám dělá společnost (jdeme na procházku, kouká s námi na televizi apod.). Na noc se stěhuje zase do kotce. Se snižováním teploty v noci ale nevím, jak to bude pes snášet. Pokud je v noci někde kolem nuly, je teplotní skok nějakých 20°C a zatím to snáší bez problémů. Ve chvíli, kdy bude venku v noci -15°C, to ale bude už rozdíl 35°C. Určitě chci, aby mohl být večer s námi, a nechtěl bych ho nechávat venku, když jsme doma. Na druhou stranu nechci, aby prochladl nebo nastydl.
Zajímalo by mě, jak tohle řešíte. Díky.

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2005, 14:42   #2
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Mam dve kamaradky, ktere obe bydli v dome se zahradou, obe vlastni CSV (Dag z Brdskych hor, Apollo Schovanka). Oba psi normalne bydli na zahrade, maji tam kotec s boudou. Bouda je na zimu zateplena slamou.
Obe kamosky berou sve psy vecer do domu, kde s nimi psiska koukaji na televizi apod., cili travi cas s rodinou. A nez jdou spat, tak psa zas vysoupnou spat ven do kotce. A takhle to delaji celorocne, v zime v lete a jeste za celou tu dobu co je znam (lidi i psy) ani jednou jeden ze psu nemel zdravotni problemy ze stridani teplot.

Takze to asi zvladaji dobre. Dulezite podle me je, aby pes mel dobre zateplenou boudu (balik slamy), v kotci nebyl pruvan a pak uz CSV poradi..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2005, 19:06   #3
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Ještě upřesňuji několik informací:

Náš pes má klasickou boudu s předsíní, aby tam nefoukalo a ze všech stran zateplenou 4cm polystyrenu. Takže z tohohle strach nemám, jen mám zatím odpozorováno, že pes do zadní části boudy skoro vůbec nechodí a nespí tam. Leží venku nebo v předsíni, aby měl přehled o dění kolem.

Díky za povzbuzující názor. Čevečka jsou skvělí psi. Ostatní jsou na tom se psi v zimě stejně?

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2005, 20:03   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Bouda?

No, já je mám celoročně v kotci, domů je beru jen když jsou nějaká štěňata. Máme doma alergika, takže bohužel ( . Já boudy zateplené nemám. Jen stěny ze silnějších fošen. Slámu mi většinou dost rychle vyhrabou. Taky dávám koberec přes vchod do boudy, to abych měla čisté svědomí. Ale nechají ho tam jen fenky, co mají štěňata, jinak ostatní ho velmi rychle urvou. Teď mám připravené matrace, dám jim je tam za pár dní. Asi je brzy roztrhají, ale nevadí, matrací mám stály přísun. Boudy mám dost velké, vejdou se tam v pohodě i tři psi, pokud chtějí, takže si ji v zimě asi zadýchají.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2005, 23:42   #5
livia
Junior Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Senec
Posts: 20
Default

ahojte,
ja som sa na zaciatku tiez bala, ci psy neprechladnu, chovam ich vsak dost dlho na to, aby som uz teraz vedela, ze si najdu vzdy to svoje miestecko, kde im je dobre.Budu nemam zateplenu, potrebuju mat hlavne kryte strany aby nefukalo. Psy chodia aj dovnutra, ked kurim v krbe a uz sa pre nich, nie pre mna , neda dychat, zacnu byt netrpezlivi a chodit po obyvacke...vtedy viem, ze ich mam pustit von.(aj tak kolkokrat stoja pri dverach ....a cakaju kedy ich pustim)..aj ked je fakt , ze teplo miluju, ale co je vela, je vela...Ci je minus desat alebo plus 30, je to jedno, v bude ich vidim len cez noc, ked je fakt zima, hladaju si ako som spominala kryte miesta, kde nefuci. Maju dobru podsadu, ktora ich zahreje. Aj ked je velka zima, cez den, tak si lihaju na budu a spia ako my v dome v teplucku...zatial som o nejakych problemoch nepocula a nastastie som ani ja ziadne nemala...
pa
livia jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2005, 12:38   #6
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default ZIMA

Quote:
Originally Posted by Ghost
Ještě upřesňuji několik informací:

Náš pes má klasickou boudu s předsíní, aby tam nefoukalo a ze všech stran zateplenou 4cm polystyrenu. Takže z tohohle strach nemám, jen mám zatím odpozorováno, že pes do zadní části boudy skoro vůbec nechodí a nespí tam. Leží venku nebo v předsíni, aby měl přehled o dění kolem.

Díky za povzbuzující názor. Čevečka jsou skvělí psi. Ostatní jsou na tom se psi v zimě stejně?

Ghost
NO JASNĚ, TO DĚLAL MŮJ PES TAKY, LEŽEL NA BOUDĚ, A MĚL PŘEHLED, ZIMA NEZIMA, DO BOUDY SE SLÁMOU SE MU NECHTĚLO....JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2005, 14:40   #7
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default

Mame taky stene prvni zimu venku (Aron Agaruv les, 6 mesicu) a chova se naprosto standardně - lezi pred boudou na snehu a sleduje okoli. Kdyz je velka zima, tak zaleze do boudy s fenou NO. Boudu se krasne zadychaji, takze tam maji teplo. Pouze vcera, kdyz bylo u nas v Havl.Brode -15 C, tak jsme je vzali do predsine v baraku, ale rano uz zase byli venku.
petosan jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2005, 20:57   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

I u nás jsou běžně psi venku i v těch největších mrazech. Mají sice boudu ale tu využívají jenke hrám a nikoliv k úkrytu před nepřízní počasí. Když je venku skutečně extrémní zima a ještě fouká vítr, vlezou si do kotce nebo za roh domu do závětří. Jinak i v těch největších mrazech leží klidně na sněhu.
Ale jinak naši mazlíčci s námi poměrně často spí v posteli .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2007, 20:59   #9
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default Malý dotázek

myslite si,ze je dobry mit psa pres noc doma a pres den venku?Myslim tim v zime. jestli vadi zmeny teplot.Znama ma tak labradora a tomu nic nevadi,ani v zime.
Predem dik za odpovedi
Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2007, 21:20   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Není to ideální, ale vlčákovi by to vadit nemělo.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2007, 21:42   #11
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Chteli bysme byt co nejvic spolu totiz s mym chlupatym brouckem
Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 24-04-2007, 06:12   #12
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

to věřím vlčí sestro já měla z toho taky strach když jsme malou dostali tak bylo přes dečn krásně a v noci nechutná zima,malá má velkou boudu tak jsem měla strach aby mi nenastydla,má tam matraci,izolaci 6 cm polystyren,lino,pod ním izolaci podl plovooucí podlahy to samé z vrchu,a spoustu hadrů, tak jsem zůstaůa v boudě s ní a přes látku u vchodu toho moc nešlo a prakticky hned tam bylo kásné teploučko,tak už nemám stach,naše malá spinká v boudě nejradši-tam ji neprudí ta druhá potvora srnčí
Jats jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org